Nová regulace zvyšuje zájem o hypotéky přesto, že sazby a náklady na splátky rostou


02. 10. 2018  01:12   |   Tisková zpráva   |   komentářů (0)

Úrokové sazby u hypotečních úvěrů znovu vzrostly. I letošní srpen potvrzuje dlouholetý trend, kdy zájem o hypotéky v srpnu v rámci meziměsíčního srovnání roste. Letos bylo v osmém měsíci sjednáno skoro stejně hypotečních úvěrů jako loni v srpnu, objemy ale vzrostly.

Průměrná úroková sazba nově sjednaných hypoték se v srpnu vyšplhala na 2,53 procenta, hypotéky tedy mírně zdražují. I přes rostoucí sazby byl zájem o hypotéky v srpnu vyšší než v prvním prázdninovém měsíci. Do bank si přišlo pro hypotéku 8 475 klientů, což je o 1 459 více, než v červenci.

“Stejně jako v červenci držely i během srpna všechny významné banky své sazby téměř na předchozích úrovních. V zásadě nechtěly při zvýšeném zájmu o úvěry před platností doporučení ČNB zpřísňujících testování bonity přenechat klienty konkurenci,” hodnotí vývoj úrokových sazeb Josef Rajdl, hlavní analytik společnosti Fincentrum.

Stejně tak v srpnu vzrostly i sjednané objemy hypotečních úvěrů. Lidé si během druhého prázdninového měsíce přišli do bank pro hypotéky v objemu 18,788 mil. Kč. V meziměsíčním srovnání jde o nárůst v hodnotě 3,4 miliardy Kč. Hypotéky tak kopírují trend z posledních tří let.

Ačkoli před rokem byla průměrná úroková sazba u hypotečních úvěrů 2,01 procenta, hypoték bylo  sjednáno skoro stejně. Zájem o hypotéky sice meziročně klesl, ale ne o mnoho. Loni během srpna bylo sjednáno jen o 34 hypoték více. Objemy jsou naopak letos vyšší, a to o 752 milionů korun.


 Čtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.96739 / Celkový počet hodnoceni 276
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti