Hyde park: Už ani v bankách nechce nikdo pracovat


25. 06. 2019  00:22   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (0)

ÚTERNÍ SERIÁL - HYDE PARK: Čtenář se pozastavuje nad tím, že ani o práci v bankách už není ze strany veřejnosti zájem. Banky přitom shánějí stovky nových zaměstnanců. Kde vězí příčina tohoto stavu?

Čtenář se zamýšlí nad tím, že banky dle posledních informací hledají stovky nových zaměstnanců a zájem o práci v bance už není zdaleka takový jako před několika lety. 

Komentář Philipse:

Po přečtení článku o nedostatku zaměstnanců v bankách jsem se musel usmívat. Čím to je, že tak lukrativní pozice, jakou práce v bankách vždy byla nyní zůstává bez velkého zájmu. Problém je v tom, že rozdíl mezd v bankách v jiných sektorech není už tak velký, nebo se výše platů bankovních zaměstnanců na přepážkách a těch dole srovnala s jinými pozicemi. Banky přitom odvádějí na dividendách až 50 miliard korun ročně do zahraničí a nejsou schopné svým zaměstnancům a nastupujícím zaměstnancům pořádně přidat. Ještě před nějakými čtyřmi lety se o práci v bance vedl doslova boj. Podle statistik, které jsem četl patří práce v bance stále mezi nejlépe placené. Bohužel i to bude příklad průměru vyhnaného do výše těmi nejvyššími manažerskými platy, zatímco většina ostatních zaměstnanců pracuje pod podprůměrem. Pokud banky nezvýší atraktivitu práce u nich, tak se situace, alespoň za současného stavu nijak nezlepší.

Reakce našeho serveru:

S Vaším názorem se určitě ztotožňujeme. Upozorňujeme však také na fakt, že současný stav je zcela překvapivý. Banky obecně, hlavně ty velké stav svých zaměstnanců v posledních letech spíše snižovaly a optimalizovaly síť svých poboček. Mnoho práce také nahradí přechod dalších služeb pod elektronické bankovnictví. V rámci modernizace a digitalizace by tak mělo docházet spíše k úspoře zaměstnanců, než k jejich další potřebě. Nově se mluvíš už o další krizi, která má nastoupit do dvou let. Je pak velmi pravděpodobné, že v té době už ani banky nebudou mít o nové zaměstnance nouzi.

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ KOMENTÁŘE NAŠICH ČTENÁŘŮ A REAKCE NAŠEHO SERVERU NALEZNETE ZDE!Čtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 3.02247 / Celkový počet hodnoceni 356
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti