Informace z bank

Většina lidí svěřuje rekonstrukci řemeslníkům. Sama si na ni troufne jen pětina Čechů

24. 05. 2019  00:54  |   O nepovedených rekonstrukcích slýcháme často. Přesto si podle aktuálního výzkumu devět z deseti Čechů výkon řemeslníků najatých na úpravu své domácnosti poch více »

Banka CREDITAS zavádí Google Pay

24. 05. 2019  00:03  |   Banka CREDITAS umožňuje od 21. května svým klientům využívat službu Google Pay. K aktivaci stačí zaregistrovat jakoukoliv platební kartu banky CREDITAS do mobilní aplikace Google Pay. Mobilním telefonem pak můžou klienti platit na bezmála 190 tisících prodejních místech v Česku. Služba Google Pay je dostupná i pro držitele Richee karet. více »

Nehody: 7 mýtů, které vás připravují o adekvátní odškodné

23. 05. 2019  20:01  |   Dopravní nehoda s sebou automaticky nese stres a vypořádávání se s následky. Lidé stále nevědí, na co přesně mají nárok, ať už byli sami zraněni, nebo jsou bohužel v pozici pozůstalých. Často se tak spokojí s odškodněním, které je pouze symbolické ve srovnání s částkou, kterou si skutečně mohli nárokovat. Zásadní roli v tom hrají rozšířené mýty, které o odškodnění stále panují. Ty nejčastější uvádí na pravou míru společnost Vindicia, která se na odškodnění specializuje. více »

Skupina UniCredit získala ocenění „Nejlepší banka“ ve třech kategoriích v oblasti financování

23. 05. 2019  19:58  |   Skupina UniCredit byla oceněna v soutěži Best Bank Awards, kterou každoročně vyhlašuje časopis Global Finance. Banka zvítězila v kategoriích:     Nejlepší banka ve střední a východní Evropě Nejlepší banka v Bulharsku   Nejlepší banka v Chorvatsku více »

ČMSS vylepšuje úvěry: až milion bez zajištění a bez poplatku

23. 05. 2019  19:50  |   Českomoravská stavební spořitelna od tohoto týdne zjednodušila a vylepšila nabídku svých meziúvěrů. Maximální možná výše nezajištěného úvěru roste na jeden milion korun, nezajištěné meziúvěry budou rovněž bez poplatku za poskytnutí. Dochází také ke zjednodušení nabídky tak, aby klient nemusel složitě vybírat mezi jednotlivými druhy meziúvěrů. více »

Dceřiné společnosti ČSOB se stěhují do Radlic

23. 05. 2019  00:57  |   Vybrané dceřiné společnosti ze skupiny ČSOB mění během května a června svá sídla a korespondenční adresy. Stěhují se do nově postavené části centrály skupiny ČSOB v pražských Radlicích. Na novou adresu Výmolova 353/3 na Praze 5 se tak přesouvají společnosti ČSOB Leasing, Patria Finance, Patria Corporate Finance, Patria investiční společnost, ČSOB Factoring a ČSOB Pojišťovací makléř, s.r.o. více »

Stanovisko České bankovní asociace k návrhu na vytvoření Národního rozvojového fondu

23. 05. 2019  00:21  |   Česká bankovní asociace vítá návrh na vytvoření Národního rozvojového fondu, který je z ekonomického a praktického pohledu výrazně progresivnější a inovativnější než zavedení jakékoliv formy dodatečného sektorového zdanění. Nejedná se totiž o jednorázové financování spotřeby, ale tvorbu aktiv, která společnost využije pro svůj dlouhodobý sociální a ekonomický rozvoj. více »

J&T BANKA v roce 2018 upsala rekordní počet dluhopisových emisí

21. 05. 2019  00:19  |   J&T BANKA, jedna z nejvýznamnějších privátních bank v České republice, uzavřela, dle auditovaných konsolidovaných výsledků, loňský rok s bilanční sumou ve výši 150,10 miliard korun (téměř +5%). Čistý zisk za dané období činil 2,08 miliardy korun. více »

Česká firma Platon Finance vstoupila na další světovou burzu kryptoměn

20. 05. 2019  18:22  |   Česká společnost Platon Finance pokračuje v expanzi. V květnu vstoupila se svou kryptoměnou Platon Coin na jednu z největších asijských burz, singapurský  DigiFinex. Pokračuje tak v plnění svého cíle zvýšit letos kapitalizaci až na pětinásobných 25 milionů dolarů. více »

Zaměstnanci ČSOB budou sázet stromy a čistit přírodu. Startuje pátá výzva Team Blue

20. 05. 2019  18:18  |   Už v loňském roce Skupina ČSOB upustila od financování uhelného byznysu a i letos pokračuje v aktivitách, které si kladou za cíl zlepšovat životní prostředí. Dnes se spouští už pátá výzva mezinárodní Skupiny KBC, jejíž součástí je i ČSOB, s podtitulem Team Blue Goes Green a s ní i téměř dva měsíce plných prospěšných aktivit založených na dobrovolnictví zaměstnanců, jejich rodin, klientů i dodavatelů. více »

1. čtvrtletí 2019 pro ČSOB: počet uživatelů mobilního bankovnictví vzrostl o 24 %. Pokračují investice do inovací

20. 05. 2019  00:41  |   „Rostoucí čísla mobilního bankovnictví potvrzují, že se naši klienti stále více přesouvají do digitálního prostředí. Proto jim maximálně vycházíme vstříc a investujeme, abychom pro ně byli první volbou a neustále dostupní, ať už řeší jakékoliv finanční potřeby online, nebo potřebují osobní kontakt na našich pobočkách ve všech regionech České republiky. Kromě poskytování bankopojišťovacích služeb směřujeme významnou podporu do rozvojových investic a posílení kvality života obyvatel a firem, ať již formou odvodu daní, z pozice velkého zaměstnavatele nebo četnými aktivitami v oblasti finanční gramotnosti,“ uvedl John Hollows, generální ředitel ČSOB. více »

Klienti ČSOB mohou nahlížet na své účty v jiných bankách i ze Smartbankingu

17. 05. 2019  00:28  |   Klienti ČSOB a Poštovní spořitelny mohou nově sledovat své účty v jiných bankách již i ze Smartbankingu, tedy z bankovní aplikace v mobilu nebo tabletu. Od konce dubna je připojeno celkem sedm bank. K České spořitelně a Equa bank se nyní přidaly Air Bank, Komerční banka, Moneta Money Bank, Banka Creditas a Raiffeisenbank. více »

Zvýšení výdajových paušálů podnikatelé vítají. Pomohou zejména menším živnostníkům, kteří nemají velké reálné výdaje

17. 05. 2019  00:11  |   Limity při využití výdajových paušálů u živnostníků se díky vládnímu daňovému balíčku vrátily zpět na hranici dvou milionů korun. Podnikatelé změnu legislativy vítají, pomůže podle nich hlavně malým a středním živnostníkům, zejména pak těm, pro něž je vzhledem k povaze jejich činnosti uplatňování skutečných nákladů obtížné či nemožné. více »

Společnost Insolvence 2008 za poslední dva roky téměř zdvojnásobila tržby. Zákazníci oceňují vzájemné propojování služeb pro insolvenční správce

16. 05. 2019  14:29  |   Společnost Insolvence 2008 a.s., jež zajišťuje IT řešení, služby a vzdělávání pro insolvenční správce, navázala na úspěšný rok 2017 a také loni pokračovala v silném růstu. K meziročnímu navýšení tržeb o bezmála třetinu na 19,4 milionu korun přispěla především poptávka insolvenčních správců po jejím komplexním řešení, jež ve všech ohledech zajišťuje správcům zázemí pro výkon jejich povolání. „Náš informační systém využívá více než 40 % všech insolvenčních správců v Česku. Jde o základ celého ekosystému, do kterého přidáváme stále nové služby, jež se zákazníkům vyplácí propojovat,“ říká výkonný ředitel Insolvence 2008, a.s. Tomáš Valášek. více »

RENOMIA kupuje majoritní podíl ve společnosti OPTIMUM – centrum pojištění

16. 05. 2019  14:16  |   RENOMIA, vedoucí pojišťovací makléř ve střední a východní Evropě, kupuje majoritní podíl ve společnosti OPTIMUM – centrum pojištění. Jaromír Hurta, jednatel a zakladatel této vsetínské společnosti, se rozhodl po úspěšném 20letém podnikání intenzivně propojit s RENOMIA. více »

Obrat z realitních obchodů Broker Consulting meziročně rostl o 61 %

16. 05. 2019  14:14  |   Obrat z uskutečněných obchodů realitních služeb Broker Consulting, která poskytuje zároveň i finanční služby, v porovnání prvního čtvrtletí 2018 a 2019 vzrostl o 61 procent. Broker Consulting tak jde proti vývoji současného trhu realitního zprostředkování, který zažívá zpomalení a stagnuje.   více »

Raiffeisen stavební spořitelna právě spouští novou kampaň

16. 05. 2019  14:12  |   Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) představuje novou komunikační kampaň „Díky ženám bydlíme lépe, díky Raiffeisen stavební spořitelně na to máte“. Cílem je zvýšení povědomí o značce a motivace lidí k modernizaci či pořízení lepšího bydlení. více »

Karta ze zlata od Banky CREDITAS získala světovou cenu Mezinárodní asociace výrobců karet

16. 05. 2019  14:08  |   Karta MasterCard Real Gold získala prestižní ocenění v kategorii „Unikátní inovace“ v celosvětové soutěži Élan Awards. Tu pravidelně pořádá Mezinárodní asociace výrobců karet (ICMA), letošní se vyhlašovala v Orlandu na Floridě (USA). Jde vůbec o první českou platební kartu, která v této soutěži vyhrála. více »

Do Česka přichází digitální makléř Fingo. Srovnává finanční produkty online

16. 05. 2019  00:14  |   Digitální makléř Fingo vstupuje do České republiky. Na Slovensku je společnost synonymem rychle rostoucího a komplexního digitálního brokera, který díky jednoduchému online srovnání finančních produktů pomáhá lidem najít nejvýhodnější hypotéku, kvalitní životní pojištění či zajímavé investiční příležitosti, a to díky přímému propojení s finančními poradci. více »

ČMSS zvyšuje úročení vkladů o 0,2 bodu, možný výnos 3,8 %

16. 05. 2019  00:09  |   Českomoravská stavební spořitelna s účinností od 17. května nabízí klientům nový tarif AktivPlus, u kterého dochází k navýšení úročení stavebního spoření o 0,2 procentního bodu. Stavební spoření je dlouhodobě nejvýnosnějším zabezpečeným spořicím produktem, po spuštění nového tarifu se maximální možný výnos v ČMSS přiblíží čtyřem procentům. více »

5 zásadních opatření, která ovlivnila získání hypotéky

12. 05. 2019  00:28  |   Podmínky pro poskytování hypotečních úvěrů a jejich dostupnost v posledních letech výrazně ovlivnila nová legislativa i omezení ze strany centrální banky. Zákon například razantně omezil poplatky bank za předčasné splátky. Aktuálně bylo potvrzeno, že účtovat lze opravdu jen nezbytné náklady. Vedle toho Česká národní banka (ČNB) zavedla přísnější pravidla pro poskytování hypoték, když zakázala 100% hypotéky nebo stanovila strop výše úvěru a splátek v porovnání s příjmy. V této oblasti se ale chystají další změny. více »

Nabídka dluhopisů po telefonu? Nikdy!

10. 05. 2019  00:59  |   Určitě to sami znáte, zazvoní telefon a na druhé straně se ozve servilní hlas s otázkou, jestli by vás mohl na chviličku vyrušit. Operátoři aktivního telemarketingu tímto způsobem nabízejí účast na různých průzkumech, předváděcích akcích, změnu mobilního operátora, půjčky, ale nezřídka kdy také možnost „lákavé investice“. Tzv. finanční šmejdi se totiž nezastaví před ničím, včetně uzavírání smluv v hodnotě až několika desítek tisíc korun po telefonu. Tato forma investiční nabídky je však, přinejmenším, neetická, nemluvě o tom, že investované, resp. spíše proinvestované úspory, už pravděpodobně nikdy neuvidíte. více »

Spořit se vyplatí více, úvěry naopak zdraží. ČNB zvyšuje úrokové sazby – II. díl

09. 05. 2019  00:44  |   II. DÍL SERIÁLU:Po více než osmi letech začala Česká národní banka zvyšovat úrokové sazby na trhu. Úrokové sazby se tak postupně zvýšily na 1,75 procenta z původních 0,05 procenta v roce 2017. Naposledy ČNB zvýšila úrokové sazby na rovná 2 procenta. Jak růst úrokových sazeb ovlivní ekonomiku a spotřebitele? více »

Index očekávání ČSOB: Firmy věří v růst poptávky

09. 05. 2019  00:03  |   Malým a středním firmám roste optimismus. Přispívá k tomu hlavně zvyšující se poptávka klientů po zboží a službách. Vyplývá to z výsledků Indexu očekávání firem ČSOB, který pravidelně zkoumá náladu u firem a podnikatelů. Index v prvním čtvrtletí stoupl o 0,2 bodu na 20,3 bodu. více »

Problém s dluhy v Česku nemáme. Daří se splácet i velmi staré pohledávky

09. 05. 2019  00:02  |   Češi přestávají mít problémy s dluhy. Daří se dokonce splácet i velmi staré hypoteční úvěry. Vliv na tento stav mají zvyšující se mzdy, velmi nízká nezaměstnanost i rostoucí ekonomika. více »

Mladá Boleslav je jubilejní 100. pobočkou České spořitelny v novém formátu

09. 05. 2019  00:01  |   Česká spořitelna otevřela 6. května již 100. pobočku v novém formátu. Tou jubilejní se stala pobočka v Mladé Boleslavi na náměstí Míru. Koncept poboček v novém formátu je postaven na otevřenosti prostoru a jednoduchém a přehledném vybavení. Jejich součástí jsou samoobslužné zóny, obchodní haly a uzavřené jednací místnosti pro schůzky s klienty a videokonference. Prostor poboček se zároveň stává komunitním místem, kde se konají různá setkání, výstavy a prezentace místních firem a neziskových společností. Nedávno Česká spořitelna ve stejném formátu otevřela pobočku v Hradci Králové, v ulici Československé armády. Dále například ve Strakonicích, Lounech, Třebíči či Trutnově. více »

Česká spořitelna zaznamenala v 1. čtvrtletí 2019 dvouciferný meziroční nárůst provozního zisku

07. 05. 2019  00:57  |   Česká spořitelna zaznamenala v 1. čtvrtletí 2019 dvouciferný meziroční nárůst provozního zisku o 11,2 %. Konsolidovaný čistý zisk poklesl v porovnání s prvním čtvrtletím roku 2018 o 3,1 % na 3,9 mld. Kč. Česká spořitelna vykázala k 31. březnu 2019 neauditovaný konsolidovaný čistý zisk počítaný podle mezinárodních standardů pro finanční výkaznictví (IFRS) ve výši 3,9 mld. Kč. Čistý zisk za stejné období roku 2018 činil4,1 mld. Kč, v meziročním porovnání se tak čistý zisk snížil o 3,1 %. Avšak, provozní zisk zaznamenal výrazný nárůst o 11,2 % na 5,4 mld. Kč. více »

Mohutný nárůst používání mobilního bankovnictví KB Výnosy rostly, provozní náklady pod kontrolou a stále vynikající výsledky řízení rizik

07. 05. 2019  00:53  |   Komerční banka zaznamenala meziroční růst klientů využívající Mobilní banku o 38 % na 655 000. Objem transakcí zadaných prostřednictvím mobilního bankovnictví během prvních třech měsíců roku dosáhl 15,6 miliard Kč, což bylo meziročně o 82 % více. To potvrdilo pozici KB jako jedničky na trhu v mobilním bankovnictví; Klienti Komerční banky si do svých mobilních platebních peněženek nainstalovali už 91 000 platebních karet, z čehož velká část přibyla od února, po zavedení Apple Pay na českém trhu; V dubnu už používalo novou aplikaci pro ověření totožnosti KB Klíč více než 200 000 zákazníků KB, a to pouhých pět měsíců po jejím uvedení na trh; Objem poskytnutých půjček skupinou KB se zvýšil o 4,0 % meziročně na 637,3 mld. Kč. Nejvyšší dynamiku růstu vykázalo portfolio půjček na bydlení poskytnutých Modrou pyramidou, 15,2 %. Spotřebitelské úvěry vzrostly o 3,4 % a půjčky podnikům a korporacím o 4,2 %; Celkový objem běžných klientských vkladů ve Skupině KB vzrostl o 4,5 % na 826,1 mld. Kč. Vklady občanů v bance vzrostly o 7,7 % ve srovnání s obdobím před rokem; Růst výnosů dosáhl 5,1 %, zatímco provozní náklady stouply pouze o 3,2 % i přes rychlejší růst průměrných mezd. Komerční banka mohla opět přistoupit ke snížení rezerv na kreditní rizika. Čistý zisk vzrostl meziročně o 5,9 % na 3,2 mld. Kč. více »

dTest: Při pobytu v zahraničí nepodceňujte cestovní pojištění

07. 05. 2019  00:09  |   Sluneční paprsky za okny vybízejí k plánování cest a dovolené. V případě zahraniční dovolené není radno podceňovat sjednání cestovního pojištění. Je však dobré znát předem situace, před jejichž následky vás ochrání, a kdy ne. více »

Čistý zisk Erste Group dosáhl v prvním čtvrtletí růstu na 377 milionů EUR na pozadí silné provozní výkonnosti

06. 05. 2019  19:58  |   „Letošní rok je pro nás v Erste Group zvlášť důležitý: rok 2019 se nese ve znamení dvěstěletého výročí našeho založení jako spořitelny, která si za cíl vytkla šíření prosperity v našem regionu. Náš záměr zůstává zřejmý, náš obchodní model je udržitelný a otisk svého působení zanecháváme v regionu, který je i nadále nejdynamičtějším regionem EU. více »

Češi jsou „šopaholici“. Kvůli pracovnímu vytížení je ve velkých městech stále oblíbenější noční nakupování

06. 05. 2019  19:52  |   Češi milují nakupování. Až 75 % lidí přiznává, že se v nákupech vyžívá a návštěvu obchodu bere jako relax. Existují ale rozdíly mezi nákupními zvyklostmi zákazníků ve velkých městech a naproti tomu v malých obcích, na což reagují i obchodní centra. Ve velkých městech, kde jsou od rána lidé aktivní v pozdějších hodinách, není výjimkou, že určitá skupina zákazníků vyráží na nákup až okolo osmé hodiny večer. Toho si všímají i značky a nákupní centra a stále častěji připravují tzv. noční nákupy. Příkladem může být pražské centrum Fashion Arena Prague Outlet ve Štěrboholích, které připravuje noční nakupování pro své zákazníky na pátek 17. května. více »

V Praze proběhla největší letošní numismatická aukce, dražily se mince v hodnotě přes 100 milionů korun

06. 05. 2019  19:52  |   V pražském hotelu Mandarin Oriental se v pátek, 3. května, uskutečnila aukce vzácných historických mincí a medailí. V dražbě bylo celkem 748 mincí a medailí, převážně ze zlata a stříbra. Většina z nich pocházela z období rakouskouherské monarchie. O aukci byl mezi investory mimořádný zájem, zúčastnily se jí stovky sběratelů z Evropy, Asie a Ameriky. Mince byly draženy jednotlivě, jejich celková hodnota dosáhla včetně aukčních poplatků více než 100 milionů korun. Aukci pořádal numismatický aukční dům Macho & Chlapovič. více »

Novinka od ČS: Hypotéka na první byt bez přirážky za překročení 80% hranice LTV

06. 05. 2019  00:32  |   Česká spořitelna reaguje na problém s nedostupností hypotečních úvěrů pro klienty, kteří si chtějí pořídit si své první bydlení. Přichází s nabídkou „První byt“. Jedná se skutečně o novinku? A pomůže skutečně zvýšit dostupnost hypotečního financování? více »

Hospodářský růst se snižuje k úrovni potenciálu, nerovnováhy na trhu práce tlačí inflaci vzhůru

06. 05. 2019  00:22  |   Česká bankovní asociace ve své aktuální prognóze snižuje podruhé v řadě predikci HDP a na rok 2019 předpovídá další zpomalování růstu české ekonomiky na hodnotu 2,4 % a 2,3 % napřesrok. Odhad ekonomického růstu prognostikům komplikují přetrvávající a prohlubující se nejistoty vnějšího prostředí, zejména hrozba dalšího zpomalování německé ekonomiky. více »

Banka CREDITAS zvyšuje sazby u spořicího účtu až na 1,3 % ročně

03. 05. 2019  00:25  |   Banka CREDITAS od 6. května zvyšuje sazby na spořicím účtu o 0,2 procentního bodu. Klienti nově získají sazbu až 1,3 % ročně. Vklady na spořicím účtu CREDITAS jsou bez omezení výše vkladu, čím víc klient spoří, tím větší získá úrok. Při vkladech do 750 000 korun získají klienti na spořicím účtu nově 1,1 % ročně, částka nad tento limit je úročena sazbou 1,3 %. U termínovaných vkladů banka nabízí až 3,1 % p. a. více »

ČMSS rozšiřuje produktovou nabídku o autopojištění

03. 05. 2019  00:24  |   Českomoravská stavební spořitelna od počátku května rozšiřuje svou produktovou nabídku o autopojištění, nově lze s jejími obchodními zástupci uzavřít povinné či havarijní pojištění. více »

Komerční banka má API bez hranic

03. 05. 2019  00:14  |   Nový API portál Komerční banky přináší partnerům KB jedinečnou možnost být spolutvůrci našich API služeb. Nabízíme stabilní prostředí vývojářům a tvůrcům inovativních služeb pro otestování a vyladění jejich aplikací, které využívají možnosti našich API služeb. více »

Své rodiče vídáme často, s chodem domácnosti jim ale většinou nepomáháme

03. 05. 2019  00:10  |   Více než polovina Čechů chodí na návštěvu ke svým rodičům alespoň jednou za dva týdny. S údržbou jejich domů či bytů jim ale pomáhá jen každý třetí. Finančně svým rodičům, jestliže už s nimi nesdílíme společnou domácnost, na bydlení přispíváme jen výjimečně. více »

Začíná hlasování o divoké kartě v programu ČSOB pomáhá regionům

02. 05. 2019  20:06  |   Program ČSOB pomáhá regionům, ve kterém banka a veřejnost finančně podpoří lokálně prospěšné projekty, vstupuje do další fáze. Do 20. května je možné hlasovat o projektu, který doplní finálovou čtyřku k třem již vybraným projektům. Jedná se o tzv. divokou kartu.   více »

dTest: Jak reklamovat vyúčtování služeb v bytě

02. 05. 2019  00:59  |   Řada služeb spojených s bydlením se platí zálohově. Ať už bydlíte ve vlastním, družstevním či nájemním bytě, nemusíte být spokojeni s vyúčtováním zálohových úhrad. V takovém případě můžete požadovat vysvětlení či podat reklamaci. U koho stížnost uplatnit a jak vyúčtování reklamovat? Co dělat, když se roční vyúčtování opozdí? více »

dTest: Co musíte zařídit po narození potomka?

02. 05. 2019  00:32  |   Nově narozené dítě přináší radosti i starosti. Mezi starosti patří také administrativa s narozením dítěte spojená. Nově narozeného člověka je totiž třeba řádně zaevidovat a vybavit úředními doklady. Co vše je tedy třeba po odchodu z porodnice zařídit? více »

Úvěr od Buřinky zcela online

02. 05. 2019  00:30  |   Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) uvedla zcela bezkonkurenční produkt na trhu financování bydlení. Úvěr od Buřinky si můžete sjednat online z pohodlí domova a peníze máte na svém účtu do 15 minut. Jeho maximální výše je nastavena na 370 tisíc Kč bez zajištění úvěru nemovitostí se splatností až 18 let. Vedení úvěrového účtu je bez poplatků. více »

Ekonomická prognóza Komerční banky na minovém poli

01. 05. 2019  00:27  |   Česká ekonomika čelí celé řadě nepříjemností z domova i ze zahraničí. Pod palbou je zejména průmysl v čele s automobilovým. Domácí poptávka ale zůstává ve světle napjatého trhu práce solidní. Pravděpodobnost recese tuzemského hospodářství zůstává velmi nízká. více »

Otevřené bankovnictví usnadní život nejen jednotlivcům, ale i firmám. Díky PSD2 by mohly finance řešit přímo z ERP a fakturačních systémů

30. 04. 2019  00:43  |   Většina lidí by ráda obsluhovala své bankovní účty z jednoho místa. Díky evropské směrnici o platebních službách PSD2 by se brzy mohlo jednat o realitu. Některé tuzemské banky již služby takzvaného otevřeného bankovnictví umožňují, nejpozději od září by měly svá API rozhraní zpřístupnit vývojářům třetích stran. To otevírá prostor pro fintech firmy a start-upy, ale třeba i vývojáře ERP a fakturačních systémů, kteří by díky propojení svých produktů s bankami významně ulehčili klientům při správě financí. více »

dTest: Pronajímatel smí po nájemci požadovat sjednání pojištění bytu

29. 04. 2019  00:59  |   Jedna z nejčastějších obav pronajímatele týkající se nájmu bytu je strach, že během jeho trvání bude byt nebo nějaké vybavení poškozeno. Někteří pronajímatelé proto po nájemci požadují, aby si sjednal pojištění pro případné škody v bytě. Může pronajímatel sjednání pojištění vůbec požadovat? A jaký druh pojištění zvolit? více »

Valná hromada Komerční banky schválila dividendu za rok 2018 ve výši 51 Kč na jednu akcii

29. 04. 2019  00:54  |   Akcionáři Komerční banky na dnešní valné hromadě svým hlasováním potvrdili návrh představenstva banky na schválení podílu na zisku k rozdělení mezi akcionáře (dividendy) za rok 2018 ve výši 51 korun na jednu akcii. více »

On-line investování v nové mobilní bance od Komerční banky

29. 04. 2019  00:19  |   Z hodiny na deset minut, a ještě odkudkoli a kdykoli. Rovných 50 minut ušetří klient Komerční banky (KB), který uzavře smlouvu o investování do fondů Amundi ve svém mobilním telefonu a nikoli na pobočce. To je jedna z novinek v modernizované aplikaci Mobilní banka. více »

Portu, první česká robo-advisory investiční platforma, spouští tematické investování.

29. 04. 2019  00:11  |   Portu spouští investování do tematických strategií podle vlastního výběru. více »

Mobilní operátoři při plánování sítí využívají digitální modely terénů a kvůli stavebnímu boomu i 3D modely budov

29. 04. 2019  00:08  |   Mít pokrytí co nejširšího území Česka a nabízet svým zákazníkům co nejlepší signál je společným cílem všech mobilních operátorů. Při plánování sítí proto využívají aktualizovaných digitálních modelů terénu, jež jim umožňují přesně si vypočítat pokrytí a šíření signálu. V hustě zastavěných oblastech a s ohledem na stavební boom jim pak pomáhají také 3D modely budov, které by jim při nesprávném umístění vysílače mohly signál blokovat. více »

Česká spořitelna nabídne Prvobydlení, speciální hypotéku s 90% LTV pro financování prvního bytu

28. 04. 2019  16:57  |   Nedostatek vlastních financí je hlavním důvodem, proč mladí nežádají o hypotéku, vyplynulo z výzkumu IPSOS     Prvobydlení nabízí možnost získat hypotéku až do výše 90% LTV, tedy o 10% bodů více nad rámec standardu doporučení České národní banky. Je určena klientům, kteří podle Katastru nemovitostí ještě nevlastní žádnou nemovitost k bydlení. Nabídka Prvobydlení není omezena věkem klientů, ale je limitována jedním z doporučení ČNB, kdy hypotéky s 90% LTV mohou tvořit pouze 15 % z celkového objemu poskytnutých hypoték. Maximální výše úvěru v rámci Prvobydlení je 5 milionů korun. Spořitelna předpokládá, že celková nabídka úvěrů v rámci Prvobydlení se bude pohybovat okolo 6 miliard korun ročně.     Nedostatek vlastních financí (LTV) vnímají mladí lidé do 36 let jako hlavní bariéru pro pořízení hypotéky (41 %).     více »

Sekce obsahuje celkem 7021 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti