Česká spořitelna školí své zaměstnance v přístupu k hendikepovaným a mapuje bariéry s Pražskou organizací vozíčkářů


22. 01. 2013  11:00   |   tz   |   komentářů (0)

Česká spořitelna zahájila společně s Českým červeným křížem sérii školení pro své zaměstnance v pobočkách, která prohlubují znalosti v přístupu ke zdravotně postiženým klientům, k seniorům a v oblasti první pomoci. V současné době absolvovalo školení 84 zaměstnanců, ČS do konce roku 2013 plánuje proškolit ještě 600 až 800 zaměstnanců. Česká spořitelna rovněž spolupracuje s Pražskou organizací vozíčkářů, která mapuje pobočky a bankomaty ČS z hlediska bezbariérovosti. Výstupy jsou zveřejňovány průběžně na webových stránkách POV www.presbariery.cz a ČS podle nich podniká kroky v odstraňování bariér. Klienti s Osobním účtem ČS, kterým zdravotní postižení znemožňuje obsluhu bankomatu, mohou rovněž vybírat hotovost zdarma na přepážkách všech poboček ČS.

Krátký sestřih ze školení zaměstnanců ČS s ČČK najdete zde: http://www.youtube.com/watch?v=_V5x-r800K0. Souběžně se školením zaměstnanců se ČČK zaměřuje také na hodnocení poboček ČS co do bezbariérovosti. Výsledek zkoumání bezbariérovosti a množství proškolených zaměstnanců ovlivňuje certifikaci pobočky ČS titulem ČČK „Přátelská místa“. Během první poloviny roku 2013 chce Česká spořitelna certifikovat titulem „Přátelská místa“ prvních 10 poboček v krajských městech.

Česká spořitelna rovněž rozšiřuje síť bankomatů pro zrakově postižené klienty. Ta v současné době čítá 118 bankomatů vybavených speciálním audio modulem usnadňujícím obsluhu bankomatů slabozrakým a nevidomým klientům. V letošním roce plánuje Česká spořitelna ozvučit dalších minimálně 120 bankomatů. Lokality pro umístění audio modulů vytipovala pro Českou spořitelnu Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR (SONS). Zároveň ČS instaluje tyto moduly do všech nových bankomatů automaticky.

Přístup banky k hendikepovaným  ocenila také porota soutěže OVB Vstřícná banka, která zvolila Českou spořitelnu za jednu ze dvou nejvstřícnějších bank k osobám se zdravotním postižením (OZP). Porota v případě České spořitelny ocenila zejména nejlépe vybavené pobočky a rozvinutý systém podpory OZP ze strany poradců, speciální bankomaty pro osoby se zrakovým postižením a nejpropracovanější systém pomůcek a vybavení pro OZP, včetně specializované pobočky.Čtěte také Ostatní čtou
Témata tohoto článku

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.97354 / Celkový počet hodnoceni 1096
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti