To co v Anglii

Na český trh vstupují další banky. Co by měly nabídnout? Jaké služby? Co očekáváte od takové banky? Co by Vás oslovilo? Napište nám.

To co v Anglii

Příspěvekod PavelT » pon čer 10, 2013 9:23 pm

Jako každý Čech, který má zkušenost s bankovnictvím v Anglii, bych odpověděl "To, co v Anglii" = vše zadarmo. A teď více reálně. Internetové bankovnictví zdarma. Definitivně. Proč má člověk např. u České spořitelny platit za to "privilegium", že má internetové banovnictví a přes internet si udělá všechno sám a nechodí "otravovat" na pobočku? Je to směšné platit za to, že si mohu udělat přes internet všechno sám.
Za další - embosované karty. Banky chtějí, abysme kartami platili, takže je v jejich zájmu, abysme mohli platit na internetu.
Karty bez poplatků. Protože banka má od obchodníků "něco" z našich plateb kartou, měly by karty být prostě zadarmo.

Další problém je s VISA a MASTERCARD kartami českých bank. Ještě v roce 2004 jsem platil s českou VISA kartou v Anglii. Převod z Liber přímo na Kč slušným kursem a bez poplatků. Dnes? Zaplatíte v Maďarsku nebo Anglii a Libry či Forinty se převedou na Eura a pak na Kč. Na tom pochopitelně ztrácíte peníze a ne málo. Banky se hájí tím, že to dělá VISA a MC. Každopádně anglická kreditka MC Post Office, za kterou stojí Bank of Ireland, stále převádí přímo z jakýchkoli měn na Libry a bez poplatků, takže to jde. Řešením opravdu NENÍ "mít také Euro", ale převádět z jedné měny na druhou bez Eura.
Pokud víte někdo o české kartě, kterou lze platit v zahraničí a která nepřevádí přes Euro, dejte mi prosím vědět.
PavelT
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon čer 10, 2013 8:52 pm

Zpět na NOVÉ TÉMA: co by měly nabídnout nové banky?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron