Češi oceňují možnost sjednat půjčku on-line a mít peníze rychle na účtu


18. 04. 2017  14:04   |     |   komentářů (0)

Zažádat o půjčku přes internet je pro Čechy stále zajímavější. Je to zejména proto, že jim tato možnost dává absolutní soukromí a klid na přečtení všech podmínek. Důležité je pro ně v tomto ohledu také to, že doma mají čas si bez stresu porovnat nabídky od více bank. Na on-line žádostech o půjčku oceňují i rychlost schválení. Rychlost převodu peněz na účet je pro ně také velmi důležitá, téměř třetina by totiž chtěla mít peníze na účtu nejpozději do hodiny. 

Více než 45 % dotázaných při žádosti o úvěr spěchá na její schválení. Očekávají, že by to banka měla stihnout do jedné hodiny. 31 % klientů by dokonce ocenilo schválení do několika minut. Na co nejrychlejším vyřízení půjčky si přitom zakládají spíše muži než ženy. Informace vyplývají z březnového průzkumu pro MONETA Money Bank na reprezentativním vzorku populace. 

graf

„V dnešní uspěchané době klienti chtějí sjednávat úvěry jednoduše přes internet. Od banky požadují rychlé schválení i výplatu peněz na účet. Naši Expres půjčku jim schválíme plně on-line do pěti minut a peníze budou mít na svém účtu prakticky ihned po podpisu smlouvy,” říká Tomáš Kostrhoun, produktový manažer MONETA Money Bank.

Pohodlí a soukromí

Na on-line sjednání půjček respondenti průzkumu kromě rychlosti a pohodlí oceňují také fakt, že vše probíhá v soukromí. Více než třetině lidí (35 %) by například bylo nepříjemné, kdyby je při sjednávání úvěru na pobočce viděl někdo známý. Tento fakt by vadil hlavně respondentům do 26 let, častěji spíše ženám.

Necelé třetině dotázaných (32 %) zase není příjemná představa, že by při vyplňování žádosti museli sdílet osobní informace s někým cizím a pro stejný podíl dotázaných by byl problém čas ztracený cestou tam a zpět. Téměř dvě třetiny (60 %) účastníků by se obávaly toho, že na pobočku budou muset víckrát kvůli zapomenutým dokumentům a 27 % lidí se pak nechce omezovat její otevírací dobou.

 

Příležitost najít nejlepší nabídku

Klienti bank on-line sjednání vítají i kvůli tomu, že jim dává prostor vybrat si opravdu tu nejlepší nabídku. Přes dvě třetiny dotázaných (67 %) oceňují možnost si v klidu přečíst podmínky produktu, 60 % respondentů pak čas na porovnání úrokových sazeb s konkurencí.

 

Zhruba polovina účastníků průzkumu oceňuje flexibilitu tohoto řešení, 52 % zejména možnost vyřídit žádost odkudkoli a 56,8 % fakt, že mohou žádost vyplnit kdykoli během dne. Pro polovinu dotázaných je důležité i to, že při sjednání přes internet mají všechny potřebné dokumenty doma po ruce.

 

Češi mají chuť investovat

Z výsledků průzkumu také vyplynulo, že Češi mají chuť investovat. Nejčastěji do rekonstrukce (29 %) nebo vybavení (27 %) své nemovitosti. Více než pětina respondentů (24 %) se také chystá na nákup automobilu, jiní plánují pořídit chatu (6 %) či bazén (3 %). Necelá desetina (9,8 %) v blízké době bude potřebovat peníze na svatbu.

 

graf1

Skoro třetina (28 %) všech dotázaných v souvislosti se zamýšlenou investicí uvažuje o částce nad 200 000 Kč. Více než polovina účastníků také už nyní ví, že financování budou muset řešit nějakou formou půjčky.

 

S plánovanými investicemi jim může pomoci Expres půjčka, kterou nyní MONETA Money Bank nabízí s historicky nejnižšími sazbami. Ty začínají na 5,9 % ročně s RPSN ve výši 6,1 %. „Od loňského vstupu na burzu jsme nezávislou českou bankou. Také díky tomu můžeme nabídnout tak nízké úrokové sazby, jako nikdy předtím,“ vysvětluje Tomáš Kostrhoun z MONETA Money Bank.

Až 800 000 Kč na 10 let

Expres půjčku mohou klienti čerpat od 20 až do 800 tisíc korun se splatností od dvou do deseti let. Úroková sazba je stejná po celou dobu úvěru, takže se nemění ani výše splátek. Klienti si mohou sami zvolit datum splatnosti a později ho i měnit. Při čerpání navíc nemusí dokládat účel použití prostředků. Úvěr je možné kdykoli předčasně splatit v plné výši nebo jen částečně.

 

Pojištění pro klidné spaní

K Expres půjčce MONETA Money Bank nabízí i pojištění schopnosti splácet od BNP Paribas Cardif Pojišťovny. Pojistka kryje případ plné pracovní neschopnosti, ztráty zaměstnání, invalidity III. stupně či hospitalizace v důsledku úrazu (v závislosti na životní situaci klienta).

 

 Čtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 3.00426 / Celkový počet hodnoceni 235
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti