GEEN Vstřícná banka: Dejte Komerční bance své vysvědčení - III. čtvrtletí 2017


10. 08. 2017  01:19   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (0)

GEEN Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla Komerční banka a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

Komerční banka je banka se zajímavým image. Jedná se o velkou banku, kterou její klienti vnímají jako takový nadstandard. Není to "jen" spořitelna, je to prostě "komerční". A banka na této vlně a image docela dobře funguje a prezentuje se.

Komerční banka také vyčnívá mezi velkými bankami jako banka s nejrozumnější a nejvíce vstřícnou poplatkovou politikou. Nejlépe z velkých bank se tak umisťuje v hodnocení kategorie výše poplatků a přehlednosti a férovosti sazebníků.

Když se povede a je dobře řízená pobočka, dokážou zaměstnanci banky přinést klientovi výrazně nadstandardní přístup a výhody. Ačkoliv je tedy Komerční banka masovou, velkou bankou, dokáže, když chce, dobře pracovat i individuálními přáními či problémy svých klientů.

Komerční banku musíme také připomenout v souvislosti s naším projektem hodnocení bank GEEN Vstřícná banka. Komerčka je v našem hodnocení nejúspěšnější z největších bank. Stala se dokonce vítězem jednoho z hodnocených čtvrtletí.

TUTO BANKU MŮŽETE OHODNOTIT PŘÍMO ZDE!

GEEN_vstricna

S čím přišla banka v II. čtvrtletí 2017

Komerční banka byla v II. čtvrtletí 2017 aktivnější než ve čtvrtletí předchozím. Banka vykázala zisk a zejména spustila svou inovační laboratoř. Jedná se o velmi dobrý nápad, který může banku výrazně posunout ve směru významných inovací a zavádění nových, přelomových služeb v bankovním sektoru. Banka také posílila svou pozici v rámci poskytování úvěrování a služeb podnikatelům a živnostníkům.

Národní galerii navštívilo vloni zdarma téměř o polovinu více dětí a studentů

Téměř o polovinu vzrostl v roce 2016 počet návštěvníků z řad dětí a studentů, kteří bezplatně navštívili sbírkové expozice Národní galerie v Praze. Díky spolupráci s Komerční bankou mají tuto možnost již od dubna 2015. Zatímco v minulém roce využilo volného vstupu 70 tisíc dětí, mládeže do 18 let a studentů do 26 let, o rok dříve to bylo pouze 49 tisíc. Toto je aktivita Komerční banky, která se nám velmi líbí a je nám blízká. V minulosti jsme tuto akci velmi chválili. Tato zpráva navíc prokazuje, že podpora Komerční banky je skutečně efektivní a přináší své výsledky. Takto vysoký nárůst zájmu o naší i světovou kulturu, který pomáhá Komerční banka zprostředkovat je skutečně chvályhodná. Nejedná se tak jako v případě jiných projektů o podporu milion korun pro nějaký obecný účel, ale o cílenou, neohraničenou a zcela jasnou aktivitu, která pomáhá desetitisícům mladých lidí ke vzdělání a vychutnání kultury, kterou zde máme k dispozici.

KB a skupina EIB podpoří rozvojové projekty v ČR částkou přes 8 miliard Kč

Komerční banka od začátku roku uzavřela partnerské smlouvy s Evropskou investiční bankou (EIB) a Evropským investičním fondem (EIF) v celkové výši 8,1 miliard Kč na podporu českých podnikatelů. Komerční banka (KB) a Evropský investiční fond poskytnou českým malým a středním firmám na inovační projekty 5,4 miliardy Kč v programu EuroInovace. Už jsme v této souvislosti pochválili Českou spořitelnu, i ČSOB, nyní tato pochvala nemine ani Komerční banku. Podnikatelé by si snad měli dle ohlášené výše podpor mnout ruce. Podpora dosahuje téměř deseti miliard korun. Otázkou je, pro koho bude podpora skutečně dosažitelná a jak složité a náročné budou podmínky získání dotace. Víme ze zkušeností, že administrativa a formality dokáží zničit a zadupat do země nejeden potřebný a pozitivní projekt.

Valná hromada Komerční banky schválila dividendu za rok 2016 ve výši 40 Kč na jednu akcii

Akcionáři Komerční banky na dnešní valné hromadě svým hlasováním potvrdili návrh představenstva banky na schválení podílu na zisku k rozdělení mezi akcionáře (dividendy) za rok 2016 ve výši 40 korun na jednu akcii. V tomto případě se jedná o dividendu výrazně nižší než v případě ČSOB, kde si akcionáři vyplácí 75 korun na akcii. I tak se jedná o několik miliard korun, které odputují z naší ekonomiky do zahraničí a nebudou využity na potřebné či užitečné investice do bankovních služeb nebo bezpečnosti bankovních služeb. Uvidíme jak velká bude celková částka dividend, které odejdou v tomto roce z bankovního sektoru i z naší země pryč do zahraničí.

KB aktivně podporuje českou ekonomiku a připravuje se na budoucnost

Komerční banka dnes zveřejnila své konsolidované výsledky za první čtvrtletí 2017. Celkové výnosy vzrostly meziročně o 1,7 % na 7,8 miliardy Kč. Tento výsledek byl podpořen silnou aktivitou klientů při zajišťování proti měnovému riziku před ukončením intervencí ČNB. Vykázané provozní náklady poklesly o 18,5 % na 3,2 miliardy Kč, přičemž tato položka zahrnuje rovněž čistý pozitivní příspěvek z prodeje a přecenění budov centrály KB. Název zprávy jakoby dělal z Komerční banky nezištného podporovatele tuzemské ekonomiky. Vždycky je ale pravdou, že to žádná banka nedělá zadarmo a rozhodně to nedělá jen „z lásky k Česku“, jako jeden z nejmenovaných Německých obchodních řetězců. Banky se vždy vezou na vlně ekonomického cyklu a snaží se co nejvíce vydělat. Tím ale nerozporujeme, že výhodné úvěry mohou skutečně pomáhat rozhýbat ekonomiku.

Program Komerční banky „Nastartujte se“ opět podpoří začínající firmy, letos už popáté

Podpořit začínající podnikatele v České republice je již pátým rokem hlavním cílem grantového programu Komerční banky ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) – Nastartujte se. Své podnikatelské projekty mohou zájemci přihlásit do 8. 9. 2017. Nastartovat se potřebuje občas každý z nás. Někdo se potřebuje nastartovat kávou, někdo jiný jídlem, jiný sexem, podnikatelé startují penězi a prostředky na investice. To platí zejména o začínajících firmách, nebo nápadech pro něž je zásadní sehnat dostatek kapitálu pro rozjezd podnikání. Určitě je tedy možné aktivitu banky v této věci pochválit. Otázkou je jak široká a efektivní tato podpora skutečně bude a zda podpoří dostatek nadějných projektů.

Agroúvěr Prémium od SGEF nabízí zemědělcům úrokovou prémii až 3 %

Úrokové zvýhodnění až 3 % nabízí zemědělcům výhodný a osvědčený Agroúvěr Prémium od společnosti Société Générale Equipment Finance (SGEF). Tato mimořádná nabídka vznikla ve spolupráci s Podpůrným a garančním rolnickým a lesnickým fondem (PGRLF) v rámci programu Zemědělec. Našim zemědělcům jakoukoliv podporu přejeme. I zemědělství je obor velmi náročný na investice i provozní výdaje a tak je pro ně výhodné financování velmi důležité. Komerční banka tak vstupuje do segmentu, kterému zatím dominovala spíše Monate Money Bank a snaží se zemědělcům nabídnout své produkty. Ale ani nejlepší úvěry nevyřeší největší problémy zemědělců jako jsou velká sucha, eroze půdy či její zdražování a úbytek.Čtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.83459 / Celkový počet hodnoceni 133
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti