Banky

Československá obchodní banka, a. s.

Najděte si vaši novou banku v seznamu tuzemských bank

ČSOB

Češi si nejvíce spoří na penzi, když vidí stárnout své rodiče, ukázal průzkum

12. 10. 2017  16:38  |   Lidé v Česku si nejčastěji ukládají peníze stranou prostřednictvím penzijního spoření. Využívá jej více než polovina dotázaných. Mnozí z nich ale začínají myslet na důchod teprve ve chvíli, kdy se musí starat o své rodiče. Péče o rodiče i děti přitom výrazně zatěžuje jejich rozpočty, lidé tedy paradoxně začínají šetřit na penzi ve chvíli, kdy je to pro ně nejobtížnější, ukázal průzkum Poštovní spořitelny. více »

Češi na letošní dovolené utratili o pětinu více, nejvíce v Itálii

12. 10. 2017  16:33  |   Klienti ČSOB a Poštovní spořitelny letos na dovolených v průběhu měsíců června až srpna utratili o 20 % více než loni. Dále rostla popularita vybírání hotovosti na místě dovolené (25 %) a také placení kartou (60 %). Zvýšil se i počet bezkontaktních transakcí. více »

Studentská renta od ČSOB má prvního výherce

06. 10. 2017  05:19  |   První kolo soutěže ČSOB nazvané Rok nezávislosti skončilo a má svého vítěze měsíční renty 25 000 Kč po celý jeden rok. Martin Š. z Ostravy se od příštího měsíce může těšit na pravidelnou výplatu v celkové výši 300 000 Kč. Pozitivní zpráva mu byla oznámena ředitelkou ostravské pobočky ČSOB Gabrielou Macurovou, k vřelé gratulaci přidala i symbolický diplom. Soutěž Rok nezávislosti probíhá v období od 15. srpna do 15. prosince a zahrnuje 4 losovací měsíce, jméno dalšího šťastlivce se dozvíme již 15. října. více »

Investiční revoluce: Starosti s investováním přenechte expertům z ČSOB

02. 10. 2017  15:13  |   Investoři se nikdy nechovají zcela racionálně a jejich rozhodnutí často pohánějí emoce. Z výzkumů na akademické půdě v oblasti behaviorálních financí navíc jasně vyplývá, že investoři nevnímají výkyvy trhů směrem vzhůru stejně jako jejich pády. I dočasné ztráty portfolia vzbuzují v klientech daleko větší emoce než odpovídající zisky. ČSOB se proto dívá na investování jinak. Přichází s kompletním investičním řešením pro každého, i nováčka ve světě investic. Nový fond ČSOB Expertiza vyvážená bude vyhovovat opatrnějším investorům, zatímco ČSOB Expertizu růstovou ocení investoři, kteří se nebojí trochu riskovat s vidinou možného vyššího výnosu. více »

ČSOB a ČSOB Pojišťovna nově nabízí Pojištění pravidelných plateb k bankovnímu účtu

22. 09. 2017  11:43  |   ČSOB Pojišťovna ve spolupráci s ČSOB začala od září nabízet ochranu před nečekaným výpadkem příjmu. Jde o Pojištění pravidelných plateb k bankovnímu účtu, které pomůže překlenout nenadálé životní události. Produkt vyvinula ČSOB Pojišťovna a je nabízen výhradně prostřednictvím banky ČSOB. Díky unikátnímu modelu bankopojištění, tak Skupina ČSOB může svým klientům nabídnout další mimořádnou službu. více »

ČSOB rozdělila více než milion korun mezi šest projektů v grantové výzvě Bezpečnost v online prostředí

21. 09. 2017  10:04  |   V letošním ročníku Nadačního programu vzdělání podpoří ČSOB celkem šest projektů, které se zabývají bezpečností v online prostředí. Neziskové organizace si rozdělí 1 024 000 korun. Maximální přidělovanou částku, tedy 200 tisíc korun, získaly Fórum pro prožitkové vzdělávání zaměřující se na prevenci kyberšikany na základních a středních školách a Národní institut bezpečnosti a vzdělávání (NIBAV) s projektem internetové bezpečnosti na školách. Oba jejich projekty cílí na celou Českou republiku, další vítězné organizace se pak zaměří na konkrétní regiony. více »

ČSOB a Tyfloservis, o.p.s podruhé společně v kuchyni

16. 09. 2017  11:34  |   Ve středu 13. září otevřela obecně prospěšná společnost Tyfloservis ve svém středisku v Českých Budějovicích nově zrekonstruovanou cvičnou kuchyni pro nevidomé. Speciální zařízení kuchyně bude díky daru ČSOB sloužit osobám s těžkou vadou zraku jako unikátní prostor, kde si bezpečně a za pomoci odborných konzultantů osvojí praktické dovednosti nezbytné pro samostatné vaření. více »

Investice v Patrii nově součástí portálu ČSOB Investice

13. 09. 2017  13:04  |   Jedním z jasných trendů moderního světa financí je mít přístup ke svému investovanému a uloženému majetku i možnost obchodovat na finančních trzích rychle, přehledně, jednoduše, odkudkoliv a ideálně prostřednictvím jediného portálu. Z tohoto důvodu obchodník s cennými papíry Patria Finance připravil pro své klienty a zároveň klienty ČSOB možnost detailního přehledu nad svými investicemi prostřednictvím portálu ČSOB Investice. více »

Revoluce v parkování s aplikací Click Park

13. 09. 2017  12:02  |   Unikátní aplikace Click Park společnosti City Parking Group mění budoucnost parkování. Zdlouhavé hledání mincí a placení u automatu je minulostí v 15 městech po celé České a Slovenské republice. Aplikace je k dispozici ke stažení v AppStore i Google Play. Díky ní lze zaplatit jednoduše a bezpečně přes platební bránu ČSOB pomocí chytrého telefonu. Aplikace nabízí nejen informace o cenách nebo platby a prodloužení parkování přímo z telefonu, ale např. i navigaci. Každý den se registruje více než 50 uživatelů, chystá se i expanze do zahraničí. více »

Češi nemyslí na horší časy. Mezery ve znalostech světa financí mají dospělí i děti


11. 09. 2017  09:58  |   Češi se zbytečně nezadlužují a ze svých příjmů zvládají pokrýt základní životní potřeby. Série průzkumů skupiny ČSOB však ukázala, že se lidé v přístupu ke svým penězům přesto dopouštějí chyb. Zhruba polovina rodin by například měla problém zaplatit nenadálý výdaj přes 10 tisíc korun. To souvisí s jejich neznalostí světa financí. Téma finanční gramotnosti se přitom netýká jen dospělých. Děti hospodaří s penězi už od první třídy. Samy hodnotí svoji schopnost hospodařit střídmě a chtějí se dozvědět více, proto vyrážejí odborníci ČSOB za dětmi přímo do škol a pomáhají tak rodičům i učitelům s jejich vzděláváním. více »

Startuje podzimní část programu ČSOB pomáhá regionům. Z té jarní půjde na dobrou věc více než 3,5 mil. korun

08. 09. 2017  00:41  |   I letos na podzim proběhne další kolo programu ČSOB pomáhá regionům, díky němuž se na jaře podařilo získat přes 3,5 milionu korun. Neziskové organizace mohou své projekty začít přihlašovat právě teď, registrace začala 4. září a potrvá do 14. října.  více »

Patrik Madle novým tiskovým mluvčím ČSOB

04. 09. 2017  13:57  |   Pozici tiskového mluvčího ČSOB bude od září zastávat Patrik Madle. Nahradí tak Pavlu Hávovou, která odchází na mateřskou dovolenou. Patrik bude mít na starosti především externí komunikaci banky a s ní spojené projekty. Do týmu Externí komunikace nastoupila také Michaela Průchová, jejíž agendou budou specifické projekty skupiny ČSOB a rovněž komunikace dceřiných společností. více »

ČSOB: Její poplatková politika patří dle hodnocení k lepšímu průměru

01. 09. 2017  00:12  |   Jak si banky vedou z pohledu výše poplatků a přehlednosti sazebníků? Postupně vám přinášíme hodnocení všech bank v této kategorii. Porovnání bank si pak můžete vyhledat na serveru prvního klientského ratingu bank GEEN VSTŘÍCNÁ BANKA - www.VstricnaBanka.cz   více »

Bezkontaktně se v Ostravě odbavuje téměř 5000 jízdenek denně. Video od ČSOB vysvětlí, jak jednoduše systém funguje

30. 08. 2017  12:27  |   Od minulého roku mají cestující ostravské hromadné dopravy unikátní možnost uhradit jízdu pomocí bezkontaktní platební karty bez nutnosti tištění papírové jízdenky. Ostrava se tak stala po Londýně teprve druhým městem v Evropě s tímto vyspělým systémem a po ročním provozu sklízí pozitivní ohlasy a neustálý nárůst počtu odbavených cestujících. Bezkontaktně lidé zaplatí téměř 5000 jízdenek denně. Jak to funguje, vysvětlí krátké video, které vzniklo ve spolupráci ČSOB s ostravským dopravním podnikem, městem Ostrava a Koordinátorem ODIS. více »

ČSOB myslí i na školáky. Zaujme je moderními technologiemi nebo vlastní kartou

22. 08. 2017  17:58  |   Začátek školního roku znamená pro rodiče nejenom čas na nákup školní výbavy pro děti, ale je také vhodným obdobím pro zřízení prvních bankovních produktů, které dětem pomohou naučit se hospodařit s penězi. Hlavními trendy v této oblasti jsou mobilní aplikace a platební karty. ČSOB jde tomuto trendu naproti a nabízí celou paletu moderních bankovních nástrojů, které jsou vhodné pro různé věkové skupiny. více »

Výsledky za 1. pololetí / 2. čtvrtletí 2017 Skupina ČSOB

14. 08. 2017  09:21  |   1. pololetí 2017 pro ČSOB: silná výkonnost podpořena pokračujícím růstem obchodních objemů a vynikající kvalitou aktiv. Strategická dohoda s Českou poštou posiluje model bankopojištění více »

Průzkum ČSOB: Cestovní ruch letos útočí na rekord

09. 08. 2017  13:14  |   Cestovní kanceláře a agentury si po letech krize a následného kolísavého vývoje mnou ruce radostí. Prudký meziroční růst prodaných zájezdů může letos vyústit i v nový rekord v přijatých tržbách. Vyplývá to ze zjištění v rámci Indexu očekávání firem ČSOB věnovanému indikativnímu oboru cestovní ruch. Stávající maximum tržeb je z roku 2008 a činí 51,5 miliardy korun. více »

GEEN Vstřícná banka: Dejte ČSOB své vysvědčení - III. čtvrtletí 2017

08. 08. 2017  00:14  |   GEEN Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla ČSOB a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE! více »

Výhodné projektové financování díky spolupráci ČSOB Leasing a ČMZRB

26. 07. 2017  11:48  |   ČSOB Leasing od června spolupracuje při podpoře podnikání malých a středních podniků s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) a Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou (ČMZRB) prostřednictvím projektu EXPANZE. Získání výhodného financování s veřejnou podporou je nyní pro zájemce výrazně snadnější díky unikátní nabídce služeb Centra dotačního poradenství ČSOB Leasing. více »

Podnikatelé jedou na vlně optimismu, Index očekávání firem si připsal nový rekord

24. 07. 2017  12:03  |   Index očekávání firem ČSOB, který pravidelně hodnotí náladu malých a středních podnikatelů a firem, vyskočil ve druhém čtvrtletí na nový rekord. Hodnota indexu se díky převažujícímu optimismu podnikatelů zvýšila v porovnání s předchozím čtvrtletím o výrazných 8,3 bodu na nové maximum 31,9 bodu. Předchozí nejlepší výkon z druhého loňského kvartálu index pokořil o půl bodu. Index mapuje oblasti poptávky, investic a rozšiřování podnikání. více »

Na Colours městskou? V Ostravě jízdenku nepotřebujete

19. 07. 2017  16:06  |   Ve středu 19. července začne v areálu Dolní Vítkovice čtyřdenní hudební festival Colours of Ostrava. Jeden z největších evropských festivalů každoročně navštíví kolem 40 tisíc lidí. Aby město takový nápor návštěvníků zvládlo, bude jako každoročně posilovat tramvajové a autobusové linky. Díky chytrému řešení, na kterém se podílela i ČSOB, nebudou muset návštěvníci festivalu shánět k přesunům městskou dopravou papírové jízdenky. V autobusech i tramvajích lze totiž platit bezkontaktně. více »

Analýza ČSOB: Volná pracovní místa zůstanou i nadále volná

19. 07. 2017  15:58  |   S růstem ekonomiky se již několik let výrazně zlepšuje situace na českém trhu práce. Nezaměstnanost klesá podle některých měřítek na historická minima, naproti tomu zaměstnanost je na maximech. Na druhé straně se stále hlasitěji ozývají zaměstnavatelé, kterým chybí zaměstnanci a podle dat Českého statistického úřadu se nedostatek pracovníků stává stále větší bariérou pro další růst zejména tuzemského průmyslu. více »

Skončila jarní část programu ČSOB pomáhá regionům. Na dobrou věc půjde celkem 3 522 049 korun

17. 07. 2017  11:54  |   Na konci června byl ukončen výběr finančních příspěvků od individuálních dárců v rámci jarní části letošního programu ČSOB pomáhá regionům. Dohromady přispěli lidé na zlepšení života kolem sebe 1 422 049 korun. Přímo ČSOB navíc rozdělí mezi projekty 2,1 milionu korun na základě jejich úspěšnosti. více »

Přibalte si tlumočníka do kufru na dovolenou

17. 07. 2017  11:21  |   Představte si, že jste v cizině šlápli na mořského ježka. Vyhledali jste lékařskou pomoc a cítili se jako Alenka v říši divů, protože jste nerozuměli doktorům. Jazyková bariéra je pro většinu Čechů stále velkou překážkou. ČSOB Pojišťovna proto v rámci svého cestovního pojištění přibalí všem klientům Skupiny ČSOB tlumočníka na cesty zdarma v podobě asistence po telefonu. více »

Novým členem představenstva a finančním ředitelem ČSOB Penzijní společnosti se stal Aleš Zíb

10. 07. 2017  23:02  |   Aleš Zíb se od 1. července 2017 ujal funkce finančního ředitele a současně člena představenstva ČSOB Penzijní společnosti. Zároveň zůstává ve stejné funkci také v ČSOB Asset Managementu, kde je zodpovědný za správu portolií a finance. Nahradil tak Romana Finka, který se od 1. června přesunul do ČSOB na pozici výkonného ředitele oddělení Strategie a rozvoj. více »

Česká pošta a ČSOB podepsaly desetiletou smlouvu o poskytování bankovních a pojišťovacích služeb

05. 07. 2017  16:51  |   Česká pošta a skupina ČSOB dnes na hlavní poště v Praze podepsaly smlouvu o spolupráci v oblasti bankovních a pojišťovacích služeb s desetiletou platností. Účinnosti smlouva nabude od 1. ledna 2018. Česká pošta a skupina ČSOB tím navážou na již čtvrt století trvající spolupráci pod značkou Poštovní spořitelny. Výsledkem partnerství bude výrazné zvýšení tržeb České pošty a růst rentability, investice skupiny ČSOB v řádu stovek milionů korun a navýšení počtu specializovaných přepážek na poštách až o 60 procent. Platnost stávajících smluv České pošty na zajištění finančn&iac ute;ch služeb vyprší ke konci roku 2017. více »

ČSOB přichází na trh s úvěry s novým produktem. Peníze kdykoliv k dispozici díky Půjčce po ruce

30. 06. 2017  16:00  |   Akční nabídky bank v oblasti půjček jsou již poměrně běžnou záležitostí. S novými produkty, které by se výrazně lišily od současné nabídky, se klienti příliš často nesetkají. ČSOB však v květnu představila novinku, kterou na úvěrovém trhu nikdo jiný nenabízí – tzv. Půjčku po ruce. Nový produkt ulehčí opakované půjčování peněz při zachování jednoduchosti a přehlednosti splácení, a to zcela bez poplatků. Klientům rovněž nabídne speciální platební kartu a tři rychlosti splácení. více »

Česká pošta a ČSOB podepsaly desetiletou smlouvu o poskytování bankovních a pojišťovacích služeb

30. 06. 2017  15:58  |   Česká pošta a skupina ČSOB dne 28. června 2017 na hlavní poště v Praze podepsaly smlouvu o spolupráci v oblasti bankovních a pojišťovacích služeb s desetiletou platností. více »

Cestovní pojištění zařizují spíše muži a Češi preferují pobyty 7 až 13 dní dlouhé

30. 06. 2017  15:56  |   Ve kterých krajích republiky je nejvíc cestovatelů? Řeší cestovní pojištění spíše muži nebo ženy? Pojišťují se spíše jednotlivci nebo rodiny s dětmi? Na jak dlouhou dobu do zahraničí cestujeme? A liší se cestovní pojištění, které uzavřou ženy a muži? Z dat ČSOB Pojišťovny vychází celá řada zajímavých skutečností, která nabízí na uvedené otázky jasnou odpověď. více »

Aplikace ČSOB NaNákupy slaví první narozeniny

29. 06. 2017  15:21  |   Aplikace ČSOB NaNákupy má za sebou první rok úspěšného provozu. Za relativně krátkou dobu svého působení na českém trhu si dokázala získat několik tisíc spokojených uživatelů. Mobilní peněženku si doposud aktivovalo přes 18 tisíc klientů, kteří přes ni provedli 400 tisíc plateb v objemu přesahujícím 200 milionů korun. Nyní aplikace přichází s několika novými funkcemi, které klientům usnadní a zpříjemní nakupování. více »

Karty v letních destinacích využíváme čím dál častěji, meziročně o deset procent

22. 06. 2017  06:39  |   Češi využívají platební karty na letních dovolených rok od roku častěji. V oblíbených přímořských destinacích – Itálii, Chorvatsku a Španělsku – uskutečnili čeští turisté loni v letních měsících o 10 % více transakcí a utratili o 11 % více peněz než v roce 2015. více »

Falešný web ČSOB ukázal, že třetina lidí se svým účtem stále riskuje

09. 06. 2017  09:58  |   Kdyby guerillová kampaň ČSOB za bezpečnější internet byla skutečným hackerským útokem, přišli by důvěřiví klienti až o 20 milionů korun. Banka prostřednictvím falešných webových stránek internetového bankovnictví netradičně testovala obezřetnost klientů. Téměř třetina lidí i přes probíhající edukaci chybu několikrát zopakovala a na falešné stránky se neustále vracela. více »

ČSOB opět podpoří bezpečnost v online prostředí, rozdělí až 1 milion korun

05. 06. 2017  16:19  |   Podpora online bezpečnosti v rámci ČSOB Nadačního programu vzdělání sklidila v prvních dvou ročnících ze stran neziskových organizací i veřejnosti pozitivní ohlasy, ČSOB se proto rozhodla v tomto programu pokračovat a otevřela tuto grantovou výzvu i letos. Mezi projekty znovu rozdělí až 1 milion korun. Uzávěrka podání žádostí je 21. června, vítězné projekty pak budou vyhlášeny 19. září. více »

Jürgen Verschaeve nahradí ve funkci generálního ředitele a předsedy představenstva ČSOB Asset Managementu Jaroslava Mužíka

05. 06. 2017  15:47  |   ČSOB Asset Management mění složení nejvyššího vedení – Jaroslav Mužík se rozhodl k 31. květnu 2017 rezignovat na svou funkci generálního ředitele a předsedy představenstva a opustit skupinu ČSOB. Tyto pozice bude po schválení ČNB nově zastávat Jürgen Verschaeve, který má za sebou bohaté zkušenosti především v Asset Managementu v rámci skupiny KBC. více »

Šéfem útvaru Strategie a rozvoj bude Roman Fink

05. 06. 2017  15:46  |   Roman Fink se 1. června 2017 ujal funkce výkonného ředitele útvaru Strategie a rozvoj. Naváže tak na práci Ondřeje Vychodila, který od 1. března 2017 vede útvar Finance. více »

Michaela Lhotková bude řídit spotřebitelské financování a platební řešení ČSOB

05. 06. 2017  15:39  |   Novou výkonnou ředitelkou ČSOB pro spotřebitelské financování, platby a karty se od 1. července stane Michaela Lhotková. Ve funkci nahradí Jiřího Feixe, který se stal předsedou představenstva a generálním ředitelem Hypoteční banky. více »

S naším cestovním pojištěním už slovník na cesty potřebovat nebudete

31. 05. 2017  14:41  |   ČSOB Pojišťovna od 1. 6. spouští novou reklamní kampaň na podporu prodeje cestovního pojištění s podtitulem „slovník na cesty už potřebovat nebudete“. Dále tím pokračuje v komunikačním konceptu „čekáme nečekané“. více »

ČSOB vyhrála Cenu Via Bona pro Dobrou firmu

29. 05. 2017  15:04  |   Letošní ročník Ceny Via Bona se stal symbolickou oslavou dvaceti let české filantropie. Nadace Via uděluje ocenění těm, kteří svými činy pomáhají druhým a snaží se změnit své okolí a společnost k lepšímu již dvě desetiletí. Za tu dobu bylo oceněno 123 filantropických příběhů, z nichž v tomto roce vybrala odborná komise 20 nejsilnějších, rozdělila je do 4 kategorií, a veřejnost poté hlasovala pro ty nejzajímavější. Za dlouhodobou společenskou odpovědnost, v rámci které ČSOB podporuje například vzdělávání, profesionalizaci neziskovek či různé veřejně prospěšné projekty, si banka zasloužila hlavní cenu v kategorii Dobrá firma. více »

Bezkontaktně už v karlovarské MHD platí za jízdné tisíce lidí

23. 05. 2017  09:35  |   Cestující v hromadné dopravě v Karlových Varech už nepotřebují drobné na jízdenky. Řešení od ČSOB jim umožňuje platit jízdné přímo v autobusech bezkontaktní kartou. Jen během prvních čtyř dnů takto jízdenku zaplatily stovky lidí, na konci dubna už šlo o tisíce cestujících. Dopravní podnik Karlovy Vary zavedl validátory, které bezkontaktní nákup jízdenky umožňují, od loňského podzimu postupně do všech autobusů MHD.  více »

Nový ČSOB Grantový program Karty dobré vůle podpoří 12 projektů

19. 05. 2017  15:42  |   Karta dobré vůle představuje unikátní cestu podpory veřejně prospěšných projektů prostřednictvím každodenních platebních transakcí. ČSOB chce ještě více prohloubit spolupráci s klienty v oblasti filantropie, a proto spustila v březnu nový ČSOB Grantový program Karty dobré vůle, ve kterém podpoří projekty zaměřené na pomoc osobám v nepříznivé situaci. více »

Poprvé na Slovensku. Cestující na lince Bratislava -Vídeň zaplatí za jízdenku bezkontaktně

18. 05. 2017  13:28  |   Od května rozšiřují ČSOB a Mastercard svoje platební řešení v dopravě i na Slovensko a společně s dopravcem Slovak Lines umožní cestujícím na lince Bratislava - Vídeň koupit si lístek bezkontaktně prostřednictvím platební karty. Jedná se o první projekt bezkontaktního placení ve veřejné dopravě na Slovensku. více »

ČSOB Autopůjčka plus přichází s výhodným úrokem již od 2,89 % a řadou nových služeb v oblasti mobility

18. 05. 2017  13:27  |   Od května nabízí společnost ČSOB Leasing na pobočkách ČSOB novou podobu oblíbeného produktu ČSOB Autopůjčka. Vedle akčních úrokových sazeb se do nabídky dostává několik doplňkových služeb, mezi které patří asistenční služba AUTOPILOT, balíček pojištění KOMPLEX a FLEXI splácení, které umožňuje Autopůjčku přizpůsobit životním situacím klientů, třeba ji splatit dříve nebo si splátky naopak odložit. více »

Češi pomalu přicházejí na chuť elektromobilům, kdo je řídil, o nich uvažuje. Hlavní překážkou je stále cena a nedostatek informací

18. 05. 2017  13:26  |   Z exkluzivního průzkumu pro ČSOB Leasing vyplývá, že koupi elektromobilu zvažuje za současné situace více než třetina Čechů. Pokud by pořizovací cena elektromobilu odpovídala ceně běžného vozu, uvažovalo by o koupi až 75 % respondentů.  Překážkou je také neznalost - téměř polovina dotazovaných si myslí, že elektromobil nelze nabíjet z běžné zásuvky, a pouze necelá čtvrtina lidí ví, že na elektromobil je možné čerpat dotace. Mezi těmi, kteří elektromobil už řídili, uvažuje o jeho koupi 81 %. S rozšířením povědomí pomůže program Čistá mobilita ČSOB Leasing. více »

Investiční plán pro Evropu: další finanční zdroje pro malé a středně velké podniky v České republice

17. 05. 2017  16:12  |   Evropský investiční fond (EIF) a Československá obchodní banka (ČSOB) podepsaly garanční dohodu, která umožní ČSOB poskytnout úvěry ve výši 50 milionů eur inovativním společnostem v České republice.  více »

ČSOB zrychluje tuzemské platby. Peníze připíše na účet u cizí banky ještě v ten samý den

17. 05. 2017  16:09  |   Klienti ČSOB, Ery a Poštovní spořitelny mohou od května využít zrychleného zasílání plateb v rámci internetového bankovnictví i smartbankingu, a to i při odesílání finančních prostředků do jiných bank. Díky změně podmínek České národní banky pro provádění platebního styku budou platební příkazy vyřízeny ještě v ten samý den i u tuzemských plateb do jiných bankovních ústavů. Pokud tedy klient provede platbu dopoledne, příjemce ji obdrží ještě ten samý den. Přibližně polovina plateb je dnes připsána na účet příjemce v jiné bance v ten stejný den. více »

1. čtvrtletí 2017 pro ČSOB: Inovace se rychle dostávají do popředí zájmu klientů, obchodní objemy rostou a kvalita úvěrů je na vynikající úrovni.

12. 05. 2017  15:30  |   Čistý zisk skupiny za 1. čtvrtletí 2017 vzrostl meziročně o čtyřicet dva procent na 4,7 miliard korun Objem úvěrů vzrostl meziročně o sedm procent na 637 miliard korun*, kvalita úvěrového portfolia se dále zlepšila Objem vkladů se zvýšil na 836 miliard korun*, meziročně o patnáct procent více Celkový objem aktiv pod správou dosáhl hodnoty 192 miliard korun, což představuje čtyřprocentní nárůst více »

ČSOB připravila pro své klientky jarní osvěžení v podobě platební karty k výhodnému nakupování

12. 05. 2017  15:15  |   Podle údajů ČSOB bylo v loňském roce platebními kartami klientů ČSOB, Ery a Poštovní spořitelny uskutečněno přibližně 8,5 milionu nákupů u obchodníků s módou. Za oblečení, obuv a další módní doplňky tak klienti banky utratili loni celkem 8,5 miliardy korun. Ve většině případů nakupovaly ženy. Nejen tato čísla tedy potvrzují, že dámy skutečně milují nakupování. A ještě lepší než nakupování samotné může být nakupování se slevou. ČSOB proto přichází na trh se speciální platební kartou pro výhodné nakupování, kterou ocení zejména ženy. více »

ČSOB rozdělí 1 milion korun mezi devět projektů, které podpoří finanční gramotnost

03. 05. 2017  14:06  |   Do osmého ročníku ČSOB Nadačního programu vzdělání se přihlásilo celkem 92 organizací, z nichž 31 postoupilo do druhého kola. Nakonec odborná porota vybrala 9 projektů, mezi které rozdělí 1 milion korun. Všechny projekty se zaměřují na zvýšení finanční gramotnosti. V červnu odstartuje další výzva s tématem Bezpečnost v online prostředí. více »

Do aplikace SmartBanking přes otisk prstu. Počet aktivních uživatelů vzrostl na téměř 200 tisíc

03. 05. 2017  13:57  |   Nové verze aplikací ČSOB a Era SmartBanking přináší klientům řadu zajímavých funkcionalit. Od května si tak jejich uživatelé mohou zvýšit zabezpečení svého mobilního bankovnictví díky přihlašování otiskem prstu a rovněž díky vlastnímu nastavení internetových plateb. Nové verze nabízí i DEMO režim aplikací, lepší rozvržení tlačítek pro Smart Platbu a zjednoduší odpovědi na příchozí platby bez nutnosti vyplňování platebních příkazů.    více »

GEEN Vstřícná banka: Dejte ČSOB své vysvědčení - II. čtvrtletí 2017

28. 04. 2017  00:21  |   GEEN Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla ČSOB a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE! více »
1 2 3 4 5 6 7 8 >>

Sekce obsahuje celkem 391 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti