Aktualizováno: KB chce poplatek nespokojeného klienta prošetřit


01. 07. 2010  03:44   |   ar   |   komentářů (3)

Do naší rubriky Vrba nám přibyl jeden příspěvek od nespokojeného bankovního klienta. Při vkladu hotovosti na přepážce jej překvapila výše bankovního poplatku, který byl nucen zaplatit. Následná reakce Komerční banky na naši intervenci nás velmi příjemně překvapila.

Dopis přetiskujeme:

  Dobrý den,

po dnešní návštěvě pobočky Komerční banky v Jihlavě jsem se rozhodl podělit o bankovní poplatek, jenž jsem byl nucen uhradit. S poplatkem za vklad hotovosti jsem tak trochu počítal, takže mne požadavek paní pokladní nepřekvapil. Ovšem jeho výši jsem si prostě nemohl nechat pro sebe. Hotovost jsem skládal jako soukromá osoba na účet akciové společnosti.  Doklad je uveden v příloze.

S pozdravem Michal K.   Sazebníky bank opravdu sankcionují vklady v hotovosti, často nad určitý objem (tzv. nadměrné vklady). Proč tomu tak je? 

Odpověď banky nás velmi příjemně překvapila, Komerční banka slíbila prošetření případu - a to se často nestává. Tisková mluvčí Monika Klucová nám sdělila toto:

"Manipulace s hotovostí je nákladná, nicméně vklady fyzických osob občanů na vlastní účty nabízíme zdarma a u vkladů na účty třetích stran účtujeme standardně poplatek 75 Kč.

Rádi bychom Vámi popisovaný případ řádně prošetřili, proto Vás prosím o zaslání identifikačních údajů klienta, abychom ho mohli případně kontaktovat."Čtěte také Ostatní čtou
Témata tohoto článku

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 3.02622 / Celkový počet hodnoceni 801
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5

Aktualizováno: KB chce poplatek nespokojeného klienta prošetřit

Re: poplatek 1350,-Kc
Firemní účet mám u jiné velké banky.Taky zkoušela mě pumpovat o poplatek za nadměrný vklad.Tak jsem ...
Odporná politika bank,pokud argumentují,
že musí manipulovat s hotovostí,a tak to nechají klienta zaplatit.Vždyť od toho jsou to banky.Pekárn...
poplatek 1350,-Kc
za vklad vikendove trzby ve vysi 870000 na vlastni ucet pravnicke osoby vedeny u Raiffeisen bank, js...
Diskutovat


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti