GEEN Vstřícná banka: Dejte České spořitelně své vysvědčení - I. čtvrtletí 2018


12. 02. 2018  00:39   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (0)

GEEN Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla Česká spořitelna a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

Česká spořitelna má vynikající název. Odkazuje se na to, že je Česká, a že v ní můžou široké masy lidí spořit. I služby České spořitelny jsou orientovány na masy klientů, kteří jsou největší hodnotou této velké banky. Postupně se však snaží banka prosazovat i své prémiové produkty, které nabízí movitějším a bohatším klientům. Banka se snaží poskytovat i služby na míru. Tyto služby však stále mají nádech masovosti a efektivity tak, aby je mohlo využívat vždy co nejvíce lidí. Stále však lidé, kteří hledají skutečně individuální a osobní přístup a nové možnosti nesvazované přísně určenými parametry produktů naleznou lepší přístup v bankách jako UniCredit Bank či Raiffeisenbank.

Banka patří mezi tři největší tuzemské banky a je také z hlediska poboček a bankomatů a jejich orientace nejdostupnější. Tato výhoda znamená pro banku jistotu klientů, kteří jsou na pobočkách a bankomatech, které jsou často jediné v malých či středně velkých obcích závislí. Lidé si tak u této banky kupují její velkou dostupnost, šíři poboček, velké množství bankomatů a kompletní rozsah služeb a produktů. I u této banky však postupem času dochází ke zlevňování a přizpůsobování se novým trendům v oblasti bezpoplatkových účtů a dalších služeb.

TUTO BANKU MŮŽETE OHODNOTIT PŘÍMO ZDE!

Česká spořitelna

S čím přišla banka ve IV. čtvrtletí 2017

Česká spořitelna byla jako vždy i ve IV. Čtvrtletí 2017 velmi aktivní. Inovací a novinek se banka nebojí a ráda je uvádí do praxe. Mínusy stále přetrvávají na straně poplatků a celkové strnulosti banky ve vztahu k individuálním potřebám klientů. Banka se chová jako těžkopádný kolos, protože je to kolos. Pochválit můžeme například vylepšení a modernizaci internetového bankovnictví, stále velmi dobré ekonomické výsledky a ziskovost banky, ocenit můžeme i významnou investici do tuzemské ekonomiky formou výstavby nové centrály banky. Pozadu nezůstávají ani charitativní akce této velké a významné banky. Hodnocení ponechávám na současně poměrně vysoké úrovni.

Česká spořitelna: Pozor, vylepšujeme naše internetové bankovnictví, naše služby vám proto o víkendu nebudou k dispozici

Pokud máte nějaké nevyřízené platby, prosím, zadejte je do tohoto pátku. O víkendu budou naši kolegové z IT provádět vylepšení našeho internetového a mobilního bankovnictví, které vyžaduje odstávku.

Kvůli tomu budou některé naše služby dočasně nedostupné. Plánovaná odstávka bude trvat od pátku 20. října od 23:30 hodin do sobotního odpoledne.

Oznámení o vylepšení služeb je na začátku a na konci bývá u některých bank nedostupné bankovnictví po dobu i několika dnů. Tento problém postihl UniCredit Bank, nebo třeba Komerční banku. V případě České spořitelny došlo v této době ke zvládnutí náběhu aktualizací a úprav internetového i mobilního bankovnictví, takže můžeme pochválit.

Česká spořitelna: Česká spořitelna začíná používat nové logo

Naší ambicí je postupně nahradit původní logo ve všech našich společnostech, pobočkách i distribuovaných materiálech. Po přechodnou dobu se tak budete moci setkat s oběma variantami loga.

Bezpečnost a ochrana vašich dat je pro nás prioritou, proto budete-li mít podezření, že jste obdrželi podvodnou zprávu, neváhejte se obrátit na naši zákaznickou linku 800 207 207, kde s vámi rádi vše ověříme.

Nové logo vám na první pohled přijde velmi povědomé. Ten charakter loga je prakticky stejný. Změnila se barva pozadí na modrou a výrazně se zvětšila první část názvu banky, tedy ČESKÁ spořitelna. Banka chce v současné době popularity Českých značek a výrobků participovat právě na slově, že je Česká. Česká určitě je. Je to tradiční známka, je jednou z nejrozšířenějších bank v tuzemsku a tradiční a konzervativní klientelu. Česká by však měla být i tím co dělá, tedy co nejvíce investovat v tuzemsku, a neodvádět pravidelně více než 90 procent zisku z Česká do zahraničí.

Česká spořitelna: Konsolidovaný čistý zisk České spořitelny dosáhl za první tři čtvrtletí roku 2017 výše 11,7 mld. Kč

Česká spořitelna vykázala k 30. září 2017 neauditovaný konsolidovaný čistý zisk počítaný podle mezinárodních standardů pro finanční výkaznictví (IFRS) ve výši 11,7 mld. Kč. Čistý zisk za stejné období roku 2016 činil díky prodeji podílu ve společnosti Visa Europe 11,9 mld. Kč. Z tohoto důvodu se čistý zisk v meziročním porovnání snížil o 1,8 %. Stále však úspěšně pokračuje výrazný růst klientských úvěrů, za posledních 12 měsíců se jejich hrubý objem bez reverzních repo operací zvýšil o 9,1 %; reportovaný růst dosáhl 13,7 %.

Reálně se hospodaření České spořitelny i přes drobný meziroční pokles zlepšuje. Česká spořitelna je tak stále velmi zisková banka a pro svého zahraničního vlastníka Erste představuje slepici se zlatými vejci. I přes silnou konkurenci nových a nízkonákladových bank si ČS své postavení na trhu stále dobře udržuje. I přes výše uvedené můžeme stále kritizovat fakt, že tím jak zachází se svými výnosy, nemůžeme mluvit o skutečně České bance, ale spíše bance cizí. Nikdy není pozdě, aby banka tento svůj přístup změnila.

Česká spořitelna: Kampaň, které můžete věřit. Po Vojtově metodě Česká spořitelna představuje Sdružení Neratov

Před půl rokem spustila Česká spořitelna nový komunikační koncept se sloganem „Když ve vás někdo věří, dokážete víc“, který staví na skutečných příbězích klientů banky. V dvouměsíční integrované kampani je ústřední postavou Josef Suchár, farář a vizionář, který spolu s dalšími nadšenci před 25 lety založil Sdružení Neratov, aby obnovil vysídlenou ves a pomáhal potřebným. Kampaň Spořitelna zahájila k 1. listopadu v outdooru -  na vizuálech se objevuje skutečná tvář faráře Josefa Suchára. K dnešnímu dni je spuštěný tzv. oživlý web www.dokazemevic.cz, který představuje netradiční prezentací nejen Neratov, ale poukazuje i na další skutečné příběhy. Kampani předcházel spot a dokument o Vojtově metodě a tři příběhy klientů, kterým radou a vhodnými finančními produkty pomohla Spořitelna plnit jejich sny.

I z České spořitelny občas vypadne něco skutečně originálního a zajímavého. V tomto případě spojila Česká spořitelna příjemné s užitečným. Jednak pomohla zajímavému a netradičnímu projektu a jednak si touto pomocí vypomohla ve své komunikační kampani. A tak to má být. Potřebné by bylo, aby takových projektů a počet klientů, kterým je skutečně činností banky nějak pomoženo co nejvíce.

Česká spořitelna: Novou centrálu České spořitelny navrhne 15 architektonických firem, vítěze vybere odborná porota

Celkem 166 architektonických studií zareagovalo na výzvu České spořitelny, která vypsala v září ve spolupráci se studiem MOBA otevřenou mezinárodní architektonickou soutěž. Spořitelna se stala vůbec prvním významným soukromým investorem v Česku, který organizuje architektonickou soutěž takto otevřeně.

Je vidět, že zprávu o novém sídle myslí Česká spořitelna skutečně vážně. A nové sídlo nemá být jen obyčejná krabice. Spořitelna tak do nového sídla skutečně hodlá výrazně investovat. Investice do sídla či produktů velmi vítáme, protože smysluplným způsobem se využijí zisky této banky, které činí více než 10 miliard ročně. Náklady na nové sídlo se tak bohatě zaplatí ani ne z poloviny jednoho ročního zisku. Můžeme se tak už těšit jak bude nové sídlo této jedné z největších tuzemských bank vypadat a co bude nabízet.

Češi bohatnou, na „zadní vrátka“ ale nemyslí a spoří hůře než Slováci

Finanční situace českých domácností se rychle zlepšuje. A to i v porovnání s okolními zeměmi ve východní a střední Evropě. Vydělané peníze ale více utrácíme a tvorbě úspor věnujeme menší pozornost. Vyplývá to z výzkumu Erste Group, České spořitelny a společnosti IMAS International provedeném v srpnu a září 2017 v Česku a dalších pěti zemích v regionu (Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Chorvatsko, Srbsko).

Česká spořitelna přišla s velmi zajímavým průzkumem, který popisuje současnou finanční situaci občanů ve středoevropských zemích. Podle studie tak Češi šetří aktuálně méně, než jejich sousedé na Slovensku. Je to logické. Po letech úspor Čechům výrazně rostou mzdy a chtějí si to užít. V celkovém pohledu jsou však Češi konzervativní lidé a spoří velmi nadprůměrně. Prostředky uložené na nejrůznějších účtech převyšují objemy poskytnutých úvěrů a banky jsou hotovostí a úspory přeplněny a nemají ani už o ně vážný zájem.

Česká spořitelna chystá od 8. ledna 2018 zvyšování úrokových sazeb u hypoték

Pokud jste si ještě nevyřídili hypotéku, je nejvyšší čas uvažovat o jejím pořízení. Aktuální příznivá situace na trhu dává klientům šanci vzít si hypotéku za stále velmi výhodných podmínek, a to i přes zpřísnění podmínek pro poskytování hypoték ze strany ČNB.

Na druhou stranu je zvyšování úroků u hypoték již normálním trendem se kterým všichni počítáme. Otázkou je pouze jak rychle tyto sazby budou růst, než zda růst vůbec budou. Rozhodující je, kdy ke zvýšení úroků přistoupí největší banky na trhu, následně se totiž se zvyšováním přidávají i ostatní banky. Ke zvyšování úroků přispívá nejen regulace České národní banky, ale také vysoká inflace, která za loňský rok dosáhla 2,5 procenta. Inflace tak bankám snižuje hodnotu poskytnutých úvěrů.Čtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 3.05376 / Celkový počet hodnoceni 279
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti