Úvěry

Oddlužovací společnosti

Pokles počtu dlužníků v prodlení v registru SOLUS se zastavil, statistiky jsou přesto na historicky nízké úrovni

21. 10. 2018  16:39  |   Počet občanů s dluhem po splatnosti zapsaným do negativního registru SOLUS poprvé od konce roku 2015 vzrostl. Nárůst o jednu setinu procenta je minimální, v registru je v rámci celé ČR zapsáno o 20 tisíc občanů méně, než na konci září loňského roku. Drobný nárůst počtu klientů v prodlení u členských společností Sdružení může způsobit i neodpovědné půjčování těch společností, které klienty v registrech neprověřují a „stáhnou“ je do dluhové pasti. více »

„Oddlužovací šmejdi“ stále řádí. Pomohlo by zvýšení odměn za sepis návrhu na oddlužení?

08. 08. 2018  00:06  |   Pravidla oddlužování v ČR zřejmě znovu projdou změnami. Novela insolvenčního zákona, která už celý rok o něco usnadňuje zbavení se dluhu a pomáhá dlužníkům z dluhových pastí, by měla být v pasáži o pravidlech oddlužování opět změněna. více »

Číslo týdne - 150 000

15. 08. 2017  00:34  |   ČÍSLO TÝDNE - 150 000: Tolik návrhů na oddlužení bylo podáno k tuzemským soudům od roku 2008. Osobní bankrot se tak stal jedním z nejdůležitějších a nejvyužívanějších nástrojů pro řešení předlužení. více »

Právní poradna BP: Půjčili jste peníze? Kontrolujte dlužníka na internetu

31. 08. 2016  00:16  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Půjčili jste peníze třeba i svému známéme? Musíte si ho kontrolovat pravidelně na internetu. Proč? ČTĚTE DÁLE! více »

Lidé mluví o svých dluzích raději se ženami

16. 09. 2015  00:59  |   Češi, kteří se dostanou do finančních problémů a zadluží se, hledají pomoc či pochopení častěji u žen, než u mužů. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu agentury IPSOS realizovaného pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK). Lidé s dluhy si u žen cení zejména jejich schopnosti porozumění a citlivého přístupu v nepříjemné situaci. více »

Jak správně dlužit? 3x6 rad pro zodpovědného dlužníka!

02. 01. 2014  10:50  |   Vánoce patří mezi finančně nejnáročnější období v roce a nejednu peněženku pěkně vyždímají. Lednová výplata navíc ještě daleko. Ideální podmínky pro poskytovaltele úvěrů a půjček... Přemýšlíte také o tom, že byste si vzali úvěr? Máte jej a nechcete se dostat do problémů? Nebo už v nich jste a hodláte se jich co nejrychleji zbavit? Řiďte se našimi 18 zásadami pro dlužníky a půjde vám to rychleji, levněji, tedy snáze! více »

Nepromyšlená předvánoční půjčka – první krok k maléru

17. 12. 2013  00:11  |   Před Vánocemi se logicky utrácí více peněz než po zbytek roku. Vánoce jsou dnes spíše synonymem pro nákupní šílenství a konzum než pro svátky plné rozjímání a duchovna. Banky a finanční instituce přicházejí v rámci nabídky úvěrů s různými bonusy, výhodami, odpuštěním poplatků či splátek s cílem, nalákat nové klienty. více »

Asociace inkasních agentur: Pozor na podvodné e-maily. Kopie dokladů neposílejte!

21. 11. 2013  15:05  |   Asociace inkasních agentur obdržela v průběhu dnešního odpoledne celou řadu dotazů na e-mailovou upomínku, žádající po adresátech zaslání kopií dokladů, a která se snaží vyvolat dojem odeslání z Asociace inkasních agentur. Současně v textu je zmíněna Federace národních asociací inkasních agentur. Asociace inkasních agentur se od těchto e-mailů distancuje. více »

Banky a exekuce: Za participaci banky s exekutorem zaplatíte poplatek

12. 11. 2013  11:49  |   V jednom z posledních příspěvků naší sekce Vrba jsme se zabývali problematikou poplatků spojených s participací banky a exekutora. Podívejte se, kolik si banky za tyto operace účtují. více »

Pozor na nesolidní návrhy na oddlužení!

12. 11. 2013  11:27  |   Česká leasingová a finanční asociace (ČLFA) varuje před nekalými postupy řady komerčních subjektů při zpracovávání návrhů na oddlužení fyzických osob v režimu insolvenčního zákona. V poslední době totiž výrazně roste počet nabídek tohoto typu motivovaných výlučně ziskem nesolidních subjektů, které parazitují na spotřebitelích a zneužívají institutu oddlužení. více »

Oddlužovačky již tolik netáhnou, finanční pijavice teď přemlouvají dlužníky k osobním bankrotům

08. 10. 2013  14:29  |   O pofiderních společnostech, které se jako pijavice přisávají na lidi v dlužnické nouzi a snaží z nich vytáhnout pro svůj prospěch další peníze, tzv. oddlužovacích společnostech, začal náš portál psát jako první. Tyto společnosti však na trhu stále operují a poškozují další a další dlužníky, byť je jejich činnost značně utlumena mediálním zájmem a rostoucí informovaností klientů. více »

Tzv. Oddlužovací společnosti zlobí méně, přesto dál zhoršují situaci dlužníkům všeho druhu

04. 10. 2013  04:52  |   O pofiderních společnostech, které se jako pijavice přisávají na lidi v dlužnické nouzi a snaží z nich vytáhnout pro svůj prospěch další peníze, tzv. oddlužovacích společnostech, začal náš portál psát jako první. Tyto společnosti však na trhu stále operují a poškozují další a další dlužníky, byť je jejich činnost značně utlumena mediálním zájmem a rostoucí informovaností klientů. více »

dTest: Není registr jako registr

14. 08. 2013  16:17  |   Zájemce o spotřebitelský úvěr prověřují banky i úvěrové společnosti velmi důkladně. Ne každý registr dlužníků je ovšem pro věřitele relevantní a registrace v systému CERD může být pro žadatele paradoxně snadnou cestou, jak se stát neplatičem. více »

Sankční podmínky - jsou drsnější banky nebo značkové nebankovní úvěrové instituce?

25. 07. 2013  05:54  |   Dlouhou dobu se má za to, že spotřebitelský úvěr u banky je bezpečnější než spotřebitelský úvěr u značkové nebankovní společnosti. Jak ale ukázalo srovnání serveru Bankovnipoplatky.com, není tomu vždy tak. Nejenže úvěr u značkových nebankovních poskytovatelů lze pořídit často výhodněji než u banky, ale podmínky navíc nejsou u některých bank tak transparentní, jak by se dalo očekávat a půjčené peníze se tak mohou prodražit – především kvůli sankčním podmínkám. více »

Rozhodnutí Ústavního soudu ukončí ždímání dlužníků

09. 05. 2013  09:00  |   Ústavní soud ČR zrušil 25. dubna 2013 Většina advokátů a soudců vítá, že Ústavní soud 25. dubna tzv. přísudkovou vyhlášku Ministerstva spravedlnosti české republiky, která hrála hlavní roli v neúměrném navyšování dlužných částek o složky odměn vymahačů dluhů a advokátů. Jak bude v praxi nově výpočet vypadat? více »

Zaujalo nás: Osobní bankrot je drastické řešení, ale také nový začátek

10. 04. 2013  11:56  |   Počet bankrotů za rok 2012 oproti roku 2011 výrazně vzrostl. V únoru 2013 bylo vyhlášeno 1 354 osobních bankrotů, tedy o 341 méně než v lednu. Návrhů na osobní bankrot však stále přibývá, v únoru jich bylo 2 015. více »

„Oddlužovací“ společnosti řádí jako černá ruka, důvěřivcům působí obrovské škody!

02. 08. 2012  10:37  |   V minulosti jsme již na problematiku takzvaných „oddlužovacích“ společností několikrát upozorňovali. Firmám, které si vytipují dlužníky v nouzi, naslibují jim hory doly, aby pak je pak dostávali ještě blíže k finančnímu dnu, se v Česku dařilo. Proto jsme se jim opět podívali na zoubek. Jaká je tedy na trhu aktuální situace? více »

Zaujalo nás: Pozor na zprostředkovatele a oddlužovací firmy

13. 03. 2012  13:14  |   Rok poté, co vstoupil v platnost zákon o spotřebitelském úvěru, udělala společnost Provident Financial průzkum chování nebankovních poskytovatelů půjček. Výsledky, které před časem zveřejnila, jsou otřesné – řada nebankovních poskytovatelů půjček klame a podvádí klienty a nikdo jin v tom není schopen zabránit. Česká národní banka na ně nedosáhne a Česká obchodní inspekce je nestačí postihnout. Spotřebitelé jsou v řadě případů proti brutálnímu okrádání prakticky nezbranní. více »

BP.com varují dlužníky: Riziko tzv. oddlužovacích společností nepomíjí!

20. 07. 2010  00:18  |   Již v červnu jsme na stránkách BankovniPoplatky.com uveřejnili seriál autorských článků mapující aktivity tzv. oddlužovacích společností, stejně jako rizika s nimi spojená. V minulých dnech byly v tuzemských médiích zveřejňovány informace zabývající se totožnou problematikou. Všechny příspěvky k tématu lze shrnout a interpretovat jednoduchým výstupem: Dejte si na oddlužovací společnosti pozor! více »

Čtenáři BP.com a oddlužovací společnosti? Žádná přízeň!

29. 06. 2010  04:52  |   V minulých 14 dnech mohli čtenáři serveru www.bankovnipoplatky.com odpovídat na otázku mapující jejich vztah k tzv. oddlužovacím společnostem. Chcete vědět, co z ankety vyplývá? více »

Zástupci úvěrových společností: S oddlužovacími firmami nepečeme

11. 06. 2010  01:33  |   V dalším díle našeho seriálu o oddlužovacích společnostech přinášíme pohled nebankovních finančních institucí, realizujících se na trhu s úvěry. více »

Aktualizováno: České banky varují své klienty: Pozor na oddlužovací společnosti!

10. 06. 2010  10:35  |   Podstata bankovního podnikání předurčuje banky k tomu, aby se staly potenciálními partnery subjektů expandujících na trh s úvěrovými službami – oddlužovacích společností. Jak je tomu doopravdy? více »

ANKETA - oddlužovací společnosti

09. 06. 2010  10:15  |   V sekci anketní otázky se můžete podělit o vaše zkušenosti s oddlužovacími společnostmi, případné komentáře k těmto subjektům uvítáme v diskuzi. více »

Nástraha dlužníků v nouzi: oddlužovací společnost

09. 06. 2010  00:57  |   Lidé, kteří si vzali půjčku a nedokáží ji splácet, existují v každé fázi hospodářského cyklu. Pro rostoucí počet osob je ale dnes tato zkušenost zcela nová. Globální recese přidusila ekonomiky po celé planetě, způsobila průvan na trhu práce a zkrátila příjmy mnoha domácnostem. Bohužel, s počtem dlužníků v nouzi se přímou úměrou navyšuje počet subjektů, které na nich chtějí vydělat – tzv. oddlužovacích společností a oddlužovacích agentur. více »
1

Sekce obsahuje celkem 24 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti