Národní knihovna ČR a BP.com spolupracují - najděte si oblíbený titul na dovolenou


30. 06. 2012  12:02   |   Národní knihovna   |   komentářů (0)

Národní knihovna České republiky (NK ČR) má ve svých strategických prioritách několik bodů, které se týkají využívání internetového prostředí k šíření informačního bohatství, jehož uchovávání je posláním NK ČR. Jednou z prvních skromných iniciativ v tomto směru je umísťování odkazů na různé nezávislé weby. Tyto odkazy mohou nabízet uživatelům webů přístup k informacím NK ČR příslušným k danému webu.

Exkluzivní příležitost

Iniciativní v tomto směru byl server "Bankovnipoplatky.com", který odkazuje své čtenáře na seznam knihovní literatury z oboru bankovnictví. Čtenářům www.bankovnipoplatky.com, jediného serveru svého druhu v ČR, se otevírá další možnost, jak získat více informací o finančním sektoru. Server se totiž dohodl na exkluzivní spolupráci s NK ČR, v jejíž databázi teď můžete vyhledávat rovnou z webových stránek www.bankovnipoplatky.com.

Zvyšte si finanční povědomí...

V sekci Národní knihovna na stránkách www.bankovnipoplatky.com se uživatelům otevírá unikátní možnost, jak jednoduše a rychle prohledat celou databázi NK ČR a najít v ní oblíbený titul k tématu, které je zajímá – třeba bankovní poplatky, obchodování s akciemi, nebo finanční deriváty. Záleží jen na uživateli, co si vybere. Vždyť knižní fond NK ČR je s přehledem největší a nejzásobenější v České republice. Čítá na 6,5 milionu titulů!

Knihovna. Jak začít?

Na adrese https://www.bankovnipoplatky.com/publikace-o-bankovnictvi.html si uživatelé titul, který je zajímá – ostatně, nemusí se týkat jen bankovnictví – mohou najít a objednat. Je to velmi dobrý podnět na blížící se dovolenou. O něco obecnější je spolupráce s internetovou encyklopedií Wikipedia, resp. s občanským sdružením "Wikimedia ČR", kde se k jednotlivým encyklopedickým heslům Wikipedie vytváří odkaz do katalogu Národní knihovny - podle tématu - např. http://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_na_Bile_hore (alternativně: cs.wikipedia.org , hledat "Bitva na Bílé hoře") - nebo podle jména - např. http://cs.wikipedia.org/wiki/Tomas_Sedlacek (ekonom) (alternativně: cs.wikipedia.org , hledat "Tomáš Sedláček") Tyto odkazy využívají informační bohatství složek národní knihovny, které se nazývají "Jmenná autorita" a "Věcná autorita", jež jsou dlouhodobě kvalitně vedeny, ale nejsou obecně známy.   Sekci najdete na adrese: https://www.bankovnipoplatky.com/publikace-o-bankovnictvi.html    


Čtěte také Ostatní čtou
Témata tohoto článku

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 3.00888 / Celkový počet hodnoceni 1014
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti