Dobrovolníci z ČSOB a Poštovní spořitelny si odpracovali již více než 11 tisíc hodin


01. 12. 2011  10:04   |   TZ   |   komentářů (9)

Zaměstnanci ČSOB a Poštovní spořitelny každým rokem pomáhají neziskovým organizacím všech zaměření, od dětských domovů, přes útulky pro opuštěná zvířata, až po kláštery. Od roku 2008 se do programu „Pomáháme společně“ přihlásilo více než 1500 dobrovolníků. Celkem tak zaměstnanci pomohli v 84 neziskových organizacích, kde pracovali více než 11 500 dobrovolnických hodin.

O tom, že zaměstnancům záleží na lidech v těžkých životních situacích i na životním prostředí, svědčí fakt, že počet dobrovolníků každým rokem výrazně stoupá. Od roku 2008 stoupl jejich počet z 219 na 507 ročně.

Těší nás obrovský zájem našich kolegů a jsme si jistí, že jejich počet bude i nadále stoupat. Pomáhání v neziskových organizacích je totiž prospěšné i pro samotné zaměstnance - vytváří  nové týmy a utvrzuje již existující pouta,“ zmiňuje Pavlína Housová, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB.

Za poslední čtyři roky měli mnozí dobrovolníci možnost na jeden den přestat být bankéři a vydat se pomáhat do nejrůznějších organizací. Mohli si tak vyzkoušet práci v útulcích pro opuštěná zvířata či na státem chráněných památkách. Pomáhali udržovat čistotu přírody v českých lesích podél turistických cest, s rekonstrukcemi dětských hřišť, s kosením luk nebo sázení nových stromků a s dalšími, společnosti prospěšnými, aktivitami.

Dobrovolnický program „Pomáháme společně“ je zaměřen na ty zaměstnance ČSOB a Poštovní spořitelny, kteří spolupracují s neziskovým sektorem. K dispozici je jim grantový fond, od kterého mohou žádat podporu pro organizace, ve kterých pomáhají.  ČSOB a Poštovní spořitelna organizují pro ostatní zaměstnance, kteří s podobnými aktivitami nemají zkušenosti, „Dobrovolnické dny“, kde si zájemci mohou vyzkoušet práci v některé z neziskových organizací.Čtěte také Ostatní čtou
Témata tohoto článku

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.9934 / Celkový počet hodnoceni 757
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti