Československá obchodní banka, a. s.

Najděte si vaši novou banku v seznamu tuzemských bank

ČSOB

Bezkontaktně už v karlovarské MHD platí za jízdné tisíce lidí

23. 05. 2017  09:35  |   Cestující v hromadné dopravě v Karlových Varech už nepotřebují drobné na jízdenky. Řešení od ČSOB jim umožňuje platit jízdné přímo v autobusech bezkontaktní kartou. Jen během prvních čtyř dnů takto jízdenku zaplatily stovky lidí, na konci dubna už šlo o tisíce cestujících. Dopravní podnik Karlovy Vary zavedl validátory, které bezkontaktní nákup jízdenky umožňují, od loňského podzimu postupně do všech autobusů MHD.  více »

Nový ČSOB Grantový program Karty dobré vůle podpoří 12 projektů

19. 05. 2017  15:42  |   Karta dobré vůle představuje unikátní cestu podpory veřejně prospěšných projektů prostřednictvím každodenních platebních transakcí. ČSOB chce ještě více prohloubit spolupráci s klienty v oblasti filantropie, a proto spustila v březnu nový ČSOB Grantový program Karty dobré vůle, ve kterém podpoří projekty zaměřené na pomoc osobám v nepříznivé situaci. více »

Poprvé na Slovensku. Cestující na lince Bratislava -Vídeň zaplatí za jízdenku bezkontaktně

18. 05. 2017  13:28  |   Od května rozšiřují ČSOB a Mastercard svoje platební řešení v dopravě i na Slovensko a společně s dopravcem Slovak Lines umožní cestujícím na lince Bratislava - Vídeň koupit si lístek bezkontaktně prostřednictvím platební karty. Jedná se o první projekt bezkontaktního placení ve veřejné dopravě na Slovensku. více »

ČSOB Autopůjčka plus přichází s výhodným úrokem již od 2,89 % a řadou nových služeb v oblasti mobility

18. 05. 2017  13:27  |   Od května nabízí společnost ČSOB Leasing na pobočkách ČSOB novou podobu oblíbeného produktu ČSOB Autopůjčka. Vedle akčních úrokových sazeb se do nabídky dostává několik doplňkových služeb, mezi které patří asistenční služba AUTOPILOT, balíček pojištění KOMPLEX a FLEXI splácení, které umožňuje Autopůjčku přizpůsobit životním situacím klientů, třeba ji splatit dříve nebo si splátky naopak odložit. více »

Češi pomalu přicházejí na chuť elektromobilům, kdo je řídil, o nich uvažuje. Hlavní překážkou je stále cena a nedostatek informací

18. 05. 2017  13:26  |   Z exkluzivního průzkumu pro ČSOB Leasing vyplývá, že koupi elektromobilu zvažuje za současné situace více než třetina Čechů. Pokud by pořizovací cena elektromobilu odpovídala ceně běžného vozu, uvažovalo by o koupi až 75 % respondentů.  Překážkou je také neznalost - téměř polovina dotazovaných si myslí, že elektromobil nelze nabíjet z běžné zásuvky, a pouze necelá čtvrtina lidí ví, že na elektromobil je možné čerpat dotace. Mezi těmi, kteří elektromobil už řídili, uvažuje o jeho koupi 81 %. S rozšířením povědomí pomůže program Čistá mobilita ČSOB Leasing. více »

Investiční plán pro Evropu: další finanční zdroje pro malé a středně velké podniky v České republice

17. 05. 2017  16:12  |   Evropský investiční fond (EIF) a Československá obchodní banka (ČSOB) podepsaly garanční dohodu, která umožní ČSOB poskytnout úvěry ve výši 50 milionů eur inovativním společnostem v České republice.  více »

ČSOB zrychluje tuzemské platby. Peníze připíše na účet u cizí banky ještě v ten samý den

17. 05. 2017  16:09  |   Klienti ČSOB, Ery a Poštovní spořitelny mohou od května využít zrychleného zasílání plateb v rámci internetového bankovnictví i smartbankingu, a to i při odesílání finančních prostředků do jiných bank. Díky změně podmínek České národní banky pro provádění platebního styku budou platební příkazy vyřízeny ještě v ten samý den i u tuzemských plateb do jiných bankovních ústavů. Pokud tedy klient provede platbu dopoledne, příjemce ji obdrží ještě ten samý den. Přibližně polovina plateb je dnes připsána na účet příjemce v jiné bance v ten stejný den. více »

1. čtvrtletí 2017 pro ČSOB: Inovace se rychle dostávají do popředí zájmu klientů, obchodní objemy rostou a kvalita úvěrů je na vynikající úrovni.

12. 05. 2017  15:30  |   Čistý zisk skupiny za 1. čtvrtletí 2017 vzrostl meziročně o čtyřicet dva procent na 4,7 miliard korun Objem úvěrů vzrostl meziročně o sedm procent na 637 miliard korun*, kvalita úvěrového portfolia se dále zlepšila Objem vkladů se zvýšil na 836 miliard korun*, meziročně o patnáct procent více Celkový objem aktiv pod správou dosáhl hodnoty 192 miliard korun, což představuje čtyřprocentní nárůst více »

ČSOB připravila pro své klientky jarní osvěžení v podobě platební karty k výhodnému nakupování

12. 05. 2017  15:15  |   Podle údajů ČSOB bylo v loňském roce platebními kartami klientů ČSOB, Ery a Poštovní spořitelny uskutečněno přibližně 8,5 milionu nákupů u obchodníků s módou. Za oblečení, obuv a další módní doplňky tak klienti banky utratili loni celkem 8,5 miliardy korun. Ve většině případů nakupovaly ženy. Nejen tato čísla tedy potvrzují, že dámy skutečně milují nakupování. A ještě lepší než nakupování samotné může být nakupování se slevou. ČSOB proto přichází na trh se speciální platební kartou pro výhodné nakupování, kterou ocení zejména ženy. více »

ČSOB rozdělí 1 milion korun mezi devět projektů, které podpoří finanční gramotnost

03. 05. 2017  14:06  |   Do osmého ročníku ČSOB Nadačního programu vzdělání se přihlásilo celkem 92 organizací, z nichž 31 postoupilo do druhého kola. Nakonec odborná porota vybrala 9 projektů, mezi které rozdělí 1 milion korun. Všechny projekty se zaměřují na zvýšení finanční gramotnosti. V červnu odstartuje další výzva s tématem Bezpečnost v online prostředí. více »

Do aplikace SmartBanking přes otisk prstu. Počet aktivních uživatelů vzrostl na téměř 200 tisíc

03. 05. 2017  13:57  |   Nové verze aplikací ČSOB a Era SmartBanking přináší klientům řadu zajímavých funkcionalit. Od května si tak jejich uživatelé mohou zvýšit zabezpečení svého mobilního bankovnictví díky přihlašování otiskem prstu a rovněž díky vlastnímu nastavení internetových plateb. Nové verze nabízí i DEMO režim aplikací, lepší rozvržení tlačítek pro Smart Platbu a zjednoduší odpovědi na příchozí platby bez nutnosti vyplňování platebních příkazů.    více »

GEEN Vstřícná banka: Dejte ČSOB své vysvědčení - II. čtvrtletí 2017

28. 04. 2017  00:21  |   GEEN Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla ČSOB a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE! více »

ČSOB věří malým podnikatelům, nabízí jim Rychlý úvěr na podnikání

27. 04. 2017  18:54  |   Osm z deseti českých podnikatelů menších firem (s obratem do 50 milionů korun) je se svým životem spokojeno. Z průzkumu pro ČSOB nicméně vyplývá, že podnikatelé málo spí a nemají čas na aktivní pohyb. Průměrný věk majitelů těchto firem se pohybuje kolem 48 let a na rozdíl od jiných segmentů se mohou pyšnit vysokou platební morálkou. I proto jim banka vychází vstříc zvýhodněným ČSOB Rychlým úvěrem na podnikání.   více »

ČSOB ke Dni Země – stop horám papírových dokumentů 


25. 04. 2017  18:45  |   ČSOB razí trend tzv. paperless firem. Digitální bankovnictví mají stále více v oblibě i klienti, kteří si rychle zvykají na tzv. biometrické podepisování smluv. Za březen se biometricky podepsalo přes 230 tisíc dokumentů, což znamená, že se poměr biometricky a ručně podepsaných dokumentů blíží 1:1. Spolu s budováním zelených firemních sídel, grantovými programy a dalšími aktivitami tím ČSOB prokazuje, že má ohleduplnost k životnímu prostředí ve své DNA. více »

ČSOB rozšiřuje počet bankomatů přijímajících bankovky i mince. Nový se nachází v pobočce na Černém Mostě

25. 04. 2017  18:43  |   Vkladový bankomat, který kromě bankovek přijímá i mince, spustila ČSOB v minulém roce ve Zlíně. Na základě pozitivního ohlasu klientů se rozhodla tuto síť rozšířit a v dubnu zprovoznila nový vkladový bankomat na mince v objektu pobočky obchodního centra Černý most. Do konce roku je naplánována instalace dalších třech desítek těchto zařízení, a to jak v pobočkové síti banky, tak i u vybraných korporátních klientů. více »

Penzijní připojištění ČSOB dosáhlo zhodnocení 0,7 %

18. 04. 2017  14:14  |   Penzijní připojištění ČSOB - Transformovaného fondu Stabilita dosáhlo za rok 2016 zhodnocení 0,7 %, což je v prostředí nulových, nebo dokonce záporných úroků v České republice velmi pozitivní výsledek. Podařilo se tak díky zainvestování portfolia fondu zejména do českých státních dluhopisů, doplňkově pak do korporátních nebo bankovních. více »

ČSOB pomáhá regionům hlasuje o divokou kartu: Porota a veřejnost letos vybírají z rekordního počtu projektů

12. 04. 2017  16:23  |   Program ČSOB pomáhá regionům vstupuje do své další fáze a veřejnost má nyní možnost vybírat v každém z krajů držitele tzv. divoké karty – tedy projekt, který se jako čtvrtý bude v daném regionu ucházet o finanční příspěvky veřejnosti a dar od ČSOB. Odborná porota, která rozhodovala o  finalistech letošní jarní části, vybírala z celkem 247 přihlášených projektů. Je to vůbec nejvyšší číslo v historii programu. více »

Ombudsman ČSOB a jeho tým vloni vyřizovali podání klientů v průměru za čtyři dny

11. 04. 2017  15:53  |   Stále více klientů z celé skupiny ČSOB kontaktuje Ombudsmana. Jsou to většinou klienti ČSOB, Ery Poštovní spořitelny, ale i ČSOB Pojišťovny, Hypoteční banky nebo klienti ostatních členů skupiny ČSOB. Ombudsman ČSOB spolu s kolegy z celé skupiny spolupracuje na řešení jejich podání. více »

Klienti ČSOB a Ery Poštovní spořitelny mohou vybrat bezkontaktně již ze 100 bankomatů po celé republice

06. 04. 2017  14:59  |   Bezpečnost a jednoduchost inovativního řešení při výběru z bankomatu si klienti velice pochvalují a banka jim proto vychází vstříc. Za pouhých pár měsíců od spuštění pilotního provozu mohou klienti bezkontaktně vybírat z celkem 100 bankomatů, stačí jim k tomu prosté přiložení platební karty či nálepky nebo nově i telefon s aplikací ČSOB NaNákupy. Stý bezkontaktní bankomat byl nainstalován na pobočce ČSOB v Blansku. Průměrná požadovaná hotovost se pohybuje okolo 3 800 korun.  více »

Nálada podnikatelů se vrátila k růstu optimismu, Index očekávání firem skočil na 23,6 bodu

06. 04. 2017  13:58  |   Index očekávání firem ČSOB, který monitoruje náladu malých a středních podnikatelů a firem, vzrostl v prvním letošním čtvrtletí mezičtvrtletně o 4,3 bodu na 23,6 bodu. Index tím zastavil předchozí dvě čtvrtletí poklesu. K posílení celkového optimismu podnikatele vedlo zejména silné oživení v poptávce po zboží a službách, která se vyšvihla dokonce na historicky druhou nejvyšší hodnotu. více »

Kateřina Krásová od dubna vede útvar Komunikace a CSR

04. 04. 2017  16:18  |   Novou ředitelkou útvaru Komunikace a společenská odpovědnost se od 1. dubna stala Kateřina Krásová. Do ČSOB přechází z Hypoteční banky, kde doposud pracovala na pozici ředitelky marketingu. více »

ČSOB za bezpečnější internet: své klienty edukuje pomocí guerilly

04. 04. 2017  16:11  |   Počty hackerských útoků meziročně výrazně rostou, zároveň roste i jejich sofistikovanost a rafinovanost. Cílem útočníků je od klientů získat důvěrná data, např. čísla karet, přihlašovací údaje do internetového bankovnictví apod. ČSOB se proto rozhodla prostřednictvím guerillové kampaně informovat uživatele o nástrahách, se kterými je možné se setkat v internetovém prostředí.  více »

ČSOB Pojišťovna od 1. dubna inovuje své životní pojištění Forte

31. 03. 2017  14:17  |   ČSOB Pojišťovna od dubna výrazně zlevní ta rizika životního pojištění, která – pokud nastanou – mají zásadní dopad na klientův život. Pojištění pro případ vážných chorob a smrti tak nyní u ČSOB Pojišťovny zlevní o více než 30 %. více »

Ženy se chtějí mít v důchodu dobře, ale spoří si málo

28. 03. 2017  19:04  |   Statisticky se ženy dožívají vyššího věku než muži. Na penzi si však šetří poměrně nízké částky. Podle průzkumu ČSOB mezi ženami, které mají sjednané spoření na penzi, si velká část z nich (63,6 %) odkládá jen do 500 korun měsíčně. Částky od 500 do 1 000 korun si pak šetří čtvrtina oslovených žen. Do penze by však chtěly ženy odcházet ještě před dovršením 60 let a ideálně by si většina z nich představovala důchod ve výši mezi 15 a 20 tisíci korunami měsíčně. více »

ČSOB se účastní projektu Global Money Week

27. 03. 2017  11:09  |   Česká republika se letos poprvé zapojila do mezinárodního projektu Global Money Week. Cílem iniciativy je podpora výuky finanční gramotnosti zejména u žáků a studentů.  více »

ČSOB Premium využívá téměř 30 tisíc klientů

20. 03. 2017  12:19  |   Po necelém roce od spuštění využívá služby ČSOB Premium bezmála 30 tisíc osob. Přibližně tři tisíce lidí služba oslovila natolik, že se stali novými klienty ČSOB. V rámci nabídky služeb Premium je největší zájem o pojištění, prémiové karty a investování. Velký zájem vyvolala služba Osobní asistent a tradičně se oblibě těší i Premium bankéři.   více »

Češi se naučili platit mobilním telefonem, využití aplikace ČSOB NaNákupy rychle roste

14. 03. 2017  12:27  |   Více než patnáct tisíc klientů ČSOB a Ery Poštovní spořitelny si už aktivovalo aplikaci ČSOB NaNákupy. Od loňského léta lze aplikací v mobilu platit v obchodech, nově umožní autorizaci plateb také prostřednictvím otisku prstu. V rámci běžící kampaně mohou navíc noví i stávající klienti získat za platby mobilem zajímavé finanční bonusy.  více »

Klienti ČSOB mohou od března investovat do IT

09. 03. 2017  16:18  |   ČSOB v březnu rozšířila svou nabídku o další tematický strukturovaný fond. Prostřednictvím ČSOB Informační technologie 1 mohou odvážnější klienti těžit z úspěchu špičkových firem, jako jsou Apple, Intel, Microsoft či Canon.  více »

ČSOB nově nabídne službu eScribe pro lidi se sluchovým postižením i na svých pobočkách

02. 03. 2017  13:42  |   Od března tohoto roku mohou klienti nově využít službu eScribe v 97 vybraných pobočkách ČSOB, kde jsou pracovníci plně připraveni komunikovat s lidmi se sluchovým handicapem. Přepis mluvené řeči už několik let úspěšně funguje ve všech finančních centrech Era Poštovní spořitelny a také na poštách. Tuto jedinečnou a bezplatnou službu zajišťuje sociální firma Transkript online, která zaměstnává i nevidomé přepisovatele. více »

Ondřej Vychodil od března novým výkonným ředitelem útvaru Finance

24. 02. 2017  14:52  |   Útvar Finance od 1. března povede Ondřej Vychodil a nahradí tak Davida Borgese, který se rozhodl skupinu ČSOB opustit. více »

Katolickému fondu přibude po dvou letech další podfond. Tentokrát se zaměří na nemovitosti

24. 02. 2017  14:38  |   Katolický fond, který spravuje majetek České biskupské konference (ČBK) a všech osmi římskokatolických diecézí v České republice, zahajuje činnost třetího podfondu. Kromě Růstového a Výnosového podfondu se tak nově zaměří i na investice do nemovitostí. Česká národní banka v minulém týdnu oficiálně potvrdila registraci Nemovitostního podfondu[1], který vytvořila společnost ČSOB Asset Management. Investiční strategii budou ve spolupráci s odborným týmem skupiny ČSOB/KBC vytvářet experti Patria investiční společnosti, kteří budou chod podfondu také řídit. [1] Oficiální název podfondu je Nemovitostní podfond, Fond udržitelnosti Římskokatolické církve, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a. s., ISIN CZ0008042561 více »

ČSOB Pojišťovna přichází s novou kampaní podporující koncept čekáme nečekané

21. 02. 2017  08:52  |   S ČSOB Pojišťovnou vás už nic nepříjemně nepřekvapí. Zatímco většina běžných pojištění vás ochrání před situacemi, které se dají tušit, inovativní pojištění domácnosti Náš domov počítá i s tím, co by jiné ani nenapadlo, nebo co nepovažují za důležité. Nepředvídatelné a nepravděpodobné události se však mohou stát velmi jednoduše.  více »

Rok 2016 pro ČSOB: Přinášíme inovace do každodenního života našich klientů. Růst obchodních objemů a vynikající kvalita úvěrů.

21. 02. 2017  08:44  |   Čistý zisk skupiny za rok 2016 vzrostl meziročně o osm procent na 15,1 miliard korun Objem úvěrů vzrostl na 618 miliard korun*, meziročně o šest procent více při zachování vynikající kvality úvěrů více »

Penzijko v roce 2016 – dynamickým fondům se opět dařilo

21. 02. 2017  08:40  |   Rok 2016 byl plný velkých ekonomických i politických změn, které ovlivnily také finanční trhy. Stejně tomu bylo i u doplňkového penzijního spoření a jeho účastnických fondů, které investují do dluhopisů, depozit či akcií. Nejlépe si v minulém roce vedl ČSOB dynamický účastnický fond, který dosáhl na zhodnocení 5,36 %. Z dlouhodobého hlediska se zhodnocují všechny čtyři účastnické fondy, které ČSOB Penzijní společnost nabízí. více »

ČSOB zaznamenala rekordní výsledky v prodeji půjček. Objem nově poskytnutých půjček vzrostl o polovinu.

21. 02. 2017  08:33  |   Rok 2016 byl pro ČSOB velmi úspěšný, především pak v oblasti úvěrů. Celkový objem poskytnutých půjček se vyšplhal na více než 14 miliard korun, což je zhruba o 5 miliard korun více než v roce 2015. Nejvýrazněji se na tomto narůstu podílely konsolidace, k rekordnímu úspěchu rovněž napomohly zajímavé akční nabídky poskytnuté klientům v průběhu celého roku a silné televizní kampaně. více »

ČSOB přiváží další zlato z celoevropské soutěže strukturovaných produktů. Doma vítězí její dva podílové fondy

21. 02. 2017  08:29  |   Skupina ČSOB získala zkraje roku 2017 hned tři významná investiční ocenění. V rámci SRP European Structured Products & Derivates Awards 2017 obhájila prvenství v kategorii Nejlepší distributor v České republice. Další dvě prvenství posbírala ve dvou domácích soutěžích. Nejprve fond ČSOB Potravin a nápojů 1 vyhrál koncem ledna mezi garantovanými fondy Finaparáda.cz – Finanční produkt roku 2016. Analýza Fincentrum & Forbes Investice roku 2016 pak zkraje února vyhodnotila jako nejlepší fond KBC Renta Czechrenta v kategorii Konzervativní dluhopisový fond 2016.  více »

Ubytování a hotelnictví se už zase daří, konkurence roste

15. 02. 2017  22:14  |   Rostoucí návštěvnost hostů ze zahraničí i z tuzemska, stoupající ceny a tržby. Odvětví hotelnictví a ubytování v ČR prosperuje a zapomíná na předchozí tíživá krizová léta a úbytek ruské klientely. Pro další úspěšný rozvoj v oboru je podle odborníků podmínkou pokračující růst cen. Ten ovšem omezují ostré konkurenční prostředí nebo online rezervační služby,vyplývá z průzkumu ČSOB mezi malými a středními podnikateli v rámci Indexu očekávání firem. více »

Služba ČSOB Leasing AUTOPILOT zajišťuje pomoc na cestách již dvěma tisícům řidičů, nově i s podporou mobilní aplikace AUTOPILOT asistence ke stažení na Google Play

13. 02. 2017  20:41  |   Již téměř dva tisíce klientů ČSOB Leasing se může v případě potíží na cestách, poruchy jejich vozidla či jiné nestandardní situace, včetně vandalismuspolehnout na služby AUTOPILOT asistence. Služba byla spuštěna na podzim loňského roku a zahrnuje také telefonickou pomoc pro motoristy na cestách po České republice i v zahraničí, a to včetně tlumočnických služeb. Pokud se tedy klient, ať už svojí či cizí vinou, ocitne v situaci, kdy se jeho vozidlo stávánepojízdným, dostane se mu odborné pomoci a v krajním případě je mu dokonce přistaveno náhradní vozidlo, a to vše jako standardní součást financování pořízení nového vozidla. Digitální podpora asistenční služby je navíc nově dostupná ke stáhnutí ve formě mobilní aplikace do chytrých telefonů či jiných mobilních zařízení se systémem Android. více »

GEEN Vstřícná banka: Dejte ČSOB své vysvědčení - I. čtvrtletí 2017

13. 02. 2017  00:28  |   GEEN Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla ČSOB a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE! více »

ČSOB učí neziskovky, jak získat finance a lépe komunikovat

08. 02. 2017  19:26  |   ČSOB již čtvrtým rokem úspěšně pořádá Modrou akademii, ve které rozvíjí neziskové organizace pomocí sérií workshopů, individuálních odborných konzultací a koučování. Pro letošní ročník byla zvolena témata Rozvoj organizace a týmu a Komunikace a fundraising, přičemž v každé oblasti bude podpořeno až 10 neziskovek. Účast v programu je zcela zdarma a Akademie navíc nabízí pro své letošní absolventy možnost grantové podpory až 50 000 Kč na další rozvoj a profesionalizaci. Uzávěrka přihlášek do programu je 28. února 2017. více »

ČSOB Private Banking potvrzuje svoji vedoucí pozici na trhu privátního bankovnictví v České republice

06. 02. 2017  13:49  |   ČSOB Private Banking obdržela počtvrté ocenění pro nejlepší privátní bankovnictví v České republice od Euromoney. Kromě celkového prvenství uspěla v dalších šesti kategoriích.  více »

Investorům v ČSOB začnou pomáhat vzdálený bankéř i robot

31. 01. 2017  14:54  |   ČSOB, která poskytuje investiční řešení stovkám tisíc klientů, chystá od roku 2018 zavést novinku v podobě robotického poradenství (tzv. robo-advisory). Ještě letos se prémioví klienti mohou těšit na elektronickou podobu Investičního kompasu, analýzu klientského investičního portfolia, a plně funkční poradenství v rámci webového portálu ČSOB Investice. Díky portálu mohou navíc nově své investiční obchody uzavírat s bankéři na dálku, aniž by museli osobně zajít na pobočku.  více »

ČSOB nabízí řešení EET pro e-shopy. Rozšíří platební bránu

30. 01. 2017  16:30  |   ČSOB přináší jako první banka řešení elektronické evidence tržeb pro e-shopy. V první polovině února budou mít první online obchody možnost vyzkoušet novou službu, která rozšiřuje platební bránu o připojení k EET. Povinně připojené k elektronické evidenci tržeb mají být maloobchody a velkoobchody včetně většiny e-shopů už od března letošního roku.   více »

ČSOB zaznamenala podvodné e-maily mířící na klienty

28. 01. 2017  08:53  |   ČSOB dnes zaznamenala vlnu podvodných e-mailů rozeslaných na adresy klientů  banky a vybízejících k přihlášení na stránky falešného internetového bankovnictví. více »

ČSOB pomůže nejen s hypotékou, ale i s nákupem nemovitosti

26. 01. 2017  12:34  |   ČSOB svým klientům při vyřízení hypotéky nabízí nad rámec finančních služeb i nefinanční servis spojený s nákupem samotné nemovitosti. Od ledna mají její klienti na pěti pobočkách v Praze a na pěti pobočkách na Moravě možnost při žádosti o hypotéku využít speciálních doplňkových služeb, které jim mohou výrazně usnadnit koupi bytu nebo rodinného domu a umožní jim předejít i možným následným nepříjemnostem.  více »

Rok 2016 přinesl rekordní částku pro regionální projekty. Jen v podzimní části věnovala ČSOB společně s individuálními dárci přes 3,7 milionu korun

24. 01. 2017  09:11  |   Nedávno zakončená podzimní část grantového programu ČSOB pomáhá regionům vynesla rekordních 3,7 milionu korun. Více než čtvrt roku probíhal výběr projektů a jejich soutěžení o příspěvky veřejnosti. Od individuálních dárců nakonec organizace získaly 1 603 964 korun, ke kterým ČSOB přidala další více než 2 miliony korun. Rok 2016 byl rovněž unikátní tím, že program proběhl ve dvou fázích. Celková částka se vyšplhala na téměř 7,3 milionu korun a překonala tak všechny dosavadní ročníky.  více »

ČSOB sestavila žebříček nejvýkonnějších fondů roku 2016. Čtyři z nich překonaly hranici 10procentního růstu.

18. 01. 2017  14:19  |   Ačkoliv průměrný výnos korunových otevřených fondů ČSOB dosáhl v loňském roce 1,65 %, celkem čtyři ČSOB fondy meziročně překonaly hranici 10procentního růstu. Vůbec nejvyššího výnosu dosáhl fond ČSOB Komoditní (+15,94 %) následovaný akciovými tituly: ČSOB Akciový vodního bohatství (+12,92 %), ČSOB Akciový BRIC (+10,79 %) a ČSOB Akciový Amerika (10,27 %). Také v roce 2017 můžeme očekávat, že nejlepších výsledků dosáhnou akciově zaměřené fondy díky pozitivní odezvě akciových trhů na předpokládaný globální ekonomický růst.  více »

Penzijko pro děti je na trhu rok. Se zajištěním na budoucnost pomáhá.

18. 01. 2017  14:10  |   Penzijní spoření prošlo řadou legislativních změn. Jednou z nich je i možnost sjednávání penzijka dětem už od narození. Tato změna odstartovala v minulém roce a již nyní je možné ji hodnotit jako úspěšnou. ČSOB Penzijní společnosti se podařilo sjednat téměř 4 tisíce dětských smluv.  více »

Na zimní dovolenou se pojišťuje polovina Čechů, nejčastěji online

16. 01. 2017  13:35  |   Pokud už Češi v zimě vycestují na zahraniční dovolenou, nejčastěji volí k rekreaci hory (42,6 %). Více než deset procent (konkrétně 10,8 %) respondentů uvedlo, že jezdí na hory i k moři. Polovina lidí se do zahraniční také pojistí, nehledě na to, zda míří za mořem či sněhem (47,8 %). Vyplývá to z průzkumu ČSOB.  více »

Obchody lákají na lednové výprodeje a Češi nepřestávají nakupovat

16. 01. 2017  13:25  |   Měsíc leden představuje pro obchodníky jedno z nejziskovějších období roku. Lidé využívají slevy k nákupu elektroniky či vybavení na zimu a hned po finančně náročných svátcích utrácí další vysoké částky. Objemy transakcí navíc meziročně rapidně rostou. Více než kdy dřív využívají klienti ČSOB a Ery Poštovní spořitelny také možnosti reklamace a výměny zboží, počet vrácených transakcí vzrostl na začátku roku o desítky procent.  více »
1 2 3 4 5 6 7 8 >>

Sekce obsahuje celkem 353 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti