Fio banka umožní obchodovat akcie Fortuny i po jejím odchodu z Pražské burzy


25. 04. 2018  14:41   |     |   komentářů (0)

Společnost Fortuna oznámila, že na konci dubna odchází z Burzy cenných papírů Praha. Fio banka svým stávajícím i novým klientům umožní pokračovat v obchodování na české burze RM-SYSTÉM.

Fio banka umožňuje svým klientům obchodovat s akciemi sázkové společnosti Fortuna na tuzemských burzách od října 2010, kdy společnost nabídla na trhu třetinu svých akcií. V souvislosti se změnami v akcionářské struktuře se Fortuna po necelých osmi letech rozhodla k 30. 4. 2018 obchodování na Pražské burze ukončit. Aktivní investoři teď mají dvě možnosti, buď své akcie odprodají, nebo je převedou na RM-SYSTÉM, kde budou i nadále obchodovatelné. Fio banka tak připravila pro své klienty jedinečnou příležitost, jak mohou pokračovat ve svých investičních plánech.

„Zachování akcií na trhu bereme v zájmu našich klientů, proto jsme se rozhodli jim nadále umožnit obchodování na RM-SYSTÉMU i po skončení obchodování na BCPP. Věříme, že se náš krok setká se zájmem investorů obdobně jako v roce 2013, kdy z Pražské burzy odcházela společnost AAA Auto. Tehdy titul končil na 24 Kč. Investoři ale mohli dále své akcie po převedení na RM-SYSTÉM obchodovat a participovat tak na pokračujícím růstu akcie téměř k hranici 100 Kč, tedy k úrovni finální nabídky odkupu pro minoritní akcionáře. Samozřejmě nelze predikovat, jestli se historie zopakuje, ale možnost tu je,“ říká Jan Bláha, obchodní ředitel Fio banky.


 Čtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 3.02286 / Celkový počet hodnoceni 175
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti