Česká spořitelna nabídne klientům přístup k otevřeným datům. Elektronickou složenku tak zaplatíte bezpečně a jedním klikem


02. 11. 2015  11:41   |     |   komentářů (0)

Česká spořitelna přichází na trh s další novinkou, která potvrzuje stále větší orientaci banky na moderní technologie. Nejnověji umožní klientům přístup k otevřeným datům prostřednictvím takzvané API (Application Programming Interface). Česká spořitelna se tak stane první velkou bankou v České republice, která prostřednictvím platformy Web API CS bezpečně poskytne bankovní služby nejenom jednotlivcům, ale umožní nabízet služby banky společně se službami partnerů všem zákazníkům České spořitelny.

„Vnímáme stoupající potřebu nabízet služby banky inovativním způsobem v řešeních našich partnerů. V důsledku to znamená, že klienti naší banky budou moct například bezpečně zaplatit složenku, která jim právě přišla do emailu, přímo při jeho čtení jedním klikem. Součástí procesu je samozřejmě bezpečná autorizace klienta vůči naší bance, kterou potvrdí, že tlačítko stiskl právě on. Vystrčení služeb banky tam, kde je klienti chtějí, je jedním ze směrů, kterým se naše banka vydává. Chceme, aby si naši partneři dali kus banky do své apky,“ vysvětluje Jiří Maňas, který v České spořitelně vede oddělení IT Digital. 

Do konce roku Česká spořitelna spustí platformu WebAPI CS, která umožní přístup klientům z řad fyzických osob, podnikatelů i firem k otevřeným datům, například transparentním účtům, kalkulačkám, kurzovním lístkům a podobným nástrojům. Tím umožní strojové zpracovaní těchto informací a vznik dalších služeb nad těmito daty. Tím se Česká spořitelna jako první banka vydává na cestu digitalizace, která byla v České republice nastavena jako trend například aktivitou fondu Otakara Motejla - Otevřená data http://www.otevrenadata.cz/.  Tento přístup se v pilotním režimu osvědčil. Jedním ze zajímavých řešení, které již nad těmito daty vzniklo, je například vizualizace vytížení poboček České spořitelny http://t.co/JsTsYuOaeZ.

V dalším kroku umožní Česká spořitelna svým klientům udělit výslovný souhlas s použitím partnerských řešení a tím jim umožnit používat například výše zmíněné tlačítko na zaplacení složenky v emailu. „Tímto tedy chceme vyzvat všechny myslitele, kteří mají svoje skvělé řešení, ale chybí jim právě kus banky, a kteří mají chuť s námi pracovat na nových finančních službách, ať se k nám připojí,“ dodává Jiří Maňas.

Již v těchto dnech můžete navštívit portál https://developers.csas.cz a vyzkoušet, co API České spořitelny nabízí.Čtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 3 / Celkový počet hodnoceni 536
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti