Komentované zprávy bank: KB uklízí a ČSOB má Jindru


20. 07. 2018  00:05   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (0)

KOMENTOVANÉ TISKOVÉ ZPRÁVY Z BANK: O čem nás naše banky informují? A jak moc jsou jejich tiskové zprávy zajímavé? Podíváme se na ně trochu veselýma a trochu kritickýma očima. ČTĚTE DÁLE!

Komentované zprávy nejsou přesnými či seriózními zprávami o krocích bank a jejich náplni. Jedná se o odlehčený komentář a ironizování tiskových zpráv z bank, které jsou často strohé, vážné a banky se v nich rády nekriticky chválí. Reakce některých zástupců bank na naši novou rubriku svědčí o faktu, že výše uvedený smysl této rubriky zatím nepochopili. Připomínáme, že se nejedná o aktuální zpravodajství, ale o výběr zpráv z předchozího čtvrtletí, které jsou zajímavé ke komentování a zároveň mohou sloužit k hodnocení bank v našem projektu Vstřícná banka.

Tento týden jsme vybrali následující zprávy, které banky vydaly v předchozím čtvrtletí. Čtěte!

Stále více Čechů se zajišťuje do budoucnosti pravidelným investováním, potvrzuje Česká spořitelna

S legendárním americkým filantropem a investorem Warrenem Buffettem se setkalo jen velmi málo Čechů. Stále více lidí se ale začíná řídit jeho doporučením, že každý by měl utratit pouze tolik, kolik mu zůstane poté, kdy provede pravidelné investice na zabezpečení důstojné penze.
Investování, včetně toho pravidelného, se dostává „pod kůži“ Čechů. Vyplývá to ze statistik České spořitelny, která je největším správcem aktiv v Česku a která dlouhodobě zdůrazňuje význam pravidelného investování. V loňském roce přibylo do fondů spravovaných Českou spořitelnou 17,068 miliard korun, třetina z celkového nárůstu domácího trhu. Celkem v současnosti spořitelna lidem spravuje aktiva v souhrnné hodnotě 126,588 miliard korun.

Hádejte k čemu směřují zprávy tohoto typu? Opravdu chce banka informovat veřejnost o tom, že stále více Čechů pravidelně investuje? No banka vám tím chce říct, že investovat máte i vy, a ideálně využít investičních nástrojů právě této banky, jako to dělá velká část spoluobčanů. Neměli by jste tak zůstat pozadu a inspirovat se zkušenostmi dalších lidí. To vám chce banka říct. V podstatě se jedná o mírně zahalenou reklamu, která se skrývá za rádoby nezávislým průzkumem.

ČSOB přichází s novým komunikačním konceptem, který je postaven na nevšedních zážitcích dvou hlavních hrdinů, manželského páru Jindry a Jindry.

Hlavními tvářemi konceptu, na němž se podílela agentura J. Walter Thompson, jsou herci Marie Doležalová a Marek Taclík.

„Jsme bankou, jejíž služby jsou dostupné skutečně každému, a to v té nejvyšší kvalitě. Od toho se také odvíjí náš nový kreativní koncept, který ukazuje, že každý náš klient může zažít něco neobyčejného a nevšedního, a to i díky našim produktům a službám,“ sdělila Renata Pixová – Němcová, výkonná ředitelka skupinové komunikace ČSOB.

Jasně, s ČSOB zažijete to co nikde jinde zažít nemůžete. Extázi a povznesete se až k oblakům. Samozřejmě přeháníme, ale reklamní kampaně jsou vedeny v tomto duchu. Lidem jde přitom především o vstřícný přístup banky, levné služby, dostupnost a co nejjednodušší služby, které reálně skutečně potřebuje. Převádět tyto potřeby na nějaké životní neobyčejné a nevšední zážitky nemusí být až tak účinné. Ale i tak bance přejeme mnoho nových klientů, kteří přijdou právě a jednom na základě této reklamní a propagační kampaně.

Komerční banka se rozhodla uklízet

Komerční banka (KB) se aktivně zapojí do projektu „Ukliďme svět, ukliďme Česko“. Dobrovolnickou akci, která se v letošním roce uskuteční 7. dubna a 15. září, podpoří nejen jako hlavní partner, ale také dá možnost svým zaměstnancům připojit se k úklidu ve vybraných lokalitách.

Pokud se v souvislosti s bankou píše o uklízení, představíme si spíše praní špinavých peněz. To ale určitě nebude případ naší čisté Komerční banky. Banka bude skutečně uklízet. Uklízet vybrané lokality. Tedy banka nažene své zaměstnance s košťaty a lopatkami, po boku pracovníků komunálních služeb do akce v ulicích a tam budou bankovní poradci sbírat špačky, papírky a zbytky nedojedených potravin. Však je správné když i bankéři vidí reálný svět a nedívají se na něj jen z prosklených stěn svých kanceláří.

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ KOMENTÁŘE TISKOVÝCH ZPRÁV BANK NALEZNETE ZDE!

Maskot palec dolůČtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 3.02756 / Celkový počet hodnoceni 254
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti