Citfin nabízí podnikatelům vedení firemního účtu ve 31 měnách světa – je to více, než nabízí jakákoliv banka na českém trhu


16. 02. 2012  11:07   |   Martina Arnold Rubín   |   komentářů (0)

Citfin, spořitelní družstvo, rozšiřuje svou nabídku o možnost vedení Firemního multiměnového účtu EASY až ve 31 měnách světa, což je více, než nabízí jakákoliv banka na tuzemském trhu. Současně se toto rozšíření týká i možnosti obchodovat a realizovat zahraniční platební styk.

„Díky rozšíření nabídky měn poskytujeme svým klientům zejména z řad malých a středních podniků možnost vyhnout se převodu obchodovaných měn přes euro či dolar, neboť je to samozřejmě levnější. Navíc firmám a podnikatelům umožňujeme, aby na Firemním multiměnovém účtu EASY mohli vést obchody již ve 31 měnách. To jim přinese nejen úspory, ale také větší přehled a pohodlí. Tento účet skýtá i další výhody - první 3 odchozí europlatby v měsíci zdarma, další jen za 20,60 Kč, příchozí zahraniční a tuzemské platby bez poplatků a výhodné směnné kurzy bez limitu pro všechny firmy.Oproti tomu banky nabízejí vedení účtu pod jedním číslem maximálně s 5 měnami,“ říká CEO skupiny Citfin Martina Arnold Rubín. Díky tomu například podnikatel obchodující s Tureckem nemusí hlídat kurz měny, přes kterou obchod vypořádává. Nyní může přijmout na účet přímo původní peníze od svého obchodního partnera, které si převede rovnou do korun. Uspoří tak na poplatcích a lepším kurzu. Dle nově uveřejněné exportní strategie České republiky, v reakci na dluhovou krizi zemí EU, je jedním ze základních cílů české vlády snížit závislost na exportu do zemí Evropské unie prostřednictvím navýšení podílu vývozu mimo země EU. Do vývozu by se mělo podle této strategie zapojit více malých a středních podniků, aby export nebyl závislý na několika velkých firmách. Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba v této souvislosti představil 12 prioritních a 28 zájmových zemí, které hrají klíčovou roli pro český export. Citfin, spořitelní družstvo, se snaží rozšířením nabídky měn v rámci vedení Firemního multiměnového účtu EASY a zahraničního platebního styku na tuto situaci reagovat a nadále bude pracovat na jejím dalším rozšíření dle potřeb svých klientů. Citfin nově nabízí vedení podnikatelského účtu i obchodování v následujících měnách: lev (Bulharsko), hongkongský dolar, kuna (Chorvatsko), šekel (Izrael), rand (JAR), litas (Litva), lat (Lotyšsko), marocký dirham, mexické peso, novozélandský dolar, riyal (Saudská Arábie), singapurský dolar, dirham (Spojené arabské emiráty), baht (Thajsko), dinár (Tunisko) a turecká lira. Tyto měny doplní stávající nabídku skupiny Citfin: dolar, euro, libra, švédská koruna, forint, švýcarský frank, rubl, australský dolar, jen, kanadský dolar, norská koruna, zlotý, dánská koruna, lei a samozřejmě česká koruna. Celkem se jedná o měny, kterými se oficiálně platí v 54 státech světa. Tato nabídka nemá na českém bankovním trhu v současné chvíli obdoby.


Čtěte také Ostatní čtou
Témata tohoto článku

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 3.01656 / Celkový počet hodnoceni 906
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti