Konec předražených mikropůjček. Click Credit je nabídne o stovky procent levněji než ostatní


16. 05. 2013  17:43   |   tz   |   komentářů (0)

Skupina Home Credit vstupuje na úvěrový trh s moderním konceptem kreditových půjček - nízkých půjček do pěti tisíc korun s krátkou splatností (do 30 dnů), které je možné sjednat zcela po internetu. Zakládá pro tento segment společnost Click Credit a aktuálně spouští pilotní fázi projektu, ve které se zaměří na vysokoškolskéstudenty. Projekt jako první testuje v České republice.V porovnání s klasickými mikropůjčkami se odliší především cenou – kredit od Click Creditu bude levnější o stovky procent. Tisíc korun na měsíc si zákazník půjčí za 33 Kč.

„Vstup do nového byznysu tohoto typu je jedním z řady kroků naplňujících naši představu o skupině Home Credit jako tvůrci moderního konceptu úvěrování. Naším cílem je přinášet inovace, nové obchodní nápady a technologická řešení a ty pak rozšiřovat do ostatních zemí,“ říká předseda představenstva a generální ředitel Skupiny Home CreditJiří Šmejc.

Důvodem, proč se Skupina Home Credit rozhodla uvést Click Credit na trh, je dlouhodobá absence výhodných, bezpečných a transparentních produktů v kategorii malých půjček. „Prozatím jsou jedinými dostupnými zdroji na trhu kromě předražených mikropůjček kontokorenty nebo kreditní karty, které jsou ale nastaveny na vyšší částky a spojeny se složitější administrativou,“ doplňuje David Bystrzycki, generální ředitel Home Creditu.

Férový produkt za dobrou cenu zatím na trhu chyběl

Prvním z projektů je právě Click Credit, který na českém trhu nabídne úplně nový produkt. „Zatím na našem trhu existovaly jen předražené mikropůjčky s úroky i 700 %. Chceme tento segment zkultivovat, zlevnit a ukázat, že se v něm dá postavit slušná nabídka. O nic takového se zatím v Česku nikdo nepokoušel,“ říká Kamil Salajka, ředitel společnosti Click Credit.

U Click Creditu si bude možné online půjčit jednorázově od 1 000 Kč do 5 000 Kč. Půjčka může pomoci třeba v době sezónních výprodejů, kdy ceny zboží klesají až o tři čtvrtiny, ale i v nenadálé situaci, jako je rozbitý mobilní telefon nebo pokuta v MHD.

Cena každé tisícikoruny je 33 Kč, například za půjčku ve výši 2 500 Kč tak klient zaplatí 83 Kč. Cena tak odpovídá jedné jízdence na tramvaj nebo jednomu pivu či kávě. „Dokud nesplatí jeden kredit, který si od nás vezme, žádný další nedostane. Klienti si tak nemohou půjčenou částku navyšovat, jako je tomu například u kontokorentů, kde si neomezeně můžete půjčit až do maximální výše, a pak můžete mít problém s náhlým splacením vysoké jednorázové částky,“ upozorňuje Salajka.

Prodloužení jen s postupným splácením

Za poplatek 30 Kč mohou klienti splácení svého kreditu prodloužit, avšak jen za předpokladu, že současně splatí alespoň 20% dluhu. „Každým prodloužením si tak svůj vlastní kredit klient v podstatě umořuje,“ dodává Kamil Salajka. Systém je postaven na jednoduchosti a transparentnosti: podmínky se vejdou do jedné SMS zprávy.

Click Credit předpokládá uzavření až 10 tisíc smluv v prvním roce existence, v letech dalších by se měl počet pohybovat kolem 30 tisíc. V případě, že se koncept v České republice osvědčí, zvážíspolečnost expanzi na další trhy.

FOTO Z TISKOVÉ KONFERENCE:

undefined

.Čtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 3.02902 / Celkový počet hodnoceni 1413
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti