Informace z bank

Zrychlení plateb v českých korunách do jiných bank v ČR si klienti oblíbili

19. 11. 2018  00:51  |   Klienti tuzemský bank se mohou už několik měsíců těšit ze zrychlených plateb, kdy jsou platby připsány ještě tentýž den, pokud klient příkaz zadá do 12, resp. 13 hodin.  více »

dTest: Black Friday aneb Čarování se slevami na český způsob

16. 11. 2018  10:52  |   Svátek slevového šílenství zvaný Black Friday letos připadá na 23. listopadu. Odráží marketingovou snahu nahnat zákazníky do obchodů co nejdříve před Vánoci, což mají zajistit výrazné slevy. Jak už to tak ale někdy bývá, není všechno zlato, co se třpytí. Zdánlivě výhodné ceny jsou často vypočítávány z výrazně zvýšených běžných cen, a konečná úspora tak může být mizivá. více »

Svaz měst a obcí ČR pokračuje ve spolupráci s Komerční bankou

16. 11. 2018  10:51  |   Komerční banka a Svaz měst a obcí ČR navázaly na předchozí úspěšné partnerství a uzavřely další tříletou smlouvu. Pokračování spolupráce mezi bankovní institucí a organizací, která sdružuje česká města a obce, bude nadále přispívat k rozvoji samospráv, posilovat znalosti zastupitelů v oblasti financování a bankéřů v oblasti veřejné správy. více »

Průzkum ČSOB a Sue Ryder: Češi chtějí stáří prožít aktivně a žít ve svém. K dětem se stěhovat nechtějí.

16. 11. 2018  10:49  |   Zástupci sendvičové generace Čechů počítají s tím, že ve stáří budou soběstační. Hned 60 % lidí ve věku 35-55 let by totiž rádo zůstalo ve svém stávajícím bytě či domě. K dětem se na důchod nechce stěhovat téměř nikdo. Možná i proto polovina dotazovaných podniká kroky k tomu, aby důchod prožila aktivně. Odborníci se však shodují, že s přípravou na stáří začínáme pozdě. více »

Polovina Čechů by naspořené peníze investovala do rekonstrukce

16. 11. 2018  10:48  |   Bydlení je pro Čechy tématem číslo jedna. Jak vyplynulo z výsledků průzkumu NMS Market Research pro Raiffeisen stavební spořitelnu, téměř půlka respondentů, která má vlastní stavební spoření, by si z našetřených peněz zaplatila rekonstrukci svého bytu či domu. Další čtvrtina by pak investovala rovnou do koupě nové nemovitosti. více »

Jiří Střelický novým šéfem ČSOB Pojišťovny

16. 11. 2018  10:47  |   Jiří Střelický, současný člen představenstva ČSOB Pojišťovny, zodpovědný za oblast řízení Divize životního a neživotního pojištění, se od 1. prosince 2018 stane generálním ředitelem a předsedou představenstva ČSOB Pojišťovny. Ve funkci vystřídá Vladimíra Bezděka, který se rozhodl skupinu ČSOB opustit. více »

Optimismus ve 3. čtvrtletí vzrostl, firmy se příchodu krize neobávají

16. 11. 2018  10:45  |   Malé a střední firmy a podnikatelé se krize neobávají. Zvyšují investice do nových projektů, vstupují do dalších oblastí podnikání a těší se vysoké poptávce po zboží a službách. Hodnota ČSOB Index očekávání firem, který náladu na trhu pravidelně sleduje, stoupla o 5,2 bodu na 31,9 bodu. Index tak zastavil dvě čtvrtletí trvající pokles. více »

Devět měsíců roku 2018 pro ČSOB: nárůst aktivních uživatelů mobilního bankovnictví, pokračování navyšování investic do zaměstnanců i rozvoje inovací

16. 11. 2018  10:44  |   „Výsledky ČSOB ve třetím kvartále dokazují, že v období transformace celého bankovního sektoru lze nejen obstát, ale dokonce i výrazně uspět. ČSOB výrazně investuje do inovačních projektů, aby byla schopna lépe naplnit očekávání klientů. Úspěch v tomto směru dokládá nejen nárůst počtu uživatelů mobilního bankovnictví, ale také vzrůstající počet mobilních transakcí,“ řekl John Hollows, generální ředitel ČSOB. více »

Komerční banka obhájila pozici Nejlepší privátní banky v ČR

15. 11. 2018  10:48  |   Komerční banka (KB) opět získala titul - Nejlepší privátní banka v České republice. Toto ocenění pravidelně uděluje renomovaný finanční magazín The Banker patřící do mediální skupiny Financial Times. Odborní hodnotitelé ocenili na Privátním bankovnictví KB zejména dynamický růst počtu klientů, objem nových aktiv, vedoucí postavení v investičních inovacích, expertízu a dlouhodobou stabilitu obchodních týmů. více »

Historie Živnostenské banky až po rozvoj UniCredit Bank

15. 11. 2018  10:43  |   Před 150 lety vzniká Živnostenská banka Letos slavíme sto let od založení samostatné Československé republiky, historie českého finančního sektoru však sahá mnohem dále. V polovině 19. století začaly po zrušení cechovního zřízení a vydání živnostenského řádu v českých zemích vznikat živnostenské záložny. V roce 1867 jich bylo již 247. O rok později se jejich zástupci sešli a na zasedání valné hromady se začala psát historie Živnostenské banky pro Čechy a Moravu, první banky s výhradně českým kapitálem. Živnobanka působila nejen jako ústředí záložen, ale také jako obchodní banka. více »

Česká spořitelna inovuje bankomaty, nově lze na 170 z nich vybírat bezkontaktně

15. 11. 2018  10:41  |   Česká spořitelna nově umožňuje na 170 nejvytíženějších bankomatech po celé ČR bezkontaktní výběry. Klienti tak mohou přiložením karty nebo nálepky k bezkontaktní čtečce během několika vteřin vybrat potřebnou částku. Do konce letošního roku plánuje Česká spořitelna zvýšit počet bankomatů s bezkontaktními výběry na 200. Ke konci roku 2019 by bezkontaktní výběry měla umožňovat více než třetina ze všech bankomatů České spořitelny. více »

Usmívající se celebrita nás o nákupu zboží nepřesvědčí

15. 11. 2018  10:39  |   Šest z deseti Čechů přiznává vliv reklamy na své nákupní chování. Vyplývá to z reprezentativního výzkumu společnosti Home Credit*. Klíčovým faktorem v rozhodování, kde nakoupit, je pozitivní osobní zkušenost s prodejcem. V těsném závěsu se drží cena. Naopak vliv celebrit v reklamním sdělení je podle výzkumu mizivý. Připouští ho jen dvě procenta dotázaných. více »

V domácnostech škodí hlavně voda, čidla ale má málokdo

15. 11. 2018  00:34  |   Nejčastějšími pojistnými událostmi v bytech a domech jsou škody způsobené únikem vody, které tvoří bezmála čtvrtinu všech případů. Přitom čidla, která mohou na prasklá potrubí nebo poruchy praček včas upozornit, mají jen tři procenta domácností. Vyplývá to ze statistik a průzkumu Poštovní spořitelny. více »

Mladí lidé chtějí spořit, v ČMSS nově i děti se slevou 2000 Kč

14. 11. 2018  16:17  |   ČMSS před koncem roku zvýhodňuje stavební spoření pro děti a mladé klienty, nabízí jim slevu 2000 Kč za uzavření smlouvy, tuto nabídku nyní rozšiřuje i na děti. Zájem mladých klientů i rodičů a prarodičů o stavební spoření v poslední době roste. více »

Česká BSC na Floridě digitálně transformovala první banku

14. 11. 2018  16:15  |   Přední český vývojář chytré softwarové infrastruktury pro banky a finanční instituce, společnost Banking Software Company (BSC), má za sebou první úspěch v USA. Ve spolupráci s lokálním partnerem, společností Nymbus, plně digitálně transformovala první banku. 90 let fungující Surety Bank, držící vklady ve výši skoro 90 milionů dolarů, přenesla do kompletně digitálního prostředí v průběhu necelých čtyř měsíců. více »

V Komerční bance lze

14. 11. 2018  15:20  |   Klienti Komerční banky si nyní mohou vzít hypotéku s fixací úrokové sazby až na 15 let. Banka tak reaguje na zvýšený zájem klientů o delší fixace z posledních měsíců, který vychází z obavy dalšího předpokládaného nárůstu úroků. Vedle toho snižuje KB úrokovou sazbu u hypoték s LTV (poměr výše úvěru k hodnotě zajištění) 80 – 90 %, a to o 0,30 % na 3,69 % p. a. U hypotečních úvěrů s LTV do 80 % naopak zvyšuje úrokovou sazbu pro všechny fixace na 3,19 % p. a. více »

Fio banka má 880 tisíc klientů, 25letou historii a chystá novinky

14. 11. 2018  12:06  |   Česká Fio banka se blíží metě 900 tisíc klientů a je v tuzemsku pátou největší bankou. Kromě počtu klientů jí neustále roste i zisk, který ke konci září 2018 činil 745 milionů Kč po zdanění.     A to i přesto, že se stále drží své filozofie běžných bankovních služeb bez poplatků. Na tiskové konferenci ohlásila řadu novinek pro nejbližší měsíce i příští rok. více »

Investujte zodpovědně – vsaďte na zelené dluhopisy

13. 11. 2018  00:50  |   Zelené dluhopisy jsou skvělou příležitostí, jak zúročit své úspory a přispět k ochraně přírody. Díky jejich náročnému schvalovacímu procesu jsou vydávány pouze seriózními firmami, s prakticky nulovým rizikem a úročením vyšším, než nabízejí státní dluhopisy či různé druhy spoření. Co je však zásadní, že emitentům i investorům nejde pouze o zisk, ale především o pozitivní dopady podnikání. více »

Za tři letošní čtvrtletí poskytli členové ČLFA firmám nebo domácnostem 126,80 mld. korun, meziročně o 4,4 % více

13. 11. 2018  00:46  |     Oblast financování podnikatelských investic meziročně vzrostla o 1,7 % Objem prostředků poskytnutých v rámci factoringu stoupl o 16,9 % Domácnosti si půjčily o 3,5 % více peněz než loni Počet profinancovaných nových osobních vozidel vzrostl o 3,2 % Členové asociace profinancovali 44 % nově registrovaných osobních vozů   více »

ČSOB rozšiřuje služby otevřeného bankovnictví

12. 11. 2018  19:52  |   Klienti ČSOB i Poštovní spořitelny mají od začátku listopadu možnost využívat výhod otevřeného bankovnictví a spravovat svůj účet prostřednictvím internetu i přes aplikace jiných bank. Do konce roku bude následovat i spuštění služby multibanking, která nabídne opačný přístup, tedy možnost správy účtů i jiných bank z internetového bankovnictví ČSOB a Poštovní spořitelny. více »

dTest: Zvýšil vám dodavatel energií cenu? Můžete od něj odejít

12. 11. 2018  00:02  |   Uzavřeli jste nevýhodnou smlouvu o dodávkách energií na dobu určitou? Zbavit se takové smlouvy je velmi obtížné a bude vás to stát tučnou smluvní pokutu. Jedna možnost ale existuje. Od smlouvy můžete bez sankce odstoupit v případě, že dodavatel energií změní jednostranně podmínky dodávek. Což zahrnuje i zvýšení cen. více »

Fio banka znovu zvyšuje úrokové sazby a zavádí rostoucí pásmové úročení

11. 11. 2018  00:37  |   Česká Fio banka reaguje na rostoucí úrokové sazby na trhu jejich znovunavýšením a zároveň zavádí rostoucí pásmové úročení u spořicích účtů, kdy úrok roste s výší vložené částky. Lze tak dosáhnout až na úrokovou sazbu 0,60 %. Spořicí účet tak nyní nabízí atraktivní úrokovou sazbu při zachování okamžité dostupnosti uložených peněz. Zatraktivnění sazeb se týká i termínovaných vkladů. více »

Banka CREDITAS překročila hranici 50 000 klientů a meziročně ztrojnásobila zisk

08. 11. 2018  10:48  |   Banka CREDITAS má již 50 000 klientů. V porovnání se stavem k začátku ledna 2017, kdy začala působit s bankovní licencí, je to nárůst na 2,5násobek. Podobným tempem v tomto období rostla i bilanční suma a kapitál. více »

dTest: Kdy smí pronajímatel vstoupit do bytu?

08. 11. 2018  00:50  |   Vstup pronajímatele do nájemního bytu je pro mnohé z nás spornou otázkou. Proti sobě stojí právo pronajímatele na kontrolu svého majetku a právo nájemce na ochranu soukromí. Kdy smí majitel či jím pověřená osoba vstoupit do bytu, který pronajímá? Spotřebitelská organizace dTest radí, jak postupovat také v případě, když nájemce beze stopy zmizí. více »

Prestižní ocenění Banka roku bude uděleno posedmnácté

07. 11. 2018  00:53  |   Výsledky Banky roku 2018, která oceňuje retailové produkty a služby bank a pojišťoven působících v České republice, budou vyhlášeny v pražském paláci Žofín už 20. listopadu. Velkých změn se letos dočkaly metodika  i složení poroty. Záštitu ocenění poprvé udělil guvernér České národní banky Jiří Rusnok, hlavními partnery jsou KPMG a Fincentrum. více »

Popularita streamování razantně roste Češi nacházejí stále větší zálibu v online videoobsahu

06. 11. 2018  11:52  |   Online filmy a hudba jsou nejoblíbenějšími typy digitálního zboží v České republice: téměř 1 ze 2 spotřebitelů dotazovaných v průzkumu si v posledních třech měsících zakoupil film a 1 ze 3 televizní seriál. Náklonnost Čechů k online platformám pro video motivuje zejména množství dostupného obsahu (67 %), možnost přístupu k videím z počítače (45 %) a uživatelské rozhraní (37 %). Většina Čechů za online video utratí od 100 do 199 korun a způsob platby volí s ohledem na pohodlí a rychlost. V reakci na tyto potřeby rozvíjí PayPal portfolio streamovacích služeb, s nimiž v Česku spolupracuje, a je nyní k dispozici také na platformě HBO GO. více »

BNP Paribas Cardif Pojišťovna potvrdila svoji vedoucí pozici na poli pojištění elektroniky. Po dalších sedm let bude pojišťovat zboží zakoupené v síti HP Tronic

06. 11. 2018  11:51  |   BNP Paribas Cardif Pojišťovna pojistila na českém trhu již 1,4 milionů mobilních telefonů, elektroniky a domácích spotřebičů. Jen mobilních telefonů jsme pojistili přes 800 000. Z toho jen v loňském roce to bylo 200 000 pojištěných mobilních telefonů. více »

Česká spořitelna uvádí na trh nový podílový fond Universum

05. 11. 2018  12:09  |     Fond Universum je typem smíšeného podílového fondu pro konzervativnější investory. Investované prostředky má klient v případě potřeby již do týdne k dispozici. Fond Universum nahradí v aktivní nabídce České spořitelny smíšený fond Optimum, do kterého klienti během tří let investovali více než 16,2 mld. Kč.     více »

Air Bank za tři čtvrtletí vydělala více než 1,2 miliardy korun. Má už 656 tisíc klientů

05. 11. 2018  00:01  |   Air Bank ve třetím čtvrtletí letošního roku poprvé od svého vzniku překonala miliardovou hranici a vykázala čistý zisk 1 222 milionů korun. Meziročně byl zisk banky vyšší o 329 %. Air Bank se dál daří získávat nové klienty i navyšovat objem rozpůjčovaných peněz a tím zvyšovat příjmy z běžného retailového bankovnictví. Hlavní příčinou skokového nárůstu zisku byly ale především mimořádné jednorázové příjmy z investic banky. více »

Konsolidovaný čistý zisk České spořitelny za tři čtvrtletí 2018 vzrostl v porovnání se stejným obdobím loňského roku o 1,2 % na 11,8 mld. Kč

04. 11. 2018  13:15  |   Česká spořitelna vykázala k 30. září 2018 neauditovaný konsolidovaný čistý zisk počítaný podle mezinárodních standardů pro finanční výkaznictví (IFRS) ve výši 11,8 mld. Kč. Čistý zisk k 30. 9. 2017 činil 11,7 mld. Kč. V meziročním porovnání se tak čistý zisk zvýšil o 1,2 %. Ještě výraznější nárůst zaznamenal provozní zisk, který se díky rostoucím čistým úrokovým výnosům a úspěšnému řízení nákladů zvýšil o 5,4 % na 15,0 mld. Kč. více »

Čistý zisk Erste Group meziročně vzrostl o 24,4 % na 1,23 miliardy EUR díky rostoucím výnosům

04. 11. 2018  13:14  |   „Těší nás, že naše dobré operační výsledky a čistý zisk za prvních devět měsíců tohoto roku jsou výsledkem zdravého vývoje v několika oblastech: všechny naše domácí trhy se těší solidnímu hospodářskému růstu; velmi dobře si vedeme v oblasti retailu i SME, zvyšuje se celkový objem úvěrů (+6,3 % od začátku roku) i vkladů (+5,9 % od začátku roku); rovněž jsme navýšili svou digitální výhodu a zlepšili zákaznickou zkušenost díky naší panevropské digitální platformě George, kterou již využívají více než tři miliony zákazníků na čtyřech trzích. více »

Zaměstnanci skupiny ČSOB a KBC se společnými silami dostali na Měsíc a zase zpět. Společně vybrali na charitativní projekty téměř 13 milionu korun

02. 11. 2018  11:23  |   Zaměstnanci skupiny ČSOB/KBC sbírali v období od 1. září do 25. října kilometry v rámci výzvy iniciativy Team Blue, která funguje napříč celou skupinou KBC a dává si za cíl posilovat vazbu mezi všemi zaměstnanci ČSOB/KBC v různých zemích, kde je KBC aktivní. Team Blue měl za cíl dosáhnout nejméně 384 000 kilometrů (vzdálenost k Měsíci) organizováním sportovních aktivit se zaměstnanci, klienty, přáteli a rodinou.  více »

Klienti RSTS mohou ke stavebku získat navíc až 4 000 Kč

02. 11. 2018  11:15  |   Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) spustila akci na nově uzavřené smlouvy o stavebním spoření. Kdo si u spořitelny do 19. prosince sjedná smlouvu a vloží na stavebko alespoň 20 tisíc korun, dostane od RSTS 2 tisíce korun a navíc bude mít nárok na 2 tisíce korun od státu. více »

Polovina Čechů plánuje změny v bydlení

02. 11. 2018  00:55  |   Koupě bytu či domu, rekonstrukce nebo pořízení nemovitosti vhodné k pronájmu v současné době řeší 49 % Čechů. Podle výsledků průzkumu NMS Research Market pro Raiffeisen stavební spořitelnu lidé přitom nejčastěji plánují rekonstrukci stávajícího domova, na kterou se chytá každý druhý z nich, 39 % potom zvažuje pořízení vlastního bydlení. více »

MONETA Money Bank úspěšně dokončila první vlnu přesunu svých IT systémů do cloudu

01. 11. 2018  14:55  |   Celkem 18 různých aplikací a systémů během října převedla MONETA Money Bank z vlastní infrastruktury do cloudového prostředí Amazon Web Services (AWS). Tímto významným krokem banka v souladu se svou agilní IT strategií a v těsné spolupráci se silným globálním partnerem zdárně završila první fázi rozsáhlého modernizačního projektu. Ten počítá s postupným přesunem více než poloviny z celkových dvou set bankovních systémů a aplikací banky do cloudu AWS do konce roku 2019. více »

Online pojištění psů a koček PetExpert se umístilo na 2. místě v anketě Pojišťovací inovátor 2018

01. 11. 2018  14:51  |   První zcela online zdravotní a úrazové pojištění psů a koček PetExpert se umístilo na 2. místě v letošní anketě Pojišťovací inovátor 2018, ve které se utkaly inovativní produkty a služby celkem 14 pojišťoven působících na českém trhu.  více »

Firemním účtům vládnou velké banky v čele s Komerční bankou

01. 11. 2018  14:07  |   V oblasti firemních účtů věří české firmy především velkým bankám. Vyplývá to z nejnovějších údajů největší online databáze českých firem, společnosti Merk.cz. Na špici žebříčku se s přehledem umístila Komerční banka, která ovládla firemní účty u středních i velkých podniků, těsně následovaná ČSOB. Umístění v celkové pořadí se pak až na několik výjimek zrcadlí i v žebříčku z pohledu krajů, obratu nebo typu podniku. více »

MONETA Money Bank zvolena veřejností Bankovním inovátorem 2018 v soutěži Nejlepší banka 2018

01. 11. 2018  14:04  |   Dalšího významného ocenění svých digitálních inovací dosáhla MONETA Money Bank. Na základě on-line hlasování široké veřejnosti získala prestižní ocenění Bankovní inovátor 2018. To je samostatnou kategorií v rámci renomované oborové soutěže Nejlepší banka 2018. V ní MONETA Money Bank navíc získala třetí místo, čímž v aktuálním ročníku bodovala hned dvakrát. Výsledky soutěže dnes zveřejnil její vyhlašovatel, deník Hospodářské noviny. MONETA Money Bank je s milionem klientů čtvrtým největším finančním ústavem v zemi. Začátkem října tohoto roku banka oznámila předběžný záměr koupit Air Bank a český a slovenský Home Credit s cílem vybudovat přední českou retailovou banku s dvěma miliony klientů a ještě více posílit svoje digitální kapacity a orientaci na domácnosti, živnostníky a malé a střední firmy. více »

Jak si stojí dluhopisy sousedních států, vyplatí se do nich investovat?

01. 11. 2018  14:02  |   Státní dluhopisy jsou cenné papíry s prakticky nulovým rizikem investování, protože splatnost i výplatu výnosů garantuje samotný stát a jejich likvidita je vysoká. V případě, že je výsledkem hospodaření státního rozpočtu tzv. deficit, je nutné ho pokrýt dodatečnými finančními prostředky, nejčastěji pak formou emisí cenných papírů s různou dobou splatnosti. Věřiteli těchto dluhopisů jsou zpravidla banky, ale i veřejnost. V našem článku se dozvíte, jak si aktuálně vedou státní dluhopisy Německa, Rakouska, Slovenska a Polska. více »

Každý třetí Čech by neváhal přejít ke konkurenci, která nabídne lepší online finanční služby. Jsou banky připraveny na digitální bankovní revoluci?

01. 11. 2018  00:50  |     Banky nejsou dostatečně inovativní a ztrácejí kontakt s klienty Více než polovina Čechů, kteří mají hypotéku, si vzala úvěr na bydlení jinde než ve své primární bance Čtvrtina klientů by neváhala sdílet s poskytovatelem finančních služeb více osobních údajů výměnou za lepší služby ušité na míru     více »

Komerční banka má pro své klienty o polovinu kratší ceník

31. 10. 2018  00:44  |   Zároveň s tím se přehled cen výrazně zjednodušil. Souhrn nejvyužívanějších služeb KB včetně informace, zda jsou zdarma či zpoplatněny, mohou klienti zjistit i z  jednostránkových ceníků, které jsou k dispozici rovněž na webových stránkách banky. Všechny ceníky jsou od poloviny tohoto roku kompletně v novém designu. více »

Ekonomická prognóza Komerční banky: Narážíme na strop

30. 10. 2018  12:26  |   Již za dva měsíce vstoupí česká ekonomika do pátého kalendářního roku v řadě, kdy bude vykázán kladný hospodářský růst. Druhé nejdelší období expanze v historii České republiky znamená, že dosavadní zdroje růstu se pomalu vyčerpaly a velká část tuzemského hospodářství začala narážet na své limity. více »

Plánovaná víkendová odstávka on-line služeb KOMERČNÍ BANKY

26. 10. 2018  13:50  |   Velkou aktualizaci svých informačních systému naplánovala na tento víkend Komerční banka v rámci přípravy na zavedení nového způsobu přihlašování do internetového bankovnictví. V této souvislosti nebudou aplikace dostupné od pátku 26. října (22:00) do neděle 28. října (14:00). více »

Spotřebitelé na tradičním trhu nakupují rychle a řídí se zvykem. V budoucnu jich podle odborníků přibude

26. 10. 2018  13:48  |   Šetření času či zvyk. To jsou dva hlavní důvody, proč lidé nakupují v prodejnách takzvaného tradičního trhu. Naopak ve velkých řetězcích vyhledávají především výrazné slevy. To jsou podle odborníků na český maloobchod s potravinami jedny z hlavních rysů tuzemských spotřebitelů. Do budoucna lze přitom očekávat nárůst skupin zákazníků typických právě pro tradiční trh, a to spolu se segmentem, který při nakupování preferuje co největší komfort. více »

Do čela Komerční pojišťovny se postavil GAËL LOAEC

26. 10. 2018  13:47  |   Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva Komerční pojišťovny se stal Gaël Loaec. Po sedmi letech nahradil v čele pojišťovny Stéphana Corbeta, který se rozhodl věnovat vlastnímu projektu. Gaël Loaec pracuje v Société Générale od roku 2005. Jeho prioritami v Komerční pojišťovně budou – větší kontakt se zákazníky, zrychlení procesů a podpora on-line prodeje. více »

Zájem o výuku kyberbezpečnosti roste. Dokazuje to i rekordní účast škol v projektu bankovní asociace

26. 10. 2018  00:57  |   Pátý ročník projektu České bankovní asociace (ČBA) „Bankéři jdou do škol“ zaznamenal rekordní zájem ze strany škol i přednášejících. Do 29 základních a 12 středních škol po celé ČR vyrazilo celkem 50 bankéřů, kteří se studenty diskutovali o kyberbezpečnosti. V projektu se letos asociace zaměřila především na zabezpečení mobilních telefonů a bezpečnost na sociálních sítích. více »

MONETA Money Bank nově nabízí ke kartám osobní pojištění proti internetovým rizikům

25. 10. 2018  08:49  |   Pojistit se proti rizikům při nakupování na internetu, zneužití údajů na sociálních sítích či ztrátě dat je nyní možné pomocí nového osobního pojištění k platebním kartám vydaným MONETA Money Bank. Ta je první bankou v České republice, která takto komplexní pojištění nabízí. Celosvětově platné „Pojištění věcí, karet a internetových rizik“ stojí pouze 99 korun měsíčně, přitom pokrývá širokou škálu možných škodních událostí a asistenčních služeb. Banka nabízí tuto novinku ve spolupráci s renomovanou mezinárodní pojišťovnou BNP Paribas Cardif. MONETA Money Bank je s milionem klientů čtvrtou největší finanční institucí v zemi. více »

Erste Group spustila první blockchainovou platformu pro digitální emise dluhopisů, využít ji mohou i Češi

25. 10. 2018  08:48  |     Rakouská bankovní skupina Erste Group - do které patří i Česká spořitelna - zprostředkovala první výhradně blockchainovou emisi na evropských kapitálových trzích. Společnost ASFINAG provedla na blockchainové platformě Erste emisi SSD dluhopisů - které jsou určeny institucionálním investorům - bez tradičního souběžného „papírového“ procesu. Platforma může zrychlit a zprůhlednit také emise SSD dluhopisů v Česku. V minulosti je v „papírovém“ procesu úspěšně emitovaly i české firmy.     více »

Expobank CZ spouští první bankovní účet v Evropě s možností obchodovat s Bitcoiny či investovat do start-upů

25. 10. 2018  08:47  |   Česká banka Expobank CZ uvádí na trh unikátní bankovní účet, který propojuje tradiční bankovnictví se světem FinTech. Prostřednictvím internetového bankovnictví Expobanking a nově představeného NEO účtu umožňuje klientům, jako první tradiční banka v Evropě, obchodovat s kryptoměnou Bitcoin, investovat do začínajících firem či drahých kovů, a rovněž také využívat pojišťovacích služeb. NEO účet tak umožňuje spravovat kompletní finanční život z jednoho místa, a to díky spolupráci s partnery z jednotlivých oblastí. Expobank CZ nový účet představila v rámci první fáze digitální transformace, kterou aktuálně prochází. Výrazně tak rozšiřuje nabídku inovativních služeb směrem k retailovým klientům. více »

Citfin zavedl jako jedna z prvních firem v ČR čtyřdenní pracovní týden

25. 10. 2018  08:46  |   Inspirován úspěšnou zkušeností novozélandské firmy Perpetual Guardian, nabídl Citfin po několika měsíční přípravě svým zaměstnancům na výkonnostních pozicích čtyřdenní pracovní týden jako zajímavý benefit. Podmínkou k získání benefitu pro zaměstnance na odděleních obchodu, dealingu a Call Centra je dosažení minimálního měsíčního ukazatele výkonnosti. více »

Sekce obsahuje celkem 6751 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti