Italská Vrba - italské bankovnictví očima české klientky


03. 05. 2011  15:09   |   Margotka K.   |   komentářů (1)

Klientka Margotka K. má vyjma anglických bank pozitivní zkušenosti i s italskými bankami. Ty české mají skutečně co dohánět... Ostatně, posuďte sami.

Dobrý den,

druhá zkušenost je z Itálie, kde mám dva účty u různých bank BNL a Barclays. Za 3 roky si ani jedna z těchto bank nestrhla ani cent za žádne operace. Vedení účtu je absolutně zdarma, jediné, co se platí, jsou zákonné poplatky, které ale jdou přímo do státního rozpočtu, a činí něco kolem 8€ za čtvrtletí. Banka ale opravdu nestrhne z vašich peněz za používání účtu ani cent, ani cent za výpis, ani cent za kartu, ani cent za transakce, dokonce ani cent za převod peněz do české banky!

Oproti tomu česká banka mi při příchodu peněz z Itálie účtuje absurdní poplatek 100 Kč za příchozí zahraniční platbu... Je až neuvěřitelné, co si české banky dovolují ke klientům, nechápu, jak může stát chování českých bank podporovat. Jedna se o zneužívání jejich postavení na trhu. Ještě že začínají u nás nové banky typu mBank, které jsou bez poplatku, nelze je ale použít pro příjem plateb ze zahraničí, proto si musím stále držet ještě jeden účet v tradiční bance a platit a platit a platit...

POŠLETE VAŠI BANKU DO... K VODĚ! PŮJČUJTE SI MEZI SEBOU!

Ještě se s vámi chci podělit o zkušenost s hypotékou u italské banky. V Itálii máte ze zákona právo kdykoliv změnit banku, u ktere máte hypotéku, a to bez poplatku! Můj přítel tak už za 3 roky, co má hypotéku, změnil banku 2x, šel vždy k bance, která mu nabídla výhodnější sazbu. Neexistuje, že se upíšete v bance na několik let, tak jako v ČR se musíte upsat jedné bance na celou dobu fixačního období. 

Stejně tak máte ZE ZÁKONA právo kdykoliv provést mimořádnou splátku hypotéky bez jakýchkoliv poplatků! 
A perlička na závěr - úroková sazba u italské hypotéky - 1,6 % až 1,8 %!!! Samozřejmě hypotéka je také bez jakýchkoliv poplatků za vedení účtu, výpisy, apod.

Zkušenost z ČR - hypotéka u Komerčky v ČR, fixace na 5 let, chtěla bych provést mimořádnou splátku, ale je tam pokuta 25 %! TO je úplné vyděračství, jak může stát něco takového tolerovat?

ANGLICKÁ VRBA: I V ANGLII TO JDE LÉPE NEŽ V ČR!

Jen pro srovnáni - hypotéka u Komerčky - úroková sazba 5,76 % oproti 1,6 % u italské banky... Poplatek 150 Kč měsíčně za vedení hypotéky u Komerční banky, poplatek 150 Kč měsíčně za vedení účtu u Komerční banky. Účet u Komerčky nelze zrušit, protože u ní mám hypotéku. Absurdně tak platím 2 poplatky za účet... nepochopitelné. Uz nikdy neudělám takovou blbost brát si hypotéku u české banky, natož vést účet u české banky.Čtěte také Ostatní čtou
Témata tohoto článku

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.99321 / Celkový počet hodnoceni 883
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5

Italská Vrba - italské bankovnictví očima české klientky

italské bankovnictví
Jsem zaměstnanec UniCredit di Roma a moc by mě zajímalo, jakým způsobem pani přepočítala ty úrokové ...
Diskutovat


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti