Den protestu - můžete hlasovat


13. 09. 2007  19:50   |   Patrik Nacher   |   komentářů (3)

Návštěvníci portálu mohou od 1. do 30. září 2007 hlasovat o nejvhodnějším termínu pro den protestu proti bankovním poplatkům. Klienti bank nejčasěji nominovali 11 dnů a navrhli i několik originálních způsobů protestu. Čtěte dál.

Hlasovat je možné do 30. září v rubrice na home page "anketní otázka".

Před měsícem vyzval portál www.bankovnipoplatky.com návštěvníky webu, aby navrhli vhodné datum pro „Den protestu proti bankovním poplatkům“. Do 31. srpna 2007 mohli bankovní klienti a návštěvníci portálu posílat své návrhy. Spolu s konkrétním datem lidé také posílali krátké zdůvodnění, proč navrhují právě tento den a jakou formu protestu by přivítali. Hlasovat o nejvhodnějším termínu bude možné do 30. září 2007. Zde jsou nejčastěji nominovaná data a důvody, které uváděli návštěvníci portálu:   2.1.      roční vyúčtování a den, kdy se dozvídáme jaké bankovní poplatky nás čekají 27.2.    v roce 1472 byla založena nejstarší dosud fungující banka Monte dei Paschi 28.2.    poslední den nejkratšího měsíce jako symbol, že poplatky peníze klientů také krátí 29.2.    absurdní den, stejně jako bankovní poplatky 1.4.      apríl, banky si často svoji politikou dělají ze svých klientů legraci 1.5.      svátek práce, tj. aby banky vydělávaly svou činností a nikoliv skrz poplatky 30.7.    první pražská defenestrace, že by inspirace pro efektivní řešení J 10.8.    vstup „Osobního účtu“ ČS na trh, protest proti všem podobným „výhodným“ nabídkám 21.8.    jeden z nejčernějších dnů české historie, příhodné datum pro den protestu 7.11.     absurdní – listopadové datum označovalo říjnovou revoluci 30.12. vznik České spořitelny (1991), v křesťanském kalendáři to není nejšťastnější den    Společným jmenovatelem většiny návrhů byla zajímavá teze, aby se „negativní“ dny soustředily do co nejmenšího počtu. Pokud jde o formu protestu, objevilo se několik velmi nevšedních návrhů. Z nich vybíráme:
  • v den protestu neplatit kartou, nezadávat a neprovádět jakékoli bankovní převody,
  • všichni účastníci dne protestu odešlou např. řediteli dotyčné banky určité množství plateb ve výši do 2,- Kč,což je u většiny bank méně, než je poplatek za příchozí platbu,
  • v den protestu vybrat všechny úspory z banky,
  • den protestu „slavit“ od 1. ledna do 31. prosince, proti vysokým bankovním poplatkům je třeba bojovat celý rok,
  • lampiónový průvod, kterým by si účastníci na bankéře „posvítili“.


Čtěte také Ostatní čtou
Témata tohoto článku

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 3.05113 / Celkový počet hodnoceni 665
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti