Finále ankety: Poplatek za autorizační sms


24. 02. 2016  00:21   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (0)

Anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek jde do finále. Z původně patnácti navržených bankovních poplatků postoupilo do druhého kola pět těch nejvíce absurdních. O jaké poplatky se jedná? A víte o nich něco? Dočtete se dále!

Anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek má za cíl prostřednictvím masového hlasování čtenářů serveru Bankovní poplatky a hlavního mediálního partnera projektu Novinky.cz poukázat na absurdnost a nesmyslnost některých bankovních poplatků. Mnoho klientů bank nestíhá z důvodu svého rodinného či pracovního zatížení sledovat poplatky, které musí bankám platit a jejich smysl a odůvodněnost. Proto banky mohou takové nesmyslné poplatky bez problémů uplatňovat.

Anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek a masová účast čtenářů při hlasování ukazuje bankám, že zde nejsou neomezenými pány, ale že hlavní a nejdůležitější je názor a přání jejich klientů, kteří banky živí. Důkazem je skutečnost, že velká většina bank už minulé nejabsurdnější poplatky zrušila, nebo je výrazným způsobem omezila.

Poplatek za autorizační sms

Třetím absurdním poplatkem, který postoupil do finále je poplatek za autorizační sms.

Tento poplatek uplatňují banky za zaslání SMS, nejčastěji s kódem pro otevření nebo autorizaci/autentizaci nějaké bankovní služby. Nejčastěji se autorizační SMS využívají k autorizování platby v internetovém bankovnictví. Tento poplatek se užívá jen velmi omezeně. V sazebníku ho například stále má v plném rozsahu například UniCredit Bank, kde za SMS klíč - sadu 100 SMS zaplatíte 90 korun, samozřejmě pokud nemáte tuto službu v některém z balíčků.

Absurdnost poplatku klienti spatřují především v tom, že banka zpoplatňuje nástroj, který sama po klientech vyžaduje na základě jí zvolené a používané technologie. Autorizování služeb lze realizovat velmi levně, nebo dokonce zdarma, což potvrzují mnohé banky, které tento absurdní poplatek vůbec nepoužívají.

Pokud považujete POPLATEK ZA AUTORIZAČNÍ SMS za nejabsurdnější poplatek v roce 2015 hlasujte pro něj ZDE!Čtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.96254 / Celkový počet hodnoceni 614
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti