Penzijní fond České spořitelny získal od ČNB zelenou a jde do důchodové reformy


19. 12. 2012  18:22   |   tz   |   komentářů (0)

Licenci ke spuštění důchodových i účastnických fondů získal Penzijní fond České spořitelny k již udělené licenci na transformaci na penzijní společnost a stal se tak prvním penzijním fondem v České republice, který může od 1. ledna 2013 nabízet všechny reformované produkty zabezpečení na penzi. Od 1. ledna 2013 je tak možné u Penzijního fondu České spořitelny uzavírat jak důchodové spoření ve II. pilíři, tak doplňkové penzijní spoření se státním příspěvkem ve III. pilíři.

„Nároky na získání licence od ČNB jsou vysoké a posuzování jejich splnění přísné. Náš rozsáhlý transformační projekt byl detailně posuzován několik měsíců. Jsme proto nesmírně rádi, že budeme součástí úzkého kruhu penzijních společností, které jsou dostatečně silné pro zabezpečení funkce obou pilířů a že do této skupiny vstupujeme jako první,“ uvedl Aleš Poklop, předseda představenstva a generální ředitel Penzijního fondu České spořitelny.

 

Penzijní společnosti musí mít ze zákona vedle řady jiných podmínek účetně oddělený vlastní majetek od majetku klientů, což zvýší ochranu klientských prostředků. Z tohoto důvodu dojde k 1. lednu 2013 k transformaci Penzijního fondu České spořitelny na nově vzniklý subjekt Česká spořitelna – penzijní společnost, a. s. Jiná než licencovaná penzijní společnost nebude moci důchodové spoření ve II. pilíři ani doplňkové penzijní spoření ve III. pilíři nabízet.

 

Současných klientů Penzijního fondu České spořitelny se změna nijak nedotkne. Dosavadní smlouvy budou převedeny do tzv. transformovaného fondu, který zachovává všechny nároky klientů a v němž budou moci účastníci dále spořit podle současných podmínek. Smlouvy o penzijním připojištění již není možné uzavírat.Čtěte také Ostatní čtou
Témata tohoto článku

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 3.01002 / Celkový počet hodnoceni 998
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti