Je bohatý jako Rothschild. Nejznámnější bankovní dynastie


09. 11. 2018  00:10   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (0)

PÁTEČNÍ SERIÁL - HISTORIE BANK: Bankovní rod a dynastie Rothschildů je skutečný pojem známý na celém světě. Jen málo jmen symbolizuje bohatství a bankovnictví minulých staletí, než právě toto jméno. ČTĚTE DÁLE!

Žije si jako Rothschild, říká se. Rodina Rothschildů se do historie zapsala jako vlastníci jedné z nejúspěšnějších a nejbohatších bank v dějinách. Jejich majetek byl obrovský. Moc Rothschildů, která vyplívala z jejich bohatství, se vyrovnala moci velkých panovnických rodů. Tito panovníci byli často dokonce na Rothschildech závislí. Rothschildové půjčovali miliony celým státům. 

Rothschildové byli židé, pocházející z Německého Frankfurtu nad Mohanem. Zakladatelem rodu byl Mayer Amschel Rothschild, který se narodil v roce 1744 a zemřel v roce 1812. Původně nemajetný Amschel dokázal svými znalostmi a schopnostmi postupně vybudovat velmi úspěšnou a fungující banku, která v dané době nabízela skutečně pokrokové a mimořádně kvalitní služby a produkty. Globální rozsah obchodů zajistil Amschel Rothschild i využitím své rodiny. Měl totiž pět synů, kteří podědili po otci mimořádné schopnosti. Otec vyslala každého ze svých synů do jiného města a jiné země, kde měli vést své firmy, napojené na otcovu mateřskou banku. Služby banky tak byly dostupné jak v Německu, tak v Paříži, Vídni, Londýně, nebo Neapoli. Smyslem rozšíření vlivu bylo i to, že kdyby se v jedné zemi pobočce nedařilo, nahradily by ztrátu a pokles obchodů pobočky v dalších zemích.

Synové působící v těchto zemích spolu výrazně kooperovali a každý z nich pak postupně založil i svou větev rodu. Tím byl vytvořen základ pro jednu z prvních globálně působících společností v tehdejším světě. Vliv těchto finančníků se projevoval i v politice a ekonomice Evropy. V roce 2005 vyhlásil časopis Forbes Mayera Amschel Rothsichlda sedmým nejvlivnějším podnikatelem všech dob. 

Rothschildové také měli nezanedbatelný podíl na industrializaci Evropy 19. století a stali se i hybateli celého století páry. Mnoho velkých a rozvojových projektů, včetně stovek kilometrů železničních tratí bylo financováno právě penězi Rothschildových bankovních domů.

DALŠÍ ČLÁNKY O HISTORII BANKOVNICTVÍ NALEZNETE ZDE!


Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.99202 / Celkový počet hodnoceni 877
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti