Počet stažení mobilních aplikací bank v ČR přesáhl 100 tisíc


25. 05. 2012  11:25   |   Ondřej Aust   |   komentářů (0)

Mobilní aplikace bank v České republice nabírají na popularitě. V celkovém součtu už bohatě přesáhly hranici 100 tisíc stažení z online obchodů jednotlivých mobilních platforem. Vyplývá to z ankety serveru Médiář.cz mezi tuzemskými bankovními domy.

V součtu uvažujeme aplikace Československé obchodní banky, České spořitelny, Equa bank, Era Poštovní spořitelny, Fio banky, Komerční banky a mBank, jejichž smartbankingové aplikace se umisťují na předních příčkách v příslušných sekcích online obchodů.

Anketu server uspořádal u příležitosti konference Do banky přes mobilní aplikaci, která proběhla v úterý 22. května v pražské kině Atlas. “Naše aplikace smartbankingu od spuštění v lednu 2012 zaznamenala přes 51 tisíc stažení, uživatelé v ní za tu dobu učinili transakce v objemu více než 900 milionů Kč,” podělil se o konkrétní zkušenost Martin Štýber, výkonný manažer Vývoje finančních služeb ČSOB a Poštovní spořitelny, které byly partnerem konference.

Smartbanking – tedy přístup k bankovnímu účtu přes mobil právě prostřednictvím speciálních aplikací v telefonu připojeném k internetu – aspoň někdy využívá třetina internetové populace České republiky, zkušenost s takovými aplikacemi už mají zhruba tři čtvrtiny majitelů chytrých telefonů. V průzkumu pro Médiář.cz to zjistila společnost Mediaresearch.

Nejčastějším způsobem provádění bankovních operací sice u aktivní internetové populace zůstává internet banking následovaný osobní návštěvou pobočky, přesto dnes smartbanking většina (75 %) respondentů považuje za standardní součást servisu vůči zákazníkům.Čtěte také Ostatní čtou
Témata tohoto článku

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 3.03583 / Celkový počet hodnoceni 1284
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti