Úvěry

Úvěry a půjčky

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Úvěry už ve znamení zákona o spotřebitelském úvěru

21. 01. 2019  01:21  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Konec likvidačních smluvních pokut, možnost splacení hypoték bez sankcí, nebo povinnost banky ověřit si schopnost klienta splácet. To je jen několik opatření, které přinesl na konci loňského roku zákon o spotřebitelském úvěru. více »

JAK NA ÚVĚRY: Jak vybrat nejlepší úvěr? Musíte vědět na co ho chcete

14. 01. 2019  05:04  |   JAK NA ÚVĚRY: Výběr nejlepšího úvěru není jednoduchou záležitostí a z průzkumů také vyplývá, že lidé často neví jak nejlépe úvěr vybrat, nebo posoudit. Právě na tomto přístupu profitují některé tradiční banky. více »

Vyplatí se pojištění neschopnosti splácet úvěr? - II. díl.

07. 01. 2019  00:45  |   II. díl seriálu: Berete si úvěr a chcete být zajištěni pro případ ztráty zaměstnání či pracovní neschopnosti? Pro mnohé to řeší pojistka. Je ale vše tak ideální jak na první pohled vypadá? A jaké problémy se mohou s takovým pojištěním objevit? více »

V Evropě v 1. pololetí vzrostl objem spotřebitelských úvěrů meziročně o 8,5 %

21. 12. 2018  12:50  |   Evropský trh se spotřebitelskými úvěry v letošním prvním pololetí meziročně vzrostl o 8,5 % na 172,6 miliardy eur. Vyplývá to ze statistik evropské federace Eurofinas, která zastřešuje poskytovatele spotřebitelských úvěrů (osobních půjček, revolvingových úvěrů, financování v místě prodeje), hypoték a financování automobilů pro domácnosti ze sedmnácti zemí. Českou republiku v Eurofinas zastupuje Česká leasingová a finanční asociace (ČLFA). více »

Češi si letos u stromečku nejčastěji rozbalí elektroniku

21. 12. 2018  12:47  |   Téměř 70 procent Čechů plánuje někomu z rodiny darovat k Vánocům elektroniku. Ať už jde o mobil, tablet, televize, počítač, DVD přehrávač anebo herní konzole. Více než čtvrtina domácností si dává jako vánoční dárek velký spotřebič, například pračku, lednici či sporák, mnohdy s časovým předstihem. Každého pátého Čecha letos pod stromečkem překvapí dovolená. Právě dovolenou uvádějí Češi i jako svou nejvýznamnější investici v letošním roce. V sousedním Slovensku investovali lidé letos víc peněz do vybavení domácností a rekonstrukcí. Vyplývá to z reprezentativního průzkumu pro společnost Home Credit *. více »

dTest: Radost z dárků na úvěr vydrží jen chvíli

18. 12. 2018  01:46  |   Adventní čas je v plném proudu a mysl většiny z nás tak zaměstnává otázka, čím letos obdarujeme své nejbližší. Jen co na ni nalezneme odpověď, vystřídá ji mnohdy ještě složitější úvaha, a to, z čeho dárky zaplatíme. Potřeba pořízení hodnotných či drahých prezentů je u některých spotřebitelů tak veliká, že si za tímto účelem dokonce neváhají vzít úvěr. Proč byste si ale na vánoční dárky rozhodně půjčovat neměli? více »

Finanční poradna serveru BP: Vysoké úroky se nestyďte řešit hned

17. 12. 2018  00:08  |   PONDĚLNÍ SERIÁL – FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenář se ve svém dotazu ptá, jak řešit vysoké úroky u své staré půjčky. Za několik let se totiž úroky výrazně snížili. Lze s tím něco dělat? více »

Češi si berou nejvíce půjček před Vánoci. Každý druhý si půjčuje rizikově, zejména u prodejců.

04. 12. 2018  00:18  |   Češi si půjčují nejvíce před Vánoci (říjen-prosinec). Každý druhý si půjčuje rizikově, a to nejvíce u prodejců zboží. Nejsilnějším obdobím je druhá polovina listopadu a začátek prosince, kdy roste objem úvěrů až o pětinu ve srovnání s průměrem celého roku. Prosinec je spolu s lednem obdobím, kdy jsou lidé nejvíce v mínusu na svých účtech a zajímají se i o možnosti konsolidovat své dluhy. Z aktuálního průzkumu agentury Kantar provedeného pro Poradnu při finanční tísni a Sdružení českých spotřebitelů vyplývá, že:   Téměř pětina (17 %) Čechů má v předvánočním období zkušenosti s půjčkou; Zatímco v průběhu celého roku si rizikově půjčuje čtvrtina (27 %) populace, v předvánočním období je to téměř polovina (47 %).     více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Zadlužení lidí se zvyšuje. Podíl neplatičů ale klesá

26. 11. 2018  00:31  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Úvěrový trh v České republice patří ke nejbezpečnějším v Evropě. Podíl neplatičů, tedy těch kdo řádně nesplácí své úvěry je i v porovnání s vyspělými zeměmi nízký a podíl těchto neplatičů navíc stále klesá. více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Sjednání úvěru osobně na pobočce, nebo přes internet?

29. 10. 2018  04:33  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Vyřízení úvěru přes internet je pro mnoho lidí stále tabu. Bojí se podvodníků, nejasnosti podmínek úvěru. Na druhé straně zase lidé oceňují rychlost vyřízení, stále kvalitnější zabezpečení komunikace i jednání s bankou a celkový komfort vyřízení. více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Jak vyřizovat úvěr v bance. Nenechte se uvést do tísně a spěchu

22. 10. 2018  04:11  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Sjednání úvěru je poměrně vážná záležitost. Na mnoho měsíců či let dopředu totiž zakládáte svá práva a povinnosti, a také rozhodujete o svém budoucím zatížení splátkami úvěru. Ačkoliv se může zdát, že vše je předem jasné, dané, a klient těžko může něco ovlivnit, není tomu tak více »

Jak rozeznat výhodnou půjčku od nevýhodné?

18. 10. 2018  00:41  |   Nabídka půjček je na našem trhu opravdu bohatá. Máme-li si celý segment zmapovat, můžeme ho rozdělit do tří hlavních kategorií. A to podle charakteristiky poskytovatelů. Sem řadíme: více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Jak porovnávat úvěry na internetu? Přehled webů porovnávačů

15. 10. 2018  04:27  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Porovnání v internetových porovnávačích je nejrychlejší a nejlepší způsob jak si porovnat výhodnost úvěrů jakéhokoliv druhu. Služba je přitom bezplatná a často umožňuje zřídit si úvěr snadno s pomocí internetu. více »

Home Credit přichází s Flexibilní půjčkou, která se vám přizpůsobí

13. 10. 2018  11:02  |   Home Credit představuje nový produkt. Je jím revolvingový úvěr, který reaguje na potřeby klientů. Splácet můžou, dle vlastních potřeb. Nová půjčka jim umožní libovolně si měnit výši měsíčních splátek podle své aktuální situace. Zároveň přináší možnost půjčit si při dobrém splácení opakovaně bez zbytečně složité administrativy. Novou flexibilní půjčku provází i nová reklamní kampaň v konceptu úspěšného sitcomu 3+jedna. více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: I půjčky se stále inovují a modernizují. Zavádí se novinky

11. 10. 2018  00:29  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Pod pojmem úvěr si lidé většinou představí hotovost, kterou obdrží od banky na nějaký účel a pak jí postupně splácejí stejně vysokými splátkami dle splátkového kalendáře, až do úplného zaplacení. Tak jednoduché a nudné to však být určitě nemusí. více »

Více než 2/3 Čechů upřednostní vyřízení půjčky online

04. 10. 2018  00:59  |   Nejen výše úroků, ale i rychlost vyřízení, dostupnost a co nejjednodušší administrativa. To jsou nejčastější požadavky klientů na půjčku. Podle aktuálních hodnocení Čechů tyto nároky nejlépe splňují půjčky peněz online. více »

Pro peníze raději na internet než na pobočku. Více než 2/3 Čechů upřednostní vyřízení půjčky online

02. 10. 2018  19:37  |   Nejen výše úroků, ale i rychlost vyřízení, dostupnost a co nejjednodušší administrativa. To jsou nejčastější požadavky klientů na půjčku. Podle aktuálních hodnocení Čechů tyto nároky nejlépe splňují půjčky peněz online. V současnosti má s nějakou hotovostní půjčkou zkušenost sedm z deseti Čechů. Polovina z nich považuje za podstatné domluvit si půjčku osobně na pobočce, ale pro více než dvě třetiny z dotázaných je důležitá možnost půjčit si peníze online. Vyplývá to z reprezentativního průzkumu společnosti Home Credit.* více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Čím se řídit při volbě úvěru. Reklama ne, porovnání ano

02. 10. 2018  04:50  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Z průzkumů vyplývá, že velká část klientů na poli úvěrů a jejich výhodnosti využívá informací z reklam. Právě reklama dokáže přesvědčit mnoho lidí, aby si zašli úvěr zřídit do dané banky. více »

Rusnok: ČNB by letos mohla ještě dvakrát zvýšit úroky

17. 09. 2018  00:41  |   Česká národní banka (ČNB) by do konce letošního roku mohla ještě dvakrát zvýšit své úrokové sazby. V rozhovoru s agenturou Reuters to řekl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Bankovní rada ČNB začátkem srpna zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 1,25 procenta. Podle Rusnoka by se další zvýšení úroků mohlo uskutečnit již tento měsíc. více »

Čtvrtina Čechů se zadlužuje rizikově. Před dluhovou pastí pomůže konsolidace a refinancování půjček

03. 09. 2018  00:08  |   Máte půjčku na auto, vyčerpaný kontokorent a také úvěrovou kartu. Splátky tak posíláte hned několika směry, přičemž si každý z věřitelů nezapomene naúčtovat příslušné poplatky. Možná stojí za to, uvažovat o sloučení půjček do jediného úvěru. více »

Češi v pololetí dlužili 2,23 bilionu Kč, meziročně o 8,5 pct víc

31. 08. 2018  00:33  |   Celkový dluh obyvatel ČR činil ke konci pololetí 2,23 bilionu korun, což je meziroční růst o 8,5 procenta. Objem dluhu ohroženého nesplácením naopak klesl o 9,2 procenta na 36,9 miliardy korun.  více »

Čeští zákazníci dospívají. Jejich očekávání od služeb jsou pořád vyšší

20. 08. 2018  14:34  |   Až čtvrtina Čechů tvrdí, že se jejich očekávání od služeb v posledních letech zvýšila. Vyšší kvalitu čekají nejen v restauracích, ale také u finančních služeb jako vedení účtu či hotovostní půjčky, při opravě auta nebo vyšetření u zubaře. Obecně jsou dnes očekávání Čechů vysoká, jelikož žádná služba neskončila pod hranicí průměru. Za lepší servis si taky rádi připlatí. Proto si ani u méně populárnějších služeb neváhají dupnout. V případě nespokojenosti drtivá většina neváhá a odchází ke konkurenci. Vyplývá to z reprezentativního průzkumu společnosti Home Credit.* více »

ČNB: Hlavní nejistotou délka trvání faktorů, jež oslabily korunu

14. 08. 2018  00:41  |   Hlavní nejistotou inflační prognózy centrální banky je délka trvání globálních faktorů, které způsobily nedávné oslabení kurzu koruny. Vyplývá to z dnes zveřejněného záznamu jednání bankovní rady České národní banky. Ta počátkem srpna jednomyslně zvýšila úrokové sazby. více »

Členové ČLFA poskytli v prvním pololetí firmám nebo domácnostem 93,46 mld. Kč, meziročně o 5,5 % více

09. 08. 2018  13:33  |   Členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) poskytly klientům v prvním pololetí letošního roku prostřednictvím leasingu, úvěrů a factoringu 93,46 miliardy korun, to je o 5,5 % více než ve stejném období roku 2017. Celkové pohledávky ČLFA z běžících leasingových a úvěrových kontraktů dosáhly na konci letošního prvního pololetí 272,87 miliardy korun. více »

Nepoctivé nebankovní firmy přišly s novými praktikami, na které je i zákon krátký

02. 08. 2018  00:54  |   Zákon o spotřebitelském úvěru měl jednou provždy nastolit na nebankovním úvěrovém trhu pořádek. Neférové společnosti měly nadobro zmizet a sjednávání nebankovních půjček se mělo stát bezpečné. Bohužel není tomu tak. I přes jasná legislativní omezení, je stále na trhu mnoho podvodných nabídek. více »

Červencový žebříček bankovních spotřebitelských půjček: Nadále vede Air Bank

18. 07. 2018  08:12  |   Na Finparádě najdete pravidelně aktualizované žebříčky finančních produktů, které obsahují nejlepší nabídku na trhu vyhodnocovanou specialisty podle předem daných kritérií. Nedávno byla znovu přepočtena kritéria žebříčku spotřebitelských úvěrů. K žádným změnám v něm však nedošlo. Žebříčku nadále kraluje Air Bank, následovaná ČSOB na druhém místě a Komerční bankou na místě třetím. více »

Sníme o novém autě, rekonstrukci a dovolené. A klidně se i uskromníme, říkají Češi

12. 07. 2018  20:02  |   Sny si je třeba plnit. To si myslí naprostá většina Čechů. Nejčastěji sní o koupi auta, novém bydlení i cestování. Mnoho z nich si jeden či víc z takových snů už v životě splnilo. Každý druhý Čech se neváhá uskromnit, aby nezůstali jen u snění. Více než třetina je dokonce ochotna sáhnout na svůj volný čas a přilepšit si brigádou nebo zlepšit svůj život díky rekvalifikaci a vzdělávaní. Zlozvyků by se naopak ve snaze naplnit své sny vzdal jen jeden z deseti. Vyplývá to z reprezentativního výzkumu společnosti Home Credit. více »

Výběr finančních produktů

22. 06. 2018  21:45  |   Devět z deseti lidí tvrdí, že když si vybírají finanční produkt, hodně se zabývají srozumitelností informací a podmínek. Hledají je na webech jednotlivých společností. Jenže se zdá, že realita je jiná – každý druhý totiž přiznává, že vlastně vůbec nezná bonusy, které jsou s finančními produkty spojené, pokud vůbec nějaké mají. Zjistil to průzkum agentury STEM/MARK pro společnost Home Credit. více »

AUTOTÝM nezávisle prověřuje ojetiny. V bazarech hledejte jejich nálepku

20. 06. 2018  10:22  |   Autotým přichází s novinkou, která pomáhá lidem s nákupem ojetých vozů a chrání je před nekalými praktikami obchodníků. V rámci služby Autotým zkontrolované vozy označuje žlutou nálepkou „Prohlédnuto“. Takto nezávisle technicky prověřená auta najdete v autobazarech po celé republice i v online katalogu kontrolovaných vozů.   více »

ČNB zpřísnila svá doporučení. Získat úvěr bude těžší

12. 06. 2018  14:01  |   Česká národní banka v souvislosti s publikací Zprávy o finanční stabilitě rozhodla o zavedení dalších dvou omezení v oblasti poskytování úvěrů. Od 1. října letošního roku bude kromě limitů LTV (poměr zástavní hodnoty nemovitosti vůči výši úvěru) sledovat i dodržování limitů pro posuzování zadluženosti žadatelů o úvěr. Jak se to projeví v dostupnosti hypoték? více »

Licenci pro poskytování nebankovních úvěrů získali všichni členové SOLUS, kteří ji ke své činnosti ze zákona potřebují

06. 06. 2018  20:11  |   Všechny nebankovní finanční instituce, jejichž hlavní činností je poskytování úvěrů spotřebitelům a jsou členy sdružení SOLUS, získaly v řádném termínu od České národní banky potřebnou licenci pro poskytování nebankovních úvěrů. Zvládnutí náročného procesu licencování potvrzuje, že SOLUS sdružuje společnosti, pro které není ochrana spotřebitele jen prázdnou frází. více »

Kamali přichází s novou reklamou. Chytlavá písnička zůstává, mění se dopravní prostředek

04. 06. 2018  21:49  |   Specialista na mikropůjčky Kamali spouští novou televizní kampaň. Mírně upravený text letní písně reaguje na skvělé umístění Kamali ve dvou žebříčcích – zabodovala ve velkém srovnání krátkodobých úvěrů na Finparáda.cz a také se stala „nejbezpečnější krátkodobou půjčkou“ v Navigátoru bezpečného úvěru. více »

Dluh obyvatel ČR stoupl meziročně o devět pct na 2,2 bilionu Kč

01. 06. 2018  00:32  |   Celkový dluh obyvatel ČR činil ke konci prvního čtvrtletí 2,18 bilionu Kč a meziročně vzrostl o 175,1 miliardy korun, tedy o 8,7 procenta. Objem dluhu ohroženého nesplácením naopak klesl o 4,5 miliardy na 36,6 miliardy Kč. Počet lidí, kteří měli problémy se splácením úvěrů na bydlení, se meziročně snížil o 5000.  více »

Asociace: Nebankovní firmy letos poskytly o 4,6 pct více peněz

30. 05. 2018  02:35  |   Členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) v prvním čtvrtletí 2018 poskytly klientům prostřednictvím leasingu, úvěrů a factoringu 52,1 miliardy Kč, což je o 4,6 procenta meziročně více. více »

Nebankovní společnosti jsou na koni. Jen za první čtvrtletí půjčily o 4,6 % více peněz

23. 05. 2018  00:14  |   Mimobankovní úvěry táhnou. Nebankovní poskytovatelé v prvním čtvrtletí letošního roku půjčili o 4,6 % meziročně více peněz. Z dat České leasingové a finanční asociace (ČLFA) je patrné, že klesla poptávka po podnikatelském leasingu a úvěru, naopak vzrostla po úvěrech a leasingu určených k financování domácností. více »

Vyplatí se pojištění neschopnosti splácet úvěr? - I. díl.

14. 05. 2018  00:42  |   I. díl seriálu: Berete si úvěr a chcete být zajištěni pro případ ztráty zaměstnání či pracovní neschopnosti? Pro mnohé to řeší pojistka. Je ale vše tak ideální jak na první pohled vypadá? A jaké problémy se mohou s takovým pojištěním objevit? více »

SG Equipment finance poskytuje výhodný úvěr na

10. 05. 2018  20:43  |     Firmy, které investují do technologií s příznivým vlivem na životní prostředí, mohou u společnosti SG Equipment Finance (SGEF) získat výhodný leasing či úvěr. V programu Climate Action, který SGEF spustil ve spolupráci s Evropskou investiční bankou (EIB), je alokováno více než 2,5 miliardy Kč. Společně s Komerční bankou je SG Equipment Finance hlavním partnerem evropských finančních institucí v ČR. Jen v minulém roce poskytl SGEF v rámci několika programů zvýhodněné financování v objemu téměř osm miliard Kč. více »

Potřebujete půjčit? Před úvěrem dejte přednost šetření a pomoci od rodiny

09. 05. 2018  00:31  |   Z posledních průzkumů vyplynulo, že zhruba každý třetí Čech je zadlužený. Výjimkou nejsou ani ti, kteří splácí více úvěrů. Do finančních problémů se člověk dostane a ani neví jak. Jenže sjednat rychle půjčku u neznámého poskytovatele není vhodným řešení finančních neduhů. Co dělat, když nemáte na zaplacení nájmu nebo potřebujete rychle opravit automobil? více »

Podíl Čechů, kteří neplatí včas dluhy, je nejnižší od roku 2008

02. 05. 2018  00:29  |   Schopnost Čechů splácet závazky se letos dále zlepšila. Na konci března mělo dluhy po splatnosti 7,18 procenta dospělých, což je nejméně od poloviny roku 2008. Na konci loňského roku to bylo 7,32 procenta.  více »

ČNB: Banky dále zpřísní úvěrové podmínky u půjček domácnostem

18. 04. 2018  02:11  |   Banky ve druhém čtvrtletí 2018 očekávají další zpřísnění úvěrových podmínek u úvěrů domácnostem a nezměněné podmínky u podnikových úvěrů. Vyplývá to z šetření úvěrových podmínek bank, které dnes zveřejnila Česká národní banka. více »

Před šetřením dávají Češi přednost dluhům. Třetina populace splácí více jak dvě půjčky

16. 03. 2018  07:31  |   Dávno jsou pryč časy, kdy si lidé na všechno museli našetřit a mnohdy i vyčkat frontu. V současnosti je všeho dost a prodejci lákají na akční nabídky dnes a denně. Má-li spotřebitel zájem, hned kupuje. Pokud nemá peníze, nezbývá nic jiného než si je půjčit. A že Čechům není úvěrování cizí, dokazuje lednový průzkum NMS Market Research. více »

Dluh Čechů loni stoupl o 178 miliard na 2,14 bilionu Kč

14. 03. 2018  08:24  |   Celkový dluh Čechů ke konci roku 2017 činil 2,14 bilionu korun, meziročně tak vzrostl o 177,5 miliardy korun. Zároveň loni klesl takzvaný ohrožený dluh, u kterého nebyly zaplaceny minimálně tři po sobě jdoucí měsíční splátky. více »

PŮJČKY V ROCE 2018: zaměřte se na testy a licenci

12. 03. 2018  09:42  |   LETOS ČEKÁ OBČANY ŘADA FINANČNÍCH ROZHODNUTÍ – VZHLEDEM K DOBRÉ EKONOMICKÉ KONDICI A VÝHODNÝM PODMÍNKÁM ZÍSKÁNÍ ÚVĚRU SE OČEKÁVÁ ROSTOUCÍ ZÁJEM O PŮJČKY. AŤ UŽ SE LIDÉ CHYSTAJÍ NA REKONSTRUKCI DOMU, NEBO JE ČEKÁ VĚTŠÍ OPRAVA AUTA, PŘITOM ALE NECHTĚJÍ SAHAT NA SVÉ ÚSPORY, PRÁVĚ PŮJČKA JE VYHLEDÁVANÝM ZPŮSOBEM FINANCOVÁNÍ. NABÍDKA PŮJČEK JE PŘEDEVŠÍM NA INTERNETU VELMI ŠIROKÁ A JE POMĚRNĚ OBTÍŽNÉ SE V NÍ VYZNAT. NAVIGÁTOR BEZPEČNÉHO ÚVĚRU PŘINÁŠÍ PŘEHLED ZÁKLADNÍCH ASPEKTŮ, NA KTERÉ JE NUTNÉ SE V ROCE 2018 PŘI VÝBĚRU VĚŘITELE ZAMĚŘIT. více »

Duel s Patrikem Nacherem: Vyplatí se pojištění neschopnosti splácet úvěr? - VI. díl.

08. 03. 2018  00:56  |   VI. díl seriálu: V tomto díle přinášíme duel Patrika Nachera se zástupcem České spořitelny o prospěšnosti či neprospěšnosti pojištění neschopnosti splácet. Podívejte se jak duel dopadl. VIDEO UVNITŘ: více »

Vyplatí se pojištění neschopnosti splácet úvěr? - V. díl.

01. 03. 2018  00:52  |   V. díl seriálu: Berete si úvěr a chcete být zajištěni pro případ ztráty zaměstnání či pracovní neschopnosti? Pro mnohé to řeší pojistka. Je ale vše tak ideální jak na první pohled vypadá? A jaké problémy se mohou s takovým pojištěním objevit? více »

Hyde park - připravme se na vysoké úroky

27. 02. 2018  00:54  |   ÚTERNÍ SERIÁL - HYDE PARK: Výrazně vyšší úroky u hypoték a úvěrů se nám s nějvětší pravděpodobností nevyhnou. Na tuto skutečnost by se tak měl každý z nás připravit. více »

České banky mají minimum rizikových úvěrů

26. 02. 2018  00:35  |   Podíl problémových úvěrů v českých bankách je nižší než ve Francii nebo Rakousku. Smutným rekordmanem zůstává Řecko, kde se řádně nesplácí každá druhá půjčka. více »

Průzkum ČBA: Na 28 procent Čechů si půjčuje rizikovým způsobem

22. 02. 2018  09:25  |   Na 28 procent Čechů, kteří si půjčují peníze, tak činí rizikovým způsobem. Dvě třetiny si půjčují od nebankovních společností nebo přímo od prodejců zboží, od banky pak 44 procent spotřebitelů.  více »

Vyplatí se pojištění neschopnosti splácet úvěr? - IV. díl.

22. 02. 2018  00:50  |   IV. díl seriálu: Berete si úvěr a chcete být zajištěni pro případ ztráty zaměstnání či pracovní neschopnosti? Pro mnohé to řeší pojistka. Je ale vše tak ideální jak na první pohled vypadá? A jaké problémy se mohou s takovým pojištěním objevit? více »

Vyplatí se pojištění neschopnosti splácet úvěr? - III. díl.

12. 02. 2018  00:48  |   III. díl seriálu: Berete si úvěr a chcete být zajištěni pro případ ztráty zaměstnání či pracovní neschopnosti? Pro mnohé to řeší pojistka. Je ale vše tak ideální jak na první pohled vypadá? A jaké problémy se mohou s takovým pojištěním objevit? více »
1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>

Sekce obsahuje celkem 440 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti