Česká spořitelna chystá od 8. ledna 2018 zvyšování úrokových sazeb u hypoték


23. 12. 2017  14:02   |     |   komentářů (0)

Pokud jste si ještě nevyřídili hypotéku, je nejvyšší čas uvažovat o jejím pořízení. Aktuální příznivá situace na trhu dává klientům šanci vzít si hypotéku za stále velmi výhodných podmínek, a to i přes zpřísnění podmínek pro poskytování hypoték ze strany ČNB.

Česká spořitelna dále nabízí klientsky velmi oblíbenou možnost fixace úrokové sazby až na 15 let. Všichni zájemci o tento produkt by si však měli pospíšit, aktuálně velmi výhodné sazby se budou od 8. ledna 2018 mírně zvyšovat. Česká spořitelna tak v souvislosti s kroky České národní banky, která na podzim tohoto roku opakovaně zvýšila úrokové sazby, reaguje na rostoucí cenu zdrojů a tím zvyšující se úrokové sazby v ekonomice.

“Situace na hypotečním trhu směřuje k dalšímu zvyšování sazeb centrální bankou. Česká spořitelna proto již od 8. ledna mírně zvýší o 0,2 % hypoteční úrokové sazby. Očekáváme pokračování růstu zájmu o dlouhodobé fixace, ke kterému došlo i na podzim, kdy jsme jako první banka na trhu nabídli hypotéky s patnáctiletou fixací,” uvedl tiskový mluvčí České spořitelny Filip Hrubý.

“Dlouhé fixace nabízí jistotu nízkých a neměnných splátek na mnoho let dopředu. Klienti tak mohou lépe řídit a plánovat rozpočet domácnosti. Zároveň je fixace nijak neomezuje, díky novému zákonu o spotřebitelském úvěru navíc mají možnost vložit jednou ročně mimořádnou splátku hypotéky bez sankce ve výši až 25 % výše hypotéky,” uvedl Marek Petráš, produktový manažer hypoték České spořitelny.

Česká spořitelna vychází vstříc všem zájemcům o nové hypotéky a informaci o chystaném zvýšení přináší v dostatečném předstihu, aby měli možnost využít aktuálních výhodných sazeb. Nové úrokové sazby hypoték České spořitelny budou od 8. ledna 2018 začínat u pětileté fixace na 2,49 %, u osmileté fixace na 2,59%, u desetileté fixace na 2,69% a u patnáctileté na 2,89 %.


 

“Záleží nám na finančním zdraví našich klientů a chceme, aby si půjčovali zodpovědně. Rostoucí zájem o dlouhodobé fixace, stejně jako fakt, že v naší službě Moje zdravé finance pomáháme s hospodařením už více než 700 000 klientů jsou důkazem toho, že jdeme správnou cestou, řekl Hrubý.”Čtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.93171 / Celkový počet hodnoceni 205
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti