Úvěry

Úvěry a půjčky

Úvěry: 10+1 otázek pro zodpovědného spotřebitele

09. 03. 2012  11:15  |   Podpis úvěrové smlouvy znamená často dlouhodobý závazek, který by si měl každý člověk důkladně promyslet. Přistoupit k němu s rozvahou a zhodnotit všechna pro a proti. Česká leasingová finanční asociace proto nabízí deset základních otázek a odpovědí pro všechny zodpovědné zájemce o úvěr, aby jim jejich rozhodování usnadnila. více »

Nový úvěr FINGRAM. Půjčka pro odpovědné a vzdělané klienty. Která banka se jí ujme?

01. 08. 2017  00:43  |   Z velké soutěže studentů středních a vysokých škol Ideální banka 21. století vzešel velmi zajímavý nápad produktu, který by měla "ideální banka" v budoucnu nabízet. Která banka se tohoto nápadu ujme a zazáří s ním v konkurenci ostatních? Nápad přináší pro klienty při schvalování půjčky napětí i zábavu. více »

Více se zadlužujeme, ale lépe splácíme. Může za to dobrá ekonomika i nízké úrokové sazby

28. 07. 2017  00:02  |   I když se stále více zadlužujeme, naše schopnost splácet závazky se neustále zlepšuje. Například dle informací sdružení Solus je podíl dluhů po splatnosti nejnižší od roku 2008. Lidé jsou totiž díky příznivé ekonomické situaci více imunní vůči problémům se splácením. více »

Nemáte na koupi auta? Řešením je leasing, nebo půjčka.

13. 07. 2017  07:30  |   Potřebujete nový automobil, ale na pořízení nemáte peníze? Pokud je tato potřeba opravdu nutná, můžete si sjednat autopůjčku, nebo si vozidlo koupit na leasing. Operativní leasing a úvěr jsou dvě velmi rozdílné možnosti financování. Víte, v čem se liší a která bude pro vás ta lepší? více »

Zákon o spotřebitelském úvěru – jak funguje přechodné období pro poskytovatele spotřebitelského úvěru?

13. 07. 2017  00:51  |   Článek je zaměřen na první zkušenosti za období od 1.12.2016, kdy nabyl účinnosti zákon č. 257/2016 Sb., Tentokrát bude článek zacílen na poskytovatele spotřebitelských úvěrů. více »

FINANČNÍ GRAMOTNOST: Kdy si vzít úvěr u banky

11. 07. 2017  00:55  |   SERIÁL FINANČNÍ GRAMOTNOST: Kdy si vzít úvěr u banky? Ne každá doba je vhodná. Záleží na důvodech a potřebách k pořízení úvěru. Jak poznat tu správnou chvíli, kdy si máme nebo můžem úvěr pořídit? ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna: Řada poskytovatelů drobných půjček nedodržuje zákon

30. 06. 2017  15:54  |   Většina poskytovatelů rychlých krátkodobých půjček nezveřejňuje všechny zákonem vyžadované informace. Navíc si stanovují různé poplatky, které nereguluje zákon, a v případě nesplácení tak spotřebitelé zaplatí násobně více, než činí vlastní půjčka.  více »

KAZUISTIKA: Milan už je chytřejší. Porovnává podle PRSN, ne podle úroku

29. 06. 2017  00:36  |   KAZUISTIKA - REÁLNÉ PŘÍBĚHY NAŠICH ČTENÁŘŮ: Milan si kupoval ojeté auto na úvěr. Při výběru přímo v autobazaru se nechal ovlivnit velmi dobrým úrokem k úvěru. I proto zaplatil tisíce korun zbytečně navíc. ČTĚTE DÁLE! více »

ANALÝZA NESPLÁCENÝCH DLUHŮ V ČR: Nejméně problémoví dlužníci jsou na Zlínsku, Vysočině a Olomoucku

28. 06. 2017  11:18  |   Češi ve splácení dluhů patří mezi evropský podprůměr. Jen třetina dlužníků, kteří dostanou možnost rozložit si platby do splátkového kalendáře, dohodu dodrží. více »

Češi už na dovolené neškudlí

22. 06. 2017  14:23  |   Představa kvalitní dovolené prošla u Čechů značnou proměnou. Pouhý odpočinek na pláži u mnohých z nich už neobstojí. Stále více z nás vyhledává aktivní dovolenou s výlety nebo poznávací cestování. Pokud se Češi rozhodují mezi letní a zimní dovolenou, letní jasně vede, vybere si ji 79 % dotázaných a ideální délka je alespoň deset dní. To prozradil průzkum agentury STEM/MARK pro společnost Home Credit. více »

Chceme změnit trh: Zonky mění marketingovou strategii, chce masovou službu a do tří let 10 % trhu

22. 06. 2017  14:22  |   Online platforma kde lidé půjčují lidem o prázdninách oslaví první půjčenou miliardu. Měsíční objem půjček vyrostl pouze za květen o 120 procent a v červnu Zonky očekává ještě lepší výsledky. Nový CEO Pavel Novák, který nahradil Lucii Tvarůžkovou, plánuje vybudovat masovou službu, která si však zachová svou tvář. více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Sjednání úvěru osobně na pobočce, nebo přes internet?

15. 06. 2017  04:33  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Vyřízení úvěru přes internet je pro mnoho lidí stále tabu. Bojí se podvodníků, nejasnosti podmínek úvěru. Na druhé straně zase lidé oceňují rychlost vyřízení, stále kvalitnější zabezpečení komunikace i jednání s bankou a celkový komfort vyřízení. více »

Spotřebitelské organizace: Novela zákona o úvěru pročistila trh

14. 06. 2017  00:40  |   Novela zákona o spotřebitelském úvěru, která platí od 1. prosince 2016, pročistila trh a zlepšila situaci spotřebitelů. Vyplývá to z ankety ČTK mezi spotřebitelskými organizacemi. Upozornily ale na to, že na důkladnější zhodnocení dopadů je ještě příliš brzy. Varovaly také před nástupem lichvářů, kteří stojí mimo dohled centrální banky. více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Jak vybrat nejlepší úvěr? Musíte vědět na co ho chcete

13. 06. 2017  05:04  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Výběr nejlepšího úvěru není jednoduchou záležitostí a z průzkumů také vyplývá, že lidé často neví jak nejlépe úvěr vybrat, nebo posoudit. Právě na tomto přístupu profitují některé tradiční banky. více »

DOBRÁ RADA: RPSN musí být ve smlouvě o úvěru uvedena přesně

13. 06. 2017  00:42  |   DOBRÁ RADA: RPSN je pro spotřebitele velmi důležitý údaj. Jakákoliv chyba v tomto údaji dává právo spotřebitele od smlouvy odstoupit a požadovat vrácení uhrazených úroků a dalších nákladů úvěru. ČTĚTE DÁLE! více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Jak vyřizovat úvěr v bance. Nenechte se uvést do tísně a spěchu

12. 06. 2017  04:11  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Sjednání úvěru je poměrně vážná záležitost. Na mnoho měsíců či let dopředu totiž zakládáte svá práva a povinnosti, a také rozhodujete o svém budoucím zatížení splátkami úvěru. Ačkoliv se může zdát, že vše je předem jasné, dané, a klient těžko může něco ovlivnit, není tomu tak více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: I půjčky se stále inovují a modernizují. Zavádí se novinky

09. 06. 2017  00:29  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Pod pojmem úvěr si lidé většinou představí hotovost, kterou obdrží od banky na nějaký účel a pak jí postupně splácejí stejně vysokými splátkami dle splátkového kalendáře, až do úplného zaplacení. Tak jednoduché a nudné to však být určitě nemusí. více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Úvěry už ve znamení zákona o spotřebitelském úvěru

08. 06. 2017  01:21  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Konec likvidačních smluvních pokut, možnost splacení hypoték bez sankcí, nebo povinnost banky ověřit si schopnost klienta splácet. To je jen několik opatření, které přinesl na konci loňského roku zákon o spotřebitelském úvěru. více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Zadlužení lidí se zvyšuje. Podíl neplatičů ale klesá

08. 06. 2017  00:31  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Úvěrový trh v České republice patří ke nejbezpečnějším v Evropě. Podíl neplatičů, tedy těch kdo řádně nesplácí své úvěry je i v porovnání s vyspělými zeměmi nízký a podíl těchto neplatičů navíc stále klesá. více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Jak porovnávat úvěry na internetu? Přehled webů porovnávačů

07. 06. 2017  04:27  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Porovnání v internetových porovnávačích je nejrychlejší a nejlepší způsob jak si porovnat výhodnost úvěrů jakéhokoliv druhu. Služba je přitom bezplatná a často umožňuje zřídit si úvěr snadno s pomocí internetu. více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Čím se řídit při volbě úvěru. Reklama ne, porovnání ano

06. 06. 2017  04:50  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Z průzkumů vyplývá, že velká část klientů na poli úvěrů a jejich výhodnosti využívá informací z reklam. Právě reklama dokáže přesvědčit mnoho lidí, aby si zašli úvěr zřídit do dané banky. více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Vybíráme spotřebitelský úvěr

05. 06. 2017  05:05  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Vybrat nejlepší spotřebitelský úvěr není určitě nic jednoduchého. Rozhodně bychom se ale toho neměli bát. Základem je se předem připravit, než půjdeme o úvěru jednat do banky. ČTĚTE DÁLE! více »

Home Credit má nového analytika spotřebitelského financování

31. 05. 2017  14:54  |   Roman Müller je novým analytikem spotřebitelského financování společnosti Home Credit. Z této pozice se zaměří na témata související s vývojem úvěrového trhu, jednotlivé typy produktů, inovace i všeobecné otázky z oblasti osobních financí. více »

Ekonomika ČR za první čtvrtletí vzrostla o 2,9 procenta - I. díl

22. 05. 2017  00:53  |   Ekonomika za první čtvrtletí roku 2017 zrychlila svůj růst na 2,9 procenta. V posledním čtvrtletí roku 2016 byl meziroční růst pouze 1,9 procenta. Na růstu ekonomiky profitují i tuzemské banky. ČTĚTE DÁLE! více »

FINANČNÍ GRAMOTNOST: K čemu jsou dobré peer-to-peer projekty

15. 05. 2017  00:59  |   SERIÁL FINANČNÍ GRAMOTNOST: Jak výhodné a potřebné jsou peer to peer projekty? Jak fungují a jaká jsou jejich rizika? Tyto projekty vstupují postupně do života mnoha lidí. ČTĚTE DÁLE! více »

Zonky spouští prozatím největší kampaň, do reklam obsazuje zaměstnance i reálné klienty

04. 05. 2017  15:59  |   Magda už svůj karavan má, Eva si své půjčky refinancovala a od 8. května si budou na televizních obrazovkách, v outdooru i online své sny plnit další klienti online platformy Zonky. Tentokrát se kampaň zaměří na rekonstrukce, stavební úpravy a malé podnikatele. V jedné z reklam si ale zahraje i klient Kenny, který díky půjčce na Zonky úspěšně zafinancoval svou opravnu historických motorek. více »

Komentář ČBA k datům z bankovní statistiky za březen 2017

02. 05. 2017  12:46  |   Objem bankovních úvěrů v české ekonomice dosáhl ke konci března 2017 3041,1 mld. Kč – o 7,3 % více než před rokem. Úvěry poskytnuté domácnostem vzrostly meziročně o 8,7 % na 1352,2 mld. Kč. Úvěry podnikům překročily hranici 1 bilionu Kč s meziročním vzestupem o 4,7 %. více »

Tommy Stachi zahajuje unikátní akci Úrokové prázdniny

02. 05. 2017  12:43  |   V období od 1. 5. 2017 do 31. 7. 2017 si mohou lidé vzít půjčku, u které zaplatí při řádném, včasném a úplném splacení 0 Kč na úrocích. Nabídka se týká produktu Snadná půjčka ve výši 5000 Kč až 150 000 Kč. Podmínkou získání zaplacených úroků zpět je předčasné splacení půjčky nejpozději ve 3. splátce, navíc musí mít zájemce ještě řádně a včas uhrazeny všechny předcházející splátky. Akci lze využít třeba pro financování dovolené. více »

Číslo týdne: 30 % objemu úvěrů činí konsolidace a refinancování úvěrů

18. 04. 2017  00:31  |   30 % objemu úvěrů činí konsolidace a refinancování úvěrů. Zvyšuje se tak stále podíl konsolidací a refinancování vůči nově pořizovaným úvěrům. I to svědčí o tom, že se lidé už tolik nebojí změnit svou banku. ČTĚTE DÁLE! více »

Soutěž Léto s kartou: nejaktivnější cestovatel získá 25 tisíc korun

12. 04. 2017  16:25  |   Na začátku dubna spouští český Home Credit soutěž Léto s kartou. Hlavní výhru 25 tisíc korun si odnese cestovatel, který navštíví nejvíce výletních míst v České republice, zaplatí zde kartou od Home Creditu a podělí se o fotky z místa na facebookové stránce Léto s kartou. Finanční odměnu získá celkem deset soutěžících. více »

ČNB začala licencovat úvěrové zprostředkovatele

03. 04. 2017  12:32  |   Úvěry už konečně nemůže dělat každý. Kdo chce zprostředkovávat úvěry, musí projít registrací u ČNB a splnit nová pravidla vyplývající z nového zákona o spotřebitelském úvěru. Jak si zprostředkovatele ověřit a pomohou nová pravidla pročistit trh?  více »

Komentář k bankovní statistice za únor 2017

03. 04. 2017  12:27  |   Objem bankovních úvěrů v české ekonomice ke konci února 2017 poprvé v historii přesáhl 3 bil. Kč. Banky celkově poskytly reálné ekonomice úvěry ve výši 3017,8 mld. Kč, o 7,2 % více než před rokem.   více »

ROZHOVOR S ANO: ANO přichází v roce 2017 s mnoha novinkami

30. 03. 2017  00:09  |   III. část rozhovoru serveru Bankovní poplatky s jednou z nejvýznamnějších družstevních záložen. Na otázky odpovídá Ing. Jiří Diepolt, místopředseda představenstva ANO spořitelní družstvo. ČTĚTE DÁLE! více »

ROZHOVOR S ANO: Ke každému klientovi se chováme jako k VIP klientovi

23. 03. 2017  00:03  |   II. část rozhovoru serveru Bankovní poplatky s jednou z nejvýznamnějších družstevních záložen. Na otázky odpovídá Ing. Jiří Diepolt, místopředseda představenstva ANO spořitelní družstvo. ČTĚTE DÁLE! více »

Rostoucí Zonky přitáhl profesionály z Ernst&Young i Good Data

20. 03. 2017  12:25  |   Rostoucí Zonky přitáhl profesionály z Ernst&Young i Good DataPosiluje marketing, IT i risk management více »

Odborná publikace - SPOTŘEBITELSKÉ ÚVĚRY 2017

17. 03. 2017  00:49  |   Recenze JUDr. Otakara Schlossbergera: Odborná publikace - Spotřebitelské úvěry 2017 od Ing. Miroslava Škváry, Ing. Miroslava Červenky a JUDr. Dagmar Ircingové. Stojí tato kniha za to? Jak ji hodnotí první Český finanční arbitr a vysokoškolský  pedagog Otakar Schlossberger? více »

ROZHOVOR S ANO: Máme nejvyšší úrokové sazby u termínovaných vkladů

16. 03. 2017  00:56  |   I. část rozhovoru serveru Bankovní poplatky s jednou z nejvýznamnějších družstevních záložen. Na otázky odpovídá Ing. Jiří Diepolt, místopředseda představenstva ANO spořitelní družstvo. ČTĚTE DÁLE! více »

Nebankovní poskytovatelé půjček musí mít licenci. Zkontrolujte si je

09. 03. 2017  00:48  |   Nový zákon vnesl do úvěrové džungle v České republice konečně řád a větší pořádek. Počet poskytovatelů nebankovních půjček, který se odhadoval až na 60 000 se na základě nových pravidel snížil na pouhých několik desítek poskytovatelů. více »

Konsolidace půjček od České spořitelny je mezi nejlepšími v Česku. Jaké úvěry u ní lze sloučit?

08. 03. 2017  00:05  |   Banky dnes kromě klasické půjčky nabízejí i konsolidaci půjček. Ta vám umožní sloučit více půjček do jednoho úvěru, často za výhodnějších podmínek, než za jakých jste spláceli původní půjčky.  více »

Skupina Home Credit investuje do zahraničních fin-tech společností

28. 02. 2017  08:34  |   Skupina Home Credit založila svou divizi pro investice rizikového kapitálu, které budou směřovat do začínajících firem v oblasti inovativních finančních technologií („fin-tech“). Pod značkou „Home Credit Venture Capital (HCVC)“ provedla svoji první investici ve výši 8 mil. amerických dolarů do amerického start-upu  Nymbus, Inc. („Nymbus“).  Společnost Nymbus, která sídlí v Miami na Floridě, vyvíjí základní bankovní technologie pro středně velké banky, úvěrová družstva a inovátory v oboru finančních technologií. Investici skupiny Home Credit využije k rozšíření svého realizačního týmu, vývoji nových funkcí svých produktů a k navýšení odbytu.  více »

Bohatí Češi se kvůli kamarádům uskromní, čas chtějí trávit společně

22. 02. 2017  11:31  |   Kolik jsou Češi ochotní investovat do svých kamarádů a za které společné aktivity utrácejí nejvíce? Populární jsou hlavně výlety s přáteli – hlásí se k nim dvě třetiny respondentů. Na druhém místě je návštěva restaurace a s 50 % pomyslnou bronzovou příčku obsadila společná dovolená. Ukázalo se také, že jsou Češi solidární. Pokud jeden z kamarádů vydělává výrazně více, v celé polovině případů se uskromní, aby svůj čas mohl trávit s přítelem, který vydělává méně. Naopak ti méně majetní se nespoléhají na to, že za ně útratu zaplatí bohatší kamarádi. Zjistil to průzkum, který pro Home Credit připravila agentura STEM/MARK.[1] [1] Průzkum se realizoval v září 2016 na vzorku 500 respondentů. více »

Polovina párů sdílí veškeré finance

15. 02. 2017  22:08  |   Do jaké míry sdílet finance je otázka, kterou musí řešit na začátku a v průběhu vztahu prakticky každý pár. Finance jsou přitom jedním z nejčastějších důvodů hádek mezi partnery. Jak se k otázce společných účtů a financí staví zadaní Češi a Češky zjišťoval průzkum, který pro banku Cetelem vypracovala agentura Stem/Mark na více než tisícovce respondentů. Vyplynulo z něj, že veškeré finance sdílí polovina českých párů. Třetina má účty oddělené a na chod domácnosti a společné výdaje se skládají. Jak vlastní účet, tak i společný má 13 procen t párů. Zhruba u dvou párů ze sta vydělává jen jeden z partnerů, který tak financuje vše. více »

Půjčky od lidí na Zonky změnily trh s půjčováním peněz. Češi Čechům už půjčili skoro půl miliardy

15. 02. 2017  22:06  |   Půjčky od lidí se loni v Česku definitivně prosadily jako levnější a bezpečná alternativa bankovních úvěrů. Přes stále populárnější online službu Zonky si už tisíce lidí půjčily za příjemnějších podmínek než v bance, tisíce dalších na Zonky naopak investují a vydělávají 6,5 až 9,5 procent ročně. Více než 40 % půjček od lidí jde dlouhodobě na zlevnění předražených bankovních úvěrů, kreditek a kontokorentů. více »

Nejnižší splátka neznamená nejvýhodnější půjčku a nejnižší RPSN

31. 01. 2017  00:22  |   Banky se předhánějí s nabídkou nejnižší splátky u svých půjček. Často pak garantují, že jimi nabízené nízké splátky budou nejnižší na trhu. Pozor. Nejnižší splátky neznamenají nejvýhodnější úvěr. ČTĚTE DÁLE! více »

Ani RPSN dnes už nestačí. Nejvýhodnější půjčku ukáže celkový přeplatek

24. 01. 2017  09:14  |   Nejnižší úroková míra, nejnižší splátka nebo také bonus za sjednání půjčky. Češi stále ještě porovnávají výhodnost půjček až devíti různými způsoby, z nichž naprostá většina ale o výhodnosti neříká vůbec nic. Dokonce ani nejnižší roční procentní sazba nákladů (RPSN) nemusí už vždy znamenat tu nejvýhodnější půjčku. Ta se dnes totiž nejlépe pozná podle nejnižšího celkového přeplatku. více »

Nový zákon omezil možnosti živnostníků a podnikatelů při žádosti o úvěr

23. 01. 2017  00:41  |   Nový zákon o spotřebitelském úvěru, který platí od loňského prosince, má podle zákonodárců především ochránit spotřebitele, aby se nevědomky nezadlužil více, než by byl schopen splácet.  více »

Japonskou půjčku střídá Kamali. Na rebranding naváže nová kreativa a komunikace

18. 01. 2017  14:06  |   Japonská půjčka odstartovala rebranding. V prvním kroku mění název na univerzální Kamali. Po změně názvu přijde na řadu nová kreativa a komunikace. Kamali přináší i nové unikátní služby, které zvyšují bezpečnost krátkodobé půjčky. více »

Úvěry  vloni  prolomily  hranici  50  miliard  Kč,  rostl  i  počet  nových  smluv – oba ukazatele meziročně poskočily o 3 % 

13. 01. 2017  11:20  |   Rok  2016 byl pro  stavební  spoření  znovu úspěšný. Oba klíčové indikátory, které  popisují základní trendy na trhu, skončily v kladných hodnotách. Jak objem poskytnutých úvěrů,  tak počet nově uzavřených smluv, rostly oproti předchozímu roku o 3 %.  více »

V Evropě v 3. čtvrtletí vzrostl objem spotřebitelských úvěrů meziročně o 8,5 %

22. 12. 2016  13:14  |   Evropský trh se spotřebitelskými úvěry v letošním třetím čtvrtletí meziročně vzrostl o 8,5 % na 52,4 miliardy eur. Vyplývá to ze statistik evropské federace Eurofinas, která zastřešuje poskytovatele spotřebitelských úvěrů (osobních půjček, revolvingových úvěrů, financování v místě prodeje), hypoték a financování automobilů pro domácnosti ze šestnácti zemí Evropské unie. více »

Úvěrové firmy: Lidé si půjčují výrazně vyšší sumy než před rokem

22. 12. 2016  09:09  |   Před Vánocemi tradičně roste zájem o spotřebitelské úvěry, proti loňsku jejich objem zaznamenal nárůst. Lidé si letos půjčují také vyšší sumy než před rokem, přičemž si berou úvěry nejen na nákup vánočních dárků, ale i na  pořízení dražších domácích spotřebičů. V dnešní anketě ČTK se na tom shodli nebankovní poskytovatelé půjček. více »
1 2 3 4 5 6 7 8 >>

Sekce obsahuje celkem 378 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti