Vrba: Platby ze zahraničí jsou komplikované. Klienty vyjdou i na tisíce korun


21. 07. 2016  00:14   |     |   komentářů (1)

ČTVRTEČNÍ SERIÁL - Klient kritizuje svou banku za to, že mu dorazilo na účet v ČR po odeslání peněz z Velké Británie o stovky Eur méně, než posílal. Důvodem je konverzace částky u zprostředkujících bank za něž cílová banka nemůže. ČTĚTE DÁLE!

Banka reaguje na stížnost klienta, který si stěžoval na konverzi zahraniční platby, která mu ubrala několik stovek EUR. Důvodem bylo převedení platby na korunu u zprostředkující banky a opětovné převedení korun na Eura u cílové banky. Klienta také kritizuje uplatnění 30 Eurového poplatku za zahájení reklamace.

STÍŽNOST KLIENTA:

Dobrý den,

rád by som sa s Vami podelil o nepríjemné skúsenosti s Air Bank a prípadom podobným s tým z https://www.bankovnipoplatky.com/vrba-korespondencni-banka-zmenila-menu-platby-pro-prijemce-se-ztratou-24425 a https://www.bankovnipoplatky.com/dotaz-detail?ad=mezinrodn-platba---dvoj-konverze .

V mojom prípade sa jednalo o zahraničnú EUR platbu odoslanú z CLYDESDALE BANK PLC / Velká Británie na môj účet príjemcu vedený v EUR v Air Bank. Počas transakcie sa "stratilo" niekoľko stovák EUR, ktoré sa márne snažím vyreklamovať u mojej banky (banka príjemcu). Na moju pôvodnú požiadavku u Air Bank, v ktorej som žiadal o reklamáciu transakcie u sprostredkujúcej banky, v tomto prípade RAIFFEISEN BANK INTERNATIONAL AG, som dostal niekoľko odpovedí. Prvá odpoveď bola, že reklamácia smerom k sprostredkujúcej banke nie je možná, nasledovala informácia že reklamácia je možná ale bude spoplatňená 30 EUR, a posledná informácia, že reklamáciu nie je možné urobiť pretože Air Bank nemá informácie o výške pôvodnej platby.

Medzičasom mi banka zaslala detail o SWIFT operácii v ktorej je vidieť celá história transakcie, pôvodná čiastka v EUR, svojvoľne konvertovaná do CZK sprostredkujúcou bankou, prijatá Air Bankou a konvertovaná do EUR.

V tomto prípade sa cítim poškodeným a zároveň rukojemníkom mojej banky požadujúcej 30 EURový poplatok na začatie reklamácie.

Vážená redakcia, je možné získať oficiálne vyjadrenie od sprostredkujúcej banky (Raiffesien), k dôvodom svojvolnej zmeny meny platby, a stanovisko Air Bank k dôvodom prečo po mne požadujú poplatok 30 EUR k začatiu reklamácie (nie je uvedený v cenníku)?

Existuje nejaký konkrétny zákon, paragraf na ktorý sa mám odvolať pre vynútenie reklamácie u Air Banky? Už som sa s požiadavkou obrátil na finančného arbitra, a čakám na odpoveď. Máte pre mňa doporučenie k ďalšiemu postupu k získaniu zmiznutých peniazí? Súhlasím so zverejnením môjho pôvodného, prípade redakcoiu upraveného textu, a som ochotný poskytnúť detailnejšie informácie k prípadu ak si to niektorá z bánk vyžiada. 
ďakujem za odpoveď

REAKCE BANKY:

Mrzí nás, že si s námi klient spojil negativní zážitek, který jsme nemohli ovlivnit. A rád vysvětlím proč. 

Když k nám klient posílá platbu z nějaké zahraniční banky, nejde platba rovnou k nám, ale prochází přes různé takzvané korespondenční banky. Jedna platba tak na cestě k nám může projít jednou, dvěma, ale třeba i čtyřmi korespondenčními bankami. Problém může nastat ve chvíli, kdy se některá z nich rozhodne převést peníze poslané třeba na eurový účet u nás z původních eur na koruny, protože vidí, že jdou do Česka. Vzniknou tím totiž nečekané náklady na konverzi, které se po příchodu peněz do Česka a jejich konverzi zpět na původní eura ještě zvýší. 

My v takovém případě většinou sami nevíme, která z korespondenčních bank tuto konverzi udělala, protože nemají povinnost nám tyto informace sdělit. Proto klientovi doporučíme podat reklamaci přímo u zahraniční banky, odkud peníze odesílal, a k tomu mu samozřejmě dáme všechny potřebné podklady. Podle našich zkušeností je to totiž nejrychlejší a současně nejjistější cesta, jak peníze získat zpět. Navíc tím klientovi ušetříme minimálně 30 EUR, které by tato reklamace u korespondenčních bank stále nás, a které bychom mu pak podle našich obchodních podmínek přeúčtovali. 

Obecně vždy děláme vše pro to, abychom klientovi v takové situaci pomohli získat chybějící peníze zpět. Věřím, že se to nakonec podařilo i u tohoto klienta.

DALŠÍ STÍŽNOSTI A REAKCE BANK V NAŠÍ VRBĚ NALEZNETE ZDE!


Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 3.01928 / Celkový počet hodnoceni 778
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5

Vrba: Platby ze zahraničí jsou komplikované. Klienty vyjdou i na tisíce korun

Prevod do 60 sekund kdekolvek v EU.
K tomuto len tolko, mam 20 rocne skusenosti i CS, Slovenskou Sporitelnouna SK, AirBankou, KB v Cecha...
Diskutovat


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti