Kellnerova ruská banka zvýšila v pololetí zisk o desetinu


05. 09. 2012  11:23   |   ČTK   |   komentářů (0)

Ruská banka Home Credit & Finance Bank (HCFB), patřící skupině PPF finančníka Petra Kellnera, za šest měsíců letošního roku vydělala 6,3 miliardy rublů (asi 3,85 miliardy Kč), což meziročně představuje zvýšení čistého zisku o desetinu. ČTK to oznámila sama banka, která v Rusku patří k hlavním hráčům na trhu spotřebitelských úvěrů.

Provozní zisk banky dosáhl 23,7 miliardy rublů, což oproti loňskému prvnímu pololetí představuje růst o 59 procent. Banka celkem půjčila 106,3 miliardy rublů, zatímco loni stejnou dobou to bylo 52,5 miliardy. Čisté úvěrové portfolio se ve výsledku za pololetí zvýšilo o 30 procent na 146,8 miliardy rublů. Současně vklady od klientů vzrostly o téměř 65 procent na 115,9 miliardy rublů.

.

"Výsledky naší strategie růstu jsou působivé... Nehledě na rychlý rozvoj našeho podnikání, což se odráží na růstu úvěrového portfolia, se nám povedlo zachovat si skvělou úroveň efektivnosti," uvedl šéf banky Ivan Svítek. Upozornil, že díky investicím do infrastruktury jsou nyní služby Home Creditu dostupné po 24 hodin a sedm dnů v týdnů ve více než dvou tisícovkách ruských měst. HCFB je jedničkou na ruském trhu spotřebitelských úvěrů s více než 22procentním podílem. Na trhu úvěrů v hotovosti je na páté příčce a na osmé na trhu úvěrových karet; v obou případech s tříprocentním podílem.

.

Své služby banka nyní nabízí v 764 pobočkách a úvěry lze získat i ve více než 59.000 prodejnách. Databáze klientů čítá 23,7 milionu lidí, z nichž 3,6 milionu jsou aktivními zákazníky. Nehledě na větší půjčování a vlastní investice do infrastruktury banka udržela výdaje na úrovni 34,4 procenta příjmů. Podíl včas nesplácených úvěrů zůstal na úrovni šesti procent.

Banka je součástí společnosti Home Credit Group, která patří do skupiny PPF. V té ovládá většinu Kellner.


Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 3.09168 / Celkový počet hodnoceni 949
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti