Jitka, 35 let: Půjčila bývalému partnerovi auto. Platí za něj tisíce


20. 06. 2019  00:31   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (0)

ČTVRTEČNÍ SERIÁL - KAZUISTIKA - PŘÍBĚHY OBYČEJNÝCH ČTENÁŘŮ: Jitka si našla krátkodobou známost. Ano, bylo to riziko, ale v té chvíli se jí zdálo, že to za ten risk stojí. Z partnera se však vyklubal pěkný podvodník. Půjčila mu totiž automobil se kterým partner páchal nejrůznější přestupky, navíc nezaplatil za auto povinné ručení jak slíbil. ČTĚTE DÁLE!

Jitka je velmi důvěřivá žena. Proto také naletěla svému krátkodobému partnerovi, který ji požádal se slzou v oku o zapůjčení vozidla. Jitka mu ráda vyhověla. Myslela si, že má vše podchycené, pokud s partnerem sepíše smlouvu o dlouhodobé zapůjčení vozidla s tím, že partner za toto zapůjčení uhradí povinné ručení a další poplatky. Nebude překvapením, kdy předem sdělíme, že partner nesplnil ze svých slibů a závazků vůbec nic.

Od svého odjezdu autem Jitky se už partner neozval. Jitce zůstala smlouva o zapůjčení vozidla, které ani moc nepotřebovala a tak věc nijak neřešila a čekala, až ji někdy partner auto přiveze a vrátí. Bylo pro ní důležité to, že nemusela hlavně platit několika tisícové povinné ručení za toto auto a více to neřešila.

Po několika týdnech dorazila Jitce zásilka s tím, že autem v jejím vlastnictví byl způsobe přestupek vysoké rychlosti a Jitka má zaplatit tisíc korun. Následně dorazilo ještě dalších výzev k zaplacení poměrně vysokých pokut. Jitce bylo hned jasné co se asi s autem děje, ale měla zato, že pokutu platit nemusí, když nic nezpůsobila a věc nechala být. Stejně postupovala i ve chvíli, kdy jí pojišťovna zaslala urgenci k nezaplacenému povinnému ručení k jejímu autu. Opět nad tím Jitka mávla rukou a věřila, že si to pojišťovna vyřídí s tím, kdo s autem jezdí. Samozřejmě tento přístup je velice chybný a Jitka také na svou ležérnost doplatila.

Asi po půl roce našla Jitka auto zaparkované před domem s klíčky uvnitř. Nicméně chvíli poté jí začaly chodit do schránky usnesení o nařízení exekuce. Teprve poté Jitka začala věc řešit, ale to už bylo pozdě. Exekutoři po ní chtěli uhradit přes 30 tisíc korun na pokutách, nákladech řízení a smluvních pokutách. Jitce nepomohli ani námitky, ani odvolání. Přitom pokud by věc začala řešit hned na začátku a nespoléhala se na to, že má s nespolehlivým a v podstatě neznámým člověkem uzavřenu nějakou smlouvu, která ale nikoho jiného nezajímá a zajímat nemusí, mohly být škody výrazně nižší.

Poučením nejen pro Jitku, ale i čtenáře by měl být fakt, že bychom neměli nikomu bezhlavě důvěřovat, pokud ho dobře neznáme. V takovém chvíli nemají žádné, ani řádně podepsané smlouvy žádný smysl. A pokud už z našeho pochybení vzejde nějaký problém, okamžitě ho řešte. V opačném případě na celé věci můžete jen tvrdě doplatit.

DALŠÍ PŘÍBĚHY OBYČEJNÝCH ČTENÁŘŮ NAŠEHO SERVERU NALEZNETE ZDE!Čtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.98862 / Celkový počet hodnoceni 703
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti