Úvěry

Úvěry a půjčky

Úvěry: 10+1 otázek pro zodpovědného spotřebitele

09. 03. 2012  11:15  |   Podpis úvěrové smlouvy znamená často dlouhodobý závazek, který by si měl každý člověk důkladně promyslet. Přistoupit k němu s rozvahou a zhodnotit všechna pro a proti. Česká leasingová finanční asociace proto nabízí deset základních otázek a odpovědí pro všechny zodpovědné zájemce o úvěr, aby jim jejich rozhodování usnadnila. více »

Číslo týdne: 30 % objemu úvěrů činí konsolidace a refinancování úvěrů

18. 04. 2017  00:31  |   30 % objemu úvěrů činí konsolidace a refinancování úvěrů. Zvyšuje se tak stále podíl konsolidací a refinancování vůči nově pořizovaným úvěrům. I to svědčí o tom, že se lidé už tolik nebojí změnit svou banku. ČTĚTE DÁLE! více »

Soutěž Léto s kartou: nejaktivnější cestovatel získá 25 tisíc korun

12. 04. 2017  16:25  |   Na začátku dubna spouští český Home Credit soutěž Léto s kartou. Hlavní výhru 25 tisíc korun si odnese cestovatel, který navštíví nejvíce výletních míst v České republice, zaplatí zde kartou od Home Creditu a podělí se o fotky z místa na facebookové stránce Léto s kartou. Finanční odměnu získá celkem deset soutěžících. více »

ČNB začala licencovat úvěrové zprostředkovatele

03. 04. 2017  12:32  |   Úvěry už konečně nemůže dělat každý. Kdo chce zprostředkovávat úvěry, musí projít registrací u ČNB a splnit nová pravidla vyplývající z nového zákona o spotřebitelském úvěru. Jak si zprostředkovatele ověřit a pomohou nová pravidla pročistit trh?  více »

Komentář k bankovní statistice za únor 2017

03. 04. 2017  12:27  |   Objem bankovních úvěrů v české ekonomice ke konci února 2017 poprvé v historii přesáhl 3 bil. Kč. Banky celkově poskytly reálné ekonomice úvěry ve výši 3017,8 mld. Kč, o 7,2 % více než před rokem.   více »

ROZHOVOR S ANO: ANO přichází v roce 2017 s mnoha novinkami

30. 03. 2017  00:09  |   III. část rozhovoru serveru Bankovní poplatky s jednou z nejvýznamnějších družstevních záložen. Na otázky odpovídá Ing. Jiří Diepolt, místopředseda představenstva ANO spořitelní družstvo. ČTĚTE DÁLE! více »

ROZHOVOR S ANO: Ke každému klientovi se chováme jako k VIP klientovi

23. 03. 2017  00:03  |   II. část rozhovoru serveru Bankovní poplatky s jednou z nejvýznamnějších družstevních záložen. Na otázky odpovídá Ing. Jiří Diepolt, místopředseda představenstva ANO spořitelní družstvo. ČTĚTE DÁLE! více »

Rostoucí Zonky přitáhl profesionály z Ernst&Young i Good Data

20. 03. 2017  12:25  |   Rostoucí Zonky přitáhl profesionály z Ernst&Young i Good DataPosiluje marketing, IT i risk management více »

Odborná publikace - SPOTŘEBITELSKÉ ÚVĚRY 2017

17. 03. 2017  00:49  |   Recenze JUDr. Otakara Schlossbergera: Odborná publikace - Spotřebitelské úvěry 2017 od Ing. Miroslava Škváry, Ing. Miroslava Červenky a JUDr. Dagmar Ircingové. Stojí tato kniha za to? Jak ji hodnotí první Český finanční arbitr a vysokoškolský  pedagog Otakar Schlossberger? více »

ROZHOVOR S ANO: Máme nejvyšší úrokové sazby u termínovaných vkladů

16. 03. 2017  00:56  |   I. část rozhovoru serveru Bankovní poplatky s jednou z nejvýznamnějších družstevních záložen. Na otázky odpovídá Ing. Jiří Diepolt, místopředseda představenstva ANO spořitelní družstvo. ČTĚTE DÁLE! více »

Nebankovní poskytovatelé půjček musí mít licenci. Zkontrolujte si je

09. 03. 2017  00:48  |   Nový zákon vnesl do úvěrové džungle v České republice konečně řád a větší pořádek. Počet poskytovatelů nebankovních půjček, který se odhadoval až na 60 000 se na základě nových pravidel snížil na pouhých několik desítek poskytovatelů. více »

Konsolidace půjček od České spořitelny je mezi nejlepšími v Česku. Jaké úvěry u ní lze sloučit?

08. 03. 2017  00:05  |   Banky dnes kromě klasické půjčky nabízejí i konsolidaci půjček. Ta vám umožní sloučit více půjček do jednoho úvěru, často za výhodnějších podmínek, než za jakých jste spláceli původní půjčky.  více »

Skupina Home Credit investuje do zahraničních fin-tech společností

28. 02. 2017  08:34  |   Skupina Home Credit založila svou divizi pro investice rizikového kapitálu, které budou směřovat do začínajících firem v oblasti inovativních finančních technologií („fin-tech“). Pod značkou „Home Credit Venture Capital (HCVC)“ provedla svoji první investici ve výši 8 mil. amerických dolarů do amerického start-upu  Nymbus, Inc. („Nymbus“).  Společnost Nymbus, která sídlí v Miami na Floridě, vyvíjí základní bankovní technologie pro středně velké banky, úvěrová družstva a inovátory v oboru finančních technologií. Investici skupiny Home Credit využije k rozšíření svého realizačního týmu, vývoji nových funkcí svých produktů a k navýšení odbytu.  více »

Bohatí Češi se kvůli kamarádům uskromní, čas chtějí trávit společně

22. 02. 2017  11:31  |   Kolik jsou Češi ochotní investovat do svých kamarádů a za které společné aktivity utrácejí nejvíce? Populární jsou hlavně výlety s přáteli – hlásí se k nim dvě třetiny respondentů. Na druhém místě je návštěva restaurace a s 50 % pomyslnou bronzovou příčku obsadila společná dovolená. Ukázalo se také, že jsou Češi solidární. Pokud jeden z kamarádů vydělává výrazně více, v celé polovině případů se uskromní, aby svůj čas mohl trávit s přítelem, který vydělává méně. Naopak ti méně majetní se nespoléhají na to, že za ně útratu zaplatí bohatší kamarádi. Zjistil to průzkum, který pro Home Credit připravila agentura STEM/MARK.[1] [1] Průzkum se realizoval v září 2016 na vzorku 500 respondentů. více »

Polovina párů sdílí veškeré finance

15. 02. 2017  22:08  |   Do jaké míry sdílet finance je otázka, kterou musí řešit na začátku a v průběhu vztahu prakticky každý pár. Finance jsou přitom jedním z nejčastějších důvodů hádek mezi partnery. Jak se k otázce společných účtů a financí staví zadaní Češi a Češky zjišťoval průzkum, který pro banku Cetelem vypracovala agentura Stem/Mark na více než tisícovce respondentů. Vyplynulo z něj, že veškeré finance sdílí polovina českých párů. Třetina má účty oddělené a na chod domácnosti a společné výdaje se skládají. Jak vlastní účet, tak i společný má 13 procen t párů. Zhruba u dvou párů ze sta vydělává jen jeden z partnerů, který tak financuje vše. více »

Půjčky od lidí na Zonky změnily trh s půjčováním peněz. Češi Čechům už půjčili skoro půl miliardy

15. 02. 2017  22:06  |   Půjčky od lidí se loni v Česku definitivně prosadily jako levnější a bezpečná alternativa bankovních úvěrů. Přes stále populárnější online službu Zonky si už tisíce lidí půjčily za příjemnějších podmínek než v bance, tisíce dalších na Zonky naopak investují a vydělávají 6,5 až 9,5 procent ročně. Více než 40 % půjček od lidí jde dlouhodobě na zlevnění předražených bankovních úvěrů, kreditek a kontokorentů. více »

Nejnižší splátka neznamená nejvýhodnější půjčku a nejnižší RPSN

31. 01. 2017  00:22  |   Banky se předhánějí s nabídkou nejnižší splátky u svých půjček. Často pak garantují, že jimi nabízené nízké splátky budou nejnižší na trhu. Pozor. Nejnižší splátky neznamenají nejvýhodnější úvěr. ČTĚTE DÁLE! více »

Ani RPSN dnes už nestačí. Nejvýhodnější půjčku ukáže celkový přeplatek

24. 01. 2017  09:14  |   Nejnižší úroková míra, nejnižší splátka nebo také bonus za sjednání půjčky. Češi stále ještě porovnávají výhodnost půjček až devíti různými způsoby, z nichž naprostá většina ale o výhodnosti neříká vůbec nic. Dokonce ani nejnižší roční procentní sazba nákladů (RPSN) nemusí už vždy znamenat tu nejvýhodnější půjčku. Ta se dnes totiž nejlépe pozná podle nejnižšího celkového přeplatku. více »

Nový zákon omezil možnosti živnostníků a podnikatelů při žádosti o úvěr

23. 01. 2017  00:41  |   Nový zákon o spotřebitelském úvěru, který platí od loňského prosince, má podle zákonodárců především ochránit spotřebitele, aby se nevědomky nezadlužil více, než by byl schopen splácet.  více »

Japonskou půjčku střídá Kamali. Na rebranding naváže nová kreativa a komunikace

18. 01. 2017  14:06  |   Japonská půjčka odstartovala rebranding. V prvním kroku mění název na univerzální Kamali. Po změně názvu přijde na řadu nová kreativa a komunikace. Kamali přináší i nové unikátní služby, které zvyšují bezpečnost krátkodobé půjčky. více »

Úvěry  vloni  prolomily  hranici  50  miliard  Kč,  rostl  i  počet  nových  smluv – oba ukazatele meziročně poskočily o 3 % 

13. 01. 2017  11:20  |   Rok  2016 byl pro  stavební  spoření  znovu úspěšný. Oba klíčové indikátory, které  popisují základní trendy na trhu, skončily v kladných hodnotách. Jak objem poskytnutých úvěrů,  tak počet nově uzavřených smluv, rostly oproti předchozímu roku o 3 %.  více »

V Evropě v 3. čtvrtletí vzrostl objem spotřebitelských úvěrů meziročně o 8,5 %

22. 12. 2016  13:14  |   Evropský trh se spotřebitelskými úvěry v letošním třetím čtvrtletí meziročně vzrostl o 8,5 % na 52,4 miliardy eur. Vyplývá to ze statistik evropské federace Eurofinas, která zastřešuje poskytovatele spotřebitelských úvěrů (osobních půjček, revolvingových úvěrů, financování v místě prodeje), hypoték a financování automobilů pro domácnosti ze šestnácti zemí Evropské unie. více »

Úvěrové firmy: Lidé si půjčují výrazně vyšší sumy než před rokem

22. 12. 2016  09:09  |   Před Vánocemi tradičně roste zájem o spotřebitelské úvěry, proti loňsku jejich objem zaznamenal nárůst. Lidé si letos půjčují také vyšší sumy než před rokem, přičemž si berou úvěry nejen na nákup vánočních dárků, ale i na  pořízení dražších domácích spotřebičů. V dnešní anketě ČTK se na tom shodli nebankovní poskytovatelé půjček. více »

Hyde park - s půjčkami na Vánoční dárky nemám problém. Říká čtenář

20. 12. 2016  00:38  |   ÚTERNÍ SERIÁL - HYDE PARK: Čtenář komentuje ve svém příspěvku mnohá doporučení o nebezpečnosti půjčky na dovolenou, Vánoční dárky a další spotřební předměty. S varováními nesouhlasí. Jak argumentuje? ČTĚTE DÁLE! více »

Nový úvěr FINGRAM. Půjčka pro odpovědné a vzdělané klienty. Která banka se jí ujme?

03. 12. 2016  00:43  |   Z velké soutěže studentů středních a vysokých škol Ideální banka 21. století vzešel velmi zajímavý nápad produktu, který by měla "ideální banka" v budoucnu nabízet. Která banka se tohoto nápadu ujme a zazáří s ním v konkurenci ostatních? Nápad přináší pro klienty při schvalování půjčky napětí i zábavu. více »

Desatero pro utrácení na Vánoce

02. 12. 2016  00:10  |   DESATERO PRO UTRÁCENÍ NA VÁNOCE: Přinášíme vám deset bodů jak by jste se měli chovat při utrácení v předvánočním čase. Některé lidi totiž Vánoce přichází díky jejich neodpovědnsoti velmi draho. ČTĚTE DÁLE! více »

Navigátor bezpečného úvěru 2016: Úvěrový trh - – menší zájem o úvěry, klesající ceny, lepší podmínky

01. 12. 2016  08:24  |   „Přestože nový zákon ještě není v platnosti, subjekty na trhu spotřebitelských úvěrů se na něj již připravují. Největší rozdíl od předešlých roků je možné sledovat u tzv. predátorských subjektů. Některé již na trhu končí nebo transformují své obchodní aktivity k jiným segmentům, než je trh spotřebitelských úvěrů, jiné subjekty se stávají transparentnější s očekáváním, že i pod novou přísnější legislativou budou schopny obstát. Zatím se ještě na trhu vyskytují subjekty, které se téměř nezměnily, je jich ale výrazně méně než dříve,“ charakterizuje Matěj Urban, zpracovatel letošní Studie.  více »

Navigátor bezpečného úvěru 2016: Bezpečnost bank a úvěrových společností hodnotí nově rating

01. 12. 2016  08:23  |   Air Banka, Komerční banka a Home Credit se stali celkovými vítězi studie Navigátor bezpečného úvěru 2016. A v novince Navigátora obdrželi zároveň také nejvyšší ratingové hodnocení A – EXCELLENCE. V hodnocení půjčky na 30 tisíc korun zvítězila Air Bank před Komerční bankou a společností Home Credit, v případě půjčky na 100 tisíc bodovaly Komerční banka, Air Bank a Era.  více »

Vánoce budou letos bohatší, lidé plánují utratit o 1300 Kč víc než loni

01. 12. 2016  08:15  |   Za Vánoce letos hodlají Češi utratit v průměru o 1300 korun více než loni. Dárky, výzdoba, jídlo a stromeček vyjdou domácnost v průměru na 9000 korun. Většina z utracených peněz bude opět směřovat na dárky. Za ně chceme dát průměrně 5500 korun, což je o 600 korun více než loni. Za jídlo a výzdobu pak průměrně počítáme s 2900 korunami a 600 korun plánujeme investovat do vánočního stromečku. Vyplývá to z aktuálního průzkumu banky Cetelem, který pro ni realizovala agentura Stem/Mark. více »

Revoluce v úvěrech právě začíná. S novým zákonem o spotřebitelském úvěru

01. 12. 2016  00:55  |   Právě dnes vstupuje v účinnost nový zákon o spotřebitelském úvěru, který zásadně mění pravidla a podmínky na trhu s úvěry poskytovaných spotřebitelům. Připravte se navelké změny. ČTĚTE DÁLE! více »

Na vánoční dárky si každoročně půjčí milion Čechů. Jaké jsou nejčastější fígle některých poskytovatelů půjček?

28. 11. 2016  16:09  |   Přes milión Čechů řeší nedostatek financí na nákup dárků pomocí spotřebitelských půjček. Nejen vánoční sezónu provázejí nabídky úvěrů, které se snaží spotřebitele zmást. V některých případech přicházejí poskytovatelé s fígly ve snaze vyzrát nad dlužníky. Nechat se zlákat na nízkou úrokovou sazbu se tak nemusí vyplatit. Také dosažení některých výhod se často stává nereálným, a to nejen z důvodu zpožděné úhrady splátky o jediný den, ale také třeba předčasným splacením dluhu. více »

Češi jsou na tom ohledně splácení dluhů lépe než většina Evropanů

28. 11. 2016  12:05  |   Češi jsou na tom ohledně splácení dluhů lépe než většina obyvatel vyspělých evropských zemí včetně Německa, Francie či Británie. Pouze 16 procent Čechů totiž tvrdí, že aktuálně nedokážou splácet dluhy, zatímco evropský průměr nyní činí 27 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti. více »

Poskytovatelé půjček: Zájem o úvěry před Vánocemi roste o čtvrtinu

22. 11. 2016  01:13  |   V letošním roce před Vánocemi tradičně roste zájem o spotřebitelské úvěry, a to až o čtvrtinu proti běžnému období roku. Poptávka po půjčkách je zhruba stejná jako ve stejném období loni, shodli se tuzemští poskytovatelé úvěrů. více »

Kreditní karta Clubcard Premium PLUS vrací až 4 % zpět a nabízí unikátní asistenční služby

21. 11. 2016  20:05  |   Společnost Tesco připravila ve spolupráci s Home Creditem novou Clubcard kreditní kartu Premium PLUS. Karta nabízí zákazníkům Tesco a nakupujícím v síti partnerů Premium výraznou úsporu při každém nákupu. Překvapí šíří a kombinací asistenčních služeb, které pomohou vyřešit většinu běžných životních nepříjemností. Majitelé karty se nemusí obávat ani krátkodobého výpadku příjmu, za poplatek je možný jednorázový odklad splátky. více »

ČMSS v říjnu půjčila nejvíce peněz za poslední 4 roky

10. 11. 2016  16:26  |   Zájem o úvěry od Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS) po letním vylepšení produktové nabídky výrazně vzrostl. V říjnu poskytla ČMSS více než 3,5 tisíce úvěrů v objemu téměř 2,7 miliardy korun, což byl nejlepší výsledek od května 2012. ČMSS v létě mj. snížila úrokové sazby či zvýšila nezajištěnou výši úvěru až na 900 tisíc korun. více »

Zlevňovač zatočí s drahými úvěry. Zonky spouští online nástroj na refinancování.

19. 10. 2016  16:07  |   Online služba Zonky, která loni do Česka přinesla fenomén půjček od lidí, spustila Zlevňovač - jednoduchý online nástroj na refinancování, konsolidaci a především zlevnění nevýhodných půjček, kontokorentů a kreditek. Aplikaci představí tematická reklamní kampaň se sloganem “Každá koruna se počítá”.  více »

Vrba: Posunutí termínu překlopení překlenovacího úvěru do řádného nemusí být problém

13. 10. 2016  00:06  |   ČTVRTEČNÍ SERIÁL - VRBA: Čtenář vyjádřil obavu ze změny termínu překlopení překlenovacího úvěru ze stavebního spoření do řádného úvěru. Podle informací banky se však o problém nejedná a vše je v pořádku. ČTĚTE DÁLE! více »

RPSN musí být v úvěrové smlouvě ve správné výši, stanovil soud

10. 10. 2016  09:22  |   Roční procentní sazba nákladů (RPSN) na spotřebitelský úvěr musí být ve smlouvě uvedena ve správné výši. Omyl nebo početní chyba při jejím stanovení znamená, že se na úvěr uplatní diskontní sazba České národní banky z doby uzavření smlouvy. Vyplývá to z rozhodnutí Nejvyššího soudu, jehož očekávané odůvodnění je nově dostupné v internetové databázi. Na jeho publikování dnes upozornil mluvčí soudu Petr Tomíček. více »

Páry žijící na psí knížku si důvěřují. Po rozchodu si společně pořízené věci férově rozdělí

07. 10. 2016  13:45  |   Čím dál víc párů spolu žije ve společné domácnosti, ačkoliv nejsou sezdány. Jak ale řeší důležité nákupy společně užívaných věcí? Tři čtvrtiny Čechů tvrdí, že se u nákupu nedomlouvají, jak s věcmi po případném rozchodu naloží. V polovině případů se spokojí s názorem, že kdo zaplatí většinu částky, tomu pak věc připadne. Přesto ale 28 % respondentů přiznává, že do partnerova bytu kupují jen věci, které si případně po rozchodu snadno odnesou. Pro společnost Home Credit to zjistil průzkum agentury STEM/MARK[1].   více »

8. díl - Vybíráme spotřebitelský úvěr

24. 09. 2016  00:09  |   Výběr spotřebitelského úvěrů? Kdy si ho pořídita a kdy raději ne? A co to spotřebitelský úvěr vlastně je?  Vše se dozvíte s Velkým kurzem rodinných financí v dnešních Lidových novinách. více »

Kolik si lidé půjčují v Praze? A kolik v Karlovarském kraji?

31. 08. 2016  10:57  |   Banky v prvním pololetí poskytly hypotéky za 102 miliard korun. Kde se poskytuje nejvíce hypoték, kolik činí průměrná výše úvěru v Praze a jak velkou částku si lidé půjčují v Jihomoravském nebo Karlovarském kraji?   více »

Liknavost zlomí vaz více jak 60% poskytovatelů nebankovních úvěrů

29. 08. 2016  00:07  |   Nový zákon o poskytování a zprostředkování spotřebitelských úvěrů je zdá se opravdu účinný. Úmrtnost firem však netkví v nesplnitelných zákonných podmínkách, ale v rychlé platnosti zákona (1.12.2016) a liknavosti poskytovatelů a zprostředkovatelů nebankovních úvěrů. Zdá se, že jen zlomek z nich si uvědomuje, že na transformaci jim zbývá přibližně 90 dní.  více »

Červenec nepřinesl pro banky a stavební spořitelny žádné rekordní objemy úvěrů

24. 08. 2016  14:44  |   První prázdninový měsíc přerušil hypoteční šňůru rekordů, kdy po do dobu devatenácti po sobě jdoucích měsíců padaly rekordy poskytnutých hypoték. I přesto, že je pokles oproti červnovým 24 miliardám korun značný, byl červencový objem 15,2 mld. Kč druhý nejlepší v historii. Úvěry ze stavebního spoření však nijak nezazářily, poskytl se objem 3,4 mld. Kč, což je sotva průměrný výkon.  více »

Zlom v miliardové kauze. Za špatný výpočet RPSN musí firmy lidem vracet peníze, řekl soud

15. 08. 2016  10:55  |   Aktualne.cz: Nejvyšší soud jasně řekl, že když je ve smlouvě špatně vypočtená sazba RPSN, mají firmy klientům vracet drtivou většinu zaplacených úroků. Soudy dosud odmítaly nároky klientů přiznávat, protože podle nich stačí, když RPSN ve smlouvě uvedena je, i když špatně. Verdikt Nejvyššího soudu je přitom pro soudy závazný. Úvěrové firmy se tak mohou dočkat nových žalob. více »

Komu Češi nepůjčují? Politickým stranám, neznámým lidem a státu

04. 08. 2016  14:59  |   Šest Čechů z deseti říká rezolutní ne na otázku, zda by půjčili peníze politické straně. Na druhém místě jsou firmy nabízející kolektivní půjčky mezi lidmi (47 procent) a jako třetí instituce, které by Češi peníze nesvěřili, je stát (35 procent). Vyplynulo to z průzkumu provedeného agenturou NMS Market Research pro banku Zuno. více »

10 tisíc si Češi nejčastěji půjčí od rodiny. Bez smlouvy a úroků

27. 07. 2016  15:48  |   S prosbou o půjčku do 10 tisíc korun se Češi nejčastěji obrací na své příbuzné. Činí tak 40 % lidí. Když je požadavek vyšší, spoléhají se na banky a finanční instituce. V devíti z deseti případů, kdy si mezi sebou půjčují blízcí lidé, přitom není uzavřena žádná smlouva, což může být riskantní. Zjistil to průzkum agentury STEM/MARK pro společnost Home Credit. více »

Čechům vadí na zákaznických linkách hlavně dlouhé čekání a poplatky

22. 07. 2016  15:58  |   I v době moderních technologií a rozšiřující se online komunikace preferuje zákaznické linky stále 60 % Čechů. Vyplývá to z průzkumu úvěrové společnosti Cofidis mezi 525 respondenty. Ten také ukázal, že se úroveň zákaznických linek v ČR výrazně liší podle toho, kam a kvůli čemu člověk volá. Lidem přitom nejvíce vadí dlouhé čekání a poplatky. Naopak monitorování hovoru, nedovolatelnost či nevhodný přístup operátorů podle nich takovým problémem nejsou. více »

Poradna serveru BP: Lidé se stále obávají refinancování půjček a hypoték

04. 07. 2016  00:39  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Statisíce lidí stále platí vyšší úroky a poplatky než by museli, kdyby se rozhodli pro refinancování své půjčky nebo hypotéky. Lidé se tohoto institutu stále obávají, nebo nemají chuť věc řešit. ČTĚTE DÁLE! více »

Češi a reklamace: vadné zboží už vrátit umíme, u nekvalitní služby se ale neozveme

03. 07. 2016  10:41  |   Češi se naučili ozvat se, když zjistí, že je zakoupené zboží vadné. V posledním roce ho reklamovala téměř polovina oslovených lidí. A nezastaví nás ani fakt, že je zboží těsně před vypršením záruky nebo že jeho pořizovací cena byla pár korun. Zato u služeb je situace úplně jiná, nespokojenost s nimi řešilo pouze 6 % respondentů. Češi se nejčastěji bojí, že jejich nárok nebude uznán – myslí si totiž, že u služeb je těžší prokázat problém. Zjistil to průzkum agentury STEM/MARK pro společnost Home Credit*. více »

První rok Zonky: lidé lidem půjčili 182 milionů, investoři mají připravenou další půl miliardu

29. 06. 2016  14:42  |   Auta, kuchyně, 3D tiskárny, nové zuby i prsa a taky jedna bezlepková pekárna, domácí pivovar, cestovka vozící cizince do Českého Švýcarska, kavárna pro matky s dětmi, mobilní aplikace, dílna na rekonstrukci starých motorek JAWA nebo prototyp luxusního vibrátoru. Lidé půjčili lidem už 182 milionů korun a dnes už můžeme říct, že tím zásadním způsobem mění půjčování peněz v Česku.  více »
1 2 3 4 5 6 7 8 >>

Sekce obsahuje celkem 352 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti