Poplatky za zrušení trvalých příkazů a souhlasu s inkasem končí i v ČSOB


26. 09. 2011  15:08   |   BP.com, Aktuálně.cz   |   komentářů (0)

Jako poslední z velkých bank působících na tuzemském bankovním sektoru přistoupila Československá obchodní banka k odstranění poplatků za zrušení jednorázového i trvalého příkazu a souhlasu s inkasem před datem splatnosti.

ČSOB a poplatky? Jednou tam, pak zpátky

Na problematiku upozornil deník Aktuálně.cz. Ke zrušení těchto výše zmíněných poplatků dojde od 1. listopadu, kdy banka uvede v účinnost nový sazebník, a bude se týkat jen jednoho distribučního kanálu – internetu. Přes telefonní bankovnictví (6 Kč) i pobočkovou síť (40 Kč) za tyto úkony i nadále zaplatíte. ČSOB se tímto opatřením zařadí do skupiny bank, které umožňují dosáhnout na zrušení transakce bez poplatku, což je samozřejmě pozitivní zpráva. Poplatek za zrušení trvalého příkazu a inkas tak bude zpoplatněn pouze v Citibank, Evropsko-ruské bance a LBBW (inkaso).

.

PODÍVEJTE SE NA KOMPLETNÍ PŘEHLED CEN ABSURDNÍCH POPLATKŮ V JEDNOTLIVÝCH BANKÁCH!

.

Poplatek, který ČSOB vybírala za rušení trvalých příkazů a inkas, účtovala i klientům, kteří se rozhodli zrušit celý účet.  To však rozdmýchávalo diskuse o (proti)právnosti, neboť podle zákona o platebním styku je výpověď smlouvy (kromě smluvních vztahů kratších než jeden rok) pro běžné klienty zdarma. Ačkoliv výklady nejsou jednotné (například MF tuto skutečnost kritizuje, naproti tomu ČNB se proti poplatku neohradila), je správné, že za tyto úkony nebude banka vybírat – selským rozumem totiž takový poplatek budí dojem trestu za to, že se klient rozhodne od banky odejít.

.

V novelizovaném sazebníku Československé obchodní banky však nalezneme i jiné úpravy. Klienty jistě nepotěší, že jim zdraží poplatek za vklad hotovosti třetí osobou a také poplatek za vedení spotřebitelského úvěru. Pozitivní zprávou pak bude nižší cena pojištění platebních karet.Čtěte také Ostatní čtou
Témata tohoto článku

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 3.0126 / Celkový počet hodnoceni 873
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti