92. díl - Ideální banka 21. století: Platba bez karty a delší otevírací doba


18. 12. 2015  00:06   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol za rok 2014 již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Jáchym Jiráň se ve své textové práci dívá na ideální banku čistě prakticky.

Jáchym Jiráň je studentem Střední průmyslové školy spojovací techniky Praha. Student se dívá na ideální banku ve svém textu čistě pragmaticky a prakticky. Ideální banka by měla umožňovat platit klientům bez platebních karet pouze na základě otisků prstů. Ideální banka by také měla mít delší otevírací dobu a měla by umožnit vybírat hotovost z bankomatů dle možnosti výběru druhu bankovek a mincí. Ideální banka by také neměla uplatňovat zbytečné či hloupé poplatky, ale pouze ty, které mají nějaký smysl a nějaké odůvodnění. Soutěžní práce vynesla Jáchymovi 93. místo mezi celkovými 172 soutěžními pracemi.

Jak si tedy Jáchym Jiráň představuje svou ideální banku?

Moje představa banky ve dvacátých letech 21. století se dá vyjádřit jedním slovem: „zjednodušení“. Nejedná se o úplné zjednodušení, které by někdo mohl nazvat hovorovým výrazem „pro blbý“, ale o zjednodušení, které usnadní komunikaci a bankovní záležitosti.

Například co se týče platby, tak by bylo dobré zavést možnost platit bez kreditní karty jednoduchým skenováním otisku prstu. Ovšem by se ale musela zavést bezpečnostní opatření, aby se tento systém nedal zneužít a otisky zfalšovat. Další záležitostí je otevírací doba. Mnohdy je příliš krátká a doopravdy by pomohlo v komunikaci banky s klientem, kdyby se prodloužila. Mnoho lidí mívají problém s tím, že končí v práci pozdě a banky už mají zavřeno. O víkendu se tam nedostanou vůbec. Zároveň by bylo skvělé, kdyby platba, která byla poslána o víkendu došla už ten víkend a ne až na začátku příštího týdne. Změnou by si mohly taky projít i bankomaty. Bylo by skvělé, kdyby bylo možné si z bankomatu vybrat hotovost ve všech typech bankovek a drobných. A hlavně zrušit zbytečné a hloupé poplatky. I kdyby to znamenalo zvýšit cenu těch důležitých. Banky vy měly v budoucnosti využívat nejnovějších technologií. Dejme tomu že do té doby bude vynalezen hologram. Pokud by se tak stalo, tak by banky určitě měli této technologie využít.

Představ jak by banka budoucnosti měla vypadat je mnoho, ale uskutečnit se dokáže jen zlomek, přesto osobně doufám, že se jich uskuteční co nejvíc a vyberou se ty nejlepší.

ZÚČASTNĚTE SE NOVÉHO ROČNÍKU SOUTĚŽE STUDENTŮ - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ A VYHRAJTE CENY V HODNOTĚ DESÍTEK TISÍC KORUN! PRAVIDLA A PODMÍNKA NALEZNETE ZDE!

idealni-banka-2015Čtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 3.02852 / Celkový počet hodnoceni 561
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti