Kniha Patrika Nachera: Strach má velké oči


25. 04. 2018  00:07   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (0)

STŘEDEČNÍ SERIÁL - KNIHA KONEC FINANČNÍCH NEGRAMOTŮ V ČECHÁCH: Aneb proč strach velké oči, zatímco odvaha malé? ČTĚTE DÁLE!

Strach má velké oči – aneb podívejme se na fungování a bezpečnost bezkontaktních karet, abychom neměli zbytečně strach. Jde o platbu prostřednictvím platební karty, která má na sobě níže uvedený symbol, a to pouhým přiložením karty k terminálu na vzdálenost pár centimetrů. Tento druh karet se hodí, respektive její výhodu nejvíce oceníme zejména při drobných výdajích, a pak také když spěcháme. Při nákupech do 500 korun totiž není nutné zadávat PIN, při útratách nad tuto hranici sice také jen kartu přiložíme k terminálu, ale PIN už napsat musíme, jako bychom použili standardní platební kartu. Pro naše uklidnění je třeba dodat, že každá banka má vytvořený určitý systém, jakýsi algoritmus, který občas vyvolá potřebu napsat PIN i při nákupu do výše 500 korun (vyhodnotí, že jde o podezřelé nákupy). Bezkontaktní karta má budoucnost i v placení na místech, kde zatím na to nejsme až tak zvyklí – například na parkovištích, v městské hromadné dopravě či ve vlacích, při vstupech do různých institucí nebo areálů, zkrátka při drobných nákupech a výdajích.

Výhodou této technologie (setkáme se zde s termínem NFC – Near Field Communication – neboli bezdrátová komunikace mezi dvěma elektronickými zařízeními) je, že ji lze implementovat kamkoliv a na téměř cokoliv – hodinky, bezkontaktní nálepka, náramek, mobil. Prostřednictvím všech těchto věcí pak můžeme pohodlně platit. Mimochodem například ve Švédsku lze údajně platit bezhotovostně i za časopis, který si koupíme od bezdomovce vybaveného platebním terminálem.

Další díly našeho seriálu o knize Konec finančních negramotů v Čechách si můžete přečíst ZDE!

NOVOU KNIHU PATRIKA NACHERA SI MŮŽETE ZAKOUPIT PŘÍMO ZDE!

Konec negramotů

VELKÝ SPECIÁL ANKETA O NEJABSURDNĚJŠÍ VÝLUKU Z POJIŠTĚNÍ

Bankovní poplatky   

  Pojišťovací_poplatkožrout  
HLASUJTE V ANKETĚ A ZVOLTE ABSURDNÍ VÝLUKU PŘÍMO ZDE!
     Maskot OFFICIAL 
Ukažte pojišťovnám, že vám vadí výluky z pojištění!
ABSURDITY: Výluky na terorismus ubývají, ale stále zůstávají!
TISKOVÁ ZPRÁVA: Nová Anketa o nejabsurdnější výluku
ANALÝZA: Špatnou zkušenost s pojišťovnou má 43 % Čechů
  DOBRÁ RADA: Při sjednávání pojištění se vždy zaměřte na výluky

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.97256 / Celkový počet hodnoceni 328
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti