Banky a inovace

Air Bank v Praze testuje první čistě bezkontaktní bankomat na světě

16. 02. 2017  00:36  |   Air Bank ve spolupráci s Diebold Nixdorf veřejně testuje vůbec první čistě bezkontaktní bankomat. Stojí v obchodním centru v pražských Štěrboholech a oproti klasickému bankomatu se liší hlavně tím, že nemá zdířku pro vložení karty ani tradiční klávesnici pro zadání PINu. Je také dvakrát rychlejší. Podle společnosti Diebold Nixdorf zatím jinde na světě žádný takový bankomat nestojí. více »

Nejpřínosnější bankovní inovace posledních pěti let. Které to jsou? – 3 díl.

12. 01. 2017  00:34  |   Podle průzkumu Air Bank v souvislosti s oslavou pátého výročí působení na tuzemské trhu je pro klienty nejpřínosnější inovací za posledních pět let bezkontaktní karta. Pro bezkontaktní kartu se tak vyslovily dvě třetiny dotazovaných. Které inovace se umístily na dalších místech? více »

MONETA Money Bank spustila 101 nových bezkontaktních bankomatů

10. 01. 2017  16:12  |   Z bankomatů MONETA Money Bank je nyní možné vybírat bezkontaktně. Aktuálně jsou bezkontaktní výběry v provozu na 101 z 630 bankomatů. Do půlky února jejich počet ještě zvýší a bude jich mít nejvíce ze všech českých bank. V letošním roce banka postupně plánuje navýšit počet bezkontaktních bankomatů až na 335, tedy více než polovinu ze všech bankomatů MONETA Money Bank.  více »

Komerční Banka sputila inovační laboratoř pro bankovní produkty a služby

03. 01. 2017  15:46  |   Komerční banka (KB) spustila výjimečný projekt zaměřený na inovace v oblasti bankovních produktů a služeb. Ve spolupráci s inovační agenturou IdeaSense založila tzv. KB Inovační LAB, tedy vývojovou platformu vycházející ze spolupráce s externími partnery, klienty, akademickou sférou, start-upy, podnikatelskými akcelerátory a dalšími skupinami. více »

Nejpřínosnější bankovní inovace posledních pěti let. Které to jsou? – 2 díl.

03. 01. 2017  00:32  |   Podle průzkumu Air Bank v souvislosti s oslavou pátého výročí působení na tuzemské trhu je pro klienty nejpřínosnější inovací za posledních pět let bezkontaktní karta. Pro bezkontaktní kartu se tak vyslovily dvě třetiny dotazovaných. více »

Nejpřínosnější bankovní inovace posledních pěti let. Které to jsou? – 1 díl.

27. 12. 2016  00:30  |   Podle průzkumu Air Bank v souvislosti s oslavou pátého výročí působení na tuzemské trhu je pro klienty nejpřínosnější inovací za posledních pět let bezkontaktní karta. Pro bezkontaktní kartu se tak vyslovily dvě třetiny dotazovaných. více »

Air Bank slibuje v roce 2017 nové služby. Chce být klienty více milována - 3. díl

20. 12. 2016  00:29  |   Air Bank je bankou, která si zakládá na svém sloganu "Banka, kterou mají klienti rádi". Její koncept vychází z nespokojenosti klientů starých a velkých bank. Air Bank tak tyto stížnosti, výtky a nedostatky analyzovala a snaží se chovat jiným způsobem. více »

Air Bank slibuje v roce 2017 nové služby. Chce být klienty více milována - 2. díl

13. 12. 2016  00:28  |   Air Bank je bankou, která si zakládá na svém sloganu "Banka, kterou mají klienti rádi". Její koncept vychází z nespokojenosti klientů starých a velkých bank. Air Bank tak tyto stížnosti, výtky a nedostatky analyzovala a snaží se chovat jiným způsobem. více »

Air Bank slibuje v roce 2017 nové služby. Chce být klienty více milována - 1 díl.

06. 12. 2016  08:38  |   Air Bank je bankou, která si zakládá na svém sloganu "Banka, kterou mají klienti rádi". Její koncept vychází z nespokojenosti klientů starých a velkých bank. Air Bank tak tyto stížnosti, výtky a nedostatky analyzovala a snaží se chovat jiným způsobem. Air Bank také s oslavou svých pětiletých narozenin přichází s novinkami. více »

Nový úvěr FINGRAM. Půjčka pro odpovědné a vzdělané klienty. Která banka se jí ujme?

03. 12. 2016  00:43  |   Z velké soutěže studentů středních a vysokých škol Ideální banka 21. století vzešel velmi zajímavý nápad produktu, který by měla "ideální banka" v budoucnu nabízet. Která banka se tohoto nápadu ujme a zazáří s ním v konkurenci ostatních? Nápad přináší pro klienty při schvalování půjčky napětí i zábavu. více »

UniCredit Bank spouští nový Online Banking s finančním plánováním

28. 11. 2016  16:02  |   UniCredit Bank spustila zbrusu novou verzi Online Bankingu s moderním designem a celou škálou nových funkcí. Počet uživatelů internetového bankovnictví UniCredit Bank se za poslední dva roky zvýšil o více než 40 procent, a přesáhl tak 400 tisíc. více »

Air Bank slibuje v roce 2017 nové služby. Chce být klienty více milována - 1 díl.

22. 11. 2016  14:26  |   Air Bank je bankou, která si zakládá na svém sloganu "Banka, kterou mají klienti rádi". Její koncept vychází z nespokojenosti klientů starých a velkých bank. Air Bank tak tyto stížnosti, výtky a nedostatky analyzovala a snaží se chovat jiným způsobem. Air Bank také s oslavou svých pětiletých narozenin přichází s novinkami. více »

Služba Moje zdravé finance pomáhá skutečně ušetřit

22. 11. 2016  00:40  |   Službě České spořitelny Moje zdravé finance se v našem seriálu věnujeme především proto, že se nejedná primárně o službu, která má prodávat produkty této banky. Jejím hlavním smyslem je naopak pomoci klientům servisem, poradenstvím a informacemi ve zvládání finanční situace. více »

Lidé hledají informace i u bank. Očekávají profesionalitu a objektivnost

16. 11. 2016  00:38  |   Jedním ze zdrojů informací o financích jsou podle Čechů i banky. Lidé od svých bank očekávají kvalitní servis a poradenství. Vztah mezi klientem a bankou by tak měl být vztahem partnerským. více »

Shell a Mastercard nabídnou placení za palivo přímo z vozu

15. 11. 2016  07:56  |   Provozovatel sítě čerpacích stanic Shell umožní od 28. listopadu s karetní firmou Mastercard placení za pohonné hmoty přímo z vozu. Zákazníci budou využívat mobilní aplikaci Masterpass a QR kódy umístěné na výdejních stojanech. Uvedli to zástupci obou firem na dnešním setkání s novináři. Podobné řešení zatím konkurence v Česku nenabízí. více »

Přes vkladové bankomaty KB měsíčně projde již více než miliarda korun

10. 11. 2016  16:26  |   -       Měsíčně se prostřednictvím vkladových bankomatů Komerční banky uloží více než miliarda korun; -       Meziročně došlo k nárůstu o téměř 75 %; -       Klienti oceňují zejména dostupnost vkladových bankomatů i mimo otevírací dobu poboček, v tomto čase se uskutečňuje více jak třetina vkladových operací;   -       Počet měsíčních vkladových transakcí se pohybuje okolo hranice 60 tisíc, průměrný vklad je více než 17 tisíc Kč; Do konce tohoto roku bude Komerční banka provozovat 200 vkladových bankomatů. více »

Zákon o spotřebitelském úvěru vstoupí v účinnost už 1. prosince 2016

03. 11. 2016  00:37  |   Už za necelých 20 dní, tedy 1. prosince 2016 vstoupí v účinnost dlouho očekávaný zákon, resp. novela zákona o spotřebitelském úvěru. Počínaje tímto dnem se výrazně změní povinnosti poskytovatelů úvěrů spotřebitelům. ČTĚTE DÁLE! více »

Přes tři tisíce klientů Komerční banky už platí kartou v chytrém telefonu

07. 10. 2016  14:32  |   Novinku Komerční banky (KB) – bezkontaktní platební kartu v mobilním telefonu (MojeMobilní karta) – si za první měsíc od uvedení na trh pořídilo a začalo aktivně využívat více než tři tisíce klientů, což je výrazně nad očekáváním banky. Možnost bezpečných a pohodlných plateb prostřednictvím chytrého telefonu představila KB ve spolupráci s karetní asociací Visa letos na konci srpna. Moderní platební nástroj mohou využívat klienti Komerční banky na přístrojích s operačním systémem Android verze 4.4 KitKat nebo vyšší a NFC (Near Field Communication).  více »

MasterCard spouští novou službu pro platby přes mobilní telefon

06. 10. 2016  13:28  |   Vydavatel platebních karet MasterCard spouští v České republice a dalších 11 evropských zemích možnost ověřování totožnosti při platbě přes mobilní telefon prostřednictvím selfie či digitálního otisku. více »

První vkladový bankomat pro bankovky i mince v ČR na pobočce v ČSOB ve Zlíně

30. 09. 2016  11:20  |   ČSOB na konci září zprovoznila první bankomat, který umožňuje nejen vkládání bankovek, ale i mincí. Bankomat je umístěn na pobočce ve Zlíně na náměstí T. G. Masaryka. Služba bude zatím v pilotním provozu a pro klienty ČSOB zdarma. Podle dostupných informací půjde o první bankomat pro vkládání mincí v Česku.  více »

Air Bank spustila bezkontaktní výběry už na 50 bankomatech, během podzimu jich bude přes 120

27. 09. 2016  12:18  |   Air Bank se rozhodla výrazně navýšit počet bankomatů, z kterých mohou lidé vybírat bezkontaktně. Necelé tři týdny po spuštění veřejného pilotu vůbec prvních dvou bezkontaktních bankomatů v Česku jich má k dnešku už 50. Bezkontaktní tak je už téměř polovina z celkové sítě 120 bankomatů, kterou banka navíc dál rozšiřuje. Během podzimu budou bezkontaktní všechny bankomaty Air Bank.  více »

Visa představuje maloobchodní transakce s využitím rozšířené reality

15. 09. 2016  11:39  |   Visa spolupracuje s vývojáři aplikace Blippar na inovativním řešení pro e-commerce, které pomocí rozpoznávací funkce chytrého telefonu a rozšířené reality umožní okamžitě zakoupit například značkové oděvy přímo z mola módní přehlídky.  více »

Saxo Bank nabídne jako první zcela digitální obchodování s dluhopisy

12. 09. 2016  14:26  |   Investiční a obchodní specialista Saxo Bank přináší na bankovní trh zcela revoluční řešení v obchodování s firemními a státními dluhopisy. Klienti Saxo Bank tak získají přímý přístup k více jak 5 000 investičních vládních a firemních dluhopisů a dluhopisů s vysokým výnosem z celého světa a ve dvaceti různých měnách. Nástroj bude k dispozici od října na víceúčelové obchodní platformě SaxoTraderGo. více »

Průhledná kreditka přináší jednoduchý výpočet úroku i bezúročné období u výběru z bankomatu

12. 09. 2016  14:24  |   Za každých celých nesplacených 500 Kč klient zaplatí 10 Kč k datu splatnosti Bezúročné období se nově vztahuje i na výběry hotovosti z bankomatu a ostatní platby Za platbu na internetu a v zahraničí získá klient 1 % zpět ze zaplacené částky Pokud kartou v daném účetním období zaplatíte alespoň 3 000 Kč, vedení kartového účtu máte v tomto období zcela zdarma. více »

Z bankomatů ČSOB nově vyberete i mobilem

08. 09. 2016  10:39  |   Od pondělí 12. září mohou lidé u bankomatů ČSOB a Ery Poštovní spořitelny vybrat bezkontaktně. Princip je stejný jako u bezkontaktních plateb u obchodníků – stačí mávnout kartou, přiložit platební nálepku nebo telefon s aplikací ČSOB NaNákupy, zadat PIN a vybrat požadovanou hotovost. Během září si veřejnost bude moci novinku vyzkoušet v pilotním provozu na 37 bankomatech. Do konce roku by jich mělo být 80. více »

Bezkontaktní bankomaty. Jaký má tato inovace smysl?

08. 09. 2016  00:02  |   Už první banka zavedla tzv. bezkontaktní bankomaty. Inovace přichází po obrovském zájmu, který vyvolalo zavedení bezkontaktních karet, které jednoznačně dominují trhu. Nepřichází však tato inovace pozdě? ČTĚTE DÁLE! více »

Air Bank spustila bezpečnější potvrzování plateb bez použití SMS kódů

31. 08. 2016  10:55  |   Klienti Air Bank mohou nově potvrzovat platby a další operace v internetovém bankovnictví bez přepisování kódů z SMS. Pokud mají chytrý telefon a používají aplikaci banky, mohou si ji nastavit i pro potvrzování. Jakoukoliv platbu nebo například přihlášení k účtu pak potvrdí s pomocí takzvané push notifikace už jen ťuknutím na displej telefonu. Podle Air Bank je nový způsob potvrzování na chytrých telefonech bezpečnější než klasické SMS, současně je ale pro klienty i rychlejší a pohodlnější. více »

Obsluha klientů na pobočkách ČSOB se mění. Nově lze vše vyřídit bezpapírově

31. 08. 2016  10:53  |   Klienti ČSOB, Ery a Poštovní spořitelny mohou na všech pobočkách a finančních centrech většinu bankovních dokumentů podepisovat prostřednictvím biometrického podpisu. Pobočky tak přechází na bezpapírovou obsluhu, což je ekologické a nebude proto nutné tisknout několik miliónů papírů za rok. Na každé pobočce jsou k dispozici tablety na biometrické podpisy. ČSOB také klientům na všech svých pobočkách poskytuje wi-fi připojení zdarma. Banka tak reaguje na zvýšený zájem klientů o využití moderních technologií i aktuální trend digitalizace papírové dokumentace. více »

Poplatky za hudbu by OSA mohla vybírat i za mobilní telefony

25. 08. 2016  00:33  |   ZAJÍMAVOST: OSA je ochranný svaz autorský, který sdružuje autory a umělce v oblasti hudební produkce. Nově se uvažuje i zpoplatnění mobilních telefonů, které se mohou pro reprodukci hudby využívat. ČTĚTE DÁLE! více »

Do pěti let budou Češi místo do banky chodit do mobilu, myslí si 59 % lidí

22. 08. 2016  15:39  |   Jen každý pátý Čech dnes obsluhuje svůj bankovní účet přes aplikaci v mobilu. Už za pět let ale bude mobilní aplikace patřit k nejčastějším způsobům, jak budou Češi spravovat své osobní finance. Alespoň si to myslí 59 % lidí, kteří odpovídali v průzkumu agentury STEM/MARK. Naopak význam spravování účtu přes pobočku podle názoru lidí výrazně poklesne.  více »

Klienti České spořitelny již biometricky podepsali přes půl milionu dokumentů

17. 08. 2016  10:49  |   -    Pomocí biometrie se mohou podepisovat již v 305 pobočkách České spořitelny   -    Denně tak klienti biometricky podepíší v průměru 25 000 dokumentů u 469 pokladen. -    Na podzim se se projekt opět rozšíří a přibyde 200 signpadů. více »

MONETA Money Bank spouští novou generaci mobilního bankovnictví Smart Banku

10. 08. 2016  19:57  |   Klienti MONETA Money Bank mohou od 22. července využívat novou aplikaci mobilního bankovnictví. Smart Banka vyhoví nejčastějším potřebám uživatelů a nabídne moderní nástroje jako chytré tlačítko s oblíbenými funkcemi nebo přihlášení pomocí otisku prstu. Aplikace se ale dočká ještě dalších pokročilých funkcí. Na jejich vývoji se podílejí také vybraní klienti MONETA Money Bank, kteří Smart Banku pomáhají testovat a spolu s týmem vývojářů přispějí k dalším vylepšením.  více »

Poradna serveru BP: Všechny své účty budete moci ovládat z jednoho místa

08. 08. 2016  00:15  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Připravuje se skutečná bankovní revoluce. Od roku 2018 budou moci klienti ovládat své účty u různých bank z jednoho místa, z jedné aplikace. Vyplývá to i z odpovědi našeho poradce. ČTĚTE DÁLE! více »

Platby prostřednictvím auta. Nový směr v bankovních inovacích

07. 07. 2016  00:50  |   Společnost Visa, kterou známe jako poskytovatele platebních karet vymyslela a nově i zavádí placení pomoci automobilu. Že to zní divně? Auto jako platební nástroj? Ano, auto bude umět samo zaplatit, aniž bychom museli vůbec vystupovat z vozidla. více »

Ekonomové Michl a Kohout založili fond, který řídí robot

28. 06. 2016  15:59  |   Ekonomové Pavel Kohout a Aleš Michl se spojili s investiční skupinou Amista a založili fond s algoritmem Quant, který poprvé v Česku řídí robot. Chtějí získat od investorů minimálně miliardu korun. Fond s názvem Quant dostal licenci od České národní banky a dnes byl zapsán do obchodního rejstříku, řekl ČTK Michl. více »

ČSOB zvyšuje komfort placení, spouští aplikaci „NaNákupy“

24. 06. 2016  07:14  |   Od června budou moci klienti ČSOB a Ery Poštovní spořitelny zaplatit za svůj nákup mobilem pomocí technologie NFC. Umožní jim to nová mobilní aplikace ČSOB NaNákupy. Je to první mobilní peněženka u nás, která podporuje karty MasterCard i VISA, a navíc bez nutnosti vydávat novou platební kartu či SIM kartu. Do konce letošního roku ji pak banka doplní o další užitečné funkcionality. S aplikací v mobilu půjde platit na internetu, spravovat nastavení karet či sledovat transakční historii. Do svého mobilu si uživatelé budou moci nahrát věrnostní karty, účtenky nebo využívat sdílené nákupní seznamy. Aplikaci je možné ode dneška stáhnout z obchodu Google Play. více »

V MHD v Děčíně nově zaplatíte bankovními kartami

02. 06. 2016  07:34  |   Dopravní podnik města Děčína (DPMD) ve spolupráci s asociací Visa Europe, Českou spořitelnou a společnostmi Telmax a Global Payments Europe zavádí možnost platby jízdného bezkontaktními bankovními kartami. Je to první krok na cestě k plánovanému převedení jízdného plně na technologii platebních karet.   více »

Banky poskytují úvěry i na vypořádání mezi sourozenci. Jak to funguje - II. část

11. 05. 2016  00:55  |   Vypořádání mezi sourozenci je v poslední době velmi častá finanční transakce. V souvislosti s darováním majetku rodičů na jednoho ze sourozenců se vyskytla potřeba odškodnit i druhého sourozence, který nic nedostal. Věc se stala zajimavou i pro banky, které připravili příslušné produkty. ČTĚTE DÁLE! více »

Banky poskytují úvěry i na vypořádání mezi sourozenci. Jak to funguje - I. část

02. 05. 2016  00:32  |   Vypořádání mezi sourozenci je v poslední době velmi častá finanční transakce. V souvislosti s darováním majetku rodičů na jednoho ze sourozenců se vyskytla potřeba odškodnit i druhého sourozence, který nic nedostal. Věc se stala zajimavou i pro banky, které připravili příslušné produkty. ČTĚTE DÁLE! více »

Češi jsou přeborníci v placení kartou. Patří k nejlepším v Evropě

07. 04. 2016  00:44  |   Placení kartou je v České republice jednoznačně v kurzu. Rozste počet karet, počet platebních míst i počet a objem transakcí uhrazených kartou. Karty tak postupně a nenápadně vytlačují používání hotovosti. ČTĚTE DÁLE! více »

Air Bank chystá bezkontaktní výběry, v Česku je zatím nikdo neumí

06. 04. 2016  13:05  |   Air Bank plánuje v Česku ještě letos spustit bezkontaktní výběry z bankomatů. Lidé si díky tomu budou moci vybírat peníze pouhým přiložením bezkontaktní karty nebo nálepky ke čtečce. Bezkontaktní čtečky do budoucna umožní i výběry s pomocí mobilních telefonů vybavených technologií NFC. Žádná banka zatím bezkontaktní výběry v Česku nenabízí. více »

Komerční banka rozšiřuje bankovní funkce pro chytré hodinky

23. 03. 2016  15:58  |   Komerční banka rozšířila svoji bankovní aplikaci v chytrých hodinkách Apple Watch o nové funkce. více »

Bankovních poboček zatím neubývá. Budou se však přizpůsobovat digitalizaci

17. 03. 2016  00:40  |   Bankovních poboček zatím navzdory různým předpovědím neubývá. V souvislosti s nástupem digitalizace a intenetu přitom ještě před nedávnem bylo očekáváno razantní omezování počtu poboček tuzemských bank. ČTĚTE DÁLE! více »

Equa bank vylepšila mobilní bankovnictví

07. 03. 2016  15:14  |   Vylepšená aplikace je rychlejší a přístup do ní je nově umožněn prostřednictvím otisku prstů. více »

Aplikace v autě zaplatí za vás

26. 02. 2016  15:26  |   Visa přichází s novými možnostmi placení prostřednictvím automobilu. Novinky představila na právě probíhajícím veletrhu MWC v Barceloně. více »

PayPal v České Republice zpustil službu One Touch

25. 02. 2016  15:29  |   České uživatelé PayPal mohou nově využívat jednoduché řešení PayPal One Touch™ Rychlejší a bezpečnější způsob placení na jeden dotyk napříč platforem, kanálů a zařízeních více »

Banku v podobě restaurace najdete v Kanadě

18. 02. 2016  00:13  |   BANKY A INOVACE: Dnes vám představíme modelovou pobočku banky v podobě restaurace. Spojení banky a restaurace není úplně nové a ve světě už se občas objevuje. Jak si tedy můžete banku v podobě restaurace představit? ČTĚTE DÁLE! více »

Banka jako odpočívadlo. Rychlost na úkor kvality?

11. 02. 2016  00:59  |   BANKY A INOVACE: Tentokrát se budeme věnovat pobočce banky v podobě odpočívadla. Vše velmi jednoduše a účelně zařízeno. Uplatní se zde však rychlost na úkor kvality a bezpečnosti? ČTĚTE DÁLE! více »

První na trhu: bankovní aplikace pro Apple watch od KB

04. 02. 2016  15:58  |   Ve stejnou chvíli, kdy se na českém trhu začaly prodávat Apple Watch, mají jejich uživatelé možnost instalovat si do nich novou bankovní aplikaci od Komerční banky. Aplikace umožňuje například zjistit aktuální zůstatek, zobrazit poslední transakce nebo vyhledat nejbližší bankomat. O dalších funkcionalitách si rozhodnou sami klienti. více »

V Kanadě najdete bankovní pobočku v podobě lázní

04. 02. 2016  00:33  |   BANKY A INOVACE: Už jsme si zvykly, že banky se snaží v konkurenčním boji zaujmout své klienty modernizací a nápaditostí poboček. V Kanadě najdete bankovní pobočku v podobě lázní. ČTĚTE DÁLE! více »

Sekce obsahuje celkem 223 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti