Informace z bank

Na vysokých školách probíhá investiční projekt Studentbroker

19. 09. 2017  14:16  |   Studenti ekonomických oborů českých a slovenských vysokých škol mají v rámci osnov možnost vyzkoušet si reálné fungování kapitálových trhů a pokusit se zhodnotit své investiční portfolio. Projekt Studentbroker pořádá česká Fio banka ve spolupráci s burzou RM-SYSTÉM. více »

Podzimní Hypodny s bonusem 6000 korun

19. 09. 2017  14:15  |   V rámci tradičních podzimních Hypodnů nabízí Raiffeisenbank zájemcům o hypoteční úvěr mimořádný bonus ve výši 6000 korun při podpisu smlouvy o hypotéce. více »

Pojišťovny si dávají stále více záležet na kvalitní komunikaci s klientem

19. 09. 2017  12:18  |   V rámci výzkumu Nejlepší pojišťovna se analytická agentura Datank, která za výzkumem stojí, změřila na to, jak se svými klienty komunikují pojišťovny. Využila k tomu desítky telefonických hovorů s operátory pojišťoven a desítky e-mailů. více »

LeasePlan převede svůj autopark na elektřinu

19. 09. 2017  12:10  |   Firma se stává zakládajícím členem nové celosvětové iniciativy EV100, která chce urychlit přechod od spalovacích motorů více »

UniCredit na prvním místě v 11 zemích v oblasti Cash Managementu podle průzkumu Euromoney

18. 09. 2017  15:11  |   Skupina UniCredit se podle průzkumu Cash Management Survey 2017 časopisu Euromoney umístila na prvním místě v oblasti cash managementu (plánování likvidity a řízení platebních toků) v 11 zemích, včetně České republiky. Bezkonkurenčního úspěchu v prestižním průzkumu potvrdilo dominantní a vedoucí postavení banky na trhu v evropském regionu. Letošní úspěch navíc podtrhuje i navýšení počtu prvních míst, z loňských 5 na letošních 11. více »

Soutěž o nejlepší rodinou firmu roku byla zahájena

18. 09. 2017  15:06  |   Hlasování o Cenu veřejnosti v šestém ročníku soutěže Equa bank Rodinná forma roku bylo zahájeno. Hlasování bude probíhat až do 26. září, vyhlášení vítěze Ceny veřejnosti i Ceny odborné poroty proběhne 3. října v rámci Dne podnikatelů ČR v pražském hotelu Ambassador. Letos poprvé byla Cena odborné poroty rozšířená na dvě kategorie, odděleně soutěží malé a střední firmy. Pořadatelem soutěře je Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), generálním partnerem je Equa bank a partnery soutěže jsou společnosti Deloitte, Amway a LeasePlan. Stejně jako minulý rok mají hlasující možnost vyhrát luxusní hodinky tradiční české značky PRIM. více »

Třicátníci se mění. Bohatnou a žijí naplno

18. 09. 2017  00:40  |   Takřka polovina z nich má bydlení na hypotéku, jezdí vlastním autem, spoří, investují a každý druhý je spokojený se svým příjmem. Současná generace třicátníků je však jiná, než byla před pěti lety. Umí sice stále tvrdě pracovat a stále lpí na tradičních věcech, je však také plně online a nebojí se si naplno užívat života. I takto by se dala popsat současná generace 30+, kterou se opět po pěti letech rozhodla UniCredit Bank detailně prozkoumat. více »

Finanční poradna serveru BP: Závazný je sazebník platný v době podpisu smlouvy, ale..

18. 09. 2017  00:31  |   PONDĚLNÍ SERIÁL – FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY. Čtenář se podivuje nad tím, že mu banka vyúčtovala vyšší poplatek, než činila jeho výše v době podpisu smlouvy o finančním produktu. více »

Fio banka opět učí veřejnost investovat

16. 09. 2017  11:39  |   Koncem září odstartuje Škola investování, vzdělávací projekt, který každoročně pořádá Fio banka ve spolupráci s českou burzou RM-SYSTÉM. V 15 městech nabídne celkem 34 bezplatných seminářů, které provedou zájemce o investování od základů až po složitější investiční operace. Registrace probíhá již nyní na webu Fio banky a je zdarma. více »

ČSOB a Tyfloservis, o.p.s podruhé společně v kuchyni

16. 09. 2017  11:34  |   Ve středu 13. září otevřela obecně prospěšná společnost Tyfloservis ve svém středisku v Českých Budějovicích nově zrekonstruovanou cvičnou kuchyni pro nevidomé. Speciální zařízení kuchyně bude díky daru ČSOB sloužit osobám s těžkou vadou zraku jako unikátní prostor, kde si bezpečně a za pomoci odborných konzultantů osvojí praktické dovednosti nezbytné pro samostatné vaření. více »

Lídr mezi hypotečními specialisty, společnost Gepard Finance, slaví 15 let na trhu

13. 09. 2017  13:06  |   V září je to 15 let, co na trh vstoupila společnost Gepard Finance. Největší hypoteční specialista v České republice působící i na Slovensku stál u zrodu Asociace hypotečních makléřů a značky kvality FÉR hypotéka. Svým makléřům poskytuje franšízovou licenci, která kombinuje výhody samostatnosti a prověřeného podnikatelského konceptu. více »

Equa bank spouští autorizaci plateb otiskem prstu

13. 09. 2017  13:05  |   Nová verze mobilní aplikace přináší pohodlnější ovládání na displeji více »

Investice v Patrii nově součástí portálu ČSOB Investice

13. 09. 2017  13:04  |   Jedním z jasných trendů moderního světa financí je mít přístup ke svému investovanému a uloženému majetku i možnost obchodovat na finančních trzích rychle, přehledně, jednoduše, odkudkoliv a ideálně prostřednictvím jediného portálu. Z tohoto důvodu obchodník s cennými papíry Patria Finance připravil pro své klienty a zároveň klienty ČSOB možnost detailního přehledu nad svými investicemi prostřednictvím portálu ČSOB Investice. více »

Revoluce v parkování s aplikací Click Park

13. 09. 2017  12:02  |   Unikátní aplikace Click Park společnosti City Parking Group mění budoucnost parkování. Zdlouhavé hledání mincí a placení u automatu je minulostí v 15 městech po celé České a Slovenské republice. Aplikace je k dispozici ke stažení v AppStore i Google Play. Díky ní lze zaplatit jednoduše a bezpečně přes platební bránu ČSOB pomocí chytrého telefonu. Aplikace nabízí nejen informace o cenách nebo platby a prodloužení parkování přímo z telefonu, ale např. i navigaci. Každý den se registruje více než 50 uživatelů, chystá se i expanze do zahraničí. více »

Ceny bytů jsou zpět na květnových maximech

13. 09. 2017  10:55  |   Hypoteční sazby i ceny bytů po letní pauze opět mírně rostou. Zatímco loni česká domácnost vynaložila na splátku hypotéky 33 % svých příjmů, letos v srpnu už to bylo bezmála 40 %. Byty se nyní v průměru nabízejí za 2,6 mil. Kč. více »

Fio banka má tři čtvrtě milionu klientů

12. 09. 2017  15:32  |   Fio banka, průkopník bezplatných bankovních služeb na českém trhu, překročila začátkem září hranici tři čtvrtě milionu klientů. Jen za letošní rok jich získala přes osmdesát tisíc. více »

Narození dítěte, rozchod, zvýšení platu. 92 % Čechů se během života s hypotékou stane něco, co má vliv na její splácení.

12. 09. 2017  15:30  |   Většina lidí se přitom na začátku zajímá více o sazbu než o to, jestli se hypotéka za pár let dokáže takovým životním událostem přizpůsobit. více »

První a jediné stavební spoření, které můžete vyřešit zcela online, slaví rok své existence!

12. 09. 2017  15:28  |   Stavební spořitelna České spořitelny jako první spustila 8. září 2016 možnost uzavřít stavební spoření pouze pomocí internetu, bez nutnosti schůzky s prodejcem. Buřinka se rozhodla toto roční výročí oslavit uzavíráním spoření zcela zdarma, a to během celého týdne od 8. do 15. září 2017. více »

Padla rekordní tří miliontá smlouva

12. 09. 2017  15:27  |   Stavební spořitelna České spořitelny uzavřela na konci srpna rekordní tří miliontou smlouvu o stavebním spoření. více »

Větší rekonstrukcí prošla v posledních letech polovina českých domácností

12. 09. 2017  15:24  |   Úpravy interiérů hrají čím dál významnější roli. V průběhu času si svůj byt či dům vylepšuje naprostá většina lidí, protože jen málokdo je spokojený se stavem domácnosti, v jakém ji získal. Jak vyplynulo z průzkumu Raiffeisen stavební spořitelny, Češi nejčastěji investují do rekonstrukcí koupelen a kuchyní. více »

Češi nemyslí na horší časy. Mezery ve znalostech světa financí mají dospělí i děti


11. 09. 2017  09:58  |   Češi se zbytečně nezadlužují a ze svých příjmů zvládají pokrýt základní životní potřeby. Série průzkumů skupiny ČSOB však ukázala, že se lidé v přístupu ke svým penězům přesto dopouštějí chyb. Zhruba polovina rodin by například měla problém zaplatit nenadálý výdaj přes 10 tisíc korun. To souvisí s jejich neznalostí světa financí. Téma finanční gramotnosti se přitom netýká jen dospělých. Děti hospodaří s penězi už od první třídy. Samy hodnotí svoji schopnost hospodařit střídmě a chtějí se dozvědět více, proto vyrážejí odborníci ČSOB za dětmi přímo do škol a pomáhají tak rodičům i učitelům s jejich vzděláváním. více »

Život máme jen jeden. Češi si ale víc cení majetku

11. 09. 2017  09:48  |   Peníze, nebo život? České rodiny dávají přednost majetku! Ukázal to rozsáhlý srpnový průzkum zaměřený na pojištění pro vzdělávací projekt Den finanční gramotnosti. více »

Sněmovna schválila nový zákon zvyšující bezpečnost plateb na webu

11. 09. 2017  09:45  |   Bezpečnost internetových plateb i práva uživatelů platebních služeb se zřejmě zvýší. Přinést to má nový zákon o platebním styku, který dnes schválila Sněmovna a nyní ho dostane k projednání Senát.  více »

Vymahačským firmám může nově hrozit až pětimilionová pokuta

11. 09. 2017  09:38  |   Vymahačským firmám, které vymáhají dluhy ze spotřebitelských úvěrů od spotřebitelů v prodlení, může za případné nekalé obchodní praktiky při vymáhání hrozit nově až pětimilionová pokuta.  více »

Startuje podzimní část programu ČSOB pomáhá regionům. Z té jarní půjde na dobrou věc více než 3,5 mil. korun

08. 09. 2017  00:41  |   I letos na podzim proběhne další kolo programu ČSOB pomáhá regionům, díky němuž se na jaře podařilo získat přes 3,5 milionu korun. Neziskové organizace mohou své projekty začít přihlašovat právě teď, registrace začala 4. září a potrvá do 14. října.  více »

mBank znovu odměňuje, nový klient získá až 1200 Kč, ten dosavadní za doporučení až tři tisícovky

07. 09. 2017  16:39  |   mBank spustila novou kampaň založenou na odměnách. V akci se zaměřuje na nové klienty, kteří za založení a aktivní využívání „zlatého“ mKonta nebo mKonta Business (Zlatá koruna, Cena veřejnosti a Cena podnikatelů) získají až 1200 Kč. Součástí kampaně je také nové kolo populární akce mKlub založené na finančních odměnách za osobní doporučení spokojených klientů. Její účastníci z řad stávajících klientů si tentokrát mohou přijít až na 3 000 Kč. více »

Důvěra Čechů v bankovní sektor narůstá. Osm z deseti je se svou bankou spokojeno.

07. 09. 2017  16:29  |   Úroveň spokojenosti Čechů se svojí hlavní bankou z hlediska zjišťovaného indexu CSI (Customer Satisfaction Index) dosáhla 84 bodů ze 100, což je oproti roku 2016 jednobodový nárůst. Celkově je tak spokojeno 80 % respondentů a 70 % všech respondentů o změně své hlavní banky neuvažuje. Z 30 % oslovených, kteří o změně uvažovali, k jiné bance přešla pouze 4 %. Informace vyplývají z průzkumu agentury SC&C pro Českou bankovní asociaci (ČBA). více »

Srdcerváči za podpory ČMSS vstupují do dalšího ročníku

07. 09. 2017  16:25  |   Začíná pátý ročník fundraisingového a osvětového projektu Srdcerváči, letos v duchu Sedmi statečných. Sedm osobností se zdravotním postižením v něm bude svými příběhy inspirovat a otevírat diskuzi o předsudcích a zbytečných překážkách v oblasti zaměstnávání. Tvářemi letošní kampaně jsou vrcholoví sportovci. Hlavním partnerem projektu je ČMSS, ambasadorem letošního ročníku je místopředseda ČMSS Manfred Koller. více »

Equa bank zvyšuje úrokové sazby na termínovaných vkladech

07. 09. 2017  15:56  |   Od zítřka, tedy od 8. září 2017, zvyšuje Equa bank úročení termínovaných vkladů. Nejvíce se nárůst úrokové sazby projevil u vkladů v českých korunách s délkou uložení na 5 let, kdy se roční úroková sazba zvýšila z původních 0,7 % na 1 %. Nově se přitom úrokové sazby týkají také termínovaných vkladů uložených na tři měsíce (úroková sazba 0,1 % p. a.), které doposud úročené nebyly. Termínované vklady je možné uložit v českých korunách, eurech nebo amerických dolarech. více »

Do vrcholového vedení Air Bank a na pozici ředitelky divize právní a compliance se vrací Andrea Zatloukalová. Šéf retailu Roman Truhlář z banky naopak odchází

05. 09. 2017  17:00  |   Andrea Zatloukalová se po rodičovské dovolené vrací zpět do Air Bank. 1. září 2017 se opět stává součástí nejvyššího vedení banky a ředitelkou divize právní a compliance. Roman Truhlář, dosavadní ředitel retailového bankovnictví a člen nejvyššího vedení Air Bank, naopak k poslednímu srpnu z banky odchází. Divizi retailového bankovnictví dočasně povede generální ředitel Air Bank Michal Strcula. více »

Nulové poplatky za příchozí platby na transparentních účtech prezidentských kandidátů

05. 09. 2017  16:57  |   V posledních dnech došlo ke zneužívání poplatkové politiky Fio banky úmyslným zasíláním malých částek, kdy naúčtovaný poplatek za příchozí platbu převýšil zaslanou částku.  více »

Porovnání spořicích a termínovaných účtů ke 4. září 2017

05. 09. 2017  16:51  |   Ani v tomto našem dnešním Porovnání nenacházíme žádné změny oproti minulému Porovnání. více »

LeasePlan vykázal 18% nárůst pololetního čistého zisku

05. 09. 2017  16:50  |   Počet aut ve správě firmy dosáhl rekordní úrovně 1,713 milionu více »

Bankomaty Air Bank budou po celé září výherní

04. 09. 2017  14:02  |   Air Bank podstatně rozšiřuje síť svých výběrových bankomatů a některé z nich v září přemění i na bankomaty výherní. V soutěži Šťastný výběr mohou klienti banky vyhrát stejnou částku, jakou si z bankomatu Air Bank vybrali. O výhře se klienti navíc dozvědí prostřednictvím telefonátu přímo od Tomáše Měcháčka, který je známý z reklamních spotů Air Bank. více »

Patrik Madle novým tiskovým mluvčím ČSOB

04. 09. 2017  13:57  |   Pozici tiskového mluvčího ČSOB bude od září zastávat Patrik Madle. Nahradí tak Pavlu Hávovou, která odchází na mateřskou dovolenou. Patrik bude mít na starosti především externí komunikaci banky a s ní spojené projekty. Do týmu Externí komunikace nastoupila také Michaela Průchová, jejíž agendou budou specifické projekty skupiny ČSOB a rovněž komunikace dceřiných společností. více »

Letos plánuje nové investice téměř 80% zemědělských společnosti

04. 09. 2017  13:53  |   Téměř 80 % zemědělských společností plánuje v letošním roce investovat, přičemž polovina z nich předpokládá v porovnání s rokem 2016 navýšení investic. Nové investice budou směřovat zejména do zemědělské techniky a do nákupu zemědělské půdy. Průzkum pro Komerční banku (KB) a Agrární komoru ČR (AKČR) zpracovala společnost IPSOS. více »

Air Bank v pátek 1. září spouští nový televizní spot s pracovním názvem

04. 09. 2017  13:46  |   V nové reklamě banka upozorňuje na nesmyslně velké přeplatky, které může klient u některých půjček zaplatit. více »

Hypoteční makléři musejí do konce listopadu 2018 splnit náročná kritéria odbornosti

04. 09. 2017  13:44  |   Činnost hypotečního makléře donedávna nepodléhala žádné speciální regulaci. Nový zákon o spotřebitelském úvěru však přináší kromě známých opatření, která značně posilují postavení spotřebitele, i přísná kritéria týkající se důvěryhodnosti a odborné způsobilosti hypotečních makléřů. Společnost Gepard Finance je připravena umožnit všem svým makléřům absolvovat potřebnou odbornou zkoušku v zákonem stanovené lhůtě do konce listopadu 2018. více »

ČMSS od září dává dětem a mladým prémii 2000 Kč

04. 09. 2017  13:41  |   Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) bude od počátku září odměňovat děti a mladé prémií 2000 Kč za uzavření smlouvy o stavebním spoření. V platnosti nadále zůstávají i letní akce s odměnou 1000 Kč pro všechny za novou smlouvu nebo možností předčasného ukončení smlouvy. více »

Liška přiváží první koulovačku nové sezóny

04. 09. 2017  13:38  |   V ulicích českých i moravských měst se ode dneška začne objevovat první sníh. V rámci nové komunikační kampaně a podpory konceptu „Najděte se ve vlastním“ přiváží ČMSS do regionů akci „Letní koulovačka s Liškou“. Součástí kampaně bude i soutěž o dvoudenní pobyt v iglú na rakouském ledovci. více »

Barometr 3. čtvrtletí 2017: nejvíc vzrostl zájem o investice do drahých kovů, s výrazným náskokem však stále vede stavební spoření

31. 08. 2017  10:46  |   Výsledky dalšího vydání Barometru odráží pozoruhodný vývoj na trzích. Letošní růst ceny zlata „vystřelil“ oblibu investic do drahých kovů na úroveň 50 %. Srovnatelně si nově stojí i doplňkové penzijní spoření. Nejoblíbenějším zůstává již sedmý kvartál po sobě stavební spoření. více »

Rekordní HYPOsplátka už od 1,68 procenta, nižší úrok i u REKOpůjčky

31. 08. 2017  10:44  |   Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) od 1. září snižuje úrokovou sazbu HYPOsplátky až na 1,68 % ročně, navíc je stále bez poplatku za sjednání úvěru. Sazba klesla také u REKOpůjčky, kterou lze vyřídit od 4,28 % ročně. Úročení ve výši 1 % ročně pro spořicí klienty zůstává beze změny. více »

Nejprestižnější karta INFINITE od Komerční banky přináší nečekané výhody a služby

30. 08. 2017  12:49  |   Nejprestižnější platební kartou v nabídce Komerční banky (KB) je kreditní karta Infinite. Karta je primárně určena pro nejvýznamnější zákazníky KB z řad individuálních klientů, kteří velmi často cestují. Karta Infinite totiž nabízí nadstandardní cestovní pojištění pro celou rodinu, celosvětovou právní asistenci, široké asistenční služby nebo bezpečné připojení na internet či volné vstupy do VIP salónků na letištích. Limity ke kartě jsou stanovovány individuálně, úroková sazba je 9,90 % p. a. Cena karty s množstvím doplňkových a výhodných služeb je 9 990 Kč za rok. více »

Marketingovou komunikaci Air Bank povede Lenka Rosolová. Transakční služby má nově na starosti Tomáš Veselý

30. 08. 2017  12:45  |   Novou vedoucí marketingové komunikace Air Bank se v srpnu stává Lenka Rosolová. V bance bude mít na starosti tým nadlinkové, podlinkové a online komunikace, se kterým bude společně rozvíjet značku Air Bank. Nově vzniklé oddělení transakčních služeb povede Tomáš Veselý, dlouholetý šéf oddělení depozit v Equa bank. více »

Zájem Čechů o zlaté karty roste

30. 08. 2017  12:44  |   Češi dávají stále častěji přednost zlatým platebním kartám před kartami běžnými.  Především proto, že zlatá karta je pro ně symbolem bohatství a luxusu (32 %), „otvírá jim dveře“ (18 %) a posiluje společenský status (14 %). Jen za poslední rok vzrostl v Equa bank počet vydaných zlatých karet dvojnásobně. Jejich majitelé navíc s nimi platí až třikrát častěji než platili běžnými kartami. Největší zájem o zlaté platební karty mají muži (66 %), nejčastěji ve věku 25 – 34 let (34 %), z Prahy nebo z Moravskoslezského či Středočeského kraje. Vyplynulo to z průzkumu a z interních dat Equa bank. více »

Pojištění ke kartám si ve Fio bance nově sjednáte kompletně online

30. 08. 2017  12:42  |   Fio banka přichází s dalším zjednodušením svých služeb. Pojištění k platebním kartám lze nově sjednat nebo libovolně upravit online v Internetbankingu. To platí u všech karet, nových i již vydaných, a vztahuje se na všechny typy pojištění - cestovní, ztrátu a krádež karty i právní ochranu řidičů více »

Průzkum ČBA: Máme nejširší síť bezkontaktních platebních terminálů, které aktivně využíváme. Bankovní účet však raději zakládáme na pobočce.

30. 08. 2017  12:35  |   Česká republika se může chlubit nejširší sítí platebních terminálů pro bezkontaktní platby v Evropě a zároveň nejvyšším podílem realizovaných bezkontaktních plateb. To, že jsme v oblasti bezkontaktních plateb na evropské špici, tuší ale zhruba jen jeden z deseti Čechů. A jejich způsob vnímání tradičních bankovních služeb dokazuje i fakt, že 71 % klientů stále preferuje založení bankovního účtu na pobočce. Úplné zrušení hotovosti by bylo nepřijatelné pro 7 z 10 Čechů. Informace vyplývají z průzkumu agentury SC&C pro Českou bankovní asociaci. více »

Bezkontaktně se v Ostravě odbavuje téměř 5000 jízdenek denně. Video od ČSOB vysvětlí, jak jednoduše systém funguje

30. 08. 2017  12:27  |   Od minulého roku mají cestující ostravské hromadné dopravy unikátní možnost uhradit jízdu pomocí bezkontaktní platební karty bez nutnosti tištění papírové jízdenky. Ostrava se tak stala po Londýně teprve druhým městem v Evropě s tímto vyspělým systémem a po ročním provozu sklízí pozitivní ohlasy a neustálý nárůst počtu odbavených cestujících. Bezkontaktně lidé zaplatí téměř 5000 jízdenek denně. Jak to funguje, vysvětlí krátké video, které vzniklo ve spolupráci ČSOB s ostravským dopravním podnikem, městem Ostrava a Koordinátorem ODIS. více »

Poštovní spořitelna nově nabízí klientům možnost mít peníze na účtu do 15 minut

28. 08. 2017  10:29  |   Poštovní spořitelna připravila pro své klienty novinku v procesu podání žádosti o úvěr a jejím následném zpracování. Na konci července tak spustila online půjčky s rychlým vyřízením. Nyní můžou mít klienti Poštovní spořitelny peníze na účtu do 15 minut od zahájení žádosti. více »

MONETA Money Bank poradí na Zemi živitelce se žádostmi do Programu rozvoje venkova

28. 08. 2017  10:26  |   Necelé dva měsíce zbývají českým zemědělcům na zpracování žádostí o dotaci z pátého kola Programu rozvoje venkova. Ten mezi úspěšné zájemce rozdělí 2,6 miliardy korun, z toho skoro polovina je určena pro oblast rostlinné a živočišné výroby. Žádosti lze podávat přes Státní zemědělský intervenční fond od 10. října tohoto roku. Zemědělci mohou při přípravě žádosti využít experty z MONETA Money Bank, která je dlouhodobě jedničkou ve financování českého zemědělství. Pro konzultace s odborníky banky mohou zájemci aktuálně využít agrosalon Země živitelka, který začíná od dnešního dne a potrvá do úterý 29. srpna 2017. Na návštěvníky navíc čeká výhodná nabídka úvěrů včetně možnosti získat špičkovou kvadrokoptéru v ceně 10 tisíc korun jako dárek. více »

Sekce obsahuje celkem 6038 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti