Poplatkům se prostě nevyhneš? Klientka si stěžuje


28. 01. 2013  16:00   |   BP.com   |   komentářů (3)

Klientka, která napsala následující dopis, má tu "nevýhodu", že okusila kvalitu zahraničních bankovních služeb a ty tak může porovnávat s těmi českými. Věříme, že to nemusí být zrovna jednoduché. Ale použití našeho Kalkulátoru poplatků by mohlo čtenářce určitě pomoci najít vhodnou banku!

DOPIS KLIENTKY:

Dobrý den,

.

přijeli jsme z Kanady v r. 2002. Otevřeli jsme dva účty v Raiffeisen Bank, jeden dolarový a jeden korunový. A pak to hoblování ze strany banky začalo. Byli jsme zvyklí na solidní kanadské banky, i.e. na dobrý a slušný servis, žádné poplatky za vedení účtu a podobně. Ne tak tady. Raifka si účtovala následující poplatky: za převod peněz z Kanady 3 poplatky total 1200 Kč, vedení korunového účtu 90 Kč/ měsíc, každá transakce 24 Kč, vedení dolarového účtu 187 Kč/měs. , každý výběr 60 Kč. Poplatky se zvyšovaly kvartálně. Po 8 letech nám sdělili, že nejsme perspektivní klienti, abychom do banky raději nechodili osobně, že na nás nemají čas!

Tak jsme přešli do rakouské Oberbank. Poplatky jsou následující:
Poplatky za vedení korunových účtů: 102 a 150 Kč/3 měs., výběr na pokladně 150 Kč, převod peněz z Kanady 1286 Kč, vedení kanadského účtu 60 Kč/měs. Takže zatím jsme na tom o něco lépe. Měsíčně platíme Kalouskovi 15 % daň.
V souhrnu bych řekla, že české/ergo německé a rakouské banky jsou zloději číslo 1. Není na ně žádná regulace, takže loupí, jak a kde se dá. Když to jde regulovat v Kanadě, určitě to jde i tu. Na příklad v Kanadě je stanoven zákonem maximální úrok, a to pro banky a nebankovní sektor. A to je 26 %. Co v tom brání, aby se to zavedlo i  tady???

Myslím, že nic jiného než změna v legislativě nepomůže. A to bude bitva. Ale když vidím, jak mně přicházejí nabídky na půjčky od různých společností a RPSN je kolem 600 %, tak si říkám, kolik dalších chudáků přijde na buben. U nás na vesnici je již několik takových, kteří ztratili následkem takových výhodných půjček střechu nad hlavou. A bude jich vice. Finanční gramotnost lidu v ČR je velmi nízká.
.

S pozdravem,
Ing. Dana R.Čtěte také Ostatní čtou
Témata tohoto článku

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.98573 / Celkový počet hodnoceni 911
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5

Poplatkům se prostě nevyhneš? Klientka si stěžuje

Re: dtto
...nejenom není pisatelka finančně gramotná, ale i po stránce češtinářské je na tom bledě......
dtto
Asi není pisatelka finančně gramotná, když má peníze v těchto žroutech - doporučuji ZMĚNU - třeba Eq...

Z tohoto textu usuzuji, ze pisatel by nejradeji neplatil nic a nikomu... Hm... Tak snat titul Ing. M...
Diskutovat


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti