LeasePlan převede svůj autopark na elektřinu


19. 09. 2017  12:10   |     |   komentářů (0)

Firma se stává zakládajícím členem nové celosvětové iniciativy EV100, která chce urychlit přechod od spalovacích motorů

LeasePlan Corporation, globální lídr v oblasti správy vozových parků, dnes v New Yorku u příležitosti zasedání Valného shromáždění OSN oznámí, že se stává zakládajícím partnerem iniciativy EV100. Ta chce přispět ke zrychlení začleňování elektromobilů do firemních autoparků. Členové iniciativy se mimo jiné zavázali, že nejpozději do roku 2030 vymění své podnikové dieselové či benzinové vozy za elektrické.

LeasePlan, který působí ve 32 zemích včetně České republiky, je jedinou firmou z automobilového byznysu mezi deseti zakládajícími členy iniciativy. Těmi jsou přední firmy z různých odvětví: vedle LeasePlanu jsou to Unilever, Baidu, IKEA Group, HP Inc., Vattenfall, PG & E, Deutsche Post, DHL a Metro AG.

EV100 je jedinou celosvětovou iniciativou tohoto druhu. Její vznik bude oficiálně oznámen v rámci tzv. Klimatického týdne, který právě probíhá v New Yorku za účasti významných představitelů byznysu i vlád z celého světa.

„Elektrické vozy odpovídají na otázku: Jak dál? Jsme potěšeni, že jsme začali spolupracovat s několika největšími světovými společnostmi na urychlení a usnadnění přechodu na elektrickou mobilitu. Iniciativa může mít významný dopad, protože více než polovina vozidel na silnicích dnes patří firmám,“ říká Tex Gunning, generální ředitel LeasePlan Corporation. „Jsme navíc velmi hrdí, že můžeme oznámit, že zaměstnaneckou flotilu LeasePlanu převedeme na elektřinu. Budeme první velkou leasingovou firmou, která to udělá. Doporučujeme ostatním společnostem, aby učinily totéž. Pracovníci naší centrály by měli přejít na elektrická vozidla už do roku 2021. Přechod na elektrický autopark je jedním z nejsnadnějších způsobů, jak mohou podniky snížit emise a pomoci při řešení změn klimatu. LeasePlan je připraven firmám tento přechod usnadnit.“

Páteční oznámení představuje další milník ve strategii udržitelnosti společnosti LeasePlan, jejímž cílem je dosáhnout do roku 2030 nulových emisí ve své flotile. Mezi klíčové prvky strategie patří i vzdělávání zákazníků v tématu nízkoemisních automobilů a usnadnění zavádění nízkoemisních vozidel do flotil prostřednictvím atraktivních obchodních nabídek.Čtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 3.0916 / Celkový počet hodnoceni 131
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti