Banko, jak stanovuješ žebříčky účtů?


11. 10. 2012  21:20   |   Bp.com   |   komentářů (1)

Obrátil se na nás zvídavý čtenář a přeposlal nám zajímavý dopis směřovaný Air Bank, který zatím zůstal bez odpovědi. Zeotali jsme se i my (až nám dorazí reakce, obratem ji zveřejníme), ale přidali jsme náš názor...

DOPIS ČTENÁŘE BANCE:

Dobrý den,

.

dnes jsem se podíval na stránky AIR bank k TOP3 garanci (http://www.airbank.cz/cs/sporici-ucet/top3-garance/) a nikde jsem v přehledu, na kterém dokazujete svůj TOP3 úrok, nenašel Spořicí účet JINAK od AXA bank. Přitom v podmínkách píšete, že nové účty zařadíte další měsíc.

.

Účet JINAK byl zaveden od 1. září, měl se tedy od 1. října objevit ve vašem přehledu. To se tak nestalo, přestože jsem Vás v průběhu září na nový účet upozornil. O účtu se již píše všude na internetu, tak se mi zdá vaše zamlčování jako čistě účelové.

Například:

.

Prosím tedy o odpověď, proč se konkurenční účet s vyšším úrokem než nabízí AIR bank nedostal do srovnání? Je to proto, že byste již nebyli v přehledu druzí, ale až třetí? Vy 2,4%, konkurence 2,9% a 2,5%? Doufám, že "chybku" brzy opravíte doplněním účtu, aby to nevypadalo, že AIR bank začíná lhát klientům. To by byl docela problém.

.

S pozdravem,

TZ

NÁZOR REDAKCE BANKOVNIPOPLATKY.COM:

 

"Nabídka úroku 2,9 procent vypadá na první pohled lákavě, ale je to jenom zdání. Je totiž nutné si uvědomit, že účet JINAK (2,9%) nelze otevřít přes internet, ale dokonce ani na pobočce, ale jen přes poradce, kteří zároveň nabízejí další produkty – viz tento článek: 

http://aktualne.centrum.cz/finance/penize/clanek.phtml?id=759680

Jedná se o velmi dobře promyšlenou marketingovou strategii, která, jak se zdá, na některé klienty zabírá. Poradenská společnost rozesílá maily provozovatelům porovnávačů a chce být v nich s tímto produktem zařazena, ale zároveň není tento její produkt vlastně nikde oficiálně prezentován standardní cestou, jako jiné SÚ."

 Čtěte také Ostatní čtou
Témata tohoto článku

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.9793 / Celkový počet hodnoceni 1063
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti