Dotazníková anketa pro podnikatelskou veřejnost - Najdi si svoji banku!


15. 03. 2007  00:13   |   Patrik Nacher   |   komentářů (2)

Bankovní poplatky a služby bank působících v ČR je téma nevyčerpatelné. O tomto tématu je nutné a užitečné mluvit. Proto se Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR a portál www.bankovnipoplatky.com rozhodly vyhlásit anketu - Najdi si svoji banku. Mediální partnerem této ankety je finanční server Měšec.cz.

Dotazníková anketa pro podnikatelskou veřejnost

- Najdi si svoji banku!

 

 

Hlasovat můžete na adrese:

https://www.bankovnipoplatky.com/dotaznik-sluzby-podnikatele.html 

 

Bankovní poplatky a služby bank působících v ČR je téma nevyčerpatelné. O tomto tématu je nutné a užitečné mluvit. Proto se Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR a portál www.bankovnipoplatky.com rozhodly vyhlásit anketu - Najdi si svoji banku. Mediální partnerem této ankety je finanční server Měšec.cz.

 

Anketa je akcí na podporu zlepšení podnikatelského prostředí v ČR. Vzhledem k úrovni bankovních služeb a jejich poplatků, které banky požadují po zákaznících na území ČR, je již delší dobu vedena odborná i laická diskuse o výši těchto poplatků a oprávněnosti jejich výběru. Bankovní poplatky u nás patří mezi nejvyšší v Evropě, a proto je užitečné a přínosné se tomuto tématu věnovat, zvyšovat informovanost jak klientů, tak i samotných bank.

 

Anketa posoudí všechny ukazatele, jako jsou výše poplatků, dostupnost služeb, důvěryhodnost banky, diskrétnost u přepážky, jednání a ochota pracovníků banky atd. Na základě nejlepších dosažených výsledků zveřejní Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR a portál www.bankovnipoplatky.com pořadí bank, které doporučí jako nejvhodnější partnery pro podnikatele v ČR.

 

Výše bankovních poplatků a cena za využívání základních bankovních služeb v České republice je ve světě jednou z nejvyšších. Podnikatelům v ČR zejména vadí vysoké poplatky za ukládání mincí v nominální hodnotě 10 - 50 Kč. Podnikatelé jsou přesvědčeni, že poplatek je neoprávněný. Jedná se o hodnoty, kdy bankovky byly, anebo jsou nahrazovány mincemi. Přitom malé firmy odvádějí značnou část svých tržeb právě v mincích. Tvrzení, že s mincemi mají bankovní úředníci více práce, se může zdát z určitého hlediska až účelové, protože ten, kdo skutečně fyzicky nosí tržby do banky, ví velmi dobře, že přepočítávání mincí a jejich uskladnění do pytlíků anebo sáčku je daleko rychlejší než kontrola pravosti bankovek. Bankovky musí pokladní prohlížet každou zvlášť a poté jsou teprve přepočítány. U mincí k této kontrole při předávání nedochází.

 

Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR vyzývá české malé a střední firmy a podnikatele, aby oznámkovali pomocí bodového systému nabízené a poskytované služby bankovních domů působících na českém trhu. Závěry tohoto průzkumu zahrnující hlavní výhrady k jednotlivým službám a cenám nabízených této ankety budou zveřejněny na portálu www.bankovnipoplatky.com a  na finančním serveru www.mesec.cz, rozeslány médiím a následně předloženy veřejnosti a představitelům těchto bank.

 

Více informací včetně anketního formuláře naleznete na internetových stránkách Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR www.sdruzenispcr.cz a na stránkách, které se dlouhodobě věnují bankovní poplatkům - www.bankovnipoplatky.com a na finančním serveru www.mesec.cz.

 Čtěte také Ostatní čtou
Témata tohoto článku

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.96835 / Celkový počet hodnoceni 1106
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti