Hyde park - Islámské banky čtenář v České republice nechce


28. 07. 2015  00:59   |   Redakce BP   |   komentářů (0)

ÚTERNÍ SERIÁL - HYDE PARK: Čtenář a komentátor varuje před příchodem islámských bank do České republiky i EU vůbec. Obává se následného přílivu nebezpečného kapitálu a lidí. Proč se čtenářem nesouhlasíme? ČTĚTE DÁLE!

Téma islámského bankovnictví a kapitálu je velmi citlivé a jak jsme zjistili, vyvolává u našich čtenářů velké emoce a protichůdné názory. Tentokrát náš čtenář v souvislosti s naším velkým seriálem o islámském bankovnictví kritizoval příchod islámských bank do Evropské unie a tedy i případně do České republiky. Vidí s tímto spojená velká rizika, která mohou ohrozit v budoucnu ekonomiku i bezpečnost v naší zemi.

SERIÁL O ISMLÁMSKÉM BANKOVNICTVÍ NALEZNETE ZDE!

Komentář Jaroslava I.:

Divím se, proč pořád někdo propaguje tzv. islámské bankovnictví a islámské banky. Neustále čtu, jak jsou slušné, nevyžadují úroky, chovají se jinak ke klientům apod. To přece vůbec není hlavní. Hlavní je to, že islámské banky jsou a můžou být nebezpečné. Nechápu tedy, jak může někdo v zemích EU povolit bance z islámského státu působit na území Evropské unie. Vždyť přeci nepřichází jen sama anonymní banka, ale také její zaměstnanci, spolupracovníci, tato banka může přitáhnout i různé podnikatele z islámských zemí. To vše zvyšuje riziko přístupu nových, neznámých lidí z rizikových oblastí. To představuje do budoucna velké bezpečností riziko, na které nikdo nyní nedohlédne. Navíc vše bude legální. Jinak si myslím, že konkurence bank už je v Evropě tak veliká, že žádnou další banku tady už nepotřebujeme. 

Reakce naší redakce:

Dobrý den, s Vaším názorem se jako redakce rozhodně neztotožňujeme. Nepokládáme vůbec islámské banky, nebo banky s islámským kapitálem za něco rizikového. Kultura bankovního prostředí v islámských zemích je velmi vysoká a do velké míry pro nás i inspirativní. Riziko tam navíc také nevidíme, rozhodně ne v tom smyslu, jak vyplývá z Vašeho komentáře. Islámské banky, které vstupují, nebo uvažují vstoupit na trh EU, určitě nepocházejí z rizikových oblastí, ale naopak z oblastí velmi stabilních a bohatých. Jedná se například o banky ze Saudské Arábie, nebo ze Spojených Arabských Emyrátů. Tyto země jsou naopak garanty stability a ekonomické úspěšnosti v regionu. 

Příchod nových, třeba i právě islámských bank a nových bankovních principů může znamenat obohacení a zlepšení našeho současného systému. Rozhodně toto obohacení přináší zlepšení možností výběru klientů a tlak na ostatní banky, aby dále zlepšovaly svůj přístup ke klientům. 

Jako redakce také odmítáme neodůvodněné spojování všeho co je islámské s islámským fanatismem či terorismem. Naopak, islámský svět je velmi kulturně bohatý a jako takový neuznává fanatismus v té podobě, jak ho známe z televizních obrazovek a zpráv. Naopak s tímto fenoménem bojuje. Považujme islámské bankovnictví za systém, který se vyvíjel staletí, který nevyznává jen zisk, ale i širší společenské hodnoty a respektujme ho.

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ KOMENTÁŘE A NÁZORY NAŠÍ REDAKCE NALEZNETE V SEKCI KOMENTÁŘE ZDE!Čtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 3.07683 / Celkový počet hodnoceni 820
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti