Pozor na internetové viry – řádí jeden nový, má políčeno na internetbanking


09. 01. 2012  15:32   |   BP.com   |   komentářů (1)

V minulém týdnu jsme vás upozorňovali na chyby, které se vám nemusí vymstít při používání platebních karet či internetového bankovnictví (link v textu). A hle, na vaše peníze mají podvodníci políčeno prostřednictvím dalšího, ještě propracovanějšího viru, jak upozornil americký server MSNBC.

Tento vir útočí na počítače prostřednictvím nezabezpečených internetových stránek a ze spánku jej v budoucnu probudí vaše přihlášení do internetového bankovnictví. Program zaznamená vaše přihlašovací údaje a odešle je zlodějům. Zároveň vytváří kopie přihlašovacích stránek do internetového bankovnictví, které vypadají stejně jako ty vaše a na kterých se ukládá historický opis účtu, takže je velmi těžké rozeznat, že vám peníze byly vůbec ukradeny.

.

POZOR NA ZNEUŽITÍ KARTY NEBO INTERNETOVÉHO BANKOVNICTVÍ!

.

Majitel účtu se tak o ukradení peněz dozví jen z výpisu z účtu, nebo když se do aplikace přihlásí z jiného počítače. Toto oddálení okamžiku prozrazení samozřejmě nahrává zlodějům, neb ti se mohou delší dobu věnovat plundrování účtu. K tomu navíc virus krade další údaje, dokáže také zfalšovat zprávy od bank, ve kterých žádá o zaslání čísla platební karty.Čtěte také Ostatní čtou
Témata tohoto článku

Přidej odkaz na Bookmarky.cz


Nahoru Vytisknout

Hodnocení článku
Průměrná známka 2.99317 / Celkový počet hodnoceni 1172
Hodnoťte známkou jako ve škole: 1 2 3 4 5

Pozor na internetové viry – řádí jeden nový, má políčeno na internetbanking

A jak to zlodeji resi s overovanim pres SMS?
Pouzivam dva internet.bankingy - jeden KB, druhy UniCredit. U obou musim mit k dispozici mobil kvuli...
Diskutovat


Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti