Informace z bank

Chata jako druhé bydlení? Čechy taková představa láka

20. 07. 2019  18:17  |   Sedm z deseti českých chalupářů by po větších či menších úpravách žilo na chatě či chalupě celoročně. Láká je hlavně klid a příroda, ale také možnost výrazně finančně uspořit. více »

MetLife fotbalové dopoledne se Special Olympics

20. 07. 2019  17:42  |   Pojišťovna MetLife ve spolupráci se Special Olympics zorganizovala již čtvrté fotbalové dopoledne „Pojďme spolu za fotbalem“ pro sportovce Speciální olympiády České republiky. V rámci červnového Evropského fotbalového týdne si společně zasportovali se zástupci pojišťovny MetLife v pražském Sportovním areálu Slovenská. Vyzkoušeli si například střelbu na branku, slalom s míčem či běh s brzdícím padákem. Akce se konala za přispění Fotbalové asociace ČR. více »

Banka CREDITAS zavádí nový Spořicí účet + s úročením 2 % ročně a nabízí investiční produkty

19. 07. 2019  09:18  |   Od 22. července je v nabídce CREDITAS nový Spořicí účet +. Ten nabízí roční úročení ve výši 2 % pro část vkladu až do 1,5 milionu korun a 1,1 % pro část vkladu nad tento limit. Spořicí účet je bez podmínek a jedná se tak o aktuálně nejvýhodnější nabídku na trhu. Založit si ho mohou noví i stávající klienti na pobočce i online v IB nebo prostřednictvím aplikace Richee. více »

Zlatá karta ke studentskému účtu G2.2 bourá hranice

19. 07. 2019  08:56  |   Víte, co je hitem mezi českými studenty? Bezplatné vedení účtu G2.2 od Komerční banky (KB). Aktuální novinkou, která z tohoto oblíbeného účtu dělá navíc nepostradatelného cestovního průvodce, je zvýhodněná Zlatá karta. Ta svým držitelům přináší výhodné cestovní pojištění, výběry bez poplatku z jakéhokoli bankomatu na světě nebo bohaté asistenční služby pro motoristy. To jsou jen některé z jejích výhod. Studenti si ji ke svému účtu mohou pořídit jen za 100 Kč. více »

Skupina EIB a Česká spořitelna spojily síly, aby podpořily podniky z celé České republiky

19. 07. 2019  08:54  |     EFSI zajistil transakci, která má umožnit rozvoj trhu sekuritizací  306 mil. EUR pro zhruba 250 firem  Bude podpořeno téměř 43 tisíc pracovních míst     více »

Jak financovat vzkvétající byznys? U banky podnikatel mnohdy nepochodí, stále častěji se volí malé emise dluhopisů

18. 07. 2019  09:00  |   Už základní ekonomické poučky praví, že bez investic není růstu. Aby se podnikání mohlo dále rozvíjet, je potřeba rozšiřovat výrobu, nakupovat nové stroje, vylepšovat distribuční síť. Další pravidlo říká, že vlastní kapitál je nejdražší – a navíc není nevyčerpatelný, a tak podnikatelé logicky hledají jiné způsoby financování. Mohou se obracet na banky, nicméně tam jsou podmínky nastaveny mnohdy nedosažitelně. Cestou vstupu investora se také nechce vydat každý, občas se totiž představy obou stran velmi rozcházejí. Je tedy příznačné, že stále stoupá obliba malých emisí korporátních dluhopisů. „Jde o jednoduchou a relativně snadnou cestu,“ přiblížil Jiří Helich. více »

dTest: Pronajímatel nesmí nájemci bránit v nahlášení trvalého pobytu

18. 07. 2019  00:51  |   Některé nájemní smlouvy obsahují ustanovení, které nájemcům nedovoluje zřídit si v nájemním bytě trvalý pobyt. Takový zákaz však nemusí nájemce respektovat. Co je třeba učinit k přihlášení k trvalému pobytu v nájemním bytě? Jsou obavy pronajímatele z trvalého pobytu nájemce v bytě oprávněné? A jak může pronajímatel zrušit trvalý pobyt nájemce po skončení nájmu? více »

ČSOB získala už podesáté prestižní ocenění od Euromoney

15. 07. 2019  00:36  |   ČSOB získala už podesáté prestižní ocenění Euromoney Awards for Excellence. V anketě uznávaného magazínu Euromoney se tak znovu stala nejlepší bankou v České republice v roce 2019.  více »

Na poštách je od července možné platit kartami všech bank

15. 07. 2019  00:25  |   V celé obchodní síti České pošty je možné od začátku července platit za poštovní služby kartami společností Mastercard a Visa všech vydavatelských bank. Poskytovatelem platebních terminálů je ČSOB, exkluzivní poštovní partner pro poskytování bankovních a pojišťovacích služeb na České poště. více »

Průměrný Čech spotřebuje i sto litrů vody denně. Čtyři tipy, které vám pomohou s úsporou

14. 07. 2019  00:29  |   K létu ostré sluníčko a vysoké teploty zkrátka patří. Úporná vedra, během kterých nezaprší i několik dní, či dokonce týdnů, ale znamenají mimo jiné nedostatek vody v přírodě, a proto je s ní potřeba šetřit. Zkvalitnit svůj přístup k hospodaření s vodou může každý z nás. I v domácnosti, a zejména v koupelně totiž existuje řada tipů a triků, které pomohou šetřit nejen přírodu, ale také naši peněženku. více »

Novinky u Trisbee: platby mezi uživateli zdarma, link pro online placení a QR platby

13. 07. 2019  12:23  |   Posílání plateb skrze aplikaci Trisbee je mezi uživateli nově zdarma. Zatímco dříve odesílatel zaplatil 1,9 procenta z odesílané částky, nyní nehradí nic navíc. Další novinkou je platební link, který podnikatel vygeneruje a vloží například do faktury nebo do e-mailu. Spolu s tím přicházejí i QR kódy - nejrychlejší a nejpohodlnější způsob platby. Zákazníkům tak výrazně zjednoduší  proces platby. Novou příležitostí je pro Trisbee zavedení další vlny EET - aplikace této povinnosti nepodléhá, je proto ideálním řešením pro řemeslníky, na které elektronická evidence dopadne patrně od příštího roku. více »

Mladí lidé mají vyšší příjmy a dočkají se rychlejšího povýšení poté, co se odstěhují do zahraničí

13. 07. 2019  12:18  |   Téměř polovina mladých lidí se stěhuje do zahraničí za kariérním růstem. To odhaluje nejnovější průzkum HSBC Expat Explorer. Mladí lidé, kteří se přestěhují za prací do jiné země, také zažívají v průměru více než třetinový nárůst mzdy. Kromě vyššího výdělku a kariérního posunu se většina z nich přiučila novým dovednostem a získala větší sebevědomí. V průzkumu o nejlepší místo pro život a práci si letos nejlépe vedlo Švýcarsko.   více »

Platon Finance uzavřela partnerství s bezpečnostní jedničkou Symantec

13. 07. 2019  11:41  |   Česká společnost Platon Finance působící na světovém kryptoměnovém trhu uzavřela rozsáhlé partnerství se světovou jedničkou v oblasti IT zabezpečení, firmou Symantec. Symantec poskytne širokou paletu svých řešení pro ochranu klientů Platon Finance ve virtuálním finančním světě. více »

Skupina UniCredit získala ocenění Excellence Awards

13. 07. 2019  00:38  |   Renomovaný finanční časopis Euromoney udělil během slavnostního večera v Londýně skupině UniCredit pět prestižních ocenění Awards for Excellence. Skupina tak získala ocenění Nejlepší banka v Itálii, Nejlepší banka v Chorvatsku, Nejlepší banka v Srbsku, Nejlepší banka pro správu majetku v regionu střední a východní Evropy a Nejlepší banka pro transakční služby v regionu střední a východní Evropy. více »

Průzkum Ušetřeno.cz: Před dovolenou v cizině Češi nepodceňují cestovní pojištění ani plán výdajů

13. 07. 2019  00:25  |   Podle průzkumu srovnávacího portálu Ušetřeno.cz tráví 45 % Čechů dovolenou v tuzemsku. Zbytek vyráží do zahraničí, nejčastěji k moři v některé z evropských destinací. Pojištění na dovolenou už dnes považují za samozřejmost – jednorázové cestovní pojištění uzavírají tři čtvrtiny z nich. Průzkum také ukázal, že na dovolené chce mít většina Čechů své peníze pod kontrolou. 59 % z nich si stanovuje finanční plán dovolené s limitem do 15 000 Kč a 10 % si dokonce vystačí jen s částkou 5 000 Kč. více »

Teploty stoupají, hypoteční sazby naopak klesají. V UniCredit Bank máte 2 měsíce prázdnin za 2,22 % p.a.

12. 07. 2019  12:24  |   Využijte volné letní dny a splňte si svůj sen o novém bydlení. S UniCredit Bank během léta získáte nejen výhodnou úrokovou sazbu hypoték 2,22 % p.a., ale díky oblíbenému konceptu „vše za cenu jedné“ můžete mít nižší měsíční splátku u jakékoliv z nabízených fixací.  více »

Celosvětový trh fúzí a akvizic se v prvním čtvrtletí 2019 ocitl na šestiletém minimu

12. 07. 2019  00:44  |   Aktivita na globálním poli fúzí a akvizic středně velkých podniků se v prvním čtvrtletí letošního roku propadla na úroveň roku 2013. Z více než 2 000 transakcí za dřívější čtvrtletí došlo v prvním kvartálu 2019 k prudkému poklesu pod 1 500. Navíc hodnota uzavřených obchodů se ve srovnání s předchozím obdobím snížila takřka o třetinu. Odborníci z poradenské společnosti BDO poukazují na fakt, že investoři netrpí nedostatkem kapitálu, sužuje je však nejistota. Tu přičítají zejména politickým faktorům jako je nejasný brexit a obchodní válka USA a Číny. Dodávají, že v České republice nebyl pokles nijak výrazný, pozitivní trend táhne především probíhající generační výměna. více »

Absence velkých krachů na českém dluhopisovém trhu vede k extrémním emocím

12. 07. 2019  00:34  |   Český dluhopisový trh dosud míjí velká katastrofa způsobená takzvanými prašivými dluhopisy. Jistě, máme tady Zoot. Na tomto krachu je ovšem zajímavé jen to, jak kolem něj všichni pseudoodborníci chodí a nevěřícně kroutí hlavou: jak je to možné? Stručně řečeno – prospekt dluhopisu schválený ČNB prostě není důvod vypnout mozek. Zoot není první a obávám se, že ani poslední firma, která neukočírovala nerozvážnou expanzi. Chyba stará jak podnikání samo. více »

ČSOB od července zlepšuje služby pro klienty v letištních saloncích

11. 07. 2019  00:43  |   ČSOB zahajuje od července 2019 spolupráci s  novým provozovatelem letištních salonků. Partnerem banky se stane společnost Lounge Key, která provozuje více než 1 100 salónků. Zjednoduší se také přístup klientů ČSOB do salonků a vstupy do salonků budou cenově dostupnější. více »

Pamětní eurobankovka s portrétem Karla Gotta se stává sběratelským hitem

09. 07. 2019  00:38  |   Ještě se ani nezačala prodávat, a její cena se už mezi sběrateli vyšplhala do astronomických výšin. Na jednom z českých aukčních portálů se cena dostala na 5000,- Kč, další zahraniční aukční web ji dokonce nabízí za částku převyšující šest tisíc korun. Přitom počáteční prodejní cena bude pouhých 50,- Kč. více »

Konferenci Insolvence 2019 letos dominovalo ostře sledované téma – novela insolvenčního zákona, která do oboru přinesla řadu změn i otazníků

09. 07. 2019  00:37  |     Na již šestém ročníku konference Insolvence se letos sešlo bezmála 150 profesionálů z oblasti insolvenčního práva. Tradičně vysoký zájem o setkání letos podpořily i změny, jimiž obor prochází.          Nejzásadnější novinkou je novela insolvenčního zákona, která začala platit 1. června, jen necelý týden před konferencí.   Příspěvky řečníků i diskuze účastníků konference se tak týkaly především úprav podmínek oddlužení, dopadů změn na práci všech zainteresovaných odborníků, či nejistot ve výkladu novely. Řeč ale byla i oddlužení fyzických osob – podnikatelů, či o otázce dohledu nad insolvenčními správci. více »

Aplikace Richee umí ovládat i účty slovenské banky, nově umožňuje také platby chytrými hodinkami Garmin

08. 07. 2019  00:42  |   Multibankovní aplikace Richee od Banky CREDITAS přinesla v červenci opět sérii vylepšení. Umožňuje připojit si a ovládat účet zahraniční banky, konkrétně slovenské Tatra banky. Novinkou je také možnost napojení české J&T Banky a zejména spuštění služby Garmin Pay, díky níž lze platit a vybírat z bezkontaktních bankomatů peníze s využitím chytrých hodinek.  více »

Komerční banka nasazuje do multibankingu další tři banky, z toho poprvé i jednu zahraniční

08. 07. 2019  00:40  |   Tatrabanka je první zahraniční bankou, kterou Komerční banka zapojuje do svého internetového bankovnictví MojeBanka a mobilní aplikace Mobilní banka. Kromě Tatrabanky se multibanking KB rozšiřuje ještě o J&T Banku a Wüstenrot. V nejbližší době přibydou další tři instituce, čímž celkový počet bank zařazených do multibankingu Komerční banky stoupne na 11. více »

Barbara Hartmannová výkonnou ředitelkou právního útvaru ČSOB

04. 07. 2019  00:38  |   Barbara Hartmannová bude od 1. července v pozici Head of Legal zodpovědná za právní oblast v ČSOB. Přesune se tak z pozice ředitelky právního útvaru v ČMSS, ve kterém pracuje od roku 2017. Předtím pracovala také ve skupině ČSOB. Od roku 2015 vedla útvar Legal, Risk & Compliance v ČSOB Penzijní společnosti. Před nástupem do skupiny ČSOB pracovala osm let ve finanční skupině České spořitelny. více »

ČSOB Penzijní společnost mění organizační strukturu obchodu. Více se zaměří na oblast digitalizace

04. 07. 2019  00:32  |   ČSOB Penzijní společnost mění organizační strukturu obchodních pozic. Samostatně fungující obchodní útvar v čele s obchodním ředitelem Lubošem Veselým se od 1. 7. 2019 spojuje s produktovým managementem a řízením klientského portfolia – nově vzniklý útvar povede Kristýna St. James (dříve Čejdová), která ve stejné společnosti působí od roku 2016 v oblasti řízení portfolia a produktu. Hlavním cílem nového útvaru budou aktivity spojené s digitální strategií a celkovým digitálním směřováním společnosti. více »

Novým členem představenstva ČMSS je Ladislav Neuhäuser

04. 07. 2019  00:31  |   Novým členem představenstva Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS) se s účinností od dnešního dne stává Ladislav Neuhäuser. V představenstvu bude zodpovědný za oblast financí a operations, ve funkci vystřídá Petra Hlaváče. více »

Držitelé karet Visa u České spořitelny můžou platit pomocí Google Pay

03. 07. 2019  14:24  |     S Visou v Google Pay je placení mobilem pohodlné a bezpečné, ať už se jedná o bezkontaktní platby, platby v mobilních aplikacích či platby v rámci eCommerce   Platební údaje o uživatelích jsou chráněny tokenizační technologií od společnosti Visa více »

KB pokračuje v personálním posilování IT týmu

03. 07. 2019  00:29  |   Od 1. července 2019 působí v Komerční bance na pozici Head of CoE Development Jindřich Kubát. Má bohaté zkušenosti s vývojem softwaru pro oblast e-commerce a značnou část své profesní kariéry prožil ve společnosti Mall. V Komerční bance bude významnou posilu „digitálního“ týmu pod vedením člena představenstva Marguse Simsona. více »

dTest: Na co si dát pozor při financování koupě vozu

03. 07. 2019  00:28  |   Už dlouho neplatí, že na nákup auta musíte mít naspořeno. Existuje několik možností, jak nové nebo ojeté vozidlo financovat, a to i bez koruny v kapse. Úvěry a leasingy lze získat v řadě variant, ale za to, že vám na koupi auta někdo poskytne peníze, bude chtít vždy něco na oplátku. Poslední dobou roste u automobilek nabídka produktů, které nezahrnují jen financování, ale také pojištění a servis. více »

Česká spořitelna spustila mobilní platby s aplikací Google Pay

03. 07. 2019  00:22  |     V  září Spořitelna spustí v rámci Google Pay slevový program  Mobilem platí už každý pátý uživatel mobilního bankovnictví Spořitelny     více »

Tomáš Lébl, analytik skupiny AXA ČR a SR: Investice přestávají být motorem českého hospodářského růstu

02. 07. 2019  00:34  |   Český statistický úřad zveřejnil třetí odhad růstu českého hospodářství v rámci prvního letošního čtvrtletí. Ačkoliv se jedná o data popisující situaci v poměrně vzdálené minulosti, provedená revize meziročního růstu českého HDP z dříve odhadovaných 2,6 % na 2,8 % jistě potěší. Znamená to totiž, že české hospodářství po zpomalení z nezvykle vysokého růstového tempa dosaženého v roce 2017 a na začátku loňského roku překvapivě mírně zrychluje. více »

Cestování v Praze je rychlejší s bezkontaktní kartou Visa

02. 07. 2019  00:05  |   Pražským cestujícím teď ve veřejné dopravě stačí bezkontaktní platební karty Visa, mobily nebo chytré hodinky. Obyvatelé hlavního města a turisté totiž můžou zaplatit přímo v tramvaji. Chytrý systém podporuje odloženou autorizaci a samotné vyučtování díky tomu probíhá až na konci dne, a to jednou částkou. Agregace plateb je ale možná na týdenní či dokonce měsíční bázi, kdy dochází k optimalizaci jízdného, například převodem na časovou měsíční jízdenku. Do budoucna by mohl podobný systém sloužit k odbavení cestujících v dalších dopravních prostředcích jako jsou autobusy a metro. Cestující by potvrdil pouze nástup a výstup pípnutím platební kartou. V případě přestupů pak chytrý systém vypočítá nejvýhodnější cenu.  více »

ČSOB věnovala v roce 2018 na společensky odpovědné aktivity přes 50 milionů Kč

01. 07. 2019  00:11  |   Na společensky odpovědné aktivity a filantropii věnovala ČSOB v minulém roce více než 50 milionů korun. Podpořila například výuku finančního vzdělávání, odstartovala akcelerátor pro start-upy a pokračovala i v podpoře projektů v krajích. Své služby dále přizpůsobuje, aby byly snadno dostupné hendikepovaným lidem a seniorům. V ekologické šetrnosti a podpoře udržitelných řešení si stále drží prvenství mezi českými firmami. Detailní přehled uvádí ve Zprávě skupiny ČSOB společnosti 2018. více »

Omezení prodeje potravin za podnákladové ceny pomůže i samotným spotřebitelům. Zavedeno již bylo v Belgii či Francii

30. 06. 2019  00:07  |   Ačkoliv se prodej potravin za podnákladové ceny týká zhruba jen pěti procent sortimentu, podle odborníků škodí výrobcům, obchodníkům, ale i spotřebitelům. Ti vinou nízkých cen nejen ztrácí přehled o reálné hodnotě zboží, ale také se kloní k potravinám nižší kvality. V Evropě se přitom nejedná o ojedinělý jev, problém podnákladových cen řeší zejména země nově přijaté do EU. V jiných státech, například Belgii, Francii či Španělsku, byla již naopak tato praktika různými způsoby omezena. více »

Do BSC nastupuje Lubomír Tomány, bude řídit rozvoj bankovního operačního systému

27. 06. 2019  00:59  |   Do společnosti BSC, která je největším bankovním softwarehousem v České republice a lídrem v digitální transformaci bank, nastupuje zkušený produktový manažer Lubomír Tomány. V BSC bude zodpovídat za rozvoj vlajkového produktu společnosti, jímž je operační systém pro banky Digital Bank OS. více »

George nově posílá upozornění o dění na účtu přímo do mobilu

27. 06. 2019  00:50  |   V nové verzi internetového bankovnictví George si klienti mohou jednoduše nastavit zasílání automatických oznámení o příchozích a odchozích platbách, platbě kartou či změně zůstatku. Upozornění se klientům zobrazují okamžitě po provedení transakce přímo na displeji telefonu ve formě automatického oznámení nebo je mohou obdržet SMS zprávou či e-mailem.  více »

Robotizace v českém obchodě se více dotkne výrobců potravin než obchodníků. Přinést by měla i změny v logistice

27. 06. 2019  00:48  |   Ačkoliv studie uvádějí, že odvětví obchodu bude jedním z nejvíce ohrožených z hlediska nástupu robotů, nepanuje na tomto pohledu shoda. Podle obchodníků se totiž zavádění robotických systémů dotkne zejména výrobců potravin, velkoobchody naopak budou dále spoléhat na manuální pracovníky. Experti zároveň uvádějí, že současné snahy o automatizaci v podobě zavádění samoobslužných pokladen často vůbec neznamenají snížení počtu zaměstnanců. více »

Nehody v zahraničí: pro odškodnění je klíčové dobré pojištění

27. 06. 2019  00:41  |   Čeští řidiči bourají i v cizině – a i zde mají u nezaviněné nehody nárok na odškodnění. Je však důležité být o krok napřed a na případný problém se připravit už preventivně, například dobrým pojištěním na cesty. Jaká pravidla dodržovat, abyste při nehodě v zahraničí nepřišli o odškodné, a na co si dát zvláštní pozor? Tipy pro cestovatele do zemí Evropské unie připravila společnost Vindicia.  více »

Platby kartou vládnou, z hotovosti se stalo záložní řešení

27. 06. 2019  00:04  |   Dvě třetiny Čechů vnímají hotovost spíš jako záložní řešení pro případ, že by nemohli platit kartou. 58 procent tvrdí, že si dopředu zjišťují, zda je úhrada kartou možná. Obchodníci, kteří nepřijímají kartu, se tak připravují o zákazníky - polovina respondentů už nějaké zboží či službu nekoupila, protože je nešlo platit kartou. Zjistil to průzkum agentury STEM/MARK pro společnost Trisbee. více »

V Česku chátrají tisíce domů, jejich prodej bývá komplikovaný

27. 06. 2019  |   Ve většině tuzemských měst a obcí najdeme alespoň jednu budovu, která zeje prázdnotou a chátrá. Zájem o jejich koupi, zpravidla za cenu pozemku, v poslední době  roste. Prodej těchto nemovitostí ale bývá komplikovaný. Z jakých příčin budovy nejčastěji chátrají?  více »

dTest: Blesková výměna – opravdu se tato služba vyplatí?

26. 06. 2019  19:36  |   Zákon prodejcům nařizuje, aby reklamaci řešili bez zbytečného odkladu. Pokud jste však v minulosti reklamovali zboží, možná víte, že se reklamační proces může podobat boji s větrnými mlýny. Prodejci proto přišli se službou, v rámci které vám vadné zboží okamžitě vymění za nové. Je to ale opravdu tak výhodné? více »

Paluba letadla je rájem virů a bakterií. Jak během letu na dovolenou neonemocnět?

26. 06. 2019  00:45  |   Trávit svou letní dovolenou s kapesníkem v ruce nebo ještě hůře v hotelové posteli nechce nikdo. Přesto se mnoho lidí po dlouhém letu letadlem do vysněné dovolenkové destinace potýká s rýmou, kašlem, angínou nebo i chřipkou. V uzavřeném prostoru letadla s nízkou vzdušnou vlhkostí se snadno šíří viry respiračních onemocnění, opěrky sedadel či výklopné stolky jsou pak rájem bakterií. Jak při dlouhém letu na dovolenou riziko onemocnění snížit? více »

Paluba letadla je rájem virů a bakterií. Jak během letu na dovolenou neonemocnět?

26. 06. 2019  00:45  |   Trávit svou letní dovolenou s kapesníkem v ruce nebo ještě hůře v hotelové posteli nechce nikdo. Přesto se mnoho lidí po dlouhém letu letadlem do vysněné dovolenkové destinace potýká s rýmou, kašlem, angínou nebo i chřipkou. V uzavřeném prostoru letadla s nízkou vzdušnou vlhkostí se snadno šíří viry respiračních onemocnění, opěrky sedadel či výklopné stolky jsou pak rájem bakterií. Jak při dlouhém letu na dovolenou riziko onemocnění snížit? více »

RENOMIA výrazně posiluje a získala klíčového partnera pro svůj další dlouhodobý rozvoj

26. 06. 2019  00:38  |   RENOMIA, lídr mezi pojišťovacími makléři ve střední a východní Evropě, posiluje svou pozici pro další úspěšný dlouhodobý a dynamický rozvoj. Jako partner formou minoritního 30% podílu, se k rozvoji RENOMIA připojí společnost Gallagher. Jde o špičkovou poradenskou společnost v oblasti řízení rizik a čtvrtého největšího pojišťovacího makléře na světě s tržbami přes 6 mld. dolarů a více než 30 tisíci zaměstnanci. Majoritní podíl v RENOMIA budou dlouhodobě držet stávající akcionáři. RENOMIA bude nadále působit pod stejnou značkou, bude řízena dosavadními akcionáři a managementem a bude pokračovat v naplňování své vize a strategie. Společnost plánuje v regionu střední a východní Evropy dále růst ve všech segmentech a zlepšovat své služby pro své klienty. RENOMIA a Gallagher mají podobné hodnoty a jedná se o profesionální společnosti řízené rodinnými akcionáři. Transakce podléhá regulačnímu schválení, očekává se, že bude dokončena ve třetím čtvrtletí 2019. více »

Drive-up bankomaty lámou vkladové rekordy

26. 06. 2019  00:26  |   Na třech drive-up bankomatech Komerční banky (umístěných na čerpacích stanicích Benzina v Praze, Hradci Králové a Ostravě) jsou průměrné vklady o 100% vyšší než v klasických bankomatech.  Komerční banka chce mít do konce letošního roku 400 vkladových bankomatů, tedy již více než polovinu všech svých bankomatů. více »

Spořením s prémií od Buřinky je možné dosáhnout na 3,6 % ročního zhodnocení vkladů

25. 06. 2019  00:29  |   V červnu oslaví Buřinka (Stavební spořitelna České spořitelny) 25 let od svého založení. Slavte s námi! Každý, kdo si v prodlouženém termínu uzavře smlouvu o stavebním spoření, obdrží jako dárek prémii ve výši zaplacené ceny za uzavření, a to až do výše 2000 Kč. Narozeninovou akci prodlužujeme do 31. července. více »

Multibankovní aplikace Richee napojila už 11 bank a spustila Google Pay

24. 06. 2019  00:11  |   Multibankovní aplikace Richee umí nově integrovat účty u Raiffeisenbank a Wüstenrot. Celkově si může klient do Richeeho připojit už jedenáct bank. Podle počtu účtů je to už velká většina českého trhu. Novinkou je spuštění mobilních plateb Google Pay a otevření Richeeho pro Slováky žijící v Česku.   více »

Zákazníci vyžadují, aby o ně firmy jevily zájem, nižší ceny nestačí

21. 06. 2019  00:13  |   Třetina respondentů má v současnosti půjčku u banky či nebankovní společnosti. V 25 % případů mají půjčku sjednanou méně než rok a při jejím vyřizování se soustředili hlavně na cenu. V průběhu čerpání úvěru je pro ně důležité, aby s nimi společnost dobře komunikovala a věnovala se jim. Pokud je firma bere jen jako položku, pro 75 % respondentů je to důvod uvažovat o změně. Je to silnější důvod než vysoké poplatky. Zjistil to průzkum agentury STEM/MARK pro společnost Home Credit*. více »

Téměř pětina Čechů vynechává preventivní prohlídky, ukazuje průzkum zpracovaný pro skupinu AXA

21. 06. 2019  00:05  |     Až pětina Čechů příliš neřeší lékařskou prevenci, většinou je odrazuje nedostatek času, uvítali by započítání času stráveného na prohlídce do odpracované doby. Nejvíce se to přitom týká Pražanů a lidí, kteří žijí sami, ukazuje to exkluzivní průzkum skupiny AXA Česká republika a Slovensko zaměřený na zdravý životní styl. Na Slovensku je přitom vztah k lékařské prevenci o něco lepší než v České republice. Na prohlídky pravidelně nechodí necelá desetina Slováků, zatímco v České republice je to téměř o pět procentních bodů více. Více než polovina Čechů přitom zastává názor, že důležitost lékařské prevence není dostatečně propagována. více »

Objem transakcí přes 180 miliard a 36 milionů korun čistý zisk

20. 06. 2019  20:10  |   AKCENTA CZ, platební instituce, která realizuje pro exportéry a importéry zahraniční platební styk a devizové operace, vykázala za rok 2018 čistý zisk 36 milionů korun, což představuje meziroční nárůst o 28 %. Pro své klienty, jejichž počet se přehoupl přes 36 tisíc, realizovala AKCENTA v uplynulém roce obchody v objemu přes 180 miliard korun. Výrazně také stoupl mezi roky 2017 a 2018 objem provedených zajišťovacích operací, a to o 19 %. více »

Sekce obsahuje celkem 7125 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti