Mobilní eKonto přináší na trh unikátní možnosti bankovnictví pro chytré telefony


27. 11. 2012  19:37   |   tz   |   komentářů (0)

Raiffeisenbank dnes pod názvem Mobilní eKonto spouští svou aplikaci pro chytré telefony dostupnou pro osobní i podnikatelské účty. Aplikace přináší na trh řadu ojedinělých služeb: možnost platby prostřednictvím QR kódu, vyhledávání nejlepší ceny či možnosti vyřízení úvěru přes mobil. Mobilní eKonto rovněž potvrzuje tradičně vysokou úroveň zabezpečení produktů Raiffeisenbank.

Raiffeisenbank od dnešního dne umožňuje obsluhovat účet prostřednictvím aplikace pro chytré telefony fungující na operačních systémech iOS a Android. „Chtěli jsme využít rychlého rozvoje chytrých telefonů, proto naše aplikace nabízí ojedinělé služby, které dosud v České republice neexistují. Zároveň jsme se zaměřili na vysokou bezpečnost a intuitivnost ovládání,“ uvedl projektový manažer Raiffeisenbank Aleš Dynda.

Mobilní eKonto je průkopníkem v oblasti plateb pomocí tzv. QR kódů. „Jsme rádi, že jsme výraznou měrou přispěli k vyvinutí tohoto způsobu plateb a že Česká bankovní asociace přijala řešení za svůj standard. Nyní stačí jen vyfotit QR kód například na faktuře, mobilní aplikace sama předvyplní platební příkaz, ten jednoduše potvrdíte PIN kódem - a platba je provedena,“ vysvětlil Aleš Dynda unikátnost této funkčnosti. Od dnešního dne mohou majitelé Mobilního eKonta prostřednictvím QR platby zaplatit na více než tisícovce eshopů, které umožňují platby přes platební tlačítko Raiffeisenbank ePlatby, kde bude nyní nově zobrazený i platební QR kód. „Zároveň vyjednáváme s velkými výstavci faktur i dodavateli účetních programů tak, aby se na jejich fakturách začaly QR kódy objevovat již na počátku příštího roku,“ dodal.

Jako první mobilní aplikace v ČR dále Mobilní eKonto umožňuje jednoduché placení pomocí nastupující technologie NFC. Funkčnost je nyní dostupná na zařízeních s operačním systémem Android, které technologii NFC podporují. „Stačí jen přiložit dva mobilní telefony k sobě a platba je připravena k doplnění a odeslání,“ popsal princip fungování Aleš Dynda.

Další ojedinělou funkčností Mobilního eKonta je vyhledání nejlepší ceny. „V obchodě vyfotíte telefonem čárový kód a aplikace vyhledá, kde nejlevněji je možné dané zboží koupit,“ uvedl produktový manažer Vratislav Kříž s tím, že tato služba je prostřednictvím aplikace dostupná i pro ty, kteří nemají účet v Raiffeisenbank. Stejně tak aplikace nabídne geolokační vyhledání nejbližších obchodů, u kterých lze využít slevový program Sphere, který je součástí kreditních karet Raiffeisenbank. „Při přípravě aplikace jsme se řídili tím, že chceme klientům šetřit čas a peníze, proto nabízíme tyto dvě ojedinělé funkčnosti,“ vysvětlil Vratislav Kříž.

Aplikace rovněž jako jediná v ČR umí aktivně poskytnout úvěry. „Klient uvidí ve svém mobilním bankovnictví nabídku předschváleného úvěru, tu jen potvrdí a během několika minut jsou mu peníze připsány na účet,“ potvrdil Vratislav Kříž. Žádat lze o spotřebitelské úvěry, kontokorenty i kreditní karty.

„Velkou pozornost jsme věnovali i bezpečnosti aplikace, díky unikátnímu zabezpečení účtu umíme dosáhnout robustní dvoufaktorové kontroly identity klienta a ochránit ho tak před oběma největšími hrozbami, tedy útokem prostřednictvím zablokování účtu či neautorizovaným přístupem na účet. Přitom nemusíme klienta nutit zapamatovat si složité heslo, stačí číselný PIN,“ dodal bezpečnostní expert Raiffeisenbank Tomáš Rosa.

Aplikace je velmi intuitivní a jednoduchá na ovládání. „Řídili jsme se především tím, jak se klienti chovají při přihlášení do internetového bankovnictví. Drtivá většina z nich chce nejdříve ověřit zůstatek na účtu a poté se podívat na přehled plateb, případně platbu zadat. Tomu odpovídá i vzhled naší aplikace – klienti po přihlášení nejdříve vidí zůstatek na účtu a následuje přehled plateb,“ dodal Vratislav Kříž.

Uživatelé Mobilního eKonta budou moci využít řadu další speciálních funkcí, na které jsou zvyklí z internetového bankovnictví: např. využití multiměnového účtu, zamykání platební karty či zadávání expresních plateb. Uživatelé, kteří dosud nemají účet v Raiffeisenbank, si o něj mohou prostřednictvím aplikace zažádat a využít založení účtu na dálku bez nutnosti navštívení pobočky. Samozřejmostí jsou základní funkce jako zadání platby, zobrazení nejbližších bankomatů
a bankovních poboček včetně kontaktů, přehled aktuálních měnových kurzů či přehled stavu debetních i kreditních karet.

Aplikace, kterou banka připravila ve spolupráci se společností Inmite, je od dnešního dne dostupná pro chytré telefony fungující na operačních systémech iOS a Android, pro tablety bude aplikace dostupná v nejbližších týdnech.Čtěte také Ostatní čtou
Témata tohoto článku

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.98166 / Celkový počet hodnoceni 1036
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti