Elektronické podepisování smluv klienti vítají


16. 09. 2014  22:00   |   TZ   |   komentářů (1)

Elektronickým podpisem již bylo podepsáno více než 16 tisíc financovaných smluv v celkovém objemu přes 200 miliónů korun. Projekt elektronického podepisování spustila společnost Cetelem v září loňského roku v rámci splátkového prodeje a postupně ho rozšiřuje k dalším obchodním partnerům a do jejich dalších prodejen. 

Klienti se k digitalizovaným smlouvám staví pozitivně. V případě požadavku na vytištění a podepsání papírové verze vycházíme samozřejmě klientům vstříc, přesto devadesát procent klientů upřednostňuje elektronické podepisování,“ říká Petr Bláha, ředitel Správy distribuční sítě Cetelemu.

Podepisování probíhá pomocí speciálního zařízení, tzv. signpadu. Jde o speciální podložku, která dokáže zachytit například i tlak a rychlost podpisu. Veškeré dokumenty má klient prakticky okamžitě k dispozici v elektronické Klientské zóně, do které se přihlásí před webové stránky společnosti Cetelem. Klientská zóna je přitom upravena i pro prohlížení pomocí chytrého telefonu. Jediným dokumentem, který klient vždy dostává v papírové podobě, je předsmluvní formulář.

Elektronické podepisování smluv umožňuje další zrychlení procesů a vyřízení žádosti o úvěr,“ sdělil Bláha. Zároveň šetří životní prostředí i náklady. Obchodní partneři, u nichž je elektronické podepisování již v provozu, tak dosud ušetřili více než 65 tisíc papírů, což ve finančním vyjádření spolu s tiskem představuje zhruba 200 tisíc korun.

 ZŮČASTNĚTE SE SOUTĚŽE S HOME CREDIT O MOBILNÍ TELEFON A OVĚŘTE SI SVÉ ZNALOSTI!

petr_blaha_bigČtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 3.00687 / Celkový počet hodnoceni 1164
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5

Elektronické podepisování smluv klienti vítají

El podpis?
Signpad je v podstatě elektronická tužka, ne však elektronický podpis! Viz:Elektronický podpis (též ...
Diskutovat


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti