Úvěry

Úvěry a půjčky

Úvěry: 10+1 otázek pro zodpovědného spotřebitele

09. 03. 2012  11:15  |   Podpis úvěrové smlouvy znamená často dlouhodobý závazek, který by si měl každý člověk důkladně promyslet. Přistoupit k němu s rozvahou a zhodnotit všechna pro a proti. Česká leasingová finanční asociace proto nabízí deset základních otázek a odpovědí pro všechny zodpovědné zájemce o úvěr, aby jim jejich rozhodování usnadnila. více »

Jak se (ne)zadlužovat na Vánoce – aneb vánoční desatero

18. 12. 2017  10:18  |   KOMENTÁŘ PATRIKA NACHERA: Podle průzkumu Exekutorské komory by si 13% lidí půjčilo na Vánoce, z nichž více než čtvrtina prošla exekucí. více »

Lidé se ke konci roku více zadlužují. Na co si dát pozor u vánočních půjček?

14. 12. 2017  10:50  |   Češi si před Vánoci půjčují mnohem častěji než v jiných obdobích. Z hlediska finanční gramotnosti je ovšem zadlužování se kvůli zbytným věcem nerozumné. Nový zákon o spotřebitelském úvěru sice nařizuje přísnější posuzování bonity, ale aktuální průzkum Exekutorské komory ČR ukazuje, že někteří lidé si na Vánoce půjčují opakovaně, a přitom již v minulosti čelili exekuci. Odborníci doporučují důkladně zvážit, zda budete schopni splácet, a vyvarovat se pochybných nabídek, kterými se hemží internet a které před Vánocemi slibují rychlou pomoc. více »

dTest: Pozor na půjčky, před Vánoci zvláště

14. 12. 2017  10:48  |   S blížícími se Vánoci se zvyšuje intenzita nabídek nejrůznějších půjček. Reklamní sdělení lze často shrnout slovy: nemáte peníze na dárky? Vezměte si úvěr, splácejte a moc se neptejte kolik a jak dlouho. Řada lidí se tak zbytečně zadlužuje. Navíc často netuší, že splátkový prodej je vlastně vázaný spotřebitelský úvěr – a uvedením nepravdivých údajů se mohou dostat do konfliktu se zákonem. více »

Kreditní karta přináší řadu výhod, ale musí se s ní dobře zacházet

14. 12. 2017  00:17  |   Kreditní karty jsou velmi populární. Není se čemu divit! V některých případech představuje kreditka atraktivní příležitost a paradoxně také cestu k úsporám. Proč si ji pořídit a pro koho je vlastně určena? více »

Velké srovnání bankovních půjček: Jak dopadli největší hráči na trhu?

12. 12. 2017  07:00  |   Bankovní domy – pro některé dlouhodobý spojenec, pro druhé zlosyn, který odčerpává z jejich účtů nemalé částky. V České republice fungují zhruba dvě desítky bank. Ty komerční jsou většinou dceřinými bankami zahraničních společností. více »

Last minute Vánoce: čtvrtina českých mužů shání dárky na Štědrý den

07. 12. 2017  09:52  |   Právě v těchto dnech vrcholí vánoční nákupy. Zatímco ženy jsou vzorné a každá čtvrtá už má dárky nakoupené od října, čtvrtina mužů je naopak hodlá řešit až na poslední chvíli. Nejoblíbenější dobou pro nákupy jsou listopad a prosinec. Každý druhý se při nakupování dárků řídí tím, že své blízké dobře zná a ví, co je potěší. 80 % Čechů shání štědrovečerní nadílku jak v kamenných prodejnách, tak v e-shopech. Zahraniční internetové obchody sice lákají na výhodné ceny, ale Češi je rozhodně nepreferují. Zjistil to průzkum agentury STEM/MARK pro společnost Home Credit. více »

Home Credit získal licenci ČNB

04. 12. 2017  14:03  |   Společnost Home Credit získala od České národní banky licenci nebankovního poskytovatele spotřebitelských úvěrů. Naplnila tak náročné požadavky regulátora a potvrdila svou pozici bezpečného poskytovatele spotřebitelských úvěrů stojícího po boku bank. více »

Na vánoční dárky si půjčuje stále více Čechů. Roste počet zadlužených domácností i seniorů

29. 11. 2017  10:37  |   Období Vánoc je spojené s vyšším zájmem o půjčky. Z údajů společnosti PROFI CREDIT například vyplývá, že od října si o nebankovní půjčky zažádalo o čtvrtinu více lidí než v jiném období v roce. Jednou z nejohroženějších skupin jsou přitom senioři, kteří často neodhadnou své možnosti splácení a neuváženou půjčkou se dostanou do dluhové pasti. Počet zadlužených seniorů tak letos opět vzrostl. více »

CRIF: Nejlépe splácí úvěry lidé v Praze, nejhůře na Ústecku

28. 11. 2017  09:20  |   Pražané si na bydlení půjčují v průměru o 1,5 milionu Kč více než obyvatelé Ústeckého nebo Karlovarského kraje. Oba tyto kraje jsou zároveň nejvíce rizikové z pohledu poskytování úvěrů, téměř pětina klientů v nich má problém s řádným splácením krátkodobých závazků, vyplývá z dat Bankovního a Nebankovního registru klientských informací. více »

Finanční poradna BP: Musíte dávat pozor komu půjčujete

27. 11. 2017  08:00  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Dlužníkům a lidem v exekuci se blýzká na lepší časy. O to více si ale nyní musí dávat pozor věřitelé. ČTĚTE DÁLE! více »

Certifikace spotřebitelského úvěru pod drobnohledem - II. díl

12. 10. 2017  00:31  |   Jak je to nově se zprostředkovateli, kteří mohou zprostředkovávat spotřebitelské úvěry? Jak tento problém upravuje nový zákon o spotřebitelském úvěru a další předpisy? Co musí zprostředkovatelé nově splňovat, aby lidem skutečně sloužili a nepoškozovali je? více »

Češi splácejí své závazky v EU po Německu nejlépe

10. 10. 2017  11:42  |   Češi jsou ve splácení svých závazků druzí nejlepší v Evropské unii hned po Německu. Za posledních deset let si tak ČR v žebříčku výrazně polepšila.  více »

Bankovní půjčku nyní sjednáte s výhodným úrokem. Banky nabízí sazby od 4,90 %

26. 09. 2017  00:04  |   Nemáte dostatek financí na novou ledničku, na pořízení nábytku do domácnosti nebo na opravu automobilu? Můžete si půjčit. Bankovní půjčky nyní nabízí výhodné úrokové sazby a navíc umožňují získat úvěr i v řádech milionů. Kolik a za kolik vám banky v současné době půjčí? více »

Nový úvěr FINGRAM. Půjčka pro odpovědné a vzdělané klienty. Která banka se jí ujme?

22. 09. 2017  00:43  |   Z velké soutěže studentů středních a vysokých škol Ideální banka 21. století vzešel velmi zajímavý nápad produktu, který by měla "ideální banka" v budoucnu nabízet. Která banka se tohoto nápadu ujme a zazáří s ním v konkurenci ostatních? Nápad přináší pro klienty při schvalování půjčky napětí i zábavu. více »

Spořit se vyplatí více, úvěry naopak zdraží. ČNB zvyšuje úrokové sazby – III. díl

11. 09. 2017  00:46  |   III. DÍL SERIÁLU: Po více než osmi letech přistoupila Česká národní banka ke zvýšení úrokových sazeb na trhu. Úroková sazba se zvýšila na 0,25 procenta z původních 0,05 procenta. Co tento krok v praxi znamená? více »

Spořit se vyplatí více, úvěry naopak zdraží. ČNB zvyšuje úrokové sazby – II. díl

04. 09. 2017  00:44  |   II. DÍL SERIÁLU: Po více než osmi letech přistoupila Česká národní banka ke zvýšení úrokových sazeb na trhu. Úroková sazba se zvýšila na 0,25 procenta z původních 0,05 procenta. Co tento krok v praxi znamená? více »

Finanční poradna serveru BP: Vysoké úroky se nestyďte řešit hned

04. 09. 2017  00:08  |   PONDĚLNÍ SERIÁL – FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenář se ve svém dotazu ptá, jak řešit vysoké úroky u své staré půjčky. Za několik let se totiž úroky výrazně snížili. Lze s tím něco dělat? více »

Spořit se vyplatí více, úvěry naopak zdraží. ČNB zvyšuje úrokové sazby – I. díl

29. 08. 2017  00:41  |   I. DÍL SERIÁLU: Po více než osmi letech přistoupila Česká národní banka ke zvýšení úrokových sazeb na trhu. Úroková sazba se zvýšila na 0,25 procenta z původních 0,05 procenta. Jaké budou důsledky tohoto přelomového kroku? více »

Stanovisko ČBA k plánovanému spouštění zvýhodněných úvěrů pro podnikatele

28. 08. 2017  10:17  |   Česká bankovní asociace (ČBA) zaznamenala v nedávné době mediální informace o připravovaných programech zvýhodněných úvěrů, které by měly navázat na dosavadní podporu pomocí dotací a v budoucnosti i některé dotace zcela nahradit. ČBA dlouhodobě nabízí sdílení zkušeností a odborné konzultace ze strany finančního sektoru působícího v České republice (ČR) všem relevantním orgánům státní správy. více »

Číslo týdne 0,25 procent

22. 08. 2017  00:41  |   ČÍSLO TÝDNE 0,25 PROCENTA: Taková je nová základní úroková sazba České národní banky, od níž se v ekonomice odvíjí cena peněz, tedy půjček a úvěrů. Na začátku srpna se zvýšila tato sazba pětinásobně z 0,05 procenta na 0,25 procent. více »

Více se zadlužujeme, ale lépe splácíme. Může za to dobrá ekonomika i nízké úrokové sazby

28. 07. 2017  00:02  |   I když se stále více zadlužujeme, naše schopnost splácet závazky se neustále zlepšuje. Například dle informací sdružení Solus je podíl dluhů po splatnosti nejnižší od roku 2008. Lidé jsou totiž díky příznivé ekonomické situaci více imunní vůči problémům se splácením. více »

Nemáte na koupi auta? Řešením je leasing, nebo půjčka.

13. 07. 2017  07:30  |   Potřebujete nový automobil, ale na pořízení nemáte peníze? Pokud je tato potřeba opravdu nutná, můžete si sjednat autopůjčku, nebo si vozidlo koupit na leasing. Operativní leasing a úvěr jsou dvě velmi rozdílné možnosti financování. Víte, v čem se liší a která bude pro vás ta lepší? více »

Zákon o spotřebitelském úvěru – jak funguje přechodné období pro poskytovatele spotřebitelského úvěru?

13. 07. 2017  00:51  |   Článek je zaměřen na první zkušenosti za období od 1.12.2016, kdy nabyl účinnosti zákon č. 257/2016 Sb., Tentokrát bude článek zacílen na poskytovatele spotřebitelských úvěrů. více »

FINANČNÍ GRAMOTNOST: Kdy si vzít úvěr u banky

11. 07. 2017  00:55  |   SERIÁL FINANČNÍ GRAMOTNOST: Kdy si vzít úvěr u banky? Ne každá doba je vhodná. Záleží na důvodech a potřebách k pořízení úvěru. Jak poznat tu správnou chvíli, kdy si máme nebo můžem úvěr pořídit? ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna: Řada poskytovatelů drobných půjček nedodržuje zákon

30. 06. 2017  15:54  |   Většina poskytovatelů rychlých krátkodobých půjček nezveřejňuje všechny zákonem vyžadované informace. Navíc si stanovují různé poplatky, které nereguluje zákon, a v případě nesplácení tak spotřebitelé zaplatí násobně více, než činí vlastní půjčka.  více »

KAZUISTIKA: Milan už je chytřejší. Porovnává podle PRSN, ne podle úroku

29. 06. 2017  00:36  |   KAZUISTIKA - REÁLNÉ PŘÍBĚHY NAŠICH ČTENÁŘŮ: Milan si kupoval ojeté auto na úvěr. Při výběru přímo v autobazaru se nechal ovlivnit velmi dobrým úrokem k úvěru. I proto zaplatil tisíce korun zbytečně navíc. ČTĚTE DÁLE! více »

ANALÝZA NESPLÁCENÝCH DLUHŮ V ČR: Nejméně problémoví dlužníci jsou na Zlínsku, Vysočině a Olomoucku

28. 06. 2017  11:18  |   Češi ve splácení dluhů patří mezi evropský podprůměr. Jen třetina dlužníků, kteří dostanou možnost rozložit si platby do splátkového kalendáře, dohodu dodrží. více »

Češi už na dovolené neškudlí

22. 06. 2017  14:23  |   Představa kvalitní dovolené prošla u Čechů značnou proměnou. Pouhý odpočinek na pláži u mnohých z nich už neobstojí. Stále více z nás vyhledává aktivní dovolenou s výlety nebo poznávací cestování. Pokud se Češi rozhodují mezi letní a zimní dovolenou, letní jasně vede, vybere si ji 79 % dotázaných a ideální délka je alespoň deset dní. To prozradil průzkum agentury STEM/MARK pro společnost Home Credit. více »

Chceme změnit trh: Zonky mění marketingovou strategii, chce masovou službu a do tří let 10 % trhu

22. 06. 2017  14:22  |   Online platforma kde lidé půjčují lidem o prázdninách oslaví první půjčenou miliardu. Měsíční objem půjček vyrostl pouze za květen o 120 procent a v červnu Zonky očekává ještě lepší výsledky. Nový CEO Pavel Novák, který nahradil Lucii Tvarůžkovou, plánuje vybudovat masovou službu, která si však zachová svou tvář. více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Sjednání úvěru osobně na pobočce, nebo přes internet?

15. 06. 2017  04:33  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Vyřízení úvěru přes internet je pro mnoho lidí stále tabu. Bojí se podvodníků, nejasnosti podmínek úvěru. Na druhé straně zase lidé oceňují rychlost vyřízení, stále kvalitnější zabezpečení komunikace i jednání s bankou a celkový komfort vyřízení. více »

Spotřebitelské organizace: Novela zákona o úvěru pročistila trh

14. 06. 2017  00:40  |   Novela zákona o spotřebitelském úvěru, která platí od 1. prosince 2016, pročistila trh a zlepšila situaci spotřebitelů. Vyplývá to z ankety ČTK mezi spotřebitelskými organizacemi. Upozornily ale na to, že na důkladnější zhodnocení dopadů je ještě příliš brzy. Varovaly také před nástupem lichvářů, kteří stojí mimo dohled centrální banky. více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Jak vybrat nejlepší úvěr? Musíte vědět na co ho chcete

13. 06. 2017  05:04  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Výběr nejlepšího úvěru není jednoduchou záležitostí a z průzkumů také vyplývá, že lidé často neví jak nejlépe úvěr vybrat, nebo posoudit. Právě na tomto přístupu profitují některé tradiční banky. více »

DOBRÁ RADA: RPSN musí být ve smlouvě o úvěru uvedena přesně

13. 06. 2017  00:42  |   DOBRÁ RADA: RPSN je pro spotřebitele velmi důležitý údaj. Jakákoliv chyba v tomto údaji dává právo spotřebitele od smlouvy odstoupit a požadovat vrácení uhrazených úroků a dalších nákladů úvěru. ČTĚTE DÁLE! více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Jak vyřizovat úvěr v bance. Nenechte se uvést do tísně a spěchu

12. 06. 2017  04:11  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Sjednání úvěru je poměrně vážná záležitost. Na mnoho měsíců či let dopředu totiž zakládáte svá práva a povinnosti, a také rozhodujete o svém budoucím zatížení splátkami úvěru. Ačkoliv se může zdát, že vše je předem jasné, dané, a klient těžko může něco ovlivnit, není tomu tak více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: I půjčky se stále inovují a modernizují. Zavádí se novinky

09. 06. 2017  00:29  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Pod pojmem úvěr si lidé většinou představí hotovost, kterou obdrží od banky na nějaký účel a pak jí postupně splácejí stejně vysokými splátkami dle splátkového kalendáře, až do úplného zaplacení. Tak jednoduché a nudné to však být určitě nemusí. více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Úvěry už ve znamení zákona o spotřebitelském úvěru

08. 06. 2017  01:21  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Konec likvidačních smluvních pokut, možnost splacení hypoték bez sankcí, nebo povinnost banky ověřit si schopnost klienta splácet. To je jen několik opatření, které přinesl na konci loňského roku zákon o spotřebitelském úvěru. více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Zadlužení lidí se zvyšuje. Podíl neplatičů ale klesá

08. 06. 2017  00:31  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Úvěrový trh v České republice patří ke nejbezpečnějším v Evropě. Podíl neplatičů, tedy těch kdo řádně nesplácí své úvěry je i v porovnání s vyspělými zeměmi nízký a podíl těchto neplatičů navíc stále klesá. více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Jak porovnávat úvěry na internetu? Přehled webů porovnávačů

07. 06. 2017  04:27  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Porovnání v internetových porovnávačích je nejrychlejší a nejlepší způsob jak si porovnat výhodnost úvěrů jakéhokoliv druhu. Služba je přitom bezplatná a často umožňuje zřídit si úvěr snadno s pomocí internetu. více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Čím se řídit při volbě úvěru. Reklama ne, porovnání ano

06. 06. 2017  04:50  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Z průzkumů vyplývá, že velká část klientů na poli úvěrů a jejich výhodnosti využívá informací z reklam. Právě reklama dokáže přesvědčit mnoho lidí, aby si zašli úvěr zřídit do dané banky. více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Vybíráme spotřebitelský úvěr

05. 06. 2017  05:05  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Vybrat nejlepší spotřebitelský úvěr není určitě nic jednoduchého. Rozhodně bychom se ale toho neměli bát. Základem je se předem připravit, než půjdeme o úvěru jednat do banky. ČTĚTE DÁLE! více »

Home Credit má nového analytika spotřebitelského financování

31. 05. 2017  14:54  |   Roman Müller je novým analytikem spotřebitelského financování společnosti Home Credit. Z této pozice se zaměří na témata související s vývojem úvěrového trhu, jednotlivé typy produktů, inovace i všeobecné otázky z oblasti osobních financí. více »

Ekonomika ČR za první čtvrtletí vzrostla o 2,9 procenta - I. díl

22. 05. 2017  00:53  |   Ekonomika za první čtvrtletí roku 2017 zrychlila svůj růst na 2,9 procenta. V posledním čtvrtletí roku 2016 byl meziroční růst pouze 1,9 procenta. Na růstu ekonomiky profitují i tuzemské banky. ČTĚTE DÁLE! více »

FINANČNÍ GRAMOTNOST: K čemu jsou dobré peer-to-peer projekty

15. 05. 2017  00:59  |   SERIÁL FINANČNÍ GRAMOTNOST: Jak výhodné a potřebné jsou peer to peer projekty? Jak fungují a jaká jsou jejich rizika? Tyto projekty vstupují postupně do života mnoha lidí. ČTĚTE DÁLE! více »

Zonky spouští prozatím největší kampaň, do reklam obsazuje zaměstnance i reálné klienty

04. 05. 2017  15:59  |   Magda už svůj karavan má, Eva si své půjčky refinancovala a od 8. května si budou na televizních obrazovkách, v outdooru i online své sny plnit další klienti online platformy Zonky. Tentokrát se kampaň zaměří na rekonstrukce, stavební úpravy a malé podnikatele. V jedné z reklam si ale zahraje i klient Kenny, který díky půjčce na Zonky úspěšně zafinancoval svou opravnu historických motorek. více »

Komentář ČBA k datům z bankovní statistiky za březen 2017

02. 05. 2017  12:46  |   Objem bankovních úvěrů v české ekonomice dosáhl ke konci března 2017 3041,1 mld. Kč – o 7,3 % více než před rokem. Úvěry poskytnuté domácnostem vzrostly meziročně o 8,7 % na 1352,2 mld. Kč. Úvěry podnikům překročily hranici 1 bilionu Kč s meziročním vzestupem o 4,7 %. více »

Tommy Stachi zahajuje unikátní akci Úrokové prázdniny

02. 05. 2017  12:43  |   V období od 1. 5. 2017 do 31. 7. 2017 si mohou lidé vzít půjčku, u které zaplatí při řádném, včasném a úplném splacení 0 Kč na úrocích. Nabídka se týká produktu Snadná půjčka ve výši 5000 Kč až 150 000 Kč. Podmínkou získání zaplacených úroků zpět je předčasné splacení půjčky nejpozději ve 3. splátce, navíc musí mít zájemce ještě řádně a včas uhrazeny všechny předcházející splátky. Akci lze využít třeba pro financování dovolené. více »

Číslo týdne: 30 % objemu úvěrů činí konsolidace a refinancování úvěrů

18. 04. 2017  00:31  |   30 % objemu úvěrů činí konsolidace a refinancování úvěrů. Zvyšuje se tak stále podíl konsolidací a refinancování vůči nově pořizovaným úvěrům. I to svědčí o tom, že se lidé už tolik nebojí změnit svou banku. ČTĚTE DÁLE! více »

Soutěž Léto s kartou: nejaktivnější cestovatel získá 25 tisíc korun

12. 04. 2017  16:25  |   Na začátku dubna spouští český Home Credit soutěž Léto s kartou. Hlavní výhru 25 tisíc korun si odnese cestovatel, který navštíví nejvíce výletních míst v České republice, zaplatí zde kartou od Home Creditu a podělí se o fotky z místa na facebookové stránce Léto s kartou. Finanční odměnu získá celkem deset soutěžících. více »

ČNB začala licencovat úvěrové zprostředkovatele

03. 04. 2017  12:32  |   Úvěry už konečně nemůže dělat každý. Kdo chce zprostředkovávat úvěry, musí projít registrací u ČNB a splnit nová pravidla vyplývající z nového zákona o spotřebitelském úvěru. Jak si zprostředkovatele ověřit a pomohou nová pravidla pročistit trh?  více »
1 2 3 4 5 6 7 8 >>

Sekce obsahuje celkem 397 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti