Úvěry

Mikropůjčky

Z mikropůjčky se může stát dluh obřích rozměrů. Stačí se opozdit se splátkou

25. 07. 2018  00:06  |   Nevycházíte s penězi? Nevadí, půjčete si pár tisíc korun na pár dní. Jak jednoduché! Avšak pozor, i z několikatisícového úvěru se lehce stane dluh obřích rozměrů. Malá půjčka sice může vyřešit vaši nenadálou finanční situaci, ale krátká doba splatnosti vám může pořádně zavařit. více »

Kamali přichází s novou reklamou. Chytlavá písnička zůstává, mění se dopravní prostředek

04. 06. 2018  21:49  |   Specialista na mikropůjčky Kamali spouští novou televizní kampaň. Mírně upravený text letní písně reaguje na skvělé umístění Kamali ve dvou žebříčcích – zabodovala ve velkém srovnání krátkodobých úvěrů na Finparáda.cz a také se stala „nejbezpečnější krátkodobou půjčkou“ v Navigátoru bezpečného úvěru. více »

Poradna: Řada poskytovatelů drobných půjček nedodržuje zákon

30. 06. 2017  15:54  |   Většina poskytovatelů rychlých krátkodobých půjček nezveřejňuje všechny zákonem vyžadované informace. Navíc si stanovují různé poplatky, které nereguluje zákon, a v případě nesplácení tak spotřebitelé zaplatí násobně více, než činí vlastní půjčka.  více »

ANALÝZA NESPLÁCENÝCH DLUHŮ V ČR: Nejméně problémoví dlužníci jsou na Zlínsku, Vysočině a Olomoucku

28. 06. 2017  11:18  |   Češi ve splácení dluhů patří mezi evropský podprůměr. Jen třetina dlužníků, kteří dostanou možnost rozložit si platby do splátkového kalendáře, dohodu dodrží. více »

Češi už na dovolené neškudlí

22. 06. 2017  14:23  |   Představa kvalitní dovolené prošla u Čechů značnou proměnou. Pouhý odpočinek na pláži u mnohých z nich už neobstojí. Stále více z nás vyhledává aktivní dovolenou s výlety nebo poznávací cestování. Pokud se Češi rozhodují mezi letní a zimní dovolenou, letní jasně vede, vybere si ji 79 % dotázaných a ideální délka je alespoň deset dní. To prozradil průzkum agentury STEM/MARK pro společnost Home Credit. více »

Jen 6 mikropůjček z desítek bezpečné, vítězem Kamali, propadl Creditportal

14. 03. 2017  12:27  |   Nový zákon o spotřebitelském úvěru se přímo dotkl také malých půjček, takzvaných mikropůjček. Ty si získaly popularitu v posledních letech a, bohužel, byly často zneužívány lichváři a nezodpovědnými poskytovateli úvěrů. Mimo jiné proto, že nepodléhaly tehdy platné legislativě o úvěrech. I v současné době je ale potřeba při výběru poskytovatele mikropůjčky dobře zvažovat a vybírat obezřetně – velká většina z nich jsou rizikoví poskytovatelé. Rozdíly u těch bezpečných jsou potom především v ceně půjčky. více »

Půjčky od lidí na Zonky změnily trh s půjčováním peněz. Češi Čechům už půjčili skoro půl miliardy

15. 02. 2017  22:06  |   Půjčky od lidí se loni v Česku definitivně prosadily jako levnější a bezpečná alternativa bankovních úvěrů. Přes stále populárnější online službu Zonky si už tisíce lidí půjčily za příjemnějších podmínek než v bance, tisíce dalších na Zonky naopak investují a vydělávají 6,5 až 9,5 procent ročně. Více než 40 % půjček od lidí jde dlouhodobě na zlevnění předražených bankovních úvěrů, kreditek a kontokorentů. více »

Japonskou půjčku střídá Kamali. Na rebranding naváže nová kreativa a komunikace

18. 01. 2017  14:06  |   Japonská půjčka odstartovala rebranding. V prvním kroku mění název na univerzální Kamali. Po změně názvu přijde na řadu nová kreativa a komunikace. Kamali přináší i nové unikátní služby, které zvyšují bezpečnost krátkodobé půjčky. více »

Páry žijící na psí knížku si důvěřují. Po rozchodu si společně pořízené věci férově rozdělí

07. 10. 2016  13:45  |   Čím dál víc párů spolu žije ve společné domácnosti, ačkoliv nejsou sezdány. Jak ale řeší důležité nákupy společně užívaných věcí? Tři čtvrtiny Čechů tvrdí, že se u nákupu nedomlouvají, jak s věcmi po případném rozchodu naloží. V polovině případů se spokojí s názorem, že kdo zaplatí většinu částky, tomu pak věc připadne. Přesto ale 28 % respondentů přiznává, že do partnerova bytu kupují jen věci, které si případně po rozchodu snadno odnesou. Pro společnost Home Credit to zjistil průzkum agentury STEM/MARK[1].   více »

Peníze na klik České spořitelny pomohou vyřešit nečekané výdaje

03. 06. 2016  10:47  |   -    Finanční rezerva, kterou může klient kdykoliv opakovaně použít -    Měsíční splátka Peněz na klik je pevně daná: vždy 5 % z úvěrového limitu -    Mimořádné splátky jsou zdarma více »

Přiměřená pokuta? Maximálně pár stovek, myslí si Češi

11. 02. 2016  20:08  |   Pokud jsme porušili pravidla, je běžné za to zaplatit pokutu. Tuto skutečnost přijímá naprostá většina Čechů. Více než polovina lidí myslí, že pokud je pokuta přiměřená, má význam. Pokud ale mají sami určit, jaká je odpovídající výše sankce, jsou ve srovnání s realitou hodně mírní – po hříšnících by chtěli maximálně pár stovek. Třetina respondentů by například jízdu načerno ocenila maximálně stovkou. Ještě benevolentnější jsou u pozdních plateb za telefon. Zjistil to průzkum agentury STEM/MARK pro společnost Home Credit*. více »

Lidé se zadlužili před Vánocemi a pokračují v tom i v lednu

26. 01. 2016  12:53  |   Lidé se vydali na Vánoce z peněz a nedostatek finančních prostředků teď budou řešit půjčkou. Češi se přestávají půjček bát a vrací se do doby před krizí. To ukázal bleskový lednový průzkum mezi Čechy.  více »

Rizikové vánoční půjčky ohrožují hlavně sociálně slabé a matky samoživitelky

04. 12. 2015  13:41  |   V každé sedmé české domácnosti se o děti stará pouze jeden z rodičů. V devíti z deseti případů jsou to ženy. Podle posledních měřených údajů je v České republice zhruba 165 tisíc domácností, kde jeden rodič živí jedno nebo více dětí.  více »

Fair Credit bodoval v Českých 100 Nejlepších

01. 12. 2015  13:46  |   Společnost Fair Credit poprvé bodovala v soutěži “Českých 100 Nejlepších”, které pravidelně pořádá nezisková organizace Comenius, panevropská společnost pro kulturu, vzdělávání a vědecko-technickou spolupráci. Společnost Fair Credit si odnesla ocenění v kategorii Dynamický růst a stabilita. více »

Více než polovina Čechů má nakoupené vánoční dárky už v listopadu, na internetu je kupuje 84 % lidí

02. 11. 2015  11:36  |   Češi se chtějí vyhnout vánočnímu šílenství a nakupují dárky včas. Do konce listopadu je má doma 59 % lidí. Podobně jsou na tom i Slováci (53 %). To na sever od nás řeší dvě třetiny Poláků vánoční nadílku až v prosinci, v Bulharsku je to dokonce 84 %. Každý třetí Bulhar pak nakupuje těsně před Štědrým dnem. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu agentury Ipsos pro Profi Credit, kterého se zúčastnilo 4 000 respondentů z Česka, Slovenska, Polska a Bulharska.   více »

Boom mikropůjček s sebou přináší vyšší riziko a vyžaduje větší opatrnost

13. 10. 2015  11:00  |   Objem poskytnutých mikroúvěrů v posledních měsících prudce stoupá. Ačkoli neexistují přesné údaje, podle kvalifikovaných odhadů je jejich nárůst až v desítkách procent za poslední rok.  V segmentu menších půjček tak vytlačují klasické úvěry. V současné době je v mikropůjčkách spotřebitelům rozpůjčováno více než 25 miliard korun a toto číslo se rychle zvyšuje. Mikroúvěry mohou být zajímavou, bezpečnou a rychlejší alternativou klasických půjček, ale i v jejich případě platí nutnost pečlivé volby a základních bezpečnostních opatření. Navigátor bezpečného úvěru proto radí: dvakrát měřte, jednou si půjčujte.  více »

Zonky.cz je prvním poskytovatelem P2P půjček ve sdružení SOLUS

30. 09. 2015  15:41  |   Platforma pro P2P půjčky Zonky se stala členem sdružení SOLUS. Díky registrům klientských informací může zvýšit bezpečí půjček mezi osobami, které přes platformu Zonky půjčky poskytují i čerpají. Provozovatelem Zonky je a členem sdružení SOLUS se stala společnost Different Money s.r.o. více »

Mikropůjčky nově na portálu Finparáda.cz

29. 09. 2015  14:21  |   Při půjčce 4 000 Kč na 30 dnů nemusí klient zaplatit ani korunu, nebo může přeplatit více jak 1 800 Kč, vyplývá z nové kalkulačky zaměřené na poskytovatele takzvaných mikropůjček (někdy se hovoří také o rychlých půjčkách). Na specializovaném finančním portálu Finparáda.cz jsme nově připravili pro návštěvníky srovnání mikropůjček včetně žebříčku nejlepších nabídek na trhu, ve kterém v současné době dosahují nejlepšího hodnocení půjčky Zaplo a Japonská půjčka.  více »

Poradna serveru BP: Krátkodobé půjčky zdarma? Jen za první půjčení

21. 09. 2015  00:43  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - ŮORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenář se dotazuje, proč se upozorňuje na nebezpečí krátkodobých půjček, neboli mikropůjček, když mnoho poskytovatelů tyto nabízí dokonce zdarma. Pozor, jde o trik. ČTĚTE DÁLE! více »

Manažeři leasingových firem vidí konec roku optimisticky

09. 09. 2015  10:23  |   Manažeři předních evropských leasingových společností jsou nadále optimističtí, pokud jde o vývoj trhu v letošním roce. Vyplývá to z ankety European Business Confidence Survey provedené Federací evropských leasingových asociací (Leaseurope) v červnu letošního roku ve spolupráci s konzultantskou společností Invigors EMEA.  více »

Bankovní poplatky spolupracují na další poradně. Tentokrát pro férové půjčky

07. 09. 2015  00:27  |   Hlavním a dlouhodobým cílem serveru Bankovní poplatkyje podpora a zvyšování finanční gramotnosti lidí. Jedině informovaný klient zná rizika a není snadnou obětí banky či jiné finanční instituce. Tentokrát se náš server podílí na poradně pro férové půjčky na serveru www.japonskapujcka.cz více »

Navigátor bezpečného úvěru varuje před „půjčkami bez registru“

01. 09. 2015  14:59  |   Obyvatelé České republiky se učí lépe hospodařit se svými penězi. Vyplývá to alespoň ze statistik nesplácených úvěrů: například největší klientský registr SOLUS hlásí zlepšení platební morálky občanů již dvě čtvrtletí po sobě. Zlepšující se trend je však měřitelný pouze u poskytovatelů půjček, kteří ověřují schopnost klienta splácet své závazky důkladně, tedy přes registr.  více »

Češi si v září vezmou více půjček, vydali se totiž z peněz

31. 08. 2015  12:04  |   Češi na letošních dovolených utráceli víc, než sami plánovali, i přesto, že si úvěr na dovolenou nevzali. Každá druhá domácnost tak počítá s tím, že bude nucena si v září vzít půjčku u bank či nebankovních poskytovatelů.  více »

Tabule cti a hanby u krátkodobých půjček. Aneb na co a na koho si dát pozor?

20. 08. 2015  00:46  |   Náš server je partnerem společnosti Scott and Rose, která sestavila tabuly cti a hanby poskytovatelů krátkodobých půjček. Na co si dát u jednotlivých poskytovatelů pozor? ČTĚTE DÁLE! více »

Češi se za prací stěhovat nechtějí, nedokážou opustit rodinu a přátele.

31. 07. 2015  11:46  |   Češi zůstávají konzervativní. Zatímco v zahraničí není stěhování za prací nic neobvyklého, tuzemským zaměstnancům se taková představa nelíbí. 17 % respondentů uvádí, že by nebyli ochotni přestěhovat se ani v rámci kraje, mimo Evropu by za zaměstnáním nikdy neodešlo 70 % dotázaných. Zajímavé také je, že celá pětina lidí touží po dni volna navíc natolik, že by si dobrovolně snížili plat. Nejčastěji by se přitom vzdali deseti procent z výplaty. Zjistil to výzkum agentury STEM/MARK pro společnost Home Credit*. více »

Počet dlužníků v prodlení klesá ve všech krajích ČR: díky fungujícím klientským registrům i rostoucí ekonomice

23. 07. 2015  13:16  |   Počet osob v prodlení s úhradou svých splatných závazků zapsaných v Registru fyzických osob sdružení SOLUS klesl již třetí čtvrtletí v řadě. K 30. červnu 2015 evidovalo Sdružení v Registru fyzických osob dluh po splatnosti u 8,10 % dospělých obyvatel ČR (ve srovnání s 8,18 % k 31. 3. 2015).  více »

Cetelem je nyní bankou a výrazně snížil úrokové sazby

25. 06. 2015  15:22  |   Cetelem snížil úrokové sazby u účelové Osobní půjčky. Například na úvěr ve výši 100 tisíc korun se splatností 48 měsíců se nově vztahuje roční úroková sazba 7,9 % a klienti tak ušetří na přeplatku více než třetinu. Osobní půjčka Cetelem i nadále zůstává bez poplatků za poskytnutí a vedení úvěrového účtu. více »

Češi a Slováci si nejčastěji půjčují od rodiny. Poláci a Bulhaři dávají přednost bankám.

19. 05. 2015  13:54  |   Více než dvě třetiny Čechů (70 %) se radí o svých financích s rodinou. Téměř polovina z nás (47 %) si od rodinných příslušníků v případě potřeby také peníze půjčuje. Slováci jsou na tom podobně jako my. Doma se o financích radí dvě třetiny z nich (67 %) a v rámci rodiny si půjčuje 45 % našich východních sousedů. Bulhaři a Poláci jdou raději do banky. Vyplývá to z rozsáhlého mezinárodního průzkumu agentury Ipsos pro společnost PROFI CREDIT. více »

Češi nevěří obchodům. Každou účtenku kontrolují

13. 05. 2015  15:26  |   Důvěřuj, ale prověřuj. Tímto heslem se řídí 82 % Čechů, kteří u kasy vytahují peníze či kartu k placení. Právě tolik procent se nespoléhá na údaj sdělený obsluhou a raději vše kontrolují na terminálu. Stejný podíl respondentů kontroluje po nákupu účtenku, aby včas zjistili případné nesrovnalosti. Češi se navíc začali zajímat o to, jak jednoduše porovnat ceny u podobného typu zboží – tzv. jednotkovou cenu sleduje při nákupu 60 % zákazníků. Ukázal to průzkum* agentury STEM/MARK pro společnost Home Credit. více »

Češi vydají za domácí mazlíčky měsíčně tisíce korun, na operace si berou spotřebitelský úvěr

16. 04. 2015  13:10  |   Každá pátá česká domácnost chová psa a každá desátá chová kočku jako domácího mazlíčka. V Česku je více než 2 miliony psů a 1 milion koček. Majitelé jim dopřávají více než sobě a utrácejí za ně měsíčně tisíce korun. Navíc podle průzkumu společnosti Fair Credit, kterého se zúčastnilo 500 respondentů, si zákazníci berou na větší a finančně náročnější operace spotřebitelský úvěr. více »

Mikropůjčky. Který z poskytovatelů je nejférovější? - II. díl

12. 01. 2015  12:02  |   Ve druhém díle průzkumu přinášíme srovnání férovosti poskytovatelů mikropůjček. Dle průzkumu serveru www.BankovniPoplatky.com, který prováděl u nejvýznamnějších patnácti poskytovatelů mikropůjček, jsou mezi výhodností a férovostí těchto mikropůjček velké rozdíly. Nejde tedy jen o samotnou výši RPSN a poplatků, ale také o další podmínky, kterým spotřebitelé nevěnují prakticky žádnou nebo jen minimální pozornost. více »

Hyde park - Jsou mikropůjčky a rychlé půjčky nebezpečné a drahé?

23. 12. 2014  00:31  |   ÚTERNÍ SERIÁL - HYDE PARK: Čtenář si stěžuje ve svém diskusním příspěvku na přístup poskytovatelů mikropůjček. Dle názoru čtenáře se jedná o způsob jak dostat lidi do exekucí. Zejména tento způsob podporuje nezodpovědné lidi. Jsou mikropůjčky skutečně obecně nebezpečné? více »

Mikropůjčky. Víte, kde vám nejvýhodněji půjčí?

12. 12. 2014  01:15  |   Dle průzkumu serveru www.BankovniPoplatky.com, který prováděl u nejvýznamnějších patnácti poskytovatelů mikropůjček, jsou mezi výhodností a férovostí těchto mikropůjček velké rozdíly. Nejde jen o samotnou výši RPSN a poplatků, ale také o další podmínky, kterým spotřebitelé nevěnují prakticky žádnou nebo jen minimální pozornost. více »

METODIKA. Velký test mikropůjček. Napodobujeme běžného klienta

12. 12. 2014  00:56  |   Server www.BankovniPoplatky.com jako šerif ve světě mikropůjček se ve svém testu zaměřil na společnosti poskytující rychlé půjčky tzv. mikropůjčky. V tomto projektu bylo testováno 15 nejvýznamnějších poskytovatelů. Jako první vám přinášíme metodiku dle které test probíhal. více »
1

Sekce obsahuje celkem 34 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti