Dnes je poslední den pro úhradu daně z nemovitosti


31. 05. 2016  12:14   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (0)

Lidé, kteří v České republice vlastní nemovitost, musí do konce května uhradit daň z nemovitých věcí. Jedná se v podstatě o daň z vlastnictví nemovitosti. Pokud neuhradíte dnes, máte ještě šanci. ČTĚTE DÁLE!

Lidé mohou zaplati daň z nemovitých věcí uhradit buď převodem ze svého účtu, nebo hotově na základě finančním úřadem zaslané složenky, případně na pokladně finančního úřadu. Lidé, kteří vlastní byt, dům, nebo pozemek tak uhradí za celý rok od stovek do několika tisíc korun. Daň se může lišit s ohledem na velikost obce kde se nemovitost nachází a také s ohledem na výši koeficientu, kterým mohou obce a města daň znásobit.

Zajímavostí daně ze nemovitých věcí je, že její výnos jde do rozpočtů příslušných měst a obcí. Tato daň se tak občanům příslušné obce přímo vrací v podobě služeb obce občanům, investic do obecního majetku, nebo provozu obce a města. Hodnota celkového výběru této daně činí za celý rok více než 10 miliard korun. Nejedná se tak o zcela nedůležitou daň.

Lidé, kteří nestihnou nebo nemohou zaplatit daň z nemovitých věcí během dnešního dne, mají tuto možnost až do pondělí, 7. 6. 2016, aniž by museli hradit penále či sankce za pozdní zaplacení. Finanční úřady tak dávají poplatníkům možnost, aby mohli své pochybení v dodatečné lhůtě napravit a daň zaplatit.

 Čtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.94759 / Celkový počet hodnoceni 706
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti