ČMSS už na bydlení rozpůjčovala přes 400 miliard korun


20. 04. 2018  02:08   |     |   komentářů (0)

Objem překlenovacích úvěrů na bydlení poskytnutých Českomoravskou stavební spořitelnou (ČMSS) přesáhl 400 miliard korun. ČMSS tak patří mezi největší poskytovatele úvěrů na bydlení v historii České republiky. V letošním roce počítá s dalším meziročním růstem poskytnutých úvěrů.

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) překonala hranici 400 miliard korun
v poskytnutých překlenovacích úvěrech. „První úvěr na bydlení jsme poskytli v roce 1994, první stovku miliard jsme překonali v roce 2006. Hranice 400 miliard představuje, že zhruba každý pátý dům či byt v České republice byl financován za pomoci úvěrů od ČMSS,“ uvedl člen představenstva ČMSS Jochen Maier.

 

Zájem o úvěry stavebních spořitelen poroste i v letošním roce. Loni trh vykázal nejlepší výsledek za posledních sedm let a pozitivní očekávání zůstávají i pro letošek. „Počítáme s tím, že objem úvěrů oproti loňsku minimálně o několik procent zvýšíme. Nahrává nám i pozvolný růst tržních úrokových sazeb, na který mohou stavební spořitelny díky uzavřenosti systému reagovat pomaleji. Proto jsou od začátku roku úvěry od stavebních spořitelen po letech opět levnější než hypotéky,“ vysvětlil Jochen Maier.

 

ČMSS ve 2. čtvrtletí podpoří úvěrové obchody speciální nabídkou úvěrů na refinancování s úrokovou sazbou 1,9 % a jednodušším procesem vyřízení. „Na trhu se letos bude refinancovat nejvíce hypoték v historii, to otevírá velký prostor i stavebním spořitelnám,“ uzavřel Jochen Maier.Čtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.99485 / Celkový počet hodnoceni 194
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti