Bankomaty

Peníze vyberete z okénka svého auta. Jak u McDonald

02. 08. 2018  00:10  |   BANKY A INOVACE: Po natankování bude stačit popojet několik metrů k dalšímu stojanu – novému typu bankomatu Komerční banky – stáhnout okénko a jednoduše vybrat potřebnou hotovost v „Drive-up“ bankomatu. více »

Finanční poradna BP: Jak nejlépe platit v zahraničí?

03. 07. 2017  00:30  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenář se ve svém dotazu zajímá o možnosti, jak nejlépe platit na své dovolené. Existuje několik možností. ČTĚTE DÁLE! více »

Lidé používají v zahraničí kartu čím dál více. Nebojí se.

29. 06. 2017  00:32  |   Na rozdíl od minulosti používají Češi v zahraničí karty čím dál více. Zvyšuje se navíc i částka, kterou lidé kartou v zahraničí za služby a ubytování uhradí. Se zajímavým průzkumem přišla ČSOB. ČTĚTE DÁLE! více »

Před 25 lety začala KB s bankomaty napojenými na mezinárodní síť

20. 02. 2017  08:00  |   Před 25 lety, 19. února 1992, zahájily Komerční banka a společnost ISC MUZO v Praze jako první ve střední a východní Evropě provoz sítě bankovních automatů s přímým napojením na mezinárodní síť EuroCard/MasterCard/Cirrus.  více »

Air Bank v Praze testuje první čistě bezkontaktní bankomat na světě

15. 02. 2017  22:23  |   Air Bank ve spolupráci s Diebold Nixdorf veřejně testuje vůbec první čistě bezkontaktní bankomat. Stojí v obchodním centru v pražských Štěrboholech a oproti klasickému bankomatu se liší hlavně tím, že nemá zdířku pro vložení karty ani tradiční klávesnici pro zadání PINu. Je také dvakrát rychlejší. Podle společnosti Diebold Nixdorf zatím jinde na světě žádný takový bankomat nestojí.  více »

Přes vkladové bankomaty KB měsíčně projde již více než miliarda korun

10. 11. 2016  16:26  |   -       Měsíčně se prostřednictvím vkladových bankomatů Komerční banky uloží více než miliarda korun; -       Meziročně došlo k nárůstu o téměř 75 %; -       Klienti oceňují zejména dostupnost vkladových bankomatů i mimo otevírací dobu poboček, v tomto čase se uskutečňuje více jak třetina vkladových operací;   -       Počet měsíčních vkladových transakcí se pohybuje okolo hranice 60 tisíc, průměrný vklad je více než 17 tisíc Kč; Do konce tohoto roku bude Komerční banka provozovat 200 vkladových bankomatů. více »

Velké banky chtějí klientům od konkurence zdražit výběry z bankomatů

29. 09. 2016  20:09  |   Velké finanční domy tlačí na zvýšení poplatků za výběr hotovosti z bankomatů. Zdražit tak již brzy mohou především klientům menších bank, které nemají vlastní síť a často to vyrovnávají výhodnými podmínkami nebo výběry zdarma, což by mělo skončit. S informací přišly Lidové noviny. ČTĚTE DÁLE!   více »

Air Bank spustila bezkontaktní výběry už na 50 bankomatech, během podzimu jich bude přes 120

27. 09. 2016  12:18  |   Air Bank se rozhodla výrazně navýšit počet bankomatů, z kterých mohou lidé vybírat bezkontaktně. Necelé tři týdny po spuštění veřejného pilotu vůbec prvních dvou bezkontaktních bankomatů v Česku jich má k dnešku už 50. Bezkontaktní tak je už téměř polovina z celkové sítě 120 bankomatů, kterou banka navíc dál rozšiřuje. Během podzimu budou bezkontaktní všechny bankomaty Air Bank.  více »

Bezkontaktní bankomaty. Jaký má tato inovace smysl?

08. 09. 2016  00:02  |   Už první banka zavedla tzv. bezkontaktní bankomaty. Inovace přichází po obrovském zájmu, který vyvolalo zavedení bezkontaktních karet, které jednoznačně dominují trhu. Nepřichází však tato inovace pozdě? ČTĚTE DÁLE! více »

Euronet rozšiřuje síť sdílených nezávislých vkladových bankomatů v Evropě

27. 06. 2016  14:08  |   Přední světový poskytovatel platebních služeb Euronet Worldwide, Inc. (NASDAQ: EEFT) oznámil další rozšíření své sítě sdílených nezávislých vkladových bankomatů v Evropě. Síť vkladových bankomatů společnosti Euronet v České republice, Polsku, Německu a Rumunsku v současné době zahrnuje celkem 2 500 zařízení. Na rok 2016 je plánována expanze na další trhy. více »

Air Bank chystá bezkontaktní výběry, v Česku je zatím nikdo neumí

06. 04. 2016  13:05  |   Air Bank plánuje v Česku ještě letos spustit bezkontaktní výběry z bankomatů. Lidé si díky tomu budou moci vybírat peníze pouhým přiložením bezkontaktní karty nebo nálepky ke čtečce. Bezkontaktní čtečky do budoucna umožní i výběry s pomocí mobilních telefonů vybavených technologií NFC. Žádná banka zatím bezkontaktní výběry v Česku nenabízí. více »

Za rok zřejmě zdraží poplatky za výběr z bankomatu

26. 10. 2015  00:23  |   Veké banky dosáhly toho, že karetní asociace MasterCard zvýší od příštího roku poplatky bankám, které pro výběr hotovosti svých klientů využívají bankomatů jiných bank. ČTĚTE DÁLE! více »

EXKLUZIVNĚ NA BP.COM: Seznam a mapa všech bankomatů v ČR!

02. 08. 2015  00:19  |   Lidé tráví až 90 % svého produktivního času v jedné lokalitě, kterou vymezují bydliště, zaměstnání a obvyklé trasy, kterými se mezi těmito body přesunujeme. V tomto prostoru kupujeme tisk, chodíme na obědy, nakupujeme potraviny a další spotřební zboží, platíme složenky, zařizujeme finanční transakce… Na to všechno se hodí jeden užitečný pomocník – bankomat! více »

Fyzická dostupnost bank se zhoršuje. Infolinky a bankomaty drží standard

16. 07. 2015  13:44  |   Někdy má banka zavřeno a někdy je prostě moc daleko. Taková zjištění má za sebou asi každý. Pro ty, kdo rádi jednají s bankou osobně, máme špatnou zprávu. Proces snižování počtu poboček, resp. zkracování otevírací doby bankovních domů, totiž s ohledem na vývoj posledních let neskončil. Rovněž to potvrzují aktuální data analytické agentury Datank, která jsou zpracovávána v rámci výzkumu Nejlepší banka a Nejlepší pojišťovna 2015. Partnery výzkumu jsou společnosti KPMG Česká republika společně s IBM Česká republika. více »

Čechům v Řecku prázdné bankomaty nevadí, tvrdí cestovní kanceláře

30. 06. 2015  13:17  |   Češi na dovolené v Řecku podle cestovních kanceláří situaci, kdy jsou zavřené banky a stojí se fronty na vybrání peněz z bankomatu, prakticky neřeší. V jihoevropské zemi by měl navíc fungovat pro mezinárodní karty výběr z bankomatu bez omezení. ČTK to dnes řekli zástupci Asociace cestovních kanceláří i jednotlivé kanceláře. Podle nich byli Češi řádně připraveni a přivezli si hotovost nebo jsou na pobytech s plnou penzí. více »

Klienti České spořitelny využívají bankomaty více pro bezhotovostní operace, v květnu zadali 330 tisíc plateb v objemu 1,5 mld. Kč

25. 06. 2015  14:17  |   Lidé začali bankomaty využívat více pro bezhotovostní operace, meziročně využívání těchto služeb roste. Kromě dotazu na zůstatek na účtu se stále větší oblibě těší zadávání platby přes bankomat nebo transakční terminál, tzv. platbomat. více »

Kávu z automatu už klidně zaplatíte bezkontaktní kartou, jak na to?

17. 04. 2014  16:43  |    Placení v automatech na kávu bezkontaktněSpolečnost Delikomat představila novinku, která umožní v jejích automatech na kávu a v dalších typech výdejních automatů platit bezkontaktní kartou. Nově tak zaplatíte pohodlněji bez hledání drobných v peněžence nebo po kapsách. Nyní je takto vybaveno 200 výdejních automatů, další do celkového počtu několika tisíc budou předělány na novou technologii v průběhu asi dvou let. více »

Transakce platebními kartami - vedou bankomaty, ale bezkontaktní placení raketově roste

08. 04. 2014  00:25  |   Podle analýzy České bankovní asociace celkový objem bezhotovostních transakcí, tj. plateb kartami či mobily, u obchodníků stoupl meziročně o 13,4 %, tedy o 38 miliard korun. Počet transakcí přitom stoupl celkem o více než 22 %. více »

Americké sankce pocítili i běžní Rusové. Nemohou platit kartami

21. 03. 2014  18:33  |   Klienti čtyř ruských bank vlastněných prominenty z okolí prezidenta Putina nemohou platit kartami Visa a MasterCard. Americké společnosti tak prosazují sankce uvalené ministerstvem financí. více »

Češi stále častěji platí kreditní kartou, z bankomatů ale vybírají méně

13. 11. 2013  13:43  |   Uhradit klasický páteční nákup kreditní kartou je v Česku čím dál běžnější. Stoupá i počet míst, kde lze platit tímto způsobem. Výrazně však přitom klesá objem výběrů z bankomatů: zatímco v roce 2008 tvořil 89 % ze všech transakcí, v roce 2013 už se jednalo jen o 52 %*. více »

Jsou bezkontaktní karty bezpečné?

16. 08. 2013  14:54  |   Přinášíme ve spolupráci se serverem púoplatkozrout.cz a cleverandsmart.cz úvahu k bezpečnosti bezkontaktních karet. Sice lze z bezkontaktních karet získat citlivé údaje a těchto údajů pak zneužít například k platbám přes internet, ale postup zločince není nijak jednoduchý, jak popisuje následující text... více »

Popularita bezkontaktních plateb stále roste

16. 08. 2013  10:34  |   Počet platebních transakcí, které se uskuteční pouhým mávnutím bezkontaktní kartou, nálepkou nebo mobilem, se neustále rozrůstá. Platba je rychlá, pohodlná, bezpečná a spokojenost klientů se odráží i na vzrůstajícím počtu bezkontaktních transakcí. více »

PLATEBNÍ STYK NA DOVOLENÉ – jak na něj?

01. 08. 2013  15:12  |   Podle právě probíhající ankety na webu www.bankovnipoplatky.com existuje v ČR stále velmi vysoký počet lidí, kteří mají s platebním stykem v zahraničí problém. Na anketní otázku na naší domovské stránce zatím odpovědělo téměř šest stovek respondentů, přičemž jen 31 % z nich platební kartu využívá v zahraničí pravidelně. více »

S penězi nemusíte na přepážku - stačí vkladomat. A jaký bude bankomat v budoucnu?

10. 07. 2013  15:36  |   S penězi nemusíte na přepážku, stačí Vám vkladomat. Na snímku bankomat.Počet online bankomatů v ČR od zprovoznění prvního před 20 lety stoupl z 52 na současných zhruba 4 100. Počet platebních karet vzrostl z 1 200 na 10 milionů. Zatímco dříve sloužily pouze k výběru hotovosti, nyní mohou Češi bankomat využít i k dobíjení mobilních telefonů, vkládání peněz nebo získání informace o úvěrovém limitu. více »

Průzkum OVB Vstřícná banka: nejvíce bankomatů má ČS, nejvíce poboček Poštovní spořitelna

09. 07. 2013  11:31  |   Dle průzkumu OVB Vstřícná banka má k červenci 2013 nejvíce bankomatů v České republice Česká spořitelna. 1496 bankomatů zajistilo této bance první pozici mezi konkurenčními bankami. Nejvíce "poboček" má Poštovní spořitelna, která má pobočku téměř na každé poště. více »

Era mobilní bankomat navštíví nejatraktivnější festivaly léta Rock for People, Votvírák, Masters of Rock i Benátská noc

03. 07. 2013  11:29  |   Bavíte se na letní akci, v peněžence již ani koruna, karty stánkaři neberou a bankomat v nedohlednu? Pak využijte služeb Era mobilního bankomatu, který bude v prázdninových měsících přistaven na mnoha kulturních akcích po celé České republice. Opět zamíří i na letiště v Hradci Králové na tahák léta, festival Rock for People. více »

Bankomaty: Poplatky za výběr v ATM českých bank a mapa bankomatů!

20. 06. 2013  00:14  |   Bankomaty představují nejsnazší cestu k hotovosti uložené v bance, bez bankovek a mincí se v dnešním světě prostě neobejdeme. A proto se na našem webu často věnujeme právě tématu BANKOMATY. Máme pro vás pár tipů na zajímavé čtení… více »

Výběry z bankomatů českých bank. Zdarma, ale také desetikoruny

13. 06. 2013  03:37  |   V minulém týdnu jsme vám přinesli informace o výběrech z bankomatů cizích bank. Srovnání poplatků jednotlivých bank čtenáře zaujalo, proto jsme se rozhodli pokračovat i s „logicky následujícím“ druhým dílem, který se váže na výběry z ATM mateřské banky. více »

zaujalo nás: Samoobslužná virtuální pobočka dokáže nahradit kamennou pobočku

10. 06. 2013  17:42  |   Společnost Huawei, přední světový dodavatel řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií a koncových zařízení, oficiálně představila na českém trhu inteligentní víceúčelovou samoobslužnou pobočku Huawei eSpace Virtual Teller Machine (VTM), která dokáže nahradit např. celou bankovní pobočku s neporovnatelně menšími náklady. více »

Výběrům z cizích bankomatů se občas nevyhneme, kolik stojí?

06. 06. 2013  12:16  |   Výběrům z cizích bankomatů se občas nevyhneme, obzvláště v dnešní uspěchané době. Kartou nelze platit všude, čas od času proto potřebujeme někde splašit nějakou tu bankovku. Jenže: když spěcháte, není čas sledovat, komu bankomat patří. Kolik vás bude výběr z CIZÍHO bankomatu stát? více »

Bankomaty RB umožňují volbu hodnoty bankovek

31. 01. 2013  16:00  |   Při výběru hotovosti z bankomatů Raiffeisenbank si klienti nově mohou vybrat, v jakých nominálních hodnotách budou výběr realizovat. Bankomaty rovněž klienty upozorní na konec platnosti jejich platební karty a cizincům zjednoduší přepočet hodnoty výběru na jejich domácí měnu. více »

Zaujalo nás - počet klientů na jeden bankomat v českých bankách

29. 01. 2013  17:00  |   Banky se často kasají, jak hustou mají síť bankomatů. Čas od času nám přijde tisková zpráva, že ta která banka zprovoznila další bankomat. Počty bankomatů mohou sice vypadat na první pohled pěkně, nás ale zajímalo, kolik bankomatů banky mají vzhledem k počtu svých klientů. více »

Hledáte parádní bankomat? Zkuste španělskou banku "la Caixa Bank"

21. 01. 2013  18:00  |   V soutěži Ideální banka 21. století, kde se očima studentů zamýšlíme nad novými trendy v bankovnictví, se to v ročníku "2012" hemžilo slovy jako inovace nebo technologie. Proto vám v unikátním seriálu nabízíme přehled nejinovativnějších světových bank. Dnes míříme do Španělska. více »

Jak se kradou peníze z platebních karet

17. 01. 2013  17:00  |   Lupič nepotřebuje punčochu přes hlavu a pistoli. Stačí mu chytré zařízení, kterým nepozorovaně „vylepší“ bankomat – skimmer. více »

Exkluzivně: Vše o bankomatech Komerční banky

30. 11. 2012  00:57  |   Bankomat je nedílnou součástí služeb, které nabízí banky. Představují totiž nejsnazší cestu k penězům, které máme v bankách uloženy. A my jsme dostali do ruky exkluzivní informace o bankomatech Komerční banky. Ta jich má celkem přes sedm stovek, třetí nejhustší síť. Není proto divu, že na ně můžete narazit téměř všude. více »

Vkladomaty - u jakých bank je můžete využít?

19. 03. 2012  02:43  |   Vkládání hotovosti zdarma, bez nutnosti čekání na přepážce, dostupnost 24 hodin denně a další výhody jsou pro mnoho klientů spojeny s vkladovými bankomaty. Tyto bankomaty využívá např. u ČSOB již více než 40 000 klientů, kteří v loňském roce provedli přes 210 tisíc vkladů. Dle průzkumu je 98 % respondentů, kteří vkladové bankomaty využívají, s nimi naprosto spokojeno. více »

Počet online bankomatů se za 20 let znásobil z 52 na 4100

16. 03. 2012  15:44  |   Počet online bankomatů v Česku od zprovoznění prvního před 20 lety stoupl z 52 na současných zhruba 4100. Počet platebních karet vzrostl z 1200 na 10 milionů. Zatímco dříve sloužily pouze k výběru hotovosti, nyní mohou Češi bankomat využít i k dobíjení mobilních telefonů, vkládání peněz nebo získání informace o úvěrovém limitu. Budoucnost bankomatů nicméně i přes rozvoj technologií bude podle odborníků především ve výdeji bankovek. více »

Změnit PIN v bankomatu? V některých bankách dost drahá samoobsluha

06. 03. 2012  00:46  |   Banky chtějí, aby jejich klienti byli samostatní a řadu služeb si vyřizovali sami. V sedmi bankách tak lze změnit PIN na platební kartě už jedině v bankomatu. Samoobsluha však není zadarmo pro každého. Přijde i na pár desítek korun. více »

Správa bankomatů? Činnost, na které visí miliardy Kč

17. 01. 2012  00:45  |   Bankomaty tvoří páteř retailového bankovnictví. Kromě doplňkových služeb totiž umožňují klientům hlavně přístup k finančním prostředkům, které mají v bance uložené. Síť bankomatů v České republice stále houstne, i proto, že poptávka klientů po výběrech z bankomatů díky rozšířenosti platebních karet každým rokem sílí. A to zase zvyšuje požadavky na správu těchto přístrojů… více »

Jak přední tuzemské banky rozhodují o rozmístění bankomatů? My to víme!

23. 12. 2011  15:21  |   O tom, že bankomaty jsou nástrojem k jedné z nejvyužívanějších bankovních služeb, jsme již psali několikrát. A po příznivých ohlasech na články s tématem bankomaty jsme se rozhodli, že na ně ještě jednou navážeme. Zajímalo vás někdy, jak banky rozhodují o umístění bankomatů do jednotlivých měst, ulic nebo obchodních pasáží a co všechno berou v potaz? My to víme! více »

Do útrob ATM: Víte, jaký je rozdíl mezi bankomatem pro evropský a americký trh?

16. 12. 2011  04:18  |   Bankomaty tvoří nedílnou součást naší spotřeby finančních služeb. Denně u nich lidé vybírají miliony korun, platí složenky, dobíjí kredity na mobil, aktivují nové služby či narychlo uzavírají cestovní pojištění. Ale víte, co se skrývá uvnitř? A jaký je rozdíl mezi bankomaty pro evropský trh a severní Ameriku? Pokud vás to zajímá, čtěte následující článek… více »

Dejte pozor v předvánočním shonu – zapomenutou hotovost schovají zpět jen některé bankomaty

15. 12. 2011  02:48  |   Zapomene občas každý. Obzvláště v čase předvánočního shonu. Některá zapomenutí však mohou mrzet víc než ta ostatní. Třeba když zapomenete peníze ve vydávací přihrádce vašeho bankomatu. Zajímá vás, co se stane? více »

Vkladomaty umožňují vložit statisíce Kč bez jediného slova

08. 10. 2011  11:44  |   S vkladomaty se na ulicích, v nákupních centrech ale i na pobočkách budeme setkávat čím dál častěji. Tyto výběrům i vkladům uzpůsobené bankomaty jsou budoucností hotovostního platebního styku, neboť jsou pohodlné pro klienty (nemusíte spoléhat pouze na otevírací dobu poboček) i pro banky (mohou snížit počet úkonů na pobočkách a tím snížit náklady na jejich provoz). Jaká jsou specifika spojená s těmito transakcemi? více »

Vkladomaty – bankomaty, které umí nejen dávat, ale i brát…

29. 09. 2011  00:19  |   Stále častěji se u tuzemských bank můžeme setkat s užitečnými speciálními bankomaty, které nejen že peníze vydávají, ale také je od nás vezmou, ověří jejich pravost, přepočítají je a zapíšou na vámi zvolený účet. Tyto speciální stroje – vkladomaty – představují budoucnost bankovnictví. Pojďme se s nimi proto seznámit o něco více… více »

MFD: Od ledna 2013 si senioři budou vybírat důchod z bankomatu

22. 08. 2011  12:27  |   Od ledna roku 2013 si budou senioři vybírat starobní důchod prostřednictvím karty ze speciálních bankomatů. Těch bude méně než tisíc, řada starších lidí bude muset pro peníze cestovat. Informovala o tom dnešní Mladá fronta Dnes, které to potvrdil ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09). více »

Lidé si oblíbili vkladové bankomaty

08. 12. 2010  16:16  |   Rozvíjející se novinka – vkladové bankomaty – se u lidí těší stále větší oblibě. Potvrzuje to i fakt, že se každý měsíc zvyšuje počet vkladů na bankomatech ČSOB a Poštovní spořitelny o více jak 30 %. více »

2. díl: Vrací se do bankomatů zapomenutá hotovost? Jak kde…

19. 09. 2010  15:43  |   Výběry z bankomatů jsou každodenní, běžná záležitost. Často se však stane, že se tento úkon promění v nepříjemný zážitek. Co se stane, když z bankomatu určité banky zapomenete odebrat hotovost? více »

Zapomenete peníze v bankomatu? Jinde než v přístroji ČSOB o ně přijdete

13. 09. 2010  00:21  |   Zapomenete peníze v bankomatu? Stane se. Pokud ale nevybíráte u ČSOB (tj. i u Poštovní spořitelny), máte smůlu a peníze zůstanou ve výdejním slotu. Až do doby, dokud je někdo nevyndá… více »

Výběry z bankomatů na festivalech předčily očekávání

04. 09. 2010  17:09  |   Výběry z mobilních bankomatů na festivalech jsou stále oblíbenější, lze očekávat, že jich v příštím roce přibude. více »

ČTK: Lidé vybrali na festivalu z mobilního bankomatu přes 3,1 mil. Kč

09. 07. 2010  10:29  |   Návštěvníci hudebního festivalu Rock for People, který se konal o prodlouženém víkendu na letišti v Hradci Králové, vybrali na místě z mobilního bankomatu České spořitelny více než 3,1 milionu korun. více »

Sekce obsahuje celkem 51 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti