Finanční poradna serveru BP: Spořit se už příští rok vyplatí více


06. 11. 2017  00:41   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (0)

PONDĚLNÍ SERIÁL - FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Už příští rok se více vyplatí spořit. Úroky budou na vzestupu a s nimi i výnosy ze spořících produktů. ČTĚTE DÁLE!

Už od příštího roku bude spoření na spořících účtech a termínovaných vkladech výhodnější. ČNB totiž přistoupí k dalšímu zvýšení úrokových sazeb, které se odhaduje na půl až třičtvrtě procenta. Navíc bude k nárůstu úroků docházet i celý příští rok. 

Dotaz čtenáře: 

Dobrý den, vydělal jsem z odstupného poměrně vysokou jednorázovou částku. Přemýšlel jsem jak s ní naložit. Jestli se vyplatí jí dát na nějaký spořící nebo termínovaný účet, nebo investovat do nějakých fondů nebo dluhopisů. Pořád se totiž podle článků nevyplatí spořit na termínovaných a spořících účtech. Problém je v tom, že investicím nerozumím a nechci navíc zbytečně riskovat, takže bych dal klidně přednost nějakému nižšímu výnosu na spořícím účtu. Nechci ale, aby mi ty úspory ukrajovala inflace.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Vašemu problému rozumím. Nejedná se o vyjímečnou úvahu. Rozhodně se ale spoření či úspoře prostředků nevyhýbejte. V současnosti sice ještě nejsou spořící účty tak lukrativní či výnosné, ale to se má v dohledné době změnit. Do konce roku předpovídají někteří odborníci nárůst základní úrokové sazby u ČNB na třičtvrtě či dokonce jedno procento. Je to zvýšení ze současných pouhých 0,5 procenta. S tím je spojen i nárůst úrokových sazeb u spořících účtů, které banky zcela jistě promítnou. Nevýhodou bude samozřejmě i nárůst úrokových sazeb u půjček a hypoték. Pokud tedy máte prostředky k dispozici, můžete je uložit s tím, že už od příštího roku může dojít k poměrně vysokému zvýšení výnosu, který by se už mohl přibližovat současné inflaci.

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ DOTAZY A ODPOVĚDI V NAŠÍ PORADNĚ NALEZNETE ZDE!

 Čtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.92135 / Celkový počet hodnoceni 445
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti