Objem zahraničních transakcí kartami Komerční banky výrazně roste


28. 06. 2018  20:10   |     |   komentářů (0)

 

  • V minulém roce stoupnul objem transakcí provedených platebními kartami Komerční banky (KB) mimo hranice ČR během letních měsíců (červen až srpen 2017) o desetinu na téměř 3,5 miliardy Kč (platby u obchodníků a výběry z bankomatů);
  • Platby kartami na zahraničních e-shopech vzrostly ve stejném období dokonce o třetinu na více než 1,5 miliardy Kč;
  • Největší jednorázová transakce kartou Komerční banky se uskutečnila v Miami (USA) v objemu přes 2,2 milionu Kč.

 

 

Obliba platebních karet Komerční banky (KB) neustále roste. V minulém roce dosáhl objem zahraničních transakcí provedených debetními a kreditními kartami Komerční banky během letních měsíců, tedy od června do srpna 2017, více než pět miliard korun. V těchto transakcích jsou zahrnuty platby u obchodníků, výběry z bankomatů a nákupy na zahraničních e-shopech. Meziročně došlo k nárůstu o více než 15 %.

„Největší nárůst, téměř třetinový, jsme zaznamenaly u plateb našimi kartami na zahraničních internetových obchodech. Jedním z hlavních důvodů je důvěra našich klientů ve vysoké zabezpečení plateb jakoukoli kartou KB přes internet. Všechny naše karty jsou totiž automaticky a bezplatně zabezpečeny technologií 3D Secure, která zásadním způsobem zvyšuje bezpečnost použití platebních karet při platbách na internetu u obchodníků, kteří tuto technologii podporují,“ uvedla Jana Švábenská, výkonná ředitelka pro Transakční a platební služby KB.

První dvě příčky s největší jednorázovou transakcí obsadilo americké Miami, kde se uskutečnily platby v objemu 2,2 a 1,2 milionu Kč. Zahraniční výběry z bankomatů kopírují nejoblíbenější dovolenkové destinace, tedy Chorvatsko a Slovensko.

 

Nejčastěji používané bankomaty - léto 2017

 

Město

Stát

Primorsko

Bulharsko

Minsk

Bělorusko

Podhajska

Slovensko

Omis

Chorvatsko

Biograd na moru

Chorvatsko

Baska voda

Chorvatsko

Podhajska

Slovensko

Buk

Maďarsko

Senec

Slovensko

Ravenna

Itálie

 


 Čtěte také Ostatní čtou

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 3 / Celkový počet hodnoceni 152
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti