Další banky chtějí nabízet cashback (iHned.cz, HN)


18. 04. 2007  11:03   |   Jan Spilka   |   komentářů (0)

Česká spořitelna, která bude nabízet výběr až 1500 Kč při nákupu nad 300 Kč, však pravděpodobně výběr zpoplatní.

Odborníci tvrdí, že přípravy jednotlivých bank jsou v plném proudu, a tak cashback může být celoplošně zaveden na podzim letošního roku.

 

Klienti bankovní skupiny ČSOB si mohou už přes půl roku vybírat u pokladen supermarketů Albert a Hypernova své peníze. Pokud nakoupili za více než 300 korun a platí kartou, mohou požádat pokladní o výběr 1500 korun ze svého bankovního konta. Tato služba se osvědčila natolik, že od června ji hodlá spustit i Česká spořitelna a po ní se chystají i další banky.

Cashback, jak se tato služba jmenuje, je přístupná klientům ČSOB, Poštovní spořitelny, Hypoteční banky a Českomoravské stavební spořitelny a umožňuje vybrat u pokladny hotovost 100 až 1500 korun.

Výběr je bez poplatku

Výhodou cashbacku jsou především nulové poplatky na výběr, což při nižší částce tvoří zajímavou alternativu výběru z bankomatu. Ty jsou v České republice zpoplatněny. A jaký je o službu po půl roce zájem? ČSOB odmítla z konkurenčních důvodů uvést přesné statistiky užívání služby. Podle její tiskové mluvčí Kateřiny Bednářové se však cashback uchytil dobře. "Ve srovnání s prvním týdnem praxe vzrostly výběry o 73 procent."

Následují další banky

K tomu, aby cashback mohly zavést další banky, je nutná certifikace od společností jako např. Visa či MasterCard. Manažerka Visa Europe pro Českou republiku Jana Lvová tvrdí, že přípravy jednotlivých bank jsou v plném proudu, a tak cashback může být celoplošně zaveden na podzim letošního roku.

Česká spořitelna oznámila, že zavede cashback v červnu. Měla by jej spustit za podobných podmínek jako ČSOB, která v té době už možná bude tuto službu mít i v obchodech Penny Market, se kterým jedná. Česká spořitelna, která bude nabízet výběr až 1500 Kč při nákupu nad 300 Kč, však pravděpodobně výběr zpoplatní. Počítá s tím, že klienti zaplatí za peníze v obchodě méně než v bankomatu.

Výběr hotovosti z kreditní karty v supermarketech chce zpoplatnit i ČSOB. Od srpna bude stát pět korun a procento z vybrané částky.

Po České spořitelně má s cashbackem přijít koncem roku Komerční banka. Limit pro výběr bude stejný jako u ČSOB a České spořitelny. Na přelomu roku by měla výběr umožnit i Volksbank. HVB Bank hodlá představit cashback na jaře.

 

Více najdete na:

http://bankovnictvi.ihned.cz/c6-10041300-20927870-900000_d1-dalsi-banky-chteji-nabizet-penize-v-obchodech

 Čtěte také Ostatní čtou
Témata tohoto článku

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.98003 / Celkový počet hodnoceni 751
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti