Jediným akcionářem ČSOB Asset Management se stal KBC Asset Management


05. 04. 2019  18:54   |     |   komentářů (0)

ČSOB Asset Management, a.s., investiční společnost (ČSOB AM) se stala součástí skupiny KBC Asset Management, vlastnické podíly přešly v průběhu února z ČSOB na KBC Asset Management NV.

Zároveň se tento rok z ČSOB AM vyčlenila pobočka KBC AM, která bude mít nově na starosti podporu prodeje, rozvoj produktů a podporu digitálních kanálů. Správa portfolií, řízení rizik, právní oddělení, oblast compliance, finanční řízení a administrace fondů budou nadále odpovědností ČSOB AM.

„Těšíme se na spolupráci v novém uspořádání i složení, které nám pomůže posílit naše obchodní a distribuční aktivity v České republice a dále rozšiřovat spolupráci obou subjektů s mateřskou KBC Asset Management,“ uvedl Jiří Vévoda, člen představenstva ČSOB zodpovědný za finanční řízení a investice.

Nové představenstvo ČSOB AM je nyní tříčlenné ve složení Nicole Krajčovičová ve funkci CEO/CIO, která bude odpovědná za správu fondů a portfolií klientů a dále za finanční řízení. Jürgen Verschaeve bude odpovědný za řízení rizik a Petr Dolanský bude odpovědný za administraci fondů, procesní/projektové řízení a IT.

Vedení nové pobočky KBC AM převzal od 1. ledna 2019 Jürgen Verschaeve, dosavadní generální ředitel společnosti ČSOB AM.Čtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.96111 / Celkový počet hodnoceni 180
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti