Informace z bank

ČMSS už na bydlení rozpůjčovala přes 400 miliard korun

20. 04. 2018  02:08  |   Objem překlenovacích úvěrů na bydlení poskytnutých Českomoravskou stavební spořitelnou (ČMSS) přesáhl 400 miliard korun. ČMSS tak patří mezi největší poskytovatele úvěrů na bydlení v historii České republiky. V letošním roce počítá s dalším meziročním růstem poskytnutých úvěrů. více »

Jarní výzva: hlasujte o divoké kartě a pomozte projektům ve svém okolí

19. 04. 2018  22:10  |   Jaro je tady a s ním i nový ročník programu ČSOB pomáhá regionům, díky němuž mohou neziskové organizace realizovat své plány na zlepšení života ve svém okolí. Hlavní slovo má teď veřejnost, která může v každém z krajů vybrat držitele tzv. divoké karty – tedy projekt, který se jako čtvrtý bude v daném regionu ucházet o finanční příspěvky veřejnosti a dar od ČSOB.   více »

Jarní výzva: hlasujte o divoké kartě a pomozte projektům ve svém okolí

19. 04. 2018  22:09  |   Jaro je tady a s ním i nový ročník programu ČSOB pomáhá regionům, díky němuž mohou neziskové organizace realizovat své plány na zlepšení života ve svém okolí. Hlavní slovo má teď veřejnost, která může v každém z krajů vybrat držitele tzv. divoké karty – tedy projekt, který se jako čtvrtý bude v daném regionu ucházet o finanční příspěvky veřejnosti a dar od ČSOB.    více »

Komerční banka pokračuje v navázané spolupráci s asociací soukromého zemědělství ČR

19. 04. 2018  22:07  |   Komerční banka (KB) ve spolupráci s Asociací soukromého zemědělství ČR (ASZ ČR) v letošním roce opět podpoří oblíbené Selské slavnosti. Jednou z novinek právě podepsané partnerské smlouvy je i projekt Malý gurmán, který se v rámci celodenních kurzů vaření zaměřuje na malé děti. více »

Equa bank představila dva unikátní produkty pro rodinné firmy

19. 04. 2018  22:03  |   Jako první z bank přichází Equa bank na trh s produkty pro rodinné firmy. Od začátku května bude nabízet Běžný účet Rodinná firma a Malý podnikatelský úvěr Rodinná firma. Běžný účet Rodinná firma bude zcela bez podmínek se všemi standardními úkony zdarma, Malý podnikatelský úvěr Rodinná firma se mimo jiné vyznačuje zvýhodněnou úrokovou sazbou až o 1 % p. a. Uvedení těchto produktů na trh je součástí strategie podpory rodinného podnikání, které se Equa bank prostřednictvím soutěže Equa bank rodinná firma roku věnuje již sedmým rokem.   více »

MONETA Money Bank sníží do roku 2020 svoji uhlíkovou stopu o 35 procent

19. 04. 2018  22:01  |   U příležitosti blížícího se Dne Země oznamuje MONETA Money Bank závazek výrazně snížit svoji uhlíkovou stopu1. Banka plánuje, že do roku 2020 dosáhne poklesu emisí ekvivalentu oxidu uhličitého (CO2e) o 35 procent, a to díky zavedení pěti konkrétních opatření. Snižování uhlíkové stopy je součástí strategie udržitelného rozvoje MONETA Money Bank, která je s milionem klientů čtvrtou největší bankou v zemi.   více »

Tváří kampaně Visa k Mistrovství světa ve fotbale 2018 bude Zlatan Ibrahimović

19. 04. 2018  21:53  |   Novou tváří globální marketingové kampaně společnosti Visa k FIFA Mistrovství světa ve fotbale 2018 bude fotbalista Zlatan Ibrahimović. více »

ČNB: Banky dále zpřísní úvěrové podmínky u půjček domácnostem

18. 04. 2018  02:11  |   Banky ve druhém čtvrtletí 2018 očekávají další zpřísnění úvěrových podmínek u úvěrů domácnostem a nezměněné podmínky u podnikových úvěrů. Vyplývá to z šetření úvěrových podmínek bank, které dnes zveřejnila Česká národní banka. více »

Pesimističtí Češi: více než polovina očekává úrokovou sazbu hypotéky nad 3 %

17. 04. 2018  00:15  |   Lidé vnímají postupný růst úrokových sazeb, ke kterému dochází po období jejich dlouhodobého poklesu. Přesto jsou jejich očekávání překvapivě vysoko nad únorovým průměrem. více »

Radek Hájek povede od května HR Československé obchodní banky

15. 04. 2018  15:25  |   Novým výkonným ředitelem HR ČSOB se od května stane Radek Hájek. Zaměří se na řízení HR a naplňování strategie People Strategy 2020. Marcela Suchánková, členka představenstva ČSOB bude i nadále zodpovědná za oblast HR a Skupinové komunikace z pozice členky vedení a vrchní ředitelky a nově také od 1. února řídí oblasti Facilities Managementu, Hypoteční banky a ČSOB Penzijní společnosti. více »

6 000 klientů jen za první den, 22 000 už po týdnu. Zájem klientů Air Bank o platby mobilním telefonem je obrovský.

15. 04. 2018  15:23  |   Přesně jeden týden mohou klienti Air Bank platit také svým mobilním telefonem. Za tuto dobu si placení v aplikaci My Air zapnulo 22 000 klientů banky. To je dokonce více uživatelů, než kolik jiné banky oznamovaly i několik měsíců po spuštění Google Pay. více »

Spoluprací s Hasičským záchranným sborem Jihočeského kraje odstartoval ESSOX projekt „Společně bezpečně“

15. 04. 2018  15:21  |   Společnost ESSOX spouští nový edukační projekt s názvem Společně bezpečně. Pod jeho hlavičku bude do budoucna integrovat aktivity v oblasti vzdělávání, ať už jde o přednášky na téma finanční gramotnosti vedené odborníky ze společnosti ESSOX nebo o vzdělávací materiály a edukační kampaně.   Cílem projektu Společně bezpečně je vzdělávat zábavnou formou děti a učit je, jak reagovat v nebezpečných okamžicích, se kterými se mohou ve svém životě setkat. V souladu s hlavními riziky, kterým děti čelí, je projekt rozdělen do čtyř oblastí: Bezpečně v dopravě, Bezpečně v přírodě, Bezpečně uvnitř a – celkem logicky, neboť pro ESSOX je toto téma velmi důležité – Bezpečně s penězi. více »

Golden Gate CZ v prvním čtvrtletí vzrostly tržby o čtvrtinu

15. 04. 2018  15:19  |   Lídr českého trhu s investičním zlatem a stříbrem společnost Golden Gate CZ zaznamenal v prvním čtvrtletí roku 2018 meziroční nárůst tržeb o 25 procent a uzavřel o 14 procent více smluv. Tržby za první čtvrtletí dosáhly 397,9 milionu korun, ty loňské činily 317,1 milionu korun.  více »

Pavel Prokop ve vedení ČSOB Leasing. Zaměří se na obchod a řízení firmy

15. 04. 2018  15:19  |   ČSOB Leasing mění představenstvo společnosti. Po příchodu Tomáše Korbase na pozici člena představenstva, přichází na pozici předsedy představenstva a generálního ředitele Pavel Prokop z ČSOB. Ve své nové roli se chce zaměřit zejména na růstovou strategii společnosti, chce podpořit efektivitu obchodu ve všech zákaznických segmentech, klientskou přívětivost a v neposlední řadě bude zodpovědný za celkové řízení a výkonnost ČSOB Leasing jako lídra na českém leasingovém trhu. Libor Bosák po devíti letech končí v čele největší české leasingové společnosti a odchází ze skupiny ČSOB. více »

CREDITAS umožní ovládání účtů dalších bank a staví FinTech aplikaci

15. 04. 2018  15:09  |   Banka CREDITAS si chce i nadále udržet pozici lídra trhu v otevřeném bankovnictví. Do jejího internetového bankovnictví budou moci klienti integrovat ode dneška kromě účtu u FIO banky i účty od Equa banky. Brzy přibude i Air Bank a Česká spořitelna. Banka zároveň oznámila plánovaný vstup do FinTech oblasti: během letoška chce spustit vlastní otevřenou multibankovní digitální platformu.  více »

Rok 2017 byl historicky nejlepším rokem, hlásí J&T BANKA

15. 04. 2018  15:08  |   J&T Banka, jedna z nejvýznamnějších privátních bank v České republice, uzavřela, dle auditovaných  konsolidovaných výsledků, loňský rok s bilanční sumou ve výši 143,00 miliard korun (meziročně +7,4 %). Čistý zisk za dané období činil 2,2 miliardy korun, což je oproti roku 2016 více než dvojnásobný nárůst (za rok 2016 činil zisk 0,95 miliardy korun). více »

ČSOB Penzijní společnost překročila hranici 50 mld. korun ve správě, roste důvěra klientů a přicházejí i mladší

15. 04. 2018  15:04  |   Majetek spravovaný ČSOB Penzijní společností přesáhl ke konci února 2018 hranici 50 miliard korun, největší podíl je i díky historickému vývoji uložen v Transformovaném fondu. Z dlouhodobého hlediska se zhodnocují všechny čtyři účastnické fondy, které ČSOB Penzijní společnost nabízí, nejlépe si vede ČSOB dynamický účastnický fond se zhodnocením od svého vzniku 24,4 %. Vylepšené uživatelsky přívětivější prostředí nebo možnost online sjednání penzijka pro děti pak oceňuje stále více klientů, kterých je aktuálně přes 630 tisíc. více »

dTest: Evropská komise vyhlašuje seznam priorit v oblasti ochrany spotřebitele s názvem The New Deal for Consumers

12. 04. 2018  09:53  |   Ochrana před nekalými obchodními praktikami, právo na jasné uvedení ceny výrobku nebo právo na odstoupení od smlouvy ve lhůtě 14 dnů. To jsou jenom některé z výdobytků spotřebitelské politiky EU. V souvislosti s digitalizací prostředí spotřebitelů a s rostoucím počtem společností působících ve více členských státech však pokulhává vymahatelnost spotřebitelských práv napříč EU. Evropská komise proto přistupuje k rozsáhlé revizi evropského spotřebitelského práva, aby nedostatečnou ochranu zlepšila. více »

Společnost ESSOX získala licenci k poskytování úvěrů od ČNB

12. 04. 2018  09:52  |   Společnost ESSOX získala od České národní banky licenci nebankovního poskytovatele spotřebitelských úvěrů. Potvrdila tak svůj zájem poskytovat spotřebitelům i podnikatelům bezpečné úvěry v souladu se všemi požadavky legislativy. více »

Česká spořitelna na základě výsledků výzkumu spouští projekt UŽ vím a nabízí mladým 1,75 miliónů.

12. 04. 2018  09:49  |   Jen třetina mladých Čechů má jasnou představu o své kariéře, každý druhý netuší, čím se bude živit, přesto se na budoucnost těší a nejsou fatalisté, ukázal výzkum České spořitelny a agentury Kantar. více »

dTest: Zvýšil váš dodavatel energií cenu? Můžete se zbavit nevýhodné smlouvy

12. 04. 2018  09:47  |   V současné době nejeden dodavatel zvyšuje ceny či jednostranně mění obchodní podmínky vážící se ke smlouvě o dodávce energií. To nezní jako příliš dobrá zpráva, ale na druhou stranu lze této situace využít pro odstoupení od nevýhodné smlouvy. Pokud dodavatel neoznámí změnu zákazníkovi individuálně, činí lhůta pro odstoupení tři měsíce od účinnosti změn. Změny ceníku či obchodních podmínek se proto vyplatí sledovat. více »

Air Bank snížila úroky u půjček

12. 04. 2018  09:43  |   Air Bank snížila jak úrok u půjček, tak zároveň i hraniční částku, od které může klient získat ještě nižší úrok. více »

Ceny bytů rostly v 1. čtvrtletí o 15 %

12. 04. 2018  09:41  |   Největší meziroční nárůst nabídkových cen bytů vykazuje Olomoucký a Plzeňský kraj. Vzhledem k růstu cen nemovitostí a zdražování hypoték dochází k rapidnímu zhoršování dosažitelnosti vlastního bydlení. Na pořízení průměrného bytu vynaloží průměrná česká domácnost již 6,6násobek čistého ročního příjmu více »

Precedentní rozhodnutí ČNB: finanční poradci musejí nahrávat a uchovávat své hovory s klienty stejně jako banky

12. 04. 2018  00:58  |   Společnost Fincentrum včera obdržela pravomocné Rozhodnutí o rozkladu, které uzavřelo kontrolu České národní banky zahájenou 11. března 2014.  více »

QR kódy se vrací, černobílými čtverečky platí stále více klientů bank

11. 04. 2018  05:59  |   Využití QR kódů chytá díky mobilnímu bankovnictví druhý dech. S prudkým rozšířením chytrých telefonů, které dnes vlastní dva ze tří Čechů, roste popularita služeb mobilního bankovnictví. A s nimi i placení technologií, které se přezdívá „rozsypaný čaj“. Analýza UniCredit Bank ukazuje, že platbu QR kódem si měsíčně vyzkouší přes 20 tisíc uživatelů mobilního bankovnictví banky. Platíme jím zejména složenky a faktury, učíme se ale také posílat si peníze vzájemně mezi sebou. Boom QR kódů zažívá nyní Čína, kde mezičtvrtletně roste počet transakcí i o bezmála 100 %. více »

Fio banka letos otevřela už třetí pobočku, nejnověji v Praze Nuslích

11. 04. 2018  05:01  |   Česká Fio banka pokračuje v rozšiřování svých poboček, v letošním roce otevřela už tři nové. Ta poslední s pořadovým číslem osmdesát dva se nachází v pražských Nuslích. více »

Buřinka má dva nové členy představenstva: Moniku Laušmanovou a Ondřeje Čtvrtečku

10. 04. 2018  21:53  |   Hned dvě nové posily má představenstvo Stavební spořitelny České spořitelny. První z nich  a zároveň místopředsedkyní představenstva je RNDr. Monika Laušmanová CSc., která se nově ujala řízení divize Rizika a provoz. Druhým členem odpovědným za divizi Obchod je Mgr. Bc. Ondřej Čtvrtečka. Představenstvo i nadále povede Ing. Jiří Plíšek, MBA. více »

Komentář k dnešní zprávě Českého statistického úřadu k životním podmínkám českých domácností

10. 04. 2018  21:51  |   Jiří Schwarz, ekonom a člen dozorčí rady Expobank CZ a.s.: „Ekonomický růst posledních let se promítá do zlepšených životních podmínek českých domácností. V roce 2017 nadále rostly jejich čisté peněžní příjmy. Proto vloni mohly rekordně růst jejich výdaje. V důsledku růstu příjmů domácností se již čtvrtým rokem snižuje podíl nákladů na bydlení v celkových rozpočtových výdajích domácností. I přes tento pokles se nedaří snižovat zadluženost domácností, v jejichž rozpočtu náklady na bydlení představují nejvýznamnější výdajovou položku. více »

Čeští muži se do kuchyní stále moc nehrnou, jen v každé desáté domácnosti vaří častěji muž než žena

10. 04. 2018  21:48  |   Podle aktuálního průzkumu od Buřinky, Stavební spořitelny České spořitelny, se čeští muži do kuchyní k vaření stále moc nehrnou. Jen ve 4,6 % domácností vaří výhradně muž a v 5,4 % vaří muž častěji než žena. více »

KB rozjíždí marketingovou kampaň: duben - měsíc pojištění !

09. 04. 2018  16:09  |   KB společně s Komerční pojišťovnou představuje novou marketingovou kampaň Duben – měsíc pojištění!, která reaguje na aktuální atmosféru ve společnosti, kdy lidé žijí přítomností, užívají si a příliš neřeší budoucnost. Velmi zranitelné tímto trendem jsou rodiny s dětmi. Ale nejen ony.  Je stále více lidí, kteří nemyslí na problémy při výpadku příjmu v důsledku dlouhodobé nemoci nebo mají podpojištěné nemovitosti. Podle exkluzivního výzkumu agentury IPSOS může být v České republice až třetina nemovitostí podpojištěna - to znamená, že při škodě nemají majitelé nemovitostí nárok na pojistné plnění reflektující tržní ceny.   více »

ČSOB je nejatraktivnější českou bankou pro zaměstnance

06. 04. 2018  17:48  |   ČSOB získala ocenění Randstad Award pro nejatraktivnějšího českého zaměstnavatele v oboru bankovnictví a finančních služeb. Potvrzuje se tím postavení ČSOB jako moderního zaměstnavatele, pro kterého chtějí lidé pracovat i za současné situace na trhu, kdy si mohou vybírat z řady pracovních nabídek. Největší globální průzkum zaměstnaneckých preferencí Randstad Employer Brand Research se v České republice konal vůbec poprvé za účasti téměř 7500 tuzemských respondentů. více »

Banka CREDITAS dosáhla už v prvním roce zisku 66 milionů korun

06. 04. 2018  17:41  |   Banka CREDITAS zaznamenala ve svém prvním roce na bankovním trhu významný růst v klíčových ukazatelích. Kromě zdvojnásobení počtu klientů a dynamického růstu vkladů vykázala již nyní zisk více než 66 milionů korun.  více »

ČSOB kupuje srovnávač Ušetřeno.cz. Pokračuje tak ve své strategii přiblížit se více zákazníkům

05. 04. 2018  21:43  |   Československá obchodní banka podepsala smlouvu o nákupu portálu Ušetřeno.cz. Jedná se již o druhou investici do srovnávače poté, co v dubnu 2016 ČSOB koupila Top-Pojištění.cz. ČSOB si od nákupu slibuje posílení své stávající strategie, díky které se chce ještě více přiblížit k zákazníkům a nabídnout jim nejlepší služby nejen v oblasti bankovních a pojišťovacích produktů. Prioritou zůstává zachování nezávislosti portálu pro klienty. více »

Klienti Air Bank nově zaplatí mobilem. Platby si nastaví přímo ve své aplikaci.

05. 04. 2018  21:41  |   Klienti Air Bank mohou od dnešního dne platit přímo svým mobilním telefonem. Stačí jim k tomu aplikace My Air, kterou má nainstalovanou už více než 275 000 klientů banky. Telefonem pak klient platí stejně jako v případě bezkontaktní karty. Nákupy do 500 korun zaplatí rovnou, u větších částek je třeba zadat ještě PIN. více »

Evropský leasing loni vzrostl o 9,5 % na 333,8 mld. EUR

05. 04. 2018  21:37  |   Objem evropského leasingu loni dosáhl 333,8 miliardy eur, což představuje meziroční růst o 9,5 %. Vyplývá to z předběžných výsledků za rok 2017, které zveřejnila organizace Leaseurope, zastřešující evropské leasingové společnosti. Podle Leaseurope loni v Evropě vzrostl leasing dopravních prostředků o 9,3 % a leasing strojů a zařízení o 12,9 %, naopak leasing nemovitostí vykázal pokles o 3,8 %. Údaje vycházejí ze souhrnu pořizovacích cen financovaných věcí bez DPH. více »

ČSOB spouští pro své klienty komunikaci prostřednictvím aplikace WhatsApp

05. 04. 2018  21:36  |   ČSOB spustila novou možnost komunikace se svými klienty. Nyní je možné kontaktovat banku prostřednictvím mobilní aplikace WhatsApp, díky které může klient řešit běžné dotazy, aniž by musel volat na informační linku nebo navštěvovat pobočku. Komunikovat s bankou odkudkoliv je však již dlouhodobě možné také pomocí online chatu či videa na webových stránkách banky, Facebooku, Twitteru, Youtube (včetně recenzí ke Smartbankingu na Google Play) či například Skypu. více »

Průměrně si pobudeme v nemocnici 6 dní. ČSOP Pojišťovna nyní nabízí za každý takový den 300 Kč

05. 04. 2018  21:35  |   V roce 2017 registrovala ČSOB Pojišťovna bezmála 11 tisíc pojistných událostí souvisejících s hospitalizací. Nejčastěji z důvodu nemoci oběhové soustavy. V průměru si každý hospitalizovaný v minulém roce pobyl v nemocnici šest dní. ČSOB Pojišťovna přichází od dubna s nabídkou pojištění hospitalizace zdarma při uzavření jejího životního pojištění Forte. více »

UniCredit Bank výrazně snižuje úrokové sazby hypoték, desetiletá fixace začíná již od 2,19 % p.a.

05. 04. 2018  21:34  |   Jaro s sebou kromě delších dní přináší i snížení úrokových sazeb hypoték u delších fixací. Ty UniCredit Bank snížila od dubna 2018. Banka navazuje na úspěšný koncept „vše za cenu jedné“ a pro všechny nabízené fixace na 1, 2, 3, 5, 7 a 10 let připravila jednotnou úrokovou sazbu začínající již od 2,19 % p.a. Nejvýraznějšího snížení úroků zaznamenaly fixace sedmileté a desetileté, které se snížily o 0,30 %. více »

Firemní centra - Komerční banka začala nabízet malým firmám stejný rozsah služeb a poradenství jako těm velkým

05. 04. 2018  21:33  |   Komerční banka odstartovala v Jihomoravském kraji projekt tzv. Firemních center, jehož cílem je nabídnou klientům z řad malých firem služby a poradenství v rozsahu, který byl dosud vyhrazen pouze velkým firmám. Firemní centra KB se otevřela v Brně (Černá Pole), Blansku a Hodoníně. Komerční banka v segmentu malých firem (Small Business) aktuálně obsluhuje téměř 250 tisíc klientů. více »

ČMSS do března zvýšila prodej smluv o 56 %, pozitivní výhled na celý rok

04. 04. 2018  14:56  |   Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) v prvních třech měsících zvýšila prodej nových smluv o stavebním spoření o 56 procent. Začátek roku tak potvrzuje pozitivní výhled na letošní rok, podle odhadu ČMSS by letos stavební spořitelny měly zvýšit prodeje minimálně o 15 procent. více »

V Komerční bance prudce roste zájem o vkladové bankomaty

04. 04. 2018  14:55  |     Klienti Komerční banky (KB) uložili prostřednictvím vkladových bankomatů (DATM) za rok 2017 více než 28 miliard korun; Meziročně došlo k nárůstu o 130 %; 1,4 milionu byl celkový počet vkladových transakcí za minulý rok; Komerční banka provozuje nejširší síť vkladových bankomatů (celkem 240 DATM), v letošním roce zprovozní dalších 90; Vklad hotovosti prostřednictvím vkladových bankomatů Komerční banky je bez poplatků.     více »

Stavebko pro děti a mladé s výnosem přes 4 % ročně

04. 04. 2018  14:55  |   Od dubna nabízí Raiffeisen stavební spořitelna dětem a mladým do 25 let stavební spoření s nadstandardní úrokovou sazbou. Každou novou dětskou smlouvu bude úročit 1,5 procentem, a to minimálně po celou dobu vázací lhůty smlouvy, to je 6 let. více »

Založte si účet U konto od UniCredit Bank a získejte 1000 Kč na nákup v Albertu

04. 04. 2018  14:53  |   UniCredit Bank jako první banka v České republice spojuje síly s obchodním řetězcem. Společně s Albertem, který má druhý největší tržní podíl, mohou noví klienti při založení běžného účtu U konto a aktivaci služby U-šetřete získat až 1000 korun zpět na účet. Akce na založení U konta potrvá od 4. dubna do 25. května. Noví klienti UniCredit Bank mohou tisícikorunu čerpat až do 30. června. více »

Jsme posedlí srovnáváním cen – pokud ovšem nejde o finanční produkty

04. 04. 2018  14:52  |   Pokud se chystáme na nákup, tři čtvrtiny z nás si před placením porovnají ceny, za které zboží pořídí v různých obchodech. Nejvíce k tomu používáme české online srovnávače cen, ale oblibu stále mají i klasické papírové letáky. Bez pořádného prozkoumání cen se neobejde především nákup spotřební elektroniky – mobil či počítač koupí bez srovnávání jen každý dvacátý. Daleko méně pozornosti ale věnujeme cenám finančních produktů. Půjčky, pojištění nebo třeba spoření vůbec neporovnává polovina lidí. Zjistil to průzkum agentury STEM/MARK pro společnost Home Credit. více »

dTest: Dodavatel poslední instance - zachránce při krachu vašeho dodavatele energií

30. 03. 2018  05:30  |   Dodavatel elektřiny nebo plynu může z různých důvodů ukončit činnost tak jako každý jiný podnikatel. Pokud v takovém případě nestihnete plynule přejít k novému dodavateli, stává se jím automaticky takzvaný dodavatel poslední instance určený Energetickým regulačním úřadem. Bude vám dodávat elektřinu nebo plyn za ceny stanovené úřadem nejvýše po dobu šesti měsíců. Během této doby musíte uzavřít novou smlouvu o dodávkách energií, jinak se z vás může stát černý odběratel. více »

Pojišťujete nemovitost a domácnost? Pozor na jejich podpojištění a přepojištění, může vás stát spoustu peněz

30. 03. 2018  01:57  |   Pojištění nemovitosti a domácnosti je jedním ze standardních kroků při ochraně majetku. Chrání dům i byt před škodami, které napáchají přírodní živly, ale třeba i zloději. V čem však podle odborníků řada Čechů chybuje, je správné nastavení pojistek. Ve snaze ušetřit mnohdy domácnost či nemovitost podpojistí a v případě neštěstí se pak diví, že nedostanou dost peněz. více »

Průzkum: Poptávka po fyzickém zlatě letos poroste

30. 03. 2018  01:29  |   Zájem investorů o fyzické zlato celosvětově v posledních pěti letech roste. Letos by měli lidé nakoupit 20,3 milionu uncí zlata, což znamená nárůst o 6,6 procenta oproti loňsku. Informuje o tom agentura Reuters na základě čerstvého průzkumu poradenské společnosti CPM Group. více »

SGEF potvrdil svoji silnou pozici na trhu

29. 03. 2018  21:59  |   Společnost SG Equipment Finance (SGEF) poskytla v roce 2017 klientům v České republice financování v objemu 9,8 miliard korun a obhájila druhou příčku na žebříčku trhu nebankovního financování firem. Téměř pětinu financování poskytla formou operativního leasingu, rostoucí zájem o tento produkt měli především klienti při pořízení dopravní techniky. více »

Přechod na bezhotovostní platby by Praze přinesl 33 miliard korun, ukazuje studie Visa

29. 03. 2018  21:58  |   Bezhotovostní platby by pražským spotřebitelům, obchodníkům i veřejným institucím přinesly přes 33 miliard korun. Tak společnost Visa vyčíslila potenciální přínosy přesunu od hotovosti k bezhotovostním platbám v rámci studie, která proběhla ve stovce měst po celém světě. 26 miliard korun by ušetřily v Praze firmy a podnikatelé, 6 miliard veřejné instituce a více než miliardu korun čistého zisku by vydělali samotní spotřebitelé. Hlavními zdroji zisku by byla úspora času, menší administrativní zátěž, zrychlený růst ekonomiky i snížení kriminality spojené s hotovostí. více »

Studentbroker - investování jako hra pro studenty

29. 03. 2018  21:56  |   Na českých a slovenských vysokých školách byl zahájen další semestr projektu Studentbroker, který hravou formou učí studenty obchodovat na burzách. Ti tak mají možnost uplatnit své znalosti v praxi a dokonce vyhrát některou z věcných cen, které věnovala Fio banka, pořadatel projektu. více »

Sekce obsahuje celkem 6434 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti